Skocz do zawartości

Vanquish


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

W prawym górnym rogu sklepu możesz zmienić sobie przelicznik z funtów na euro...

AHA. Podziękował za info:) Właśnie miałem sobie kupić w saturnie tą grę, ale jak zobaczyłem cenę to uciekłem:)

A gdybyś↓ mi jeszcze powiedział jak tam sprawdzić koszty wysyłki do PL?

Edytowane przez Tomek P.
Odnośnik do komentarza

Wysyłka do PL to 1.5 funta. A ogólną kwotę do zapłaty jak zamawiam coś z zagranicy zawsze sobie sprawdzam na:

http://www.xe.com/ucc/

A wracając do samej gry. To skoro Zwyrol nabił już 2godziny w grze to znaczy, że z tą jej długością nie jest tak źle. Sam zawsze staram się zbytnio nie spieszyć więc pewnie w tych 8-10 godzinach zakończy się mi przygoda z tym tytułem. A potem dobijanie do platynki.

Skąd wzięli te 4godziny to nie wiem. Super easy+god mode czy jak ???

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Wysyłka do PL to 1.5 funta. A ogólną kwotę do zapłaty jak zamawiam coś z zagranicy zawsze sobie sprawdzam na:

http://www.xe.com/ucc/

A wracając do samej gry. To skoro Zwyrol nabił już 2godziny w grze to znaczy, że z tą jej długością nie jest tak źle. Sam zawsze staram się zbytnio nie spieszyć więc pewnie w tych 8-10 godzinach zakończy się mi przygoda z tym tytułem. A potem dobijanie do platynki.

Skąd wzięli te 4godziny to nie wiem. Super easy+god mode czy jak ???

 

Ja tego to akurat nie wiem, gość chyba przewijał sceny i leciał na easy, a napiszę jeszcze, że wcale się nie zatrzymuję i nie podziwiam lokacji (bo w sumie z początku nie ma czego, sterylne ogromne hale), lecę po prostu do przodu i zabijam.

Odnośnik do komentarza

jak to jest z tymi brońmi: pamiętam że można było nosić ze sobą max 4 bronie... czyli nie można wybrać każdej broni jakiej się chce w danym momęcie(oczywiście wśród tych które już wcześniej zdobyliśmy)? A upgrady rozumiem ze pozostaja nawet jak dana bron wyrzucimy i najdziemy jej inny model tak? i le upgradów ma mniej wiecej 1 bron? Można swobodnie powracać do poprzdnich planszy?

Odnośnik do komentarza

Skończyłem grę na hardzie, czas końcowy to 7h z minutami. Do tego doliczyć trzeba liczne powtórzenia po śmierci, które nie wliczają się do tego wyniku. Nie biegłem na pałę i szukałem ukrytych figurek (74 znalazłem sam). Myślę, że około 10h mi zabrał tryb story. Właściwie gra kończy się wtedy kiedy powinna bo jakby miała być dłuższa pewnie popadła by w monotonię. Co do harda to aż tak ciężko nie było, ostatnia walka trochę przegięta, ale po wyćwiczeniu jakoś poszło. Dla masochistów jest jeszcze tryb god hard. Ogólnie gra się w porządku, ciągle coś się dzieje, samo strzelanie jest ciekawe ale... no właśnie jest też małe ale. Nie wiem czy będzie mi się chciało przechodzić jeszcze raz, nie mówiąc o żyłowaniu wyników poszczególnych misji. Są jeszcze challenge, których nie sprawdzałem, a to zawsze dodatkowy gameplay. Jakbym miał wystawić ocenę to myślę, że 8/10 jest ok.

Odnośnik do komentarza

3 bronie można nosić i granaty. Do misji można wracać, upgrade'y zostają, ale ja jak na razie trafiałem głównie na te zwiększające pojemność magazynka.

 

Właśnie, co do upgrade'ów to trochę pokręcona sprawa. Broń można upgradować na 2 sposoby. Pierwszy to znajdźka typowo do ulepszenia broni, która podnosi poziom o 1 level (trzeba mnieć wybraną broń, którą chcemy ulepszyć). Drugi jest bardziej pracochłonny. Trzeba zbierać broń tego samego rodzaju mając pełny magazynek. Przykładowo, mamy assault rifle z pełnym magazynkiem i zbieramy to samo - ulepsza to broń o 1/3 levelu. Jak nie ma pełnego magazynka to tylko dopełni ammo, level nie rośnie. Broń zawsze upgraduje się tak samo, nie ma w tym losowości.

Odnośnik do komentarza

3 bronie można nosić i granaty. Do misji można wracać, upgrade'y zostają, ale ja jak na razie trafiałem głównie na te zwiększające pojemność magazynka.

 

Właśnie, co do upgrade'ów to trochę pokręcona sprawa. Broń można upgradować na 2 sposoby. Pierwszy to znajdźka typowo do ulepszenia broni, która podnosi poziom o 1 level (trzeba mnieć wybraną broń, którą chcemy ulepszyć). Drugi jest bardziej pracochłonny. Trzeba zbierać broń tego samego rodzaju mając pełny magazynek. Przykładowo, mamy assault rifle z pełnym magazynkiem i zbieramy to samo - ulepsza to broń o 1/3 levelu. Jak nie ma pełnego magazynka to tylko dopełni ammo, level nie rośnie. Broń zawsze upgraduje się tak samo, nie ma w tym losowości.

jak to o 1 lvl? co daje ten 1 lvl? Czyli 1lvl zwieksza wszystko po ptochu czy jest to 1 lvl. np. magazynka lub mocy?Co masz na mysli mowiac ze nie ma losowosci w upgradowaniu?

Odnośnik do komentarza

3 bronie można nosić i granaty. Do misji można wracać, upgrade'y zostają, ale ja jak na razie trafiałem głównie na te zwiększające pojemność magazynka.

 

Właśnie, co do upgrade'ów to trochę pokręcona sprawa. Broń można upgradować na 2 sposoby. Pierwszy to znajdźka typowo do ulepszenia broni, która podnosi poziom o 1 level (trzeba mnieć wybraną broń, którą chcemy ulepszyć). Drugi jest bardziej pracochłonny. Trzeba zbierać broń tego samego rodzaju mając pełny magazynek. Przykładowo, mamy assault rifle z pełnym magazynkiem i zbieramy to samo - ulepsza to broń o 1/3 levelu. Jak nie ma pełnego magazynka to tylko dopełni ammo, level nie rośnie. Broń zawsze upgraduje się tak samo, nie ma w tym losowości.

jak to o 1 lvl? co daje ten 1 lvl? Czyli 1lvl zwieksza wszystko po ptochu czy jest to 1 lvl. np. magazynka lub mocy?Co masz na mysli mowiac ze nie ma losowosci w upgradowaniu?

 

1 level zwiększa 1 rzecz, przykładowo magazynek. A co do tej losowości to chodziło mi o to że dana broń awansuje zawsze tak samo, np w assault rifle najpierw ulepsza się pojemność, później moc. Nie jestem tego do końca pewien, nie zawsze udało mi się zerknąć co awansowało bo rzeźnia w niektórych momentach była okropna. Wydaje mi się też, że restart od checkpointa obniża poziom broni dlatego później zacząłem restartować levele od początku.

Odnośnik do komentarza

3 bronie można nosić i granaty. Do misji można wracać, upgrade'y zostają, ale ja jak na razie trafiałem głównie na te zwiększające pojemność magazynka.

 

Właśnie, co do upgrade'ów to trochę pokręcona sprawa. Broń można upgradować na 2 sposoby. Pierwszy to znajdźka typowo do ulepszenia broni, która podnosi poziom o 1 level (trzeba mnieć wybraną broń, którą chcemy ulepszyć). Drugi jest bardziej pracochłonny. Trzeba zbierać broń tego samego rodzaju mając pełny magazynek. Przykładowo, mamy assault rifle z pełnym magazynkiem i zbieramy to samo - ulepsza to broń o 1/3 levelu. Jak nie ma pełnego magazynka to tylko dopełni ammo, level nie rośnie. Broń zawsze upgraduje się tak samo, nie ma w tym losowości.

jak to o 1 lvl? co daje ten 1 lvl? Czyli 1lvl zwieksza wszystko po ptochu czy jest to 1 lvl. np. magazynka lub mocy?Co masz na mysli mowiac ze nie ma losowosci w upgradowaniu?

 

1 level zwiększa 1 rzecz, przykładowo magazynek. A co do tej losowości to chodziło mi o to że dana broń awansuje zawsze tak samo, np w assault rifle najpierw ulepsza się pojemność, później moc. Nie jestem tego do końca pewien, nie zawsze udało mi się zerknąć co awansowało bo rzeźnia w niektórych momentach była okropna. Wydaje mi się też, że restart od checkpointa obniża poziom broni dlatego później zacząłem restartować levele od początku.

oczywiścia obniża jesli od checkpointa do zginięcia znalazłeś upgrade prawda? bo nie mialo by to sensu jesli w np. po przejscu calej gry i majac wszystko na maxa by ci "odbierała" upgrade.

Odnośnik do komentarza

3 bronie można nosić i granaty. Do misji można wracać, upgrade'y zostają, ale ja jak na razie trafiałem głównie na te zwiększające pojemność magazynka.

 

Właśnie, co do upgrade'ów to trochę pokręcona sprawa. Broń można upgradować na 2 sposoby. Pierwszy to znajdźka typowo do ulepszenia broni, która podnosi poziom o 1 level (trzeba mnieć wybraną broń, którą chcemy ulepszyć). Drugi jest bardziej pracochłonny. Trzeba zbierać broń tego samego rodzaju mając pełny magazynek. Przykładowo, mamy assault rifle z pełnym magazynkiem i zbieramy to samo - ulepsza to broń o 1/3 levelu. Jak nie ma pełnego magazynka to tylko dopełni ammo, level nie rośnie. Broń zawsze upgraduje się tak samo, nie ma w tym losowości.

jak to o 1 lvl? co daje ten 1 lvl? Czyli 1lvl zwieksza wszystko po ptochu czy jest to 1 lvl. np. magazynka lub mocy?Co masz na mysli mowiac ze nie ma losowosci w upgradowaniu?

 

1 level zwiększa 1 rzecz, przykładowo magazynek. A co do tej losowości to chodziło mi o to że dana broń awansuje zawsze tak samo, np w assault rifle najpierw ulepsza się pojemność, później moc. Nie jestem tego do końca pewien, nie zawsze udało mi się zerknąć co awansowało bo rzeźnia w niektórych momentach była okropna. Wydaje mi się też, że restart od checkpointa obniża poziom broni dlatego później zacząłem restartować levele od początku.

 

Co do rzeźni to akurat prawda, ja nieraz w ogóle nawet nie słuchałem co kto gadał w trakcie walki, bo zbyt zajęty byłem walką. Mało jest takich momentów, gdzie jest chwila spokoju. Co mi się akurat podoba.

 

A przy okazji jestem już gdzieś w 3 akcie, nareszcie jakaś konkretna zmiana scenerii. Walki z bossami dają radę, a niektóre QTE wyglądają zajebiście spektakularnie, jak

przy walce z takim dużym pająkiem, wskoczenie mu na grzbiet, gość zaczyna szybko wirować i przewierca rozpędzonym ciałem mechanicznego pająka na wylot

A to tylko jeden z przykładów. :)

Odnośnik do komentarza

Grę skończyłem, jednak taka długa nie jest, trochę ponad 6h. Pierwszy Akt chyba był najdłuższy. Ogólnie entuzjazm trochę opadł i co mnie zaskoczyło na minus to bronie, zdecydowanie za szybko zdobywamy cały sprzęt, a i tak nie licząc assault rifle, heavy machine gun i rocket launchera, reszta nie jest w sumie przydatna.

Drugim minusem są lokacje, jednak praktycznie wszystko jest na jedno kopyto i tylko chwilo są jakieś zmiany w scenerii. Jak na krótką grę, zabrakło różnorodności.

 

I to w zasadzie tyle, natomiast reszta na plus. Gameplay jest naprawdę dobry, dynamiczny, a walki z bossami bawią cały czas, chociaż później się powtarzają (WTF?). Oprawa wizualna jest naprawdę bardzo dobra, a wybuchy wyglądają bardzo efektownie. Widać też, że to nie jest gra na jeden raz, do czego zachęca np śrubowanie już zaliczonych leveli.

 

Z takich easter eggów, które wyłapałem, to jeden z naszych kompanów nazywa się Shinji Mikami, jest też śmieszna scena gdzie roboty tańczą w rytm muzy, co od razu skojarzyło mi się z MGS2 i strażnikiem na tankowcu, który śmiesznie podrygiwał, chodząc ze słuchawkami na uszach. :]

 

Jakbym miał ocenić, to takie 8/10.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

znając Danonka włączy sobie easy, skończy w max dwa wieczory i powie,że się zawiódł :P Powtarza ten schemat i słyszę to od niego średnio co tydzień( w listopadzie tak podsumował min BO,MOH i FU2 i jeszcze miał mieszane uczucia przy Mafii) :P

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

o jaaaaa jaka ta gra jest fajna :D jestem w 3 akcie (chyba) misja infiltration. Na tą chwile wszystko mi sie podoba. Brakowało mi tak dynamicznej gierki. Czekałem na takie cos od ZOE2 na PS2. mam nadziej, ze sie nie zawiode pod koniec jakims durnym patentem lub idiotycznym zwieńczeniem fabuły, ktora i tak nie jest jakas super ale tez nie przeszkadza w ogolnym odbiorze gry.

 

myslicie, ze bedzie kontynuacja?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...