Skocz do zawartości

Nowości serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie obejrzalem ostatniego odcinka. Pierwszy byl dobry, drugi taki sobie (kazdy trwa 1,5 godziny, to zasadniczo filmy telewizyjne), ale z pewnoscia jest wart rozwazenia jako alternatywa dla bardziej znanych serii.

 

Wiekszosc seriali omawianych w tym dziale ma charakter rozrywkowy. Nie kazdy serial musi byc The Wire, czasem czlowiek ma ochote na cos bardziej lekkiego.

 

House, podobnie jak wszystkie seriale o dysfunkcjonalnych geniuszach rozwiazujacych zagadki, sam jest tylko kalka archetypu Sherlocka Holmesa. Nie jest wiec chyba dziwne, ze tytulowa postac z serialu o jego pierwowzorze wykazuje podobne cechy.

 

Tez lubie tego Watsona, ale Sherlock nie byl zly.Oryginalny Holmes sam zawsze byl dretwy i chlodny (jak jest powiedziane w serialu, troche socjopata), dlatego potrzebowal pomocnika, zeby sie komunikowac z zewnetrznym swiatem (postacie inspirowane nim jak Monk albo House tez potrzebuja "pomocnikow" zeby funkcjonowac w spoleczenstwie, nawet jesli natura ich problemow psychicznych jest inna)

Odnośnik do komentarza

Wszystko racja. Tylko tak jak wspomniałem w pierwszym poście, najbardziej w tym serialu kuleje wiarygodność dedukcji tytułowego bohatera. Właściwie jej tam nie ma, a twórcy posługują się tym pojęciem wszem i wobec zupełnie wbrew jego prawidłowym znaczeniu. Szczególnie wyraźnie to widać we właśnie trzecim odcinku, razem z tsunami absurdu.

 

Obso chciał coś na poziomie Shadow Line. To nie jest, nawet mając na uwadze różnice kategorii.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

coś czuję, że fabuła rozciągnie się na dłuższy okres czasu i zrobią z brody'ego senatora albo i prezydenta i wtedy je.b ;). albo i przekabaci główną bohaterkę bo widać po ostatnim odcinku, że jest nim w pewien zafascynowana (chociaż może być to gra). ja tam się cieszę bo serial nie boi się kontrowersji i ogólnie jest to jedna z ciekawszych propozycji tego sezonu.

Odnośnik do komentarza

Z ciekawostek, ostatnio kariere robi Pioneer One, niezaleznie zrobiony serial rozpowszechniany za darmo przez internet. To opowiesc sci-fi w ktorej tajemnicza kapsula rozbija sie w USA i grupa naukowcow probuje rozkminic co sie dzieje.

 

 

Obejrzalem pierwszy odcinek (wszystkie sa dostepne miedzy innymi na youtube w jakosci HD) i w miare znosne jak na amatorskie dzielo choc miejscami czuc brak budzetu.

Odnośnik do komentarza

Grimm jest mocno średniutki - pierwsze odcinki mają to do siebie, że z reguły prezentują wysoki poziom, co by zachęcić widza do dalszego oglądania - jeżeli tutaj start jest taki słaby, to nie nastawiam się optymistycznie na ciąg dalszy. No i sam motyw z wykorzystaniem bajek tytułowych braci jest świetny, szkoda tylko, że wykonanie takie lipne.

 

Z nowych serialów polecam Death Valley - strasznie zwariowana komedia z udziałem wszelkiego rodzaju diabelskiego pomiotu (wilkołaki, wampiry i zombiaki). Akcji nie ma zbyt wiele, ale za to dialogi potrafią rozbroić.

Odnośnik do komentarza

nie ma zbyt wiele akcji? przecież w każdym odcinku rozku.rwiają jakąś padlinę (dobre gore i charakteryzacje zombiaków swoją drogą). mój ulubieniec to kapitan ;). death valley > walking dead.]

 

swoją drogą poza grimm pojawiło się jeszcze once upon a time z cameron z house'a i robertem carlylem. niby reklamują to, że od scenarzystów lost, ale chu.joza straszna.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

Akcje są, ale często zbyt krótkie - ot wyskoczy sobie zombiak czy inny wampir, dostanie szybki wpierdol i tyle. Ja ten serial i tak oglądam głównie dla fenomenalnych dialogów i świetnych postaci - kapitan miażdży :)

 

Również stawiam ten serial wyżej od WD (chociaż w sumie więcej je dzieli niż łączy, więc porównanie nieco na siłę). Szkoda tylko, że trwa zaledwie 20 min i trzeba tyle czekać za subami.

Odnośnik do komentarza

Tak jak tutaj wszyscy polecam AHS, NewGirl. A z starszych To Hawaii five-O niby kolejny serial o policjantach. Ale to jakoś mnie urzekł może dlatego że nie mam tak takiej techniki z kosmosu jak w CSI. Duzo akcji.

 

Pretty little liars- Kolejny serial młodzieżowy, ale co go wyróżnia to że jedyny bez wampirów. Fabuł zakręcona jak na kolejce górskiej, piękne bohaterki. No może nieraz głupie teksty.

 

Person of interest- A mi się ten serial podoba, nie mam argumentacji ale oglądam.

 

Co do nowości mam pytanie, oglądam z nich New Girl, Person of interes, American horror story chcę jakiś jeszcze jeden do oglądania z dziewczyną. Patrząc na opinie na Metacritic i Hatak zastanawiam się nad REVENEGE, Grimm, Once up Time. Wszystkie są oceniane pozytywnie, dobre recenzje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...