Skocz do zawartości

Powrót Stara


Rekomendowane odpowiedzi

Nie interesuję się jakoś specjalnie RPG, ale teksty Stara zawsze lubiłem. Tym bardziej mi szkoda, że przestał pisać, bo był jednym z moich zgredów. Choć teksty Zaxa też bardzo lubię. Star mógłby jednak dać od czasu do czasu o sobie znać np. w Hyde Parku, bo czasem zastanawia mnie co obecnie porabia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Star wracaj do PSX EXTREME! Podzielicie się z Zaxem ( Zax jak najbardziej się sprawdził, oby tak dalej stary ! ) reckami  i wszyscy bedą szczęśliwi :) Albo napisz jakieś swoje opinie na temat danych gier, systemu itp do kącika rpg lub trzygroszówki do recek.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 Magiczne Tabelki,opisy, Stara to było coś genialnego dzięki Starowi polubiłem RPG inaczej mówiąc on wychował mnie na RPGowca i moim zdaniem połączenie że się tak wyrażę starej szkoły RPG Stara i młodej krwi Zaxa to będzie coś genialne i PSX EXTREME tylko zyska. WIĘC STAR WRACAJ NA STARE ŚMIECI   

Edytowane przez Senix
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Wyjaśni mi ktoś na czym polega fenomen Stara?

 

Na PE się nie "wychowałem", ale mam sporo starszych numerów i prawdę mówiąc gdy czasami zdarza mi się do nich wrócić, to ciężko mi stwierdzić aby teksty Stara były jakoś szczególnie rewelacyjne. Przede wszystkim drażnił mnie fakt, że bardzo często po lekturze jego recenzji wciąż praktycznie nic konkretnego nie wiedziałem o grze. Nic dziwnego, że taki Lucifer's Call był mało popularny (na forum), skoro poświęcona została mu zaledwie jedna strona, w dodatku nijak opisująca właściwe atuty tej produkcji. A tekstów tego typu było wiele, z częstszym nastawieniem na "humor" aniżeli właściwe informacje - przerost formy nad treścią.

 

Nie aby był to zły redaktor - nic z tych rzeczy. Ale gdy co krok widzę zachwyty nad Starem i częste narzekania na Zaxa (który może i miewa dziwne opinie, ale pisze dobrze i przede wszystkim konkretnie), to nie mogę się nadziwić, prawdę mówiąc.

 

 

PS. Ktoś tu wspomniał Shivę, a on pisał przecież tragicznie. Chyba nawet korekta była tym załamana, bo nawet pokaźnej ilości błędów i literówek nie mieli sił poprawiać.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Na pewno w dużej mierze bierze sentyment do tego "niskiego w kapeluszu" człowieczka...

Może dlatego że pisał o wszystkich jrpg na psxa.

Może dlatego że miał "najgorszą" facjatę ze wszystkich zgredów w extreme.

Może dlatego że stwarzał magiczne tabeleczki w swoim kąciku i pisał najlepsze solucje rpg/jrpg

Może dlatego że czuć było w nim pasję

Może dlatego że człowiek który czyta extreme od !12! lat po prostu zdążył się z nim zżyć (a np. że hiv odszedł mi "powiało")

Może dlatego że był to pierwszy profesjonalny recenzent w Polsce który zajął się jrpg

 

 

A zaxa i Stara bym porównał do star warsów.... Star: mistrz jedi(w nim była wielka "moc") - Zax: młody padawan :P ( predyspozycje są ale długa droga do posiadania "mocy" jeszcze przed nim)

Edytowane przez xzdunx
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

xzdunx trafnie podsumowane :)

Mi w Starze odpowiadało to że moje opinie na temat każdego rpg były identyczne z jego poza niechlubnym wyjątkiem w postaci Magny Carty którą moim zdaniem zbeształ niesłusznie :P

Co więcej charakter i stylistyka recenzji, niestety wypocin chłopięcia Zaxa w stanie przełknąć nie jestem...

 

Mała ciekawostka dla uważnych, sprawdźcie stopkę redakcyjną...właśnie w łapskach najnowszy numer extrema mam a tam jak był tak i jest non stop wymieniony Star...dziwne bo od dawna nie pisze a jest w stopce każdego numeru :P

Edytowane przez shy4
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja osobiście wolałem Stara. Wydaje mi się że to dlatego że Star jakiego pamiętam kochał jRPGi. Zax mam wrażenie że woli Fallouty , Dragon age czy Mass Effecty i do tego jego nienawiść do FF13... Nie mówię że to najlepszy FF w historii ale jednak imo dużo lepszy niż 12 którą to część Zax strasznie zachwalał. Tak czy owak bardzo bym się ucieszył gdyby Star jeszcze coś napisał.

Pozdrawiam

Edytowane przez Shadow864
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.