Skocz do zawartości

Forza Motorsport 4


Gość bigdaddy

Rekomendowane odpowiedzi

Kapitalne to jest oświetlenie z GT5, gdzie można robić takie foty

 

Turn 10 nie potrafi np. oddać dobrze faktury świateł, poprawione oświetlenie to nadal nie jest poziom tego z Polyphony, nie wiem czemu ale niestety mam takie wrażenie :confused: Oczywiście pomijam że Forza przynajmniej w każdej częściej gry wygląda tak samo świetnie, a GT5 tylko momentami ale liczy się fakt.

 

Zauważyłem na przykład że najlepiej oświetleniowo w Forzie 4 wypadają auta na torze Top Gear, może to wynika z tego że został od nowa zrobiony a nie na zasadzie kopiuj-wklej z poprzednich części.

kapitalne to jest zdjęcie, tylko biedne felgi rzucają się w oczy. Poprawione oświetlenie fm4>gt5.

Jak gracze dostaną fm4 to przez kilka miesięcy też trzasną sporo takich fotek.

 

nie kumam skąd w demie zablokowane studio TopGear i trochę innych samochodów :unknown:

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza

A ja po graniu w FM4(oczywiście mowa o demie :D) doszedłem do takiego wniosku:

Połączyłbym Premiumy z GT5 z ich widokiem FPP z otoczeniem FM4, oświetleniem z GT, efektami dźwiękowymi z FM4 i byłoby pięknie. Co do fizyki to nie wiem, którą bym wybrał bo FM4 zrobiło duży skok na przód pod tym względem(paradoksalnie cofając się w tył, do FM2, gdzie IMO była mistrzostwem hehe). W trójce nie było źle oczywiście, ale na tyle niefajnie, że szybko odłożyłem ją na półkę kierując swoją dłoń po pudełko z GT5 ;) Tak więc obie gry mi się strasznie podobają choć na padzie gra się lepiej na X360(rzadko mi się chce rozkładać kierownicę do GT ;P) a FM4 prawdopodobnie przejmie pałeczkę pierwszeństwa w swoim gatunku(mówię to jako zagorzały fan GT :P).

Tak czy inaczej, czekam na preoder! Pozdrawiam maniaków!

 

EDIT dla kolegi z góry:

śmiało wypalaj, nic się nie stanie :)

Edytowane przez OmerPL
Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko, ze Turn 10 znowu z(pipi)alo sprawe i przy najmowaniu kierowcy kazdy wyscig trzeba ogladac ! Co za bezsens!

No już bez przesady, to mieliby pozwolić ukończyć grę skipując wyścigi i rozdawać kasę w zasadzie za darmo? Skoro symulowane wyścigi coś dają, to logiczne, że nie mogą być od razu wyłączalne. Wtedy przykładowo calak w 3 zajmowałby pewnie parę godzin.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Chlopaki - przeszliscie FORZE 3 ? Ile godzin w nia graliscie ? W tej grze potrzeba z 200godzin, by ja przejsc. Sorry, mi sie nie chce tyle przy niej siedziec, wiec czasami na nudne z dupy wyscigi, gdzie jezdzimy 20 okrazen ta sama trase warto zatrudnic kierowce, ale byloby o wiele wygodniej, gdybym nie musial patrzec, jak 30 minut jedzie za mnie...

Jezeli ktos chcialby klikac i symulowac pokolei miliard wyscigow, to jego sprawa, ale dla mnie konsola wlaczona jest zupelnie niepotrzebnie.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No i wychodzi na to, że ten cały "wspomagacz" wychodzenia z poślizgu to po prostu bug wykresu telemetrii. Pobawiłem się tym trochę i po ustawieniu kierownicy na nie więcej jak 720 stopni żadnych dziwnych korekt na wykresie nie ma... jest za to straszna trzęsawka :D wykresem mocno szarpie i w ogóle dzieją się z nim dziwne rzeczy. Później podłączyłem pada i wszystko było ok. Widać, że gra (kawałek kodu odpowiedzialny za te wykresy) błędnie odczytuje dane telemetryczne z kierownicy... pewnie ta telemetria nie jest przystosowana do tak dużego kąta obrotu jaki maja kierownice Fanateca (co jest dziwne, bo przecież T10 mocno współpracowało z Fanatec'iem przy produkcji FM4... w końcu powstała nawet dedykowana do tej gry kierownica).

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

Mogliby tez cos zrobic ze scinaniem tras - w 3ce po wjechaniu na trawe samochod stawal niemalze w miejscu. Troche archaiczne rozwiazanie, a przeciez mogliby zrobic jakas dyskfalifikacje po 3 sciaciach jak w NFS, cokolwiek.

Widok z kokpitu jest o wiele lepszy niz ten z 3ki, na dodatek swietny filtr nalozyli jak hamujemy, dla mnie gra bomba, ale ze dopiero koncze trojke, musze od wyscigow troche odpoczac :)

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...