Skocz do zawartości

Pro Evolution Soccer 2011


Rekomendowane odpowiedzi

to i ja sie wypowiem 8)

 

dla tych , którym nie chce się czytac tego posta , powiem w skrócie: fajny ten pes, napewno ZDECYDOWANIE najlepszy na tej generacji konsol :D

 

zaczne od tego, co mi się podoba

 

Realizm. "Brudny" realizm futbolu. Naprawde ciężko wypracować sytuacje strzelecką, masę akcji konczy sie albo stratą (niecelne podnie, tudziez przechwyt obrońcy) albo uderzeniem w mur defensywny. Jestem pewny , że wielu osobom się to nie spodoba, mi za to bardzo przypadło to do gustu- bo taki jest futbol, kocham go w wersji "real" , kocham i na konsolach a połączenie powyższych sni mi się po nocach :D

 

tempo gry (deflaut 0 ) - jak wyżej- taki jest futbol. Wolno i realistycznie

 

PES od zawsze charakteryzował się wiernym odwzorowaniem co bardziej znanych kopaczy. Nie mam na mysli tylko fizjonomi (bo to już standard) ale o oddanie umiejętnosci. Tu czuc Messiego, tu czuć Schweinsteiger'a , wolnego Ibre czy ofensywnego Lahma (wymieniam tych akurat- bo ci byli w demku hehe)

 

 

 

I rzekłbym , że PES wrócił , że mamy króla ale.... (minusy)

 

Seabass przekombinował . wprowadził karty, które obrazują specjalne zdolnosci graczy. I fajnie, rok temu sprawdzało się to ok. Ale teraz stała się rzecz parnoiczna. Mianowicie jesli zawodnik ma kartę, jak np Pique legitymuje się skilem Atack Runer-, to nie wazne czy nakazesz teamowi defensywe- on pobiegnie wspierac atak. Nie istotne czy jest 80 minuta i prowadzisz 1-0 i chciałbys moze bronic wynik. Nie da się tego wyłączyć, nie ma strzałek , które warunkuja zachowania ofensywno- defensywne piłarzy. Przez co taktyka została STRASZLIWIE SPŁYCONA i udziwniona (pisałem o PRZEDZIWNYM ZACHOWANIU DAWIDA WILLI , który to ustawiony jako napastnik w systemie 4-4-2 gra jakby był ss , a już w 4-3-3 , deflautowym barcy, zachowuje sie jako napastnik).

 

Dla mnie to minus jak długośc pasu startowego :(

 

 

Wady pomniejsze

 

kamera- brakuje opcji wide, oj tak. Może ktoś nie lubieć fify ale trzeba pzyznać, że opcja kamery co-op cam jest tam genialna. Idealnie pokazuje CAŁE boisko. Tu nie jest tragicznie ale mogłoby być lepiej

 

Grafika. Brak AA (strasznie wali po gałach) , to jedno a animacje....daleko, daleko za Fifą. Sprzydałby się jednak nowy silnik.

 

 

Powiem tak- łykne tego PES'a. Nie wiem tylko jak szybko....jesli dodadzą strzałki , które naprawiłyby system taktyczny to na premierę.

 

A i onliene...oby nie skopali sprawy!

 

PS martwią trochę piłki granie z L1+ trójkąt. Są zbyt skuteczne, ale moze z zywym przeciwnikiem tak łatwo nie bedzie.

 

 

Dziekuje za uwage :yes:

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

 

a to ciekawe bo kilkanascie postów temu któs wkleił filmik porównujący gre formacji defensywnych z fify i pesa (wyszło zdecydowanie na korzysc pesa) . Porównanie to było nie fair, bo tam wybrano failowe momenty z fify i JEDNĄ ale za to modelową akcje, gdzie defensywa ustawia sie kapitalnie.

 

gdyby grac równie nie fair można by wkleic ten filmik i pisać poematy o dziurach w PES. Ale to tez byłoby nie fair, nie można wybrać kilku momentów, gdzie al zawali (a w kazdej grze zawali coś nie coś- od czasu do czsu) i wykładać to jako modelowe przykłady. Taka dygresja :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

poddaje sie. pierwsze wrazenie bylo dobre, ale dzisiaj gralem dwie godzinki, nie wiem ile spotkan, moze z 15, kilka konczylem przed czasem bo jak bylo 3:0 i 15 minut do konca to juz nie bylo sensu grac dalej.

 

totalnie nie umiem grac w ta czesc. przez te wszystkie mecze nawet nie strzelilem gola, a trace srednio po 3. probowalem roznych ustawien i dupa. chyba po prostu sobie odpuszcze pilki w tym roku. nie wiem, po prostu chyba nie umiem sie oduczyc nawykow z tamtych czesci, totalnie nie podoba mi sie nowy system dryblingu, nie umiem przecinac podan (leci pilka po ziemi, moi obroncy biegaja sobie 1 cm od niej i nic, i tak trafia do napastnika ktory nagle z niczego jest sam na sam). faule mnie wkur,wiaja, czasem juz sa naprawde z du.py (oczywiscie nie ma przywileju korzysci, albo raz na 100 fauli i za kazdym razem trzeba ogladac powtorke jakiegos delikatnego popchniecia w srodku pola).

 

 

ku.rwa ja nawet dobrej okazji na bramke nie mialem xD

 

 

no trudno, nie bede sie zmuszal. jednak wolalem jak pilki byly mniej skomplikowane i realistyczne. albo po prostu taki niedzielny gracz jak ja juz nie ma czego szukac w temacie pilek na konsole ;p

Odnośnik do komentarza

...oczywiscie nie ma przywileju korzysci...

 

Jest ;) ale zdarza się zdecydowanie za rzadko. Moja rada, to zacznij grać na niższych poziomach trudności i stopniowo je zwiększaj, mi pomogło i szybko przeszedłem na Top Player (oczywiście wpie.rdol zdarza się częściej niż wygrana :) )

 

Dwa pytania:

1. Gracie na manual, semi czy assisted?

2. W becie dało się grać we dwójkę przeciko jednemu? Czyli np. 2v1? Czy da się tylko 1v1 i jak to będzie w pełnej wersji?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy już było, ale wyszedł patch do wersji PC, który umożliwia grę wieloma innymi drużynami takimi jak:

 

ENGLAND

FRANCE

GERMANY

ITALY

NETHERLANDS

PORTUGAL

JAPAN

ARGENTINA

SPAIN

MANCHESTER UNITED

TOTTENHAM HOTSPUR

INTER

A.C. MILAN

REAL MADRID C.F.

FC BARCELONA

BAYERN MUNCHEN

SWEDEN

CROATIA

IRELAND

NORTHERN IRELAND

SCOTLAND

TURKEY

CZECH REPUBLIC

GREECE

AS ROMA

OLYMPIQUE LYON

AUSTRALIA

COTE D'IVOIRE

SOUTH KOREA

GHANA

 

kilka screenów:

 

4uf5so.jpg

 

14979nb.jpg

 

2d933pu.jpg

 

Do pobrania np na EVO-WEB :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

no ja brałem z tego playandgo. ciekawe kiedy wysyłają

 

wracając do gierki, na dłuższą metę kondycja piłkarzy jest do dupy. nie dośc, że takim messim trudno jest przejśc obronę to około 60 minuty jest do zmiany (moim zdaniem minus, bo w tej sytuacji pressing na obrońców rywali jest niemożliwością). trzeba zlikwidowac powtórki fauli oraz coś zrobic ze skrzydłowymi i napastnikami żeby zaczęli wychodzic na pozycje.

 

drybling jest fajny, ale jeszcze długo nauki przede mną. dobrze, że w full wersji jest trening.

Odnośnik do komentarza

jesli dobrze zrozumialem to premiera 30 a w WBR i w Polsce 8? jesli tak to gdzie w polsce beda sprzedawać 30 i wczesniej ? XD

 

Ultuma rozwala sloganem "sugerowana cena 239 , twoja cena 189" Boshe, sklep dla GRACZY i taki pier.dolnięty slogan jak dla matołow stosuje- kto sugerował taka cenę, lol ?

 

Polska to nadal dziki kraj

Odnośnik do komentarza

Od zawsze byłem fanem Fify (dokładnie to od wersji '97), ale w tym roku pomimo świetnej reklamy (We are 11) zdecyduje się na Pro Evo 11. Ten wysiłek włożony w układanie akcji, i ta satysfakcja gdy wygrywa się w demie 3:2 z Bayern'em mnie po prostu kupiły. W Fifie nie trzeba włożyć tak naprawdę żadnego wysiłku w składaną akcję ( przynajmniej wg. mnie ), a 11 dla footballowych laików jest po prostu trudna( wcześniej grałem w Fife i Pro Evo tylko na PSP i PC ). W tym roku decyduje się na dzieło Konami, pomimo tych lat spędzonych z Fifą.

 

BTW.

W Pro Evo jest coś w rodzaju trybu menadżera ?

Odnośnik do komentarza

Jedyne co mnie wkurza porządnie w tej grze, to fakt,że na top player najczęściej wygrywam 1-0,przeciwnik oddaje może ze 2-3 strzały,ja natomiast koło 16 - ale co z tego skoro 5 celnych jedynie,poza tym bramkarze za dużo bronią,a porządny,celny strzał z daleka bardzo ciężko oddać(gęsto w środku,a z obrońcą na plecach strzał leci wysoooooko)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...