Skocz do zawartości

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a


Gość Mr. Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu i mam parę pytań dotyczących gry.

 

1. Jak stoi soundtrack i polski dubbing na tle rewelacyjnej w tych aspektach dwójki?

 

2. Czy fabuła jest powiązana z którąś z części i ogólnie jak się prezentuje?

 

3. Czy jest dużo momentów z możliwym cichym zabijaniem wrogów?

 

4. W tej części też spotkamy się z zombie/smokami/trnasformersami/minotaurem, ew. Zmutowanymi gorylami? Bo nie za bardzo mi to podeszło w U2.

 

5. W ogóle jak porównalibyście tą część z poprzednią gorasz/lepsza, czemu?

Odnośnik do komentarza

1. OST jest rewelacyjny, PL Dub trzyma poziom tego z U2, oczywiście znalazło się kilka baboli, ale jest dobrze.

2. No fabuła jest powiązana na takej samej zasadzie jak U2 z U1, czyli jest kilka nawiązań do poprzednich części.

3. Jest dużo takich miejscówek gdzie da się pościągać kilku wrogów po cichu, a w niektórych to nawet wszystkich.

4. Odmawiam odpowiedzi na to pytanie ;) Bedziesz raczej zadowolony.

5. Jak dla mnie to U1>U2>U3. W pierwszej połowie jest w miarę dużo elementów nie strzelanych, za to w drugiej na odwrót.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

No dla mnie U3 też było zdecydowanie lepsze od U2 al tylko do połowy gry (więcej zagadek, spokojniejsza akcja, 2 rozdział :) ), od połowy za duża sieka jak dla mnie, więc jako całokształt to na równi z U2.

 

Co do jedynki, cenię ją bardzo za mega spójność i za to jak kilka lat temu spowodowała u mnie szczękopad (moja pierwsza gra na PS3), co najgorsze myślałem, że to dopiero początek ale niestety w przeciągu tych kilku lat nie pojawiło się dużo gier, który były by jakoś znacząco ładniejsze od U1.

 

U1 = U2 = U3

Odnośnik do komentarza

A mnie się kiedyś czepiali jak napisałem U1>U3 ;p;p;p

 

Zaraz się okaże, że wcale nie taka mniejszość heh. Moim zdaniem Jedynka nawet dzisiaj nie ma się czego wstydzić, spójna historia, świetne typowe "adventure miejscówki", świetny początek. No i najlepsze sekcje platformowe to znaczy takie w których można zginąć (bujanie po zamku anyone?). I IMO Jedynka ma najtrudniejszą zagadkę ;p to znaczy nie jest wcale trudna ale zawsze zajmuje mi więcej czasu niż wszystkie zagadki z U2 i U3 razem wzięte (posągi). Aha i jeszcze jedno U1 jest najtrudniejszy więc kolejny plus.

 

U2>U1>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>U3

Odnośnik do komentarza

Dla mnie te wszystkie zwolnienia akcji w trójce tylko pomagają. Po ostrych i intensywnych strzelaninach rozwiązanie zagadki typu

podświetlenie części ciała tak by uformowały cień

to czysta bajka. Cała gra wymiata i jedyne zastrzeżenie, które mogę mieć jest głupawe manewrowanie przy zasłonach. Czasem cisnę kółko jak szalony a Drake ani drgnie.

 

Jednak dla mnie U3 to taka Adriana Lima gier video. Ładne to i świetnie zaprojektowane, a czasem potrafi ostro pojechać z rozgrywką.

Odnośnik do komentarza

Yap, zagadka o której piszesz jest najlepsza ze wszystkich, mogło by być więcej na takim poziomie. Dla mnie U1 jest dużo lepsze od dwójki i trójki głownie przez spójność, no i ogromna ilość dżungli. Miejscówki w trójce są piękne, a gameplay w zamu i na statku to pierwsza liga, ale jedynka miała to coś więcej.

Odnośnik do komentarza

A jak wasz wrażenia odnośnie platynowania? Kończę właśnie wbijać w U3 i szczerze mówiac w moim odczuciu, pomijając fakt, że są zadania podobne do siebie, to jednak nieco więcej roboty jest przy tej części, niż przy platynowaniu "jedynki" lub "dwójki". Szczególnie mam tu na myśli trofika "weteran" czyli 75 killsów bez śmierci, kiedy to elementy platformowe zabijały mi Drake'a kilkakrotnie. Takie tam małe wrażenia.

 

Odnośnie samej gry, to jeśli ktoś uważa U3 za rozczarowanie, bądź niezbyt udaną odsłonę serii, to polecam dać grze więcej niż jedną szansę i zabawić się z nią 2 lub 3-krotnie. U mnie przy drugim podejściu na crushingu miałem nieco więcej z rozgrywki, a i same tempo, proporcje walki i elementów platformowych, otoczka itd przemówiły do mnie nieco bardziej. Polecam takie podejście w miare możliwości, bo to naprawde świetny tytuł

Odnośnik do komentarza

Jedyna trudność w porównaniu do U1 i U2 to to że nie można sobie wybierać broni po przejściu gry. Singla skończyłem 3 razy i nadal dla mnie jest to najsłabsza odsłona serii. Mimo to i tak uważam wszystkie części jako jedną całość.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

To ja tak z trochę innej beczki;

 

Czy powstanie U4 na tej generacji mogłoby nas jeszcze czymś zaskoczyć?

 

 

U2

- katastrofa kolejowa + ucieczka z wraku

- walący się wieżowiec

- ucieczka z zaginionego miasta

- walka ze śmigłowcem

- starcie z czołgiem

- konwój

 

U3:

- płonący zamek (końcówka naprawdę mocarna)

- Titanic w wersji hardkorowej

- katastrofa lotnicza :wub:

- mały sztorm w porcie ^^

- genialna sekwencja pogoni w mieście

- konwój

- ucieczka z z zaginionego miasta (znowu- ale za to jak zrealizowana)

 

Tak jak swego czasu akcja w Nepalu i katastrofa kolejowa w U2 wypaliła mi gałki oczne, tak w "trójce" statek oraz samolot po prostu rozeabały. :P

 

Naprawdę nie wyobrażałem sobie, aby poprzeczkę można było podnieść jeszcze wyżej niż w "dwójce", a jednak przy okazji U3 mistrzom z ND to się udało! No ale... co dalej(?):

-erupcja wulkanu + zalewająca wszystko lawa?

- wybuch atomówki?

Tu pomóc mogła by tylko nowa generacja, ale ja kurna nie chcę czekać 3 lata. :angry: (Ponad 2,5 kafla za świeży next gen mi się nie widzi)

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Uncharted 3 ukonczone :-). Gra pod kazdym wzgledem gorsza od U2, jeden z najwiekszych zawodow, niestety. Szkoda, ze tworcy nie starali sie podniesc poprzeczki jeszcze wyzej, widocznie na starym sprzecie nie bylo to mozliwe, a moze to juz ewidentne zmeczenie seria?

Szczesliwego Nowego Roku ;).

Czytając tego typu wypowiedzi zastanawiam się czego ludzie by się spodziewali i co uznali by za "podniesienie (tej) poprzeczki".

 

Dostaliśmy:

 

 

- statek

- samolot

- motyw pustyni (niech mi ktoś teraz powie że w drugiej połowie było tylko i wyłącznie "scelanie" i "scelanie")

- sztorm

- jazda konna

- najlepsze, najtrudniejsze oraz najczęstsze zagadki (3 w samym Cheatau, zabawa z "latarką" w Yemenie, itd.)

- ciut bardziej wymagające sekwencje platformowe (w porównaniu do U2 to i tak Super Meat Boy tudzież pierwszy Crash Bandicoot :P)

- jeszcze więcej poziomów bez używania giwery

+ parę innych ciekawych akcji nieobecnych w poprzednikach.

 

 

CZY TO JEST WG CIEBIE ZMĘCZENIE MATERIAŁU? :turned:

Wstaw to w spoilery lepiej.

Nie napisałem nic czego nie było na trailerach, czy w recenzji PSX Extreme. No ale okej, tylko muszę sobie przypomnieć jak. ^^

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

[ spoiler]

 

 

 

w środku wstawiasz tekst (tylko w pierwszym nawiasie usuń spację, musiałem tak zrobi bo byś nie zobaczył tego a...ramkę spojlera :) )

 

_________________________

 

 

singiel ograny, nie zgadzam się jakoby był słabszy niż dwójka

 

 

teraz multi ogrywam. Jak to jest , nie ma sie wielkich szans z tymi początkowymi giwerami czy ja jestem az taka lama?

 

bo wpadam na gości z levelami 50 + i mnie łoją ze ho ho

 

 

piłuje sobie level grając w "hordę", wkręciłem się :)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

- motyw pustyni

 

Tylko proszę Cię, nie licz tego jako plus, bo pustynia to największy minus tej gry. Dlaczego ? Bo nie został w ogóle wykorzystany potencjał tej lokacji. Jeżeli pójdziesz nie w tą stronę co trzeba to Drake automatycznie zawraca, a można było wstawić ciekawe rzeczy, wystarczyło poczytać ten temat. Ja zawiodłem się na pustynii najbardziej (nie licząc systemu strzelania).

 

 

 

@Orson

Na początku jest ciężko, ale co się dziwić, skoro nie masz opanowanego systemu i odblokowanych dopalaczy.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

no a w dwójce motywem przewodnim był śnieg...i co z tego? tez poruszaliśmy się po zamkniętej miejscówce ze śniegiem, tak jak teraz po piaskowym mieście w trojce....

 

tu chodzi o klimat wschodu, o te muzykę, o te miasta itp :)

 

a w hordzie w Jemenie miażdży motyw gdy nadciąga burza pisakowa :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...