Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Izi: nie zauwazylem tego..ale gra w obronie jest trudna przez utrudnione zmienianie zawodnikow

ogolnie gra sie plynnie, wolniej, taktyczniej

mam problem ze sterownaiem i sama gra bo ostatnie pilki na konsole to Fifa

czekam jak pogram z zywym przeciwnikiem i wtedy sie oceni czy warto inwestowac w gierke :P

zdecydowanie system podan jest najfajniejsza sprawa w nowym pesie

a co do bledow to oczywiscie AI zawodnikow i bramkarzy..standardowo dla tej serii...

jedno jest pewne..gra jest duzo trudniejsza i imo slabszy gracz nie wygra z lepszym :P

Odnośnik do komentarza

Pora na garść spostrzeżeń miłośnika serii od czasów ISSa. Gra mocno różni się od wersji 08, 09 & 10 i całe szczęście. Jest wolniejsza, bardziej taktyczna i pozbawiona torów, po których biegają piłkarze - pierwszy mega plus. Kolejny to podania, które możemy teraz kierować w dowolnym kierunku, choć bez L2 nie ma mowy o podawaniu w kosmos. Nadal piłka trafia mniej więcej tam, gdzie chcemy i dopiero mocne odchylenie analoga w złym kierunku powoduje stratę. Pasek siły przy każdym podaniu to strzał w dychę - kolejny plus. Co jeszcze... bramkarze, znacznie lepsi, super animowani, jak coś wypluwają, to w bok, więc o łatwych dobitkach można zapomnieć. Nowy system obrony daje radę - trzeba za wszelką cenę trzymać się między piłką a bramką i w odpowiednim momencie wystawić nogę/zrobić wślizg - jest realistycznie & emocjonująco. Tym samym dochodzimy do kolejnej zalety (jak dla mnie, dla innych może to być wadą) - otóż w 2011 jest mnóstwo fauli, gra jest szarpana, a przez to przywodzi na myśl prawdziwy mecz. Koniec ze szpilami a'la 2010, gdzie mieliśmy 1 faul na połowę. Tu wystarczy umiejętnie się zastanwić i już wymuszamy faul. Gra ciałem również daje radę, zapomnijcie o pomykaniu Messim między 3 obrońcami - da się, ale jest b. trudno. Dla niektórych to pewnie największy plus - to oraz szybko spadający pasek staminy. W kilku pierwszych meczach moi napastnicy, przez ciągły pressing z R1 (teraz jest niepotrzebne podczas odbioru piłki) w 60min umierali i miało to niemały wpływ na ich grę. Np. Messi znacznie wolniej dryblował i gorzej panował nad piłką - WYPAS :D Póki co to tyle, jakby co pytajcie, chętnie odpowiem. PES wraca do korzeni, jest taki, jaki powinien być następca legendarnych części 3/5/6. Aha byłbym zapomniał - strzał pod presją obrońców w większości przypadków ląduje w 20 rzędzie trybun. Tak trzymać Konami :)

Odnośnik do komentarza

Sporo ludzi narzekało na PES 5 że było dożo fauli a mnie się to podobało i uważam tą część za najlepszą w historii . Jak tam strzały z dystansu wypadają ?

 

Witaj w klubie wyznawców piątej części :thumbsup: W 7 meczach nie strzeliłem żadnej bramki z ponad 20m, bo gram na top playerze i jest cholernie ciężko dojść do pozycji. Jutro sprawdzę i napiszę. Ogólnie konsola świetnie broni, atakuje znacznie gorzej...

Odnośnik do komentarza

Tak, gra przypomina PES-a 5, ale po kilku latach spędzonych z FIFĄ nie tego chyba oczekiwałem. Rozegrałem już kilkanaście meczów, ten 2011 jest dużo, dużo lepszy od PES-a 2010, ale... No właśnie, jest kilka ale.

 

1) Kamera! Jest tragiczna, pokazuje mały kawałek boiska, czasami głupieje, słabo to wygląda. Może tak- wygląda fajnie, ale gra się z nią trudno, widać na 20/30 metrów do przodu i na 10-15 w dół. W FIFIE jest dużo lepiej, bo widać właściwie pół boiska, ma to duże znaczenie przy konstruowaniu akcji.

 

2) AI! Slabiutke, zawodnicy nie wychodzą na pozycje ( mieszałem w strategii ). Fakt, Badstuber ładnie się podłącza do akcji, ale już np,: Ribery po oddaniu piłki Olicowi, zamiast biec za akcją zatrzymał się na 25 metrze. Słabo.

 

3) Rzuty wolne- wszystkie wyglądaja podobnie, wydaje mi się, że w FIFIE można było na o wiele więcej sposobów zdobyć bramkę z wolnego ( fizyka piłki )

 

4) Da się w tej grze, grając w obronie, cofać tak jak w FIFIE? W FIFIE pod L2, tak zwanego modyfikatora ruchu używam. W PESie nie można chyba, jest tylko super-cancel.

 

5) Przecinanie podań- No bez jaj, dobrze pisał Easye, przecięcie podania graniczy z cudem. Czasami się przetnie, gdy się nic nie naciska, czasami mimo naciskanie X nic nie da.

 

6)Widać schematy, gra się sprowadza do czekania na wyjście na czystą pozycje i dogranie prostopadłej. Łatwiej również o posłanie dalekiego podania za plecy obrońców z 30 metrów.

 

7) Grafika bardzo ładna, nowe animacje są całkiem ok.

 

8) Komentator i widownia ssie.

 

9) Oddanie 360-stopniowego dryblingu gorsze niż w fifie.

 

10) W FIFIE jest bardziej przejrzysty system trików i zwodów, mimo wszystko jest lepiej z PES-em w tej materii niż w poprzednich latach. Raz nawet zrobiłem zaje'bisty rowerek :D.

 

11) Podania są ok, ale nie mają startu mimo wszystko do grania bez asysty w FIFIE. Jeżeli dojdzie jeszcze Pro Passing w FIFIE, to na pół-asyście będzie pewnie lepiej w grze od EA.

 

12) Kontekstowość xD (pipi)a, Ribery przyjął piłkę na 25 metrze, odbiła mu się na 8 metrów do góry (!!) po czym z 25 metrów strzelał nożycami, a Valdes nie trafił w piłkę.

 

Czekam na demo FIFY, gra się całkiem przyjemnie, jest swoboda w rozgrywaniu piłki, ale FIFA chyba znowu wyjdzie zwycięsko.

Odnośnik do komentarza

Ale Błażej jest fanbojem.

 

 

 

 

6)Widać schematy, gra się sprowadza do czekania na wyjście na czystą pozycje i dogranie prostopadłej. Łatwiej również o posłanie dalekiego podania za plecy obrońców z 30 metrów.

 

Więc cała piłka nożna nawet w realnym świecie to schemat :(

 

 

Odnośnik do komentarza

Tak, gra przypomina PES-a 5, ale po kilku latach spędzonych z FIFĄ nie tego chyba oczekiwałem. Rozegrałem już kilkanaście meczów, ten 2011 jest dużo, dużo lepszy od PES-a 2010, ale... No właśnie, jest kilka ale.

 

3) Rzuty wolne- wszystkie wyglądaja podobnie, wydaje mi się, że w FIFIE można było na o wiele więcej sposobów zdobyć bramkę z wolnego ( fizyka piłki )

 

4) Da się w tej grze, grając w obronie, cofać tak jak w FIFIE? W FIFIE pod L2, tak zwanego modyfikatora ruchu używam. W PESie nie można chyba, jest tylko super-cancel.

 

5) Przecinanie podań- No bez jaj, dobrze pisał Easye, przecięcie podania graniczy z cudem. Czasami się przetnie, gdy się nic nie naciska, czasami mimo naciskanie X nic nie da.

 

6)Widać schematy, gra się sprowadza do czekania na wyjście na czystą pozycje i dogranie prostopadłej. Łatwiej również o posłanie dalekiego podania za plecy obrońców z 30 metrów.

 

8) Komentator i widownia ssie.

 

9) Oddanie 360-stopniowego dryblingu gorsze niż w fifie.

 

Czekam na demo FIFY, gra się całkiem przyjemnie, jest swoboda w rozgrywaniu piłki, ale FIFA chyba znowu wyjdzie zwycięsko.

 

Rzuty wolne od zawsze bardziej pasowały mi w PESie, czuć kontrolę nad strzałem, jest to realistyczne.

 

W PESie cofanie się obrońcą jest pod R2.

 

Ja póki co wszystkie podania przechwytuję...

 

Jakoś nie zauważyłem, żeby podawanie na skrzydło przynosiło zabójcze efekty, na top playerze konsola broni wybornie.

 

Komentatora w demie nie ma :rolleyes:

 

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony zakresem ruchu piłkarzy, a najbardziej podoba mi się motyw z bieganiem - zapomnijcie o klasycznych PESowych błyskawicznych zwrotach, teraz czuć ciężar ciała, piłkarz obraca się płynnie i fachowo to wygląda.

 

Aha strzały z dystansu znacznie osłabione względem trzech poprzednich części - bezpańska piłka uderzona sprzed pola karnego z pierwszej najczęściej leci w kosmos.

Odnośnik do komentarza

Dobra dzięki uprzejmości forumowego kolegi zassałem demo. Podniecony bardziej niż niż przed ... w końcu zagrałem, zagrałem 2 mecze czyli pierwsze koty za płoty.

 

Po trzech edycjach w końcu PeS który znowu będzie oddzielał kobiety i dzieci od mężczyzn. To nowy PeS5 jak w morde strzelił, oczywiście w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu.

 

Na razie nic więcej nie pisze bo szkoda czasu na pisanie lepiej grać i cieszyć się nowym Pes-ikiem.

 

PS. W tym roku chyba nawet nie sprawdzam dema Fify.

Odnośnik do komentarza

I w 2010 roku BóG wypuścił Pesa11... alleluja.

 

Normalnie ryczę ze szczęścia ale zacznę co mi się nie podoba. Grafika mam duże wątpliwości czy jest lepiej niż w 10 a już na pewno całość psuje brak AA, gra ma okropne ząbki ble przez co piłkarze wyglądają jak tarki. Mało tego na powtórkach piłkarze wyglądają jakby byli zrobieni w cell shadingu wygląda to dość dziwnie.

 

No i przejścia do powtórek np. z faulu wyglądaja kiepsko jak w Fifie na dodatek z jakimś blurem...

 

Bramkarze wydaja się być jeszcze głupsi niż w poprzednich częściach za ch.uja nie rozumiem ich akcji.

 

Wide hehe na początku wielkie WTF mało widać, za duże zbliżenie niezbyt nowa kamera mi się podobała (czas przeszły) ale ale z każdym meczem jest co raz lepiej, kwestia pogrania. Choć mimo wszystko liczę, że w fullu będzie stary WIDE.

 

Ostatnia sprawa to dźwięki nadal kiepskie.

 

Tyle z marudzenia bo cała reszta to już miód. Przede wszystkim PODANIA - GENIUSZ no po prostu coś kapitalnego. W końcu wymagające ale po opanowaniu W KOŃCU piłka ląduje tam

 

Wielkie sorry ale pisze z Ps3 i nie wchodzi cały tekst, proszę o połączenie potem postów.

Odnośnik do komentarza

tam gdzie powinna a nie automatycznie na odpier.dziel.

 

Animacje raz, że nie rażą dwa niektóre wyglądają po prostu świetnie. Dalej faule tu od razu przypomina mi się PeS 5. Chyba przez te kilka meczy w demie wpadło mi więcej fauli niż przez rok grania w 10 heh.

 

Dalej jest wolniej jest w końcu taktycznie (znowu PeS 5 się kłania) aż człowiek musi się przyzwyczaić na nowo przez cholerne nawyki z 08, 09 i 10. Z czystym sumieniem mogę napisać KONIEC Z RAJDAMI, koniec z rajdami po bokach do linii końcowej itd.

Tym bardziej znowu przydają się zwody które wypadają dobrze no i najważniejsze wykonuje je się przyjemnie (prawa gałka rlz).

 

Oczywiście nie ma już bomb zza pola karnego ale nie wiem czy to akurat dobrze.

 

Mógłbym napisać jeszcze o wielu zmianach, pozytywach ale to tak na gorąco na szybkiego. Poza tym piłkę ocenie się po kilkuset rozegranych meczach ale póki ... jestem w niebie.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...