Jump to content

Deus Ex: Human Revolution


Gooral

Recommended Posts

0811191112441.jpg

 

Poniżej nowy teaser. Klimatyczny teaser z którego wreszcie możemy się czegoś dowiedzieć. Ponadto pokazuje on głównego bohatera. Filmik wygląda smakowicie, a w związku z tym, że jedynka miała niezły klimat (Dwójkę przemilczę) to trójka może być jej godnym następcą.

 

Kto już nie pamięta jaką grą był pierwszy Deus Ex zapraszam tutaj:

,
,
.

 

2007 DEBUT TEASER

2010 GDC TEASER

 

Urban art:

 

urban.jpg

 

shanghai.jpg

 

Reszta artów:

LINK

 

 

Podstawowe informacje

 

Producent: Eidos Montreal

Wydawca: Eidos Interactive/Square Enix

Oficjalna strona: www.deusex3.com

Data premiery: gdy gra będzie ukończona

Platforma: PC, XBox360, PS3

Dodatkowe informacje

Gatunek: RPG/FPS

Tryb Multiplayer: brak

Język: angielski

 

Wymagania sprzętowe

 

Xbox 360, Playstation 3, PC - zalecana specyfikacja nie została jeszcze podana

 

Team

 

Trzon zespołu tworzą osoby z co najmniej 7 letnim doświadczeniem. Dwie trzecie ludzi pochodzi z Ubisoft. Wcześniej pracowali nad takimi tytułami jak: Far Cry Instincts, Splinter Cell, Prince of Persia oraz Rainbow Six: Vegas. Producentem DX3 jest David Anfossi, dyrektorem projektu Jean Francois Dugas, zaś za skrypt odpowiedzialna jest Mary Demarle.

 

Fabuła

 

Jest rok 2027. Na porządku dziennym są mechaniczne ulepszenia ludzi, zaś dostęp do nich mają tylko najbogatsi przez co dochodzi do konfliktów społecznych, a wręcz nowego rodzaju rasizmu. Cybernetyka jest jedną z głównych gałęzi światowej gospodarki. Międzynarodowe koncerny walczą między sobą o dominację w tej branży nie rzadko uciekając się do szpiegostwa i dywersji. Jednak wszyscy są tylko marionetkami o wiele silniejszej organizacji, która ma ambicję posiadać wyłączność na cybernetyczną technologię.

 

Gracz wciela się w Adama Jensena (głosu użycza mu Elias Toufexis) - oficera prywatnych sił ochrony pracującego w laboratorium amerykańskiego koncernu Sarif specjalizującego się w rozwoju biomechanicznych ulepszeń. Pewnego dnia ośrodek atakują ubrani na czarno komandosi, którzy mordują wszystkich naukowców z działu rozwoju. Agresorzy korzystają z planów laboratorium pochodzących z głowy Jansena (?), co przysparza mu wielu kłopotów. Gracz szybko poznaje tożsamość złoczyńców jednak to rodzi kolejne niewiadome. Agresorzy mają być z Jansenem w jakiś sposób powiązani. Czescy redaktorzy zwracają uwagę na fizyczne podobieństwo Adama do jego głównego przeciwnika.

 

Scenarzyści pisząc skrypt konsultowali się z Sheldonem Pacotti oraz zasięgnęli opinii u Warrena Spectora i Harvey'a Smitha. W jednym z artykułów Mary Demarle przyznaje, że jest świadoma iż fani nie wybaczą jej wszelkich fabularnych odstępstw od pierwowzoru. W tym samym materiale wykazuje się wiedzą, że JC Denton urodził się w 2029 roku dwa lata później od wydarzeń z prequela, co może tworzyć wrażenie że rzeczywiście odrobiła pracę domową ;) Zdradza również, że zdarzenia z DX3 doprowadzą między innymi do powstania UNTCO! Planowane są trzy zakończenia, które nie będą wykluczać wydarzeń z DX1.

 

Rozgrywka

 

Fabuła ma być skomplikowana i wielowątkowa ze światową konspiracją w tle. Gracz będzie podejmował decyzje, które będą miały swoje konsekwencje. Jeśli wymorduje członków jakiegoś ugrupowania, nie będzie miał szans na nawiązanie z nimi współpracy. Bardziej doniosłe czyny gracza odcisną swój ślad w gazetach i innych mediach.

 

Sposobów wykonania danej misji będzie kilka (frontalny atak, skradanie się, haking, rozmowy), zaś dróg do celu wiele. Strażników pilnujących wejścia nie będzie trzeba od razu zabijać. Z odpowiednimi umiejętnościami lingwistycznymi będzie można uniknąć rozlewu krwi. System rozmów będzie bardziej urozmaicony. Będzie trzeba zwracać uwagę na mimikę twarzy, gesty, szybkość mowy, czy ton głosu. W czasie rozmów kamera w przeciwieństwie do Deus Ex i Deus Ex: Invisible War, pozostanie w widoku FPP.

 

Czas przejścia głównego wątku szacowany jest na 20 godzin, zaś razem z zadaniami pobocznymi DX3 da nam ponad 30 godzin zabawy.

 

Engine

 

Gra korzysta z engine CDC firmy Crystal Dynamics, o czym zdecydował David Anfossi. Silnik obsługuje streaming dzięki czemu mapy będą duże i przestronne, bez ekranów wczytywania.

 

Został zaimplementowany Ambient Occlusion, który przez dokładniejszy shading powoduje że modele wydają się bardziej szczegółowe. Pomocny jest on przede wszystkim przy rozbudowanych scenach, przyspieszając czas renderingu. Oprócz tego postarano się o obsługę efektów pogodowych takich jak deszcz oraz realistyczne przedstawienie mgły i dymu.

 

W grze nie będzie możliwości kierowania pojazdami. Nie przewiduje się również żadnych nowinek typu manipulacja psychiki tłumu (czyżby aluzja do Splinter Cell: Conviction?).

 

Postacie

 

Brak jest informacji czy pojawi się ktoś z wcześniejszych deusów. Znany jest czarny charakter o imieniu Barrett. Wiadomo także że będzie parę wyrazistych żeńskich postaci, w tym przynajmniej jedna z nich będzie działać przeciwko Adamowi.

 

Miejsca

 

Planowanych jest pięć miast, w tym na razie ujawnione są trzy:

- Szanghaj do którego trafimy w dalszej części gry to dwupoziomowe miasto podzielone na część bogatą (z wszechobecnymi holograficznymi ekranami, biurowcami i apartamentowcami) oraz część biedną (ciemną i brudną z fabrykami i innymi zakładami pracy).

- Detroit w którym prawdopodobnie trafimy na początku gry. Znajduje się w nim laboratorium cybernetyczne.

- Montreal

 

Kolejność odwiedzania miast będzie z góry przewidziana podyktowana przez fabułę, jednak gdy gracz znajdzie się w metropolii będzie miał pełną swobodę ruchów. Co jakiś czas Adam będzie mógł powrócić do swojego domu gdzie znajdzie materiały (zdjęcia i notatki) z wykonanych misji.

 

Przy projektowaniu lokacji wzięto pod uwagę projekty przyszłych, realnych budowli. Wygląd map ma być bliski rzeczywistych miejsc. Niektóre miejsca (prawdopodobnie tylko wnętrza) będą posiadały styl określany jako połączenie cyberpunku ze sztuką renesansu.

 

Jedno z miast odwiedzimy w dzień.

 

Rozwój postaci

 

Rozwój postaci, podobnie jak w Deus Ex: Invisible War oparty jest na ulepszeniach bohatera. Grę zaczniemy jako 100% człowiek. Wraz z rozwojem historii dostaniemy dostęp do klinik w którch za pieniądze lub w ramach przysługi będziemy mogli instalować mechaniczne ulepszenia. Aby je rozwinąć nie będziemy potrzebowali żadnych kanistrów. Ulepszenia będziemy rozwijać rozdzielając zdobyte punkty doświadczenia. Teoretycznie będzie można rozwinąć każde zainstalowane ulepszenie, jednak tym samym pozbawimy się szansy na podwyższenie któregokolwiek z nich na maksymalny poziom. W przeciwieństwie do poprzednich Deus Exów, w DX3 zainstalowane mechaniczne ulepszenia ze zrozumiałych względów będą widoczne "na zewnątrz".

 

Autorzy przewidują 20 mechanicznych ulepszeń, które będą miały 3 poziomy zaawansowania co da 50 różnych wariacji. Będą zgrupowane w czterech kategoriach odpowiadającym czterem stylom gry. Wśród augów znajdziemy:

- wall punch - rozbijanie ścian pięścią (tylko niektórych)

- claymore - jakiś rodzaj wybuchu, który rani wszystkich zgromadzonych w pobliżu gracza

- multikill - szybkie pokonanie maksymalnie czterech przeciwników poprzez walkę wręcz (coś w rodzaju combosu)

- communication - ułatwienie rozpoznawania gestów i mimiki twarzy osób z którymi rozmawiamy, a co za tym idzie ich intencji

- hakerstwo - umożliwi włamywanie się do systemów bezpieczeństwo. Będzie ono oparte na minigrze taktycznej. Będzie trzeba w jakiś sposób pokonać punkty kontrolne w sieci, aby ostatecznie dostać się do danego serwera. Dzięki rozwiniętemu hakowaniu gracz będzie miał możliwość dostania się głębiej do systemu, mając tym samym większe możliwości manipulacji.

- superwizja - widzenie przez ściany

- możliwość zobaczenia pola widzenia przeciwnika (rodem z gry Commandos) - minipistolety w palcach

- wzbogacenie ataków wręcz o impuls EMP

- przedramię z wysuwanym nożem

- dłoń zmieniająca się w robota-pająka

- redukcja odrzutu ciężkiej broni

- wysokie skoki

- zwiększenie siły ramion

 

Zrezygnowano z bungee jump - macek wystrzeliwanych z pleców Adama w momencie skoku z budynku.

 

Augmentacje mają swoje odpowiedniki w rzeczywistości, tzn. naukowcy rzeczywiście nad nimi pracują. Team ma doradcę w tych sprawach.

 

Dostępna będzie możliwość kierowania robotami, jednak nie wiadomo jak ta funkcja będzie rozwiazana. Czy tak jak w Deus Ex: Invisible War za pomocą ulepszenia czy też poprzez fizyczne przejęcie mecha.

 

Walka

 

Chyba najważniejsze w tej kwestii jest to, że pożegnamy się z uniwersalną dla każdej broni amunicją. Zestaw broni będzie wzorowany na realnych modelach, jednak zgodnie tradycją będzie też kilka prototypowych giwer. Ulepszając niektóre mechaniczne ulepszenia Adama, zwiększymy celność broni i zmniejszymy jej odrzut. Oprócz tego każdą broń będzie można ulepszyć w czterech miejscach za pomocą kupionych lub znalezionych modyfikacji. Niektóre modyfikacje będą pasować tylko do konkretnych modeli. Wśród modyfikacji znajdą się m.in.:

- celownik laserowy

- tłumik

- luneta

- alternatywny strzał (granatnik, wiązka energii)

- zwiększenie magazynku

 

Nie będziemy mogli przy sobie nosić całego arsenału. Powróci inwentarz znany z pierwszego Deus Exa.

 

System ukrywania się będzie podobny do tego z Gears of War czy Killzone, jednak w DX3 większy nacisk wzięto na ukrywanie się przed wzrokiem przeciwników niż przed gradem kul. Oświetlenie w przeciwieństwie do dotychczasowych rozwiązaniach nie będzie w ogóle brane pod uwagę. Główną rolę odegra pole widzenia przeciwnika i wydawane odgłosy.

 

Opracowany system ukrywania się będzie posiłkował się widokiem kamery znad pleców postaci gracza. W chwili ukrywania się przed przeciwnikiem za jakąś przeszkodą lub za rogiem budynku gracz będzie mógł przełączyć widok na TPP i z tej perspektywy oglądać sytuację. Po wyjściu z ukrycia, kamera wróci do FPP. Widok TPP ma być elementem dodatkowym, jeśli ktoś nie będzie miał na niego ochoty może go w ogóle nie używać.

 

Przeciwnicy będą mieli rozbudowane SI. Planowana jest hierarchia wśród przeciwników. Niżsi na drabinie ważności będą bronić lidera, który będzie wydawał im rozkazy. Zabicie szefa ułatwi pokonanie szeregowych żołnierzy. Taktyka przeciwników będzie zależna od rodzaju uzbrojenia gracza: spróbują flankować lub biernie prowadzić ostrzał zza osłon. Gdy ich szeregi zostaną przetrzebione, nie rzadko zdecydują się na ostatni frontalny atak rozpaczy.

 

Zgodnie z obecnymi trendami odniesione rany będą się leczyć automatycznie, podobnie jak jest to rozwiązane w Call of Duty 4. Twórcy nadal nie zdecydowali jakie będzie tempo leczenia i w jakich momentach będzie ono następować.

 

Multiplayer

 

Przez parę miesięcy pracowano na multiplayerem ale ostatecznie zrezygnowano z niego.

 

DLC oraz interakcja ze społecznością internetową

 

Planowane są dodatki dostępne do ściągnięcia z internetu. Będą to dodatkowe przedmioty oraz "moce" możliwe do wykorzystania w grze.

 

Postęp gracza w przechodzeniu gry będzie udostępniany w internecie prawdopodobnie przez usługę Xbox Live.

 

Platformy

 

Jak twierdzi Jean-François Dugas dla magazynu Edge, jedyną pewną platformą jest PC, jednak wiadomo że laboratorium znane ze screenów działa również na XBox360. Bardzo prawdopodobna jest wersja na PS3. (Na ostatnim teaserze z DGC oficjalnie potwierdzono PC, X360 i PS3 jako platformy docelowe - przyp. gooral)

 

Data premiery

 

Najwcześniej gra się ukaże na gwiazdkę 2009 roku. Niektóre źródła podają 2010 rok. Jean-Francois Dugas powiedział, że gra zostanie wydana gdy zostanie ukończona - raczej później niż wcześniej, jednak szybciej niż Duke Nukem Forever ;-)

 

Źródło: >>LINK<<

Edited by Gooral
Link to comment

Brakuje cyberpunkowego klimatu, gralem tylko w demo 2ojki na pierwszym Xiw, ale trailery 3 sa intrygujace. Niech pokaza syf skrumpowanej przyszlosci. Fajna bylaby fabula a'la Max Payne podlozona pod realia Blade Runnera.

Link to comment

Boje się jedynie o wpływ Square Enix na tą grę.

Myślę, że niepotrzebnie, bo S-E zainwestowało w Eidos żeby mieć jakieś tytuły przemawiające bardziej do zachodnich graczy, więc nie uświadczysz tutaj japońskiego patosu.

Link to comment

Właśnie Les - sekwencje filmowe będą efekciarskie. Ciekaw jestem czy S-E po kupnie Eidosu udostępniło im swoją licencję na robienie gier na UE3 i DS3 będzie na silniku Epica. Jeśli tak to możemy być pewni, że wizualia będą całkiem niezłe.

 

@Hela

Miejmy nadzieję, że tak będzie.

 

@Psyko

Na tym teaserze cyberpunkowe elementy to przede wszystkim główny bohater ze swoimi dwoma mechanicznymi protezami rąk, wszczepami do oczu oraz okularami, których oprawki ma na stałe wbudowane w czaszkę. ;)

Edited by Gooral
Link to comment

No. Też mi się nie podoba pomysł z ostrzem "z łapy". To juz widzieliśmy w Wolverinie i jakkolwiek tam pasowało ono idealnie tak ten element do Deus Exa nie pasuje.

 

@Psyko

Gabe Newell to dyrektor Valve nie Eidosu. Nie ma nic wspólnego z DS3.

Edited by Gooral
Link to comment
Guest Mr. Blue

Panikujecie. Ostrze zapewne służy tylko pomocniczo, jak nóż w każdej strzelance. A przecież nikt by się nie pogniewał, gdyby ten element rozwinięto trochę ponad zwyczajne uderzenie. Podejrzewam też, że ostrze będzie służyć nam głównie jako broń egzekucyjna grając stealth - coś mi mówi, że bohater właśnie tak będzie chciał rozwiązać akcję z trailera.

Edited by Mr. Blue
Link to comment

Ale Newell stal ze DE co nie?

A tego to ci nie wiem. Wiem, że teraz jest zaaferowany w gry Valve i na pewno nie będzie pomagał INNEJ firmie przygotowywać sequel jakiegos tam swojego dzieła bo to byłoby nienormalne. A poza tym Newel w 1996 roku stworzył Valve i pracował na HL1 więc jakim cudem w 2000 roku miałby pracować dla Eidosu i zrobić (lub przyczynić się) Deus Exa? Po 1998 roku pracował na HL2 i Steamem. Coś ci się pokićkało.

 

EDYTA: Znalazłem jego portfolio LINK faktycznie pracował przy DE.

 

@MrBlue

Znowu "filozujesz". To coś w teaserze wysuwa się mniej więcej tak jak ostrza Wolverine'a więc można mniemać skąd czerpali inspiracje oraz jak będzie takie ostrze działać w samym gameplay'u. I właśnie temu mówię nie. Po prostu w DE nie chcę Xmenów.

Edited by Gooral
Link to comment
Guest Mr. Blue

Gooral, nie chciałbyś mieć broni ukrytej w niepozornej protezie? :whistling: Wysuwasz daleko idące wnioski o inspiracji Xmenami, bo takie wysuwające się zabaweczki to raczej domena japońskiego sci-fi. Przypominam też, że w Deus Ex broń biała miała duże znaczenie. (Chociażby oparty na nanotechnologii miecz Dragon's Tooth)

Edited by Mr. Blue
Link to comment

Chialem napisac tylko, ze trailer jest genialny przez ta metafore przedstawiona jako plynne przejscie od Lekcja anatomii doktora Tulpa Rembrandta przez Ikara po nihilistyczna wizje ingerencji w ludzkie cialo. Ostrze faktycznie jakos srednio pasuje a i krotki widok na panorame miasta nie pokazuje wielomilionowego technologicznego molocha, czyli realia beda zblizone do naszej rzeczywistosci z elementami cyberpunku: wszczepami, futurystyczna bronia.

Edited by Guest
Link to comment
Guest Mr. Blue

Z drugiej strony akcja dzieje się ponad dwie dekady przed pierwszą częścią, w roku 2027 więc ludzkość dopiero zmierza do pełnej cyborgotronizacji, więc jak najbardziej na miejscu jest stworzenie świata niezbyt nam odległego. W końcu patrząc na historię wstecz, 17 lat to bardzo mało dla architektury.

 

PS. Idąc za głosem Polskiej Strony Deus Ex ramie z ostrzem ma być opcjonalnym ulepszeniem.

Edited by Mr. Blue
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...