Skocz do zawartości

Mass Effect 3


Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja może jestem jakiś dziwny, ale mi się zakończenie bardzo podobało. Może nie jest jakoś satysfakcjonujące, może rzeczywiście nic za bardzo nie wyjaśnia, wybory z trylogii nie wpływają na nie... Ale ono jest po prostu ładne i świetnie zrobione. Gdy weszło Das Malefitz miałem ciary. Rozumiem, że nie wszystkim mogło się spodobać, ale takie lubię. Pozostawiające pole do spekulacji, słodko-gorzkie, z dobrą muzą. Jestem kontent.

Po za tym to jest dzieło Bioware. Ich zakończenie, ich pomysł, ich gra. Widocznie uznali to za słuszne.

Wolę takie zakończenie, od zakończenia MGS4, które wszystko tłumaczyło nanomaszynami. A Vamp był taki fajny i tajemniczy.

 

 

A do tych, którzy narzekają na Corteza, no to nie mam słów. Dobrze napisana postać, z własną historią i niezłymi dialogami. Jak was obrzydza, to nie wiem, po prostu nie gadajcie z nim.

Lesbijka pewnie byłaby okej.

Edytowane przez Cahir aep Callah
Odnośnik do komentarza

Ja podchodzę do tego, w ten sposób, że liczy się podróż, a nie jej cel. :P Dlatego dużych problemów z takim zakończeniem nie mam. Po za tym twórcy gier, nie wiedzą jeszcze jak robić zakończenia. Albo są wyliczanki jak w Falloutach, albo kompletny chaos jak w Heavy Rain, albo autorskie, bez znacznego wpływu gracza, jak tu. Jedna z lepszych zakończeń, na które miało się wpływ było chyba w obu Bioshockach.

Odnośnik do komentarza

Nasze decyzje w mniejszym bądź większym stopniu wpływają na zamknięcie wątków z poprzednich części. Cała gra jest zakończeniem, które wciągałem jednym tchem jak tylko znalazłem czas na grę.

 

 

<p>Ostatnia sekwencja zrobiła na mnie duże wrażenie. Rozumiem, że niektórzy chcieliby zamknięcia wszystkich wątków w końcówce bądź Shepa stojącego na zgliszczach ziemi z resztką ludzkości pełnych nadziei. Na takie sam liczyłem i pewnie stąd taki hate na internetach. Jednakże potrafię przyjąć to co BioWare wymyśliło bo to ich autorski pomysł. Całe wykonanie: muzyka, VA, wizualia na Cytadeli wywołały we mnie emocje jakie rzadko spotykam w grach.<br></p><p><br></p><p>Dla mnie ta teoria z indoktrynacją ma sens. Zniszczenie Żniwiarzy pokazane jest w złym świetle i tylko w tym zakończeniu Shepard przeżywa. Zresztą cały nasz wkład w trylogii ma wpływ na zakończenie co uznaję za duży plus.</p>

 

 

BioWare dostarczyło trylogię o której będzie się jeszcze mówić. Wreszcie to fabuła poruszyła graczy, a nie skandale z mordów na lotnisku.

 

Plusy:

- czas gry jak na grę z dużą ilością akcji

- design od strony wizualnej i architektury lokacji

- poziom trudności

- usprawniona mechanika

- fabuła

- zaskakujące zakończenie

- udźwiękowienie

- wciągające multi

 

Minusy:

- bugi

- framerate na PS3

- brak misji z ratowaniem Elkorów

- sidequesty z Cytadeli typu coś przynieś

 

Zrobiłem co dało rady i fajnie, że mogę rozkminiać zakończenie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ano, MajorZero64 fajnie napisał.

 

Grając spokojnie skonczyłem w 20 h ,jak to robicie że gracie po 40 h ?

 

Tak jak przedmówcy pisali, liżę ściany, gadam ze wszystkimi, staram się wykonać wszystkie zadania, podziwiam widoczki. Czasem można w ten sposób odkryć coś fajnego, np. nakryć Tali i Garrusa.

Odnośnik do komentarza

BioWare dostarczyło trylogię o której będzie się jeszcze mówić. Wreszcie to fabuła poruszyła graczy, a nie skandale z mordów na lotnisku.

 

Smiem twierdzic ze nie tyle co fabula poruszyla graczy tylko zakonczenie. Przeciez tego dotyczy wiekszosc tematow poswieconych me3, czyli ostatnich 15 minut a nie wczesniejszych akcji ktore sa tak za(pipi)iste i wznosily gre na tak za(pipi)isty poziom rozrywki ze upadek z takie wysokosci po finale zabolal tyle osob ;)

Odnośnik do komentarza

Oj, panowie, panowie.

 

Dzisiaj jeszcze targam multi, bo chce wyrobic 100% gotowosci, a gra sie... KAPITALNIE. Naprawde, wczoraj mialem tak wyje.bana ekipe 2och amerykanow, ze glowa mala. Przewinal sie w druzynie jeszcze jeden gracz, ale nie mial headseta i tylko gdzies sie obok nas miotal. Naprawde, w tym multi drzemie potencjal, ale przed BioWare trudne zadanie - musza caly czas cos robic, zeby utrzymac zywotnosc, bo jest tylko kilka map, ktore szybko sie znudza. Jest tutaj tylko horda (i dobrze!) i ciagle musza pojawiac sie nowe mapki (najlepiej w formie darmowego DLC ;])

 

A co do singla to jutro wracam do niego i cholera, targa mna niesamowicie co jest w tej koncowce, ze wywowala ona i wywoluje nadal tyle kontrowersji.

Odnośnik do komentarza

Grając spokojnie skonczyłem w 20 h ,jak to robicie że gracie po 40 h ?

 

No to wygląda na to, że my gramy spokojnie ;)

Moje pierwsze przejście na normalu zajęło mi 39 godzin, ale zrobiłem tam prawie wszystkie misje poboczne związane ze skanowaniem planet, często wracałem na cytadelę, pomiędzy misjami rozmawiałem z członkami załogi.

 

Drugie przejście, na szaleńcu zajęło mi 22 godziny. Musiałem zrobić wszystkie 27 misji (potrzebne do trofeum ;) ), olałem skanowanie planet, nie gadałem z załogantami, rozmowy, które się dało to przeskakiwałem - taki speedrun ;)

 

PS. Kim gracie w multi? Ja mam Strażnika Kroganina i jego granat wymiata :) Jednym można z 5 zabić (zwłaszcza w początkowych falach) :) Polecam sprawdzić :D

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Troche nie podobają mi się te paczki. Randomowo dostajemy to, czego możemy nie potrzebować(na cholere mi 3 raz z rzędu pistolet dla żołnierza). Moim zdaniem powinien być sklep z ustalonymi cenami na dane bronie + ich upgrejdy.

 

W multi żołnierz na 18 lvl - strzał wstrząsowy co jakieś 2 sek. nieźle robi. :)

Odnośnik do komentarza

Aaaaa, to zupa. Cholera, zastanawiam sie czy grac multi czy singla, bo cholera ciagnie mnie do Sheparda a mam na karku to, ze ta gotowosc trzeba poprawic ;/

 

Czy w ME3 tak jak w dwojce wiadomo, ze uaktywnienie nastepnej misji to jest final i w razie czego bedzie mozna wskoczyc do multi kilka procent podciagnac tak jak wtedy jeszcze skanowalo planety zeby statek ulepszyc?

Odnośnik do komentarza

Tak, dokladnie wiesz kiedy jest final przed Toba :)

 

Ale musze tez Ci wspomniec, bo spotkalem sie z tym na forum BWN, ze jakiejs osobie wtedy nie udalo sie podbic tego licznika tylko musial byc jedna misje glowna wczesniej, ale nie chce siac zametu wiec ktos musialby to potwierdzic. Ja dobilem do 76% gotowosci i mialem najlepsze mozliwe zakonczenie. Generalnie jesli grasz na importowanym savie to latwiej go uzyskac.

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza

Panowie to chyba was wszystkich pobije bo grając spokojnie, wracajac dosc czesto na Cytadele i zwiedzając wszystkie poziomy...miałem... na liczniku...45h.

Ja nie wiem jak wy robicie że macie po 20h..? Podczas misji chodze i się skrupulatnie rozgladam co, gdzie i jak zebrac(upgrady, bronie itp.) żeby nic nie pominąć...

Mam wrażenie że zebrałem wszystko co się dało po 1 przejściu(porócz 1 broni) wraz ze skanowaniem itp. - wbrew pozorom nie ma tego tak dużo i nie jest to tak męczące jak w 2 cześci.

Zakończenie mi się podobało, a wybrałem to na wprost (wiecie o co chodzi...). Dopiero później się zoriętowałem jakie jeszcze są poza tym.moim.

 

Pytanie 1: W NG+ jest możliwość upgradowania części uzbrojenia (lunety, lufy itp.) tylko do 5 poziomu? Czyli de facto można to wszystko znależć podczas 1 przejście...?

mała konsternacja mnie ogarnęła gdy to zauważyłem bo pamietam że gdzieś czytałem że podobno jeszcze można o 2 czyli do 7 levelu...

i czy też rzeczy zebrane wcześniej, lub zupgradowane czesci na maxa(5poziom) się wam nie pojawiają podczas 2 przejścia - jakby ich nie bylo?

 

Pytanie 2: ógłby mi ktoś wymienić momęty w grze w których trzeba się pośpieszyć ze zrobieniem misji bo inaczej stanie się coś nieprzewidzianego?

Mam wrazenie że jest tylko jeden (ten z Bąbą), jakieś jeszcze?

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza
Pytanie 1: W NG+ jest możliwość upgradowania części uzbrojenia (lunety, lufy itp.) tylko do 5 poziomu? Czyli de facto można to wszystko znależć podczas 1 przejście...?

mała konsternacja mnie ogarnęła gdy to zauważyłem bo pamietam że gdzieś czytałem że podobno jeszcze można o 2 czyli do 7 levelu...

i czy też rzeczy zebrane wcześniej, lub zupgradowane czesci na maxa(5poziom) się wam nie pojawiają podczas 2 przejścia - jakby ich nie bylo?

W NG+ kiedy natkniesz się na broń/dopałkę, którą już masz będziesz mógł ją apgrejdować do X poziomu

Odnośnik do komentarza
Pytanie 1: W NG+ jest możliwość upgradowania części uzbrojenia (lunety, lufy itp.) tylko do 5 poziomu? Czyli de facto można to wszystko znależć podczas 1 przejście...?

mała konsternacja mnie ogarnęła gdy to zauważyłem bo pamietam że gdzieś czytałem że podobno jeszcze można o 2 czyli do 7 levelu...

i czy też rzeczy zebrane wcześniej, lub zupgradowane czesci na maxa(5poziom) się wam nie pojawiają podczas 2 przejścia - jakby ich nie bylo?

W NG+ kiedy natkniesz się na broń/dopałkę, którą już masz będziesz mógł ją apgrejdować do X poziomu

starasznie dzwine w takim razie bo tak jak wspomnielem upgrady lufy, magazybka itp. nie pojawiają mi się w ogóle w grze jeśli mam ich 5 lvl, nie mówiąc już o tym że nie mam nic powyżej tego levelu...

...oczywiście oprócz broni bo one same w sobie się upgradują do 10lvl po wykupieniu lub znalezieniu odpowiedniego upgrade'u.

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...