Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

wyczytałem, że są nagrody za napisanie rekomendacji, włączenie steam guarda i posiadanie 10 pozycji na liście życzeń. Zrobiłem wszystkie trzy i nic mi się nie pojawiło. Działa to na podobnej zasadzie co acziki za gry tj. nawet jak dzisiaj odblokuję to nagrodę dostanę dopiero tego dnia, którego pojawi się ta promocja?

 

 

To było na summer camp. Może komuś się (pipi)ło?

Odnośnik do komentarza

Tak. Tylko kwestia, czy będą równie zabugowane, co dzisiejszy aczik z oficjalną grupą, gdzie żeby go zdobyć, wiele osób musiało tą grupę opuścić (tzn. dołączyli do niej wcześniej) i dołączyć jeszcze raz, żeby im nagroda wpadła...

 

Tak, ja od jakiegoś czasu byłem w tej grupie i dokładnie tak musiałem zrobić.... ~_~

Odnośnik do komentarza

Musisz będąc w Haven (bazie) kliknąć w prawym górnym rogu takie dwa miecze (rozgrywkę PvP) i wybrać Lockdown. Wejście kosztuje 200 koron. Potem czekasz w kolejce (bierz random, tam chyba jest najwięcej ludzi), podnosisz z ziemi śnieżki i rzucasz w przeciwnika. Tadam, that's all.

dzieki :)

dobilem juz ponad 1000 przechodząc jakies podziemia i szukajac wejscia do lockout ;p

Odnośnik do komentarza

Można, ale w tym rzecz - nie lepiej zrobić to teraz? No wiecie, na święta? ;>

 

O ile nie pojawią się promocje, do których te kupony będzie można dodać, to moim zdaniem są one raczej bezużyteczne, gdyż każda osoba myśląca zakupu interesujących pozycji dokona teraz, kiedy są promocje w okolicach -75%. Bo skoro taki Portal 2 czy nawet katalog Valve jest/był/będzie za 1/4 ceny, to na co mi kupon -25% teraz czy później?

 

Gdyby jeszcze te kupony były ważne już teraz, to inna sprawa (tak jak parę stron wcześniej sądziłem), a tak? Skoro ludki zdobywają achievementy, to znaczy, że przeglądają świąteczne promocje. Jak coś ich interesuje, lub chcą komuś zrobić prezent, to teraz jest najlepsza okazja, a nie między styczniem a marcem.

 

Przy okazji, orientuje się ktoś dlaczego Puzzle Quest 2 nigdy nie był w żadnej, nawet małej promocji? Cena niby "niska" (9€), ale od dłuższego czasu czekam przynajmniej na -50% i jakoś doczekać się nie mogę.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

@Suavek

A co jeżeli Twój ojciec/brat/syn/kolega ma urodziny w lutym i OBECNIE nie wie co by chciał. Na początku lutego tak się trochę rozejrzał i dostał rekomendację Portala 2 od znajomego. I stwierdził, że to był by fajny prezent. Wtedy Ci się przyda kupon na każdą wartość ;)

No chyba, ze ktoś pyta i kupuje prezenty na 4 miesiące przed ;)

 

ja też nie mam obecnie zadnego zastosowania dla kuponu, ale to nie znaczy, że są one bezużyteczne jak wielu może sądzić.

Odnośnik do komentarza
A dziś czytałem jeszcze, że podobno te 7 węgielków może się zamienić nie tylko na ujowy kupon, ale też ponownie na węgiel (sic!).
Niestety, wygląda na to, że jest to taka błędna loteria. 7 węgielków to nic innego, jak kolejny achievement, czyli kolejne losowanie. Możesz dostać fajną gierkę, a możesz dostać kupon -25% na jakąś popierdółkę, której nawet w prezencie byś nikomu nie sprawił, bo aż wstyd.

 

Latem achievementy się robiło przy okazji, ale przynajmniej były zapewnione te DLC (np. do Defense Grid) a nawet i gierki (Alien Breed 2). Kiedyś było chyba coś jeszcze, jakiś Potato Pack, a teraz nagle typowa loteria. I tak jak Grigori zaznaczył - teoretyzowanie z hipotetycznymi sytuacjami "bo znajomy może mieć urodziny w lutym" są strasznie na siłę. Pogodziłbym się z tym, gdyby nie ten nieszczęsny termin ważności. Mówię, dam sobie paznokcia uciąć, że wszelkie fajne promocje wrócą dopiero po upłynięciu przydatności tych wszystkich kuponów. Steam naprawdę niezłą zagrywkę z tym wszystkim odwalił, bo ludzie i tak będą gry kupować i robić achievementy (w tym przypadku przynajmniej COŚ z nich jest, poza samym wzrostem współczynnika wirtualnego ego), a i pewnie znajdą się oszołomy, które celowo będą kupować kolejne gry tylko celem zrobienia w nich achievementa.

 

No ale dobrze przynajmniej, że nadal dają te "darmowe" nagrody za jakieś duperele, pokroju wstąpienia do grupy itp. Nie zdziwię się jeśli będzie za parę dni coś pokroju "daj komuś coś w ramach gifta" (czyt. wymiana kuponów...).

 

Zaś na losowanie w styczniu sobie nadziei nie robię. Już chyba większe szanse mam na otrzymanie gierki za 7 węgielków, niż na cokolwiek z tej dużej puli.

 

W sumie, z drugiej strony ciężko narzekać - jak by nie patrzeć nic na tym nie tracimy (pomijając wspomnianych oszołomów i achievement-whores). Ot świąteczny event ze strony Steama. Szkoda po prostu, że nagrody nie będą takie same dla wszystkich. Ktoś może zrobić jeden achievement i dostać Portala 2, a ktoś inny zrobi ich 20 i dostanie same kupony -25%, albo węgielki. Sam specjalnie w tym celu ponownie zainstalowałem Defense Grid, siedząc 30min nad jedną misją, za co dostałem bezużyteczny (tak czy inaczej) kupon. Oh well...

 

EDIT:

Przepraszam, ale natknąłem się na poniższy obrazek. Leżę i ryję, a zarazem blisko mi do płaczu, bo takie to zdaje się być prawdziwe ;>

OPfxe.jpg

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

 

Przy okazji, orientuje się ktoś dlaczego Puzzle Quest 2 nigdy nie był w żadnej, nawet małej promocji? Cena niby "niska" (9€), ale od dłuższego czasu czekam przynajmniej na -50% i jakoś doczekać się nie mogę.

 

Rok temu w Winter Sale bylo za -66% lub -75%. Wtedy wlasnie go zakupilem.

Odnośnik do komentarza

No ale dobrze przynajmniej, że nadal dają te "darmowe" nagrody za jakieś duperele, pokroju wstąpienia do grupy itp. Nie zdziwię się jeśli będzie za parę dni coś pokroju "daj komuś coś w ramach gifta" (czyt. wymiana kuponów...).

http://steamtreasure...nter_Objectives

ACH-TRADE_ITEM.png Trade Item - Get what you want by steam trade!



ACH-WISHLIST_10.pngWishlist 10 - Have 10 items on your wishlist for santa this year!

 

ACH-WRITE_RECOMMENDATION.png Write a Recommendation - Write a recommendation. - Must be a game you own

ACH-LINK_TO_FACEBOOK.pngLink to Facebook - Link to your Facebook to chat with your friends!

ACH-SETUP_STEAMGUARD.png Setup SteamGuard - Turn on STEAM Guard

Edytowane przez kubicz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O wow, znów Limbo -75%. Tylko trzeci raz na przestrzeni miesiąca. Pozdrowienia dla osób, które wygrały kupon -25% na Limbo za achieve'a...

 

Dzisiejsze promocje w sumie meh. Nic dla siebie nie widzę, a Divinity 2 wezmę jak już spuszczą trochę z bazowej ceny, gdyż 10€ to nadal dużo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...