Skocz do zawartości

Nintendo 3DS


scuff

Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy zapowiedz nowej wersji konsoli - 3DS XL (w US.) 3DS LL (w JP.):

 

603181183.jpg

 

Sama konsola jest o 46% wieksza, ekrany sa wieksze: gorny powiekszyl sie z 3.58" na 4.88", a dolny z 3.02" na 4.18". Bateria ma trzymac od 3.5 do 6 godzin, laduje sie okolo 3.5h. W sprzedawanym zestawie ma byc karta pamieci 4GB, nie bedzie za to podobno ladowarki, ktora trzeba bedzie tym razem dokupic osobno. Zestaw sprzedawany w US. ma zawierac ladowarke, wiec mozliwe, ze u nas tez bedzie. Nowa wersja konsoli ma miec swoja premiere 28 lipca w Japonii, a 19 sierpnia w US., dostepne beda kolory: White, Red x Black and Silver x Black, Blue.

 

Cena konsoli na rynek US. bedzie wynosic 199$, czyli w Europie pewnie 199Eur.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Nie ma niestety drugiego analoga, ale jest za to lepsza bateria. Nowy design mi sie podoba - moim zdaniem wyglada lepiej niz poprzedni, konsola nie wyglada juz jak NDS. ;) Ciekawe co zrobia z Circle pad - przeciez nie bedzie pasowal do nowej wersji konsoli - beda musiely zrobic jakis inny.

 

Takiej zapowiedzi sie nie spodziewalem, tym bardziej, ze niedawno ktos z Nintendo sie wypowiadal, ze nie bedzie nowej wersji 3DS, dziwne, ze nie ujawnili tego na E3.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

a ja nie rozumiem, po co wydawac powiekszona wersje konsoli, na ktorej gry beda wygladaly gorzej (wieksze ekrany, ta sama rozdzialka)..? na dodatek bez ZADNYCH zmian w ulozeniu przyciskow, czy chocby dodania drugiego analoga, ktory pomimo tego ze bylby malo uzywany, po prostu by byl, tak, profilaktycznie? jak widac, ninny nie poklada duzej nadzei w CPP ;) jak dla mnie pomysl z 3DS XL jest bezsensowny, tak samo jak wczesniej uwazalem za bezsens DSi XL. Srsly Ninny, WTF?

Odnośnik do komentarza

a ja nie rozumiem, po co wydawac powiekszona wersje konsoli, na ktorej gry beda wygladaly gorzej (wieksze ekrany, ta sama rozdzialka)..? na dodatek bez ZADNYCH zmian w ulozeniu przyciskow, czy chocby dodania drugiego analoga, ktory pomimo tego ze bylby malo uzywany, po prostu by byl, tak, profilaktycznie? jak widac, ninny nie poklada duzej nadzei w CPP ;) jak dla mnie pomysl z 3DS XL jest bezsensowny, tak samo jak wczesniej uwazalem za bezsens DSi XL. Srsly Ninny, WTF?

 

Wiesz w przypadku DS'a problem polegał na tym iż konsolka nie miała rozmycia tekstur, dlatego wyglądało to wszystko dość hmm pikselowato. Co innego 3DS ale no problem w tym że oby dwa ekraniki dalej nie mają zbyt dużej rozdziałki (w takim przypadku górny ekran powinien mieć rozdziałke 800x480 i to minimum). Są też osoby które są krótkowzroczne więc dla nich takie ekrany są wielkim ułatwieniem, tak jednak Xl ponownie to dla mnie jakaś pomyłka znaczenia "Portable System" jest wielki, ciężki i jajowaty 9no wygląda paskudnie). Na dodatek Europa i Japonia nie dostaną ładowarki, no to chyba coś tu jest nie tak. ja na Xl zlewam, dzięki temu zwykły model powinien o paręnaście złociszy potanieć. A co do drugiej gałki to im się nie opłaca wrzucać coś z czego mało który developer w ogóle skorzysta jeżeli do dyspozycji mają i tak dotykowy ekran, a jako że jest to biznes a nie fundacja "podaruj graczom szczęście" to osoby chcące pograć jak należy w takiego RE: R czy MGS3 dokupią sobie Circle Pada Pro (żeby to jeszcze kosztowało mniej i było lepiej dostępne).

 

 

 

P.S. Data premiery 3DS'a XL w Europie to 28 lipca br. dostępny w kolorze srebrnym, czerwonym i niebieskim.

 

3DS-XL-in-Europe.jpg

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

no z ta ladowarka to mega lipa ^.- Co do wygladu to akurat wyglada calkiem spoko, zaokraglenia sie dzisiaj znowu w modzie :potter: nie zmienia to jednak faktu, ze XL to pomysl glupi i basta! (choc i tak pewnie sporo ludzi to kupi, chocby swirnieci na punkcie ninny i gadgetow japonczycy ^^) Najbardziej problematyczny jest CPP, ciekawe czy wydadza nowa przystawke czy oleja calkowicie temat

Odnośnik do komentarza

nie no super, skok na kase z ekranem ponad 4 cale, ktory ma rodzielczść prakwie taką samą jak 1.5 calowy wyśiwetlacz ipoda nano 6g, to musi byc super widok, jak w komórkach sprzed 8 lat

 

a pewnie za pol roku zapowiedza XL z druga gałką, i dojenie ile wlezie, przewyższają w tym nawet appla

 

ledwo sie 3ds odbił od dna i już probują użreć więcej, jak by odrazu nie mogli wypuscic tego w wiekszej wersji

 

nie mowiąc już o tym jak gry będą wygladac na sporych ekranach z tak nędzą rozdzielczoscią

Odnośnik do komentarza

Ladowarka bedzie, tej podstawki nie bedzie.

Poprawcie mnie jak sie myle.

 

 

Z Europejskiego Nintendo Direct wyszło iż nie wrzucają ładowarki bo dużo ludzi już ma poprzednie modele 3DS'a lub DSi/XL:które są kompatybilne z 3DS'em XL. Ale jeżeli ktoś kupi po raz pierwszy 3DS'a lub ogólnie DS'a to zaczną sprzedawać więcej oryginalnych zasilaczy. Aha i podstawka ładująca jest też w opcji z ładowarką do kupienia dla 3DS'a XL.

Z ich treści wynika że to gracze chcieli 3DS'a z większym ekranem, ja jestem przeciwny bo dla mnie handheld ma być mały, fakt że jak wspomniałem wcześniej nie ma już takiego problemu z wygładzaniem tekstur itp. (podobno efekt 3D w wersji XL został znacząco poprawiony, choć ja w zwykłej wersji na niego nie narzekałem, kwestia developera czy zrobi to dobrze czy spierd.oli).

Na pewno znajdą się zwolennicy (tak jak mówiłem, znam sam sporo osób które nie siedzą przy handheldach właśnie ze względu na małe ekrany), cena dajmy 200 Euro to też nie jest jakaś wielka różnica (tak samo było pomiędzy DS Lite a DSi/ XL).

Co do akumulatorków to fajnie jakby Ninny wydało oficjalnie bardziej pojemną wersje tak aby czas grania dochodził min. do 8-9h ale już ciul z tym (mamy wiele firm third-party które wydają taki stuff), tak czy siak ja ponownie jak będę łykał 3DS'a to biorę zwykłą wersje, bardziej mi się podoba pod chyba każdym względem (podobnie mam z normalnymi DS'ami, gdzie Classic i Lite to według mnie najlepsze wersje a DSi i XL to jakieś pomyłki).

Odnośnik do komentarza

Ja co do tego 3DS'a mam mieszane uczucia, z jednej strony mi się podoba, choćby te dwa większe ekrany (niestety należe do tej grupy odbiorców które noszą bryle), żywotność baterii i pare innych zmian. I rozwarzam, czy ten model nie kupić do swojej kolekcji (ale pewnie to się wyjaśni czy się zdecyduje na zakup gdy uzbieram kase). Z drugiej strony nie widzę sensu wydawania takiego modelu, choćby bez zdjętej blokady regionalnej. No i jakim cudem mamy dostać konsolkę bez ładowarki. Przecież nie każdy ma w domu DS'a czy 3DS'a, a to też Nintendo powinno brać pod uwagę, bo takie rozwiązanie może się sprawdzić w przypadku Japonii, ale nie koniecznie w Europie. Bo do wyglądu samej konsoli to tak naprawdę szczerze niemam o co się przyczepić, przyciski start, home, select w końcu przypominaja przyciski. No i matowy plastik wydaje mi sie lepszym rozwiązaniem co do przenośnych urządzeń.

 

No i cieszy brak drugiego analoga, bo tej konsoli nie jest on wcale potrzebny...

Odnośnik do komentarza

A ja tam kupie XLa, sprzedalem starego 3dsa bo gry sie skonczyly, a teraz mam klka tytulow do nadrobienia+na dniach wychodzace. Konsola jest tylko jakies 2 cm dluzsza i szersza, a ekrany ma sporo wieksze. Obczaje tylko jak gierki beda wygladac i nie ma co sie zastanawiac, zawsze mozna sprzedac ;)

Jedynie nie moge pojac braku ladowarki. Bezsens zupelny, szczegolnie u nas w kraju i w sumie europie takze.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś ma to ma, a jak nie ma to sobie kupi. W gorszym razie wychodzi na to samo, a w lepszym - oszczędza się dodatkowej walającej się po domu ładowarki. Oczywiście to dla N kwestia minimalizacji ich kosztów, ale nie wiem, w czym taki wielki problem.

No jasne minimalizacja kosztów chyba raczej dymanie klientów. Teraz będą musieli robić więcej ładowarek pakowanych osobno co by ich ilość pokrywała się z ilością 3ds-ów na rynku (w sklepach) oczywiście tych nowych( głupio by było jak by ktoś nie mógł kupić ładowarki a konsole już tak). Teraz trzeba spakować osobno każdą ładowarkę, czyli podsumowując N nadal musi wytwarzać ładowarki, więc o redukcji kosztów raczej nie ma mowy. Pamiętam jaki był lament że sony naciąga klientów na dodatkowa kasę bo muszą kupować ich karty pamięci do ps vita, a co niby nintendo teraz robi to samo.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że ja nie nazywałbym tego dymaniem klientów, bo w Japonii jest to praktyka stosowana nie od dziś, ale jak już pisałem, to co się sprawdza w Japonii, nie znaczy, że przejdzie i u nas na naszym kontynencie. I ta praktyka Nintendo jest dla mnie nie zrozumiała, bo jeśli dzielimy po równo to Stany nie powinny być wyjątkiem.

Druga sprawa jest taka, że to że nie dostaniemy ładowarki, nie znaczy, że nie dostaniemy kabelka, który po podłączeniu do kompa, czy innego urządzenia, nie będzie nam ładował konsoli. Taka przecież praktyka stosowana jest choćby w ipod'ach, i jakoś nikt specjalnie na to nie narzeka...

 

A tak na marginesie, wczoraj ściągałem sobie dema na eshopie i przyjrzałem się trailer'owi nadchodzącego "klockowatego" Batmana, i ku mojemu zaskoczeniu był po Polsku. Czyżby szykowała nam się pierwsza gra po Polsku na 3DS'a?

Czy też jakieś przeoczenie naszego przedstawicielstwa?

Odnośnik do komentarza

Ciesze sie, ze wstrzymalem sie z zakupem 3DSa - wezme ta wersje XL :D

 

Odniose sie do waszych zarzutow o jakosc obrazu: najprawdopodobniej wasze gadanie to (pipi)enie o szopenie. Widzialem DSi XL na zywo i wszystko wyglada naprawde wypasnie, mimo tej samej rozdzielczosci gry nie wygladaly gorzej niz na zwyklym DSie (poza pewnymi wyjatkami - np. Elite Beat Agents wygladalo paskudnie). Jesli w przypadku 3DSa bedzie tak samo (a mam nadzieje ze bedzie) to bedzie wypas.

 

Tylko pozostaje kwestia ceny - gdyby model XL mozna bylo kupic z 650zl to skusilbym sie od razu, jednak za 800zl to sam nie wiem.

Chociaz jesli ceny zwyklej wersji spadna jeszcze mocniej to moze jednak wezme zwyklego.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

No jasne minimalizacja kosztów chyba raczej dymanie klientów.

 

No tak. Tyle że równie dobrze mogli podwyższyć odpowiednio cenę samej konsoli z ładowarką. Wtedy byś nie miał wyboru - mając starą ładowarkę czy nie, musiałbyś zapłacić za nową. Wielka różnica?

Odnośnik do komentarza

No jasne minimalizacja kosztów chyba raczej dymanie klientów.

 

No tak. Tyle że równie dobrze mogli podwyższyć odpowiednio cenę samej konsoli z ładowarką. Wtedy byś nie miał wyboru - mając starą ładowarkę czy nie, musiałbyś zapłacić za nową. Wielka różnica?

No niby racja ale teraz jaki mam wybór kupując 3dsxl, po prostu muszę kupić tą ładowarkę i raczej nintendo nie zapunktuje u mnie, a co do twojej opcji to wiadomo idę kupuje sprzęt i mam już wszystko potrzebne do grania, i wtedy nie rozmyślam jakie nintendo ma głupie pomysły tylko ciesze się nabytą konsolą
Odnośnik do komentarza

No jasne minimalizacja kosztów chyba raczej dymanie klientów.

 

No tak. Tyle że równie dobrze mogli podwyższyć odpowiednio cenę samej konsoli z ładowarką. Wtedy byś nie miał wyboru - mając starą ładowarkę czy nie, musiałbyś zapłacić za nową. Wielka różnica?

No niby racja ale teraz jaki mam wybór kupując 3dsxl, po prostu muszę kupić tą ładowarkę i raczej nintendo nie zapunktuje u mnie, a co do twojej opcji to wiadomo idę kupuje sprzęt i mam już wszystko potrzebne do grania, i wtedy nie rozmyślam jakie nintendo ma głupie pomysły tylko ciesze się nabytą konsolą

 

Nie do końca to prawda, bo kupując konsole nie masz jeszcze wszystkiego potrzebnego do grania, nie zapominaj, że trzeba kupić jeszcze grę^^...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...