Skocz do zawartości

Steam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ten family sharing chyba steama popsuł, bo wyświetla mi się, że wszyscy moi znajomi grają we wszystkie gry jakie posiadam. ;p A do bety mnie nie przyjęli.

 

 

Tymczasem za dwa dni zapowiedź Half-Life 3...

 

 

...jako exclusive na SteamOS :P

 

 

EDIT:

 

A propos bety tego Steam Hardware:

3. If You are selected as a parti(pipi)ant in the Beta Program, Valve will make the Beta Products available to You as part of the Beta Program. The Beta Products will remain the property of Valve, and We may require You to return the Beta Products to Us upon request at Our expense (for example, without limitation, if such return is required to comply with regulatory restrictions, or if we feel it would be useful for us to examine the Beta Products to confirm or reproduce defect or errors that You identify). For this reason, the Beta Products are not for resale.

 

4. You are responsible for any taxes or other dues that You may incur by parti(pipi)ating in the Beta Program and/or receiving the Beta Products from Us.

Tak tylko mówię, co by się niektórzy na darmowy sprzęt nie napalali, mimo nikłych szans. ;p

 

 

PS. Big Picture mi nie działa. Wywala komunikat #NoBigPicture_Explanation - jakieś sugestie?

 

EDIT2:

 

I wszystko jasne - BigPicture nie dla Windows XP... Bosz. inb4 komentarze na temat kupna Win7, mimo tego, że go nie potrzebuję.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

To byłby chyba największy shitstorm w historii growych internetów.

Na mniejszą skalę coś takiego już przecież miało miejsce w przypadku Counter Strike i innych gier Valve na Steam. Co prawda nie sądzę żeby zrobili z potencjalnego HL3 typowego exclusive'a na SteamOS i kompletnie pominęli Windowsa, ale czuję, że mimo wszystko coś w tym temacie się kręci i jakoś to wszystko będzie powiązane.

 

Równie dobrze Gabe może odwalić raz jeszcze trolla i o HL3 nie będzie ani słowa. :P

 

 

Przy okazji, niech mi ktoś powie, czy Half-Life 2 ma FOV slider? Portale nie miały, a tyle co grałem w HL2 to po 15min zbierało mi się na wymioty...

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Już z powodu braku wersji konsolowych ludzie by się pozabijali a co dopiero gdyby kazali do tego używać osobnego systemu. W popularności jednak tego ich wynalazku na dłuższą metę raczej by to pomogło.
 

 

Równie dobrze Gabe może odwalić raz jeszcze trolla i o HL3 nie będzie ani słowa. :P

 

No raczej nikt poważnie nie myśli, że w piątek zobaczymy zapowiedź jakiejś gierki.

Odnośnik do komentarza

A jednak, co jeszcze mogą zapowiedzieć takiego "wielkiego"? Bo prawdę mówiąc nie mam pomysłów. Mamy OS, mamy Hardware, a bzdury typu Family Sharing czy inne Big Picture to nic nowego. Czy też o czymś zapominam?

 

Może nawet nie tyle HL3, ale Source 2, a co za tym idzie kolejne odsłony popularnych gier Valve na nim oparte. Kiedyś...

Odnośnik do komentarza

No tam na tych jpgach była gra wspomniana, i tak jak wielu mówi - może to być faktycznie Left Trójka.

 

 

Half-Life 3, kiedykolwiek się ukaże, będzie mega failem. Why? Ludzie mają taki hype na tę grę, takie oczekiwania, ze co by developerzy nie zrobili to nie ma szansy by sprostać oczekiwaniom "kultystów".

Odnośnik do komentarza

Prędzej bym liczył na zapowiedź jakiegoś nowego ip niż na Gordon'a  - wiecie nowy silnik, nowe uniwersum. W sumie kiedyś były plotki, że Valve coś tam nowego tworzy, nawet o ile pamiętam jakieś artworki wyciekły (klimaty sci-fi).

 

Już z powodu braku wersji konsolowych ludzie by się pozabijali a co dopiero gdyby kazali do tego używać osobnego systemu. W popularności jednak tego ich wynalazku na dłuższą metę raczej by to pomogło.

Wystarczyłby czasowy exclusive (miesiąc/kwartał) a już znacząco podbiliby sprzedaż steam machine, a zarazem uniknęliby jakiegoś większego shitstormu. Wilk syty i owca cała ;)

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

In a blog post, Nvidia’s Mark Smith said the PC hardware company has been working with Valve behind the scenes on SteamOS.

 

“Engineers from Valve and Nvidia have spent a lot of time collaborating on a common goal for SteamOS: to deliver an open-platform gaming experience with superior performance and uncompromising visuals directly on the big screen,” he wrote.

 

“NVIDIA engineers embedded at Valve collaborated on improving driver performance for OpenGL; optimizing performance on NVIDIA GPUs; and helping to port Valve’s award-winning content library to SteamOS; and tuning SteamOS to lower latency, or lag, between the controller and onscreen action. The collaboration makes sense as both companies strongly believe in the importance of open-platform innovation, and both companies are committed to providing gamers with a cutting-edge visual experience.”

 

It’s not clear if the collaboration extends to working the hardware prototypes that Valve will be sending to beta testers soon – but recent rumours suggest Valve’s Friday reveal will detail the hardware, and makes mention of Nvidia tech.

http://www.vg247.com/2013/09/26/steamos-developed-in-collaboration-with-nvidia/

 

vwMin.jpg

Odnośnik do komentarza

Dosłownie w każdej grze opartej na silniku Source masz komendę do zmiany FOVa. Poszukaj w googlach.

Szukałem i jedyne co znalazłem, to komenda, która wyłącza w HL2 achievementy, gdyż rzekomo gra widzi ją jako cheat. Stąd pytanie, czy poza tym jest coś w formie suwaka, czy też nie.
Odnośnik do komentarza

Co do (pipi)a, zrobili pada  :sorcerer:  

 

Całe gatunki gier, w które można było tylko grać z użyciem klawiatury i myszy są teraz dostępne bezpośrednio z twojej kanapy. Strategie czasu rzeczywistego. Proste gry oparte o ruchy myszy. Gry strategiczne.

 

 

Będziemy grać na padzie w strategie i inne proste gry korzystające z klawiatury. I fpsy. na padzie. 

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza

Będziemy grać na padzie w strategie i inne proste gry korzystające z klawiatury. I fpsy. na padzie.

Ciii, bo zaraz kąsolowcy wpadną i zaczną się kłócić, że da się na padzie grać w FPSy i strategie tak samo dobrze jeśli się skilla ma.

 

Te dodatkowe dwa przyciski z tyłu to bardzo dobry pomysł. Padom PS3/X360 też by się coś takiego przydało. Nie jestem jednak przekonany do tych trackpadów. Gałki może jeszcze to jakoś zastąpi, ale dla myszy to nadal będzie marny substytut. Także co jak co, ale touchpad nie zastąpi np. krzyżaka czy innego digitala, więc z góry wszelkie bijatyki i inne gry wymagające precyzji odpadają.

 

Z drugiej strony, pomijając wygląd, może to być ciekawa alternatywa do niektórych gier. Warto także zwrócić uwagę, że będzie to konfigurowalne na różne sposoby, a przy tym symetryczne - a nuż leworęczni woleliby mieć inne rozstawienie "gałek" i przycisków na padach niż obecna norma.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...