Skocz do zawartości

GTA V - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy GI pozostawił lekki niedosyt jeśli chodzi o informacje w nim zawarte, ale myślę że to wszystko przemyślana kampania marketingowa Rockstar - w końcu coś musieli zostawić do czasu premiery.

Nadchodzący trailer pewnie będzie dobrym uzupełnieniem tej zapowiedzi.

Oby nie skopali modelu jazdy - uciekając w stronę arcade'owych ścigałek " Większy nacisk położono na fizykę, dzięki czemu wydaje się, jakby jazda samochodem była rodem z gier wyścigowych"

Mam cichą nadzieję, że nadchodzącym trailerze zobaczymy przejazd jakieś ciężarówki z naczepą i zwierzęta. A jak nie, no cóż ... :cray:

Odnośnik do komentarza

co do modelu jazdy to ja licze że samochody nie będą sie aż tak bujać, ale nie chciałbym żeby zbytnio uprościli i zrbobili z tego crazy taxi

 

Mam cichą nadzieję, że nadchodzącym trailerze zobaczymy przejazd jakieś ciężarówki z naczepą

 

na jakims starym screenie widać jak murzyn stoi na jadącej ciężarówce (i sądząc po nowych informacjach będzie z niej odczepiał samochód i "ewakuował sie" podczas jazdy)


mapy (co prawda nie pokazują dokładnie ale zawsze cos)
fUAUW.jpg

nie wiem czy mapa RDR jest w odpowiedniej skali wzgledem pozostalych

ogolnie to trzeba pamietac ze w rdr mielismy tylko konia, a w gta gdy da sie latać myśliwacami mapa musi byc o wiele wieksza żeby zachowac wrażenie ogromu, bo w koncu ten sam odcinek mapy szybciej sie zwiedza w myśliwcu niż na koniu

Odnośnik do komentarza

też o tym myślałem, co by bylo gdyby 2 bohaterów zbliżać do siebie, np jednym podjechać pod dom drugiego. albo ogolnie w miejsce gdzie przebywa drugi. czy będzie jakas scenka, interakcja? czy daloby sie go zabić? (zabić to pewnie nie, chyba ze game over)

ktoś tu wyżej parskał mowiąc "haha myślicie ze tylko 1 bedzie latał??"
no i wlasnie mnie to serio ciekawi, bo skoro wyraźnie napisali że każdy bohater ma inny "skillset" to może sugerować że nie tylko niektóre minigierki (hobby) są zarezerwowane dla konkretnej osoby, ale być może właśnie ich zdolność, np jeden może pilotować, a inny nurkować itp

ciekawe czy będą mieli wspólną kase "gracza" czy każdy ma swoj portfel i np trvor sie miota po pustyni żeby zdobyć 50$ na narkotyki, a michael sra kasą i kupuje sobie garniaki za 2000$


na razie nie moge sie doczekac poprzebierania ich na swoj sposob, z trevorwa chce zrobić jeszcze wiekszego ponurego zakapiora (na razie wygląda jak niechluj), a z pozostałych to nie wiem, ale chciałbym żeby sie wyraźnie odróżniali
i nadal kurde nie ma pewnośći co do fryzjera i zarostu - padła ta informacja w plotkach ale wczoraj w gazecie na temat customizacji było tylko "nie bedzie pakowania ale bedzie przebieranie" , nie padła informacja o tym czy fryzjer będzie czy nie będzie. ale zaczynam miec wątpliwość gdyż bylo wspomniane kolesie mają byc sami w sobie konkretni, i być może nie bedzie sie dało łysiejącemu żulikowi dorobić glanc fryzuki jak u elwisa :P
a dlatego sie obawiam bo mam wielka ochote zrobić trevorowi taki zarost:
3241595046_cdbe47e86e.jpg

Odnośnik do komentarza

Historie poszczegolnych postaci beda sie z cala pewnoscia przeplataly i beda ze soba polaczone - cieszy zapowiedz misji odgrywanych "w trojke". W Yakuzie 4 byly cztery grywalne postacie - grane jedna po drugiej, cala fabula laczyla ich historie prowadzac do bardzo ciekawego finalu, przed ktorym mozna bylo dowolnie zmieniac postac.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

hmmm złapanie przez policje rzeczywiscie powinno uruchamiać dla 2 pozostalych gostków misje odbicia z więzienia, i rzeczywiscie mogloby byc ich kilka rodzajów (napad na areszt, odbicie konwoju itp)

podobnie powinno być ze szpitalem, po "śmierci" jednego pozostali mogą go odwiedzać w szpitalu i przynosić kawiaty ;)

Odnośnik do komentarza

W głowie się nie mieści, ile nowych możliwości i zmian może przynieść implementacja 3 bohaterów w GTA.
Mulitplayer w formie co-op, czemu nie?
Zdobyta w grze $? Nie wydaje mi się żeby kasa była wspólna dla wszystkich bohaterów, a co za tym idzie może dlatego zrezygnowano z pomysłu na kupowanie posiadłości?
Temat policji i więzienia. Tutaj faktycznie, aż prosi się o misje "ratunkową" kumpla z paczki :woot: przez pozostałych 2 bohaterów. No i w końcu mogliby coś zrobić z tą policją z którą każdy kontakt musi sie zakończyć zatrzymaniem, czemu nie mandacik za mniejsze przewinienia (jak to miało miejsce w mafii) ?
Zapewne można o tym jedynie pomarzyć, ale chciałbym kiedyś uświadczyć w gta trybu HC gdzie policja reagowałaby na każde nasze przewinienie (prędkość, jazda pod prąd itp), gdzie od jednej kulki można już wylądować w szpitalu, a nie jak to ma miejsce obecnie...

Odnośnik do komentarza

tez mi sie wydaje, ze nie nalezy brac tego doslownie. pewnie chodzi im tez o wieksza ilosc budynkow do ktorych mozna wejsc itd.

 

 

jesli chodzi o 3 bohaterow to w trakcie misji - strzal w dzisiatke. tak jak misja z bankiem w gta iv, ale gramy kazdym po trochu i robimy rozne rzeczy (jeden strzela do policji, drugi zbiera kase po banku, trzeci organizuje transport).

 

ciekaw jestem jak to rozwiaza w trakcie gry, ze tak powiem normalnej. czy gra bedzie nam narzucala granie konkretna postacia.

Odnośnik do komentarza

 

 

Mulitplayer w formie co-op, czemu nie?

 

mowili już ze 3 postacie nie oznaczają ze bedzie coop. fabuła bedzie calkowicie dla 1 gracza.
multi może pewnie zawierać kilka osobnych misji w coopie, ale na pewno single nie bedzie połączony z coopem

 

Ciekawi mnie jaką intrygę wymyślą aby te 3 zupełnie odmienne postacie miały by ze sobą zacząć się zadawać, różne charaktery, rozbieżny wiek - co ich skłania do wspólnych akcji i misji.

 

jakbyś przeczytał wczorajszą gazete to byś wiedział ;p
wariat i dziadek znali sie już wcześniej z napadów na banki, i teraz odnawiają znajomość, a murzyn i dziadek spotkali sie gdy murzyn próbowal mu zaje.bać samochód (prawdopodobnie), w każdym razie troche przypadkiem, i wtedy sie zgadali (pewnie dziadek dostrzegł potenciał)

Odnośnik do komentarza
  • Trevor zakapior daje rade - wyglada na wkurzonego, zapitego madafake, ktory za zwykle krzywe spojrzenie zrobi rozpierduche w okolicy nie oszczedzajac nikogo.
  • Michael wyglada za to na takiego profesjonaliste, ktory dziala zgodnie z wczesniej opracowanym planem, raczej nie bierze sie za "drobnice" i jak juz robi skok to na wieksza skale.
  • Franklin brzmi jakos powaznie i samo imie jest jakies takie "lagodne" - nie wyglada mi na typowego gangstera lub dilera. Wydaje sie troche spokojniejszy - moze bedzie jakims specjalista od komputerow, elektroniki czy samochodow, a nie jakims typowym gangsta killerem.

Ciekawe co te trio bedzie mialo ze soba wspolnego i jakie akcje beda razem tworzyc - nic tylko czekac bo zapowiada sie naprawde ciekawie, "ekipa remontowa" jak sie patrzy !

Odnośnik do komentarza
Franklin brzmi jakos powaznie i samo imie jest jakies takie "lagodne" - nie wyglada mi na typowego gangstera lub dilera. Wydaje sie troche spokojniejszy - moze bedzie jakims specjalista od komputerow, elektroniki czy samochodow, a nie jakims typowym gangsta killerem.

hej ludzie czytajcie gazete zanim zaczniecie gdybać, przecież jest w niej opisane kto kim jest:

 

trevor - wariat, ćpun, wojenny weteran i były pilot. psychopata

michael - były "napadacz na banki" który po wzbogaceniu się chciał przejść na droge spokoju i dobra, ale mu sie nie udalo

fankie - młody złodziej samochodów kradnący bryki ktore wcześniej jego szef sprzedał w swoim salonie ("odkrada" żeby bryka wrocila do salonu)

 

nie jest informatykiem, ani spokojnym leszczem. czy fotka z bejsbolem i wściekłym psem tego nie wyjaśniła?

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Trochę tak dziwnie pisać o zakończeniu no ale skoro już poruszyliście ten temat to IMO śmierć 2 z 3 bohaterów na końcu to chyba nie za bardzo zagrywka w stylu R*. Chyba za bardzo oczywiste to by było. Mamy trzech bohaterów którymi gramy przez całą grę, na końcu jeden chce być cwany i wycina pozostałą dwójkę biorąc wszystko dla siebie. Pójście na łatwiznę imo, a łatwizna to najmniej pasujące słowo do R*.

Ciekawe kogo wsadzą do gry z poprzednich części :)

Ja yebie, 14 jeszcze trailer, ciekawe co potem. Ale nie jest to możliwe żeby zapadła znowu taka cisza, przecież muszą jakoś reklamować to GTA. Chociaż w sumie GTA nie potrzebuje żadnej reklamy no ale nie wierze żeby nic się nie działo. Podejrzewam że ogółem będą jeszcze 2 trailery (oprócz tego za niecały tydzień), między nimi jakieś screeny. Tyle mi wystarczy żeby przetrwać do wiosny 2k13 ;)

Odnośnik do komentarza

co do leszcza informatyka to ja bym chetnie zobaczył taką postac w grze, a nawet jako grywalną, gdzie jego misje byłyby zupełnie inne od pozostałych, oraz jego zdolnosci też inne, no ale żaden z obecnych takim leszczem nie jest, w sumie wszyscy są bandytami, tylko że jeden chaotyczny zły, drugi neutralny zły a trzeci praworządny zły.

a co do zakończenia to mi świta pomysł typu że pod koniec zaognia sie konflikt i walka i każdy ma swoje misje ktore mają na cely wybicie sie i przygotowanie własnego planu, a na końcu spotykają sie na konfrontacji i gracz wybiera tego którym chciał by przeżyć

ewentualnie już na kilka ostatnich misji decyduje sie na jedną osobe i nią musi przeprowadzić przygotowania oraz zabicie pozostałych dwóch


ciekawe czy sterowanie 3 osobami bedzie sie tak bardzo przeplatać że można wszystko zrobić każdym (każde zadanie każdego)
czy może wybór jednego blokuje wykonanie misji pozostałych - czyli opcja z replaybility że za drugim przejsciem wybieramy inną osobe i historia toczy sie nieco inaczej.
czy może właśnie żadne misje nie będą sie wykluczać i trzeba zrobić wszystkie wszystkimi żeby uzyskać pełny wynik

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...