Skocz do zawartości

PlayStation Plus


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No fajnie tylko Sony nie jest organizacją non profit i na takie czary nie masz co liczyć :woot:

Wiecie czy te 48 godzinne promocje grudniowe pojawiają się o północy czy w ciągu dnia?

Jakby ograniczyli ofertę do gier wydawanych przez sony to byłoby to opłacalne. Przy milionie subskrypcji mieliby 400 milionów złotych a przy 10 milionach już 4 miliardy złotych. Odchodzą koszty płyty,pudełka i marża dla sklepów. Dodatkowo mieliby zapłacone z góry na utrzymanie swoich wewnętrznych studiów developerskich. Moim zdaniem taka oferta byłaby opłacalna zarówno dla graczy i dla sony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla gracza owszem byłoby to opłacalne i pierwszy bym zapłacił z bananem na ustach 400zł ale jak się zastanawiasz takie działanie dla Sony i rynku jest bez sensu.

 

Konsekwencja dla rynku: Sony nie jest zawieszone w próżni , ma powiązania finansowe z wieloma innymi formami zajmującymi się grami. W sytuacji gdyby jakiś producent, tym bardziej Sony , zaczęło oferować swoje gry AAA w dniu premiery za free jaki byłby sens kupować grę firmy X ? Sony nie chce takiej sytuacji z trzech powodów:

-ma powiązania z firmą X

-nie chce doprowadzić do agresywnej polityki firmy X ( wtedy firma X musi obniżyć ceny, w konsekwencji Sony też. Wszyscy zarabiają mniej, gracze się cieszy a producenci nie -a jak wiesz nie o to chodzi w tym biznesie).

-firma X (co mało prawdopodobne) bankrutuje. Podobnie jak część firm A< B <C. Sony zostaje samo i ps3 umiera przez eutanazje (ta perspektywa trochę przerysowana, chodzi mi o tendencji).

 

Finansowe konsekwencje dla Sony: Z danych z 2010 roku koszt zrobienia średniaka to między 18-28 milionów dolarów. Tytuł AAA nawet 40 baniek. A zdarzają się monstery MW2-50 milionów, GT5 -60 milionów. Z czegoś trzeba to opłacać.

Nie chciało mi się szukać danych końcowych ale znalazłem informację ,że MW 3 w CIĄGU 16 DNI ZAROBIŁ MILIARD DOLARÓW. Czyli tyle ile z Twoich wyliczeń zapłaciłoby 10 milionów graczy przez cały rok grania. A mówimy o 16 dniach , jednego tytułu.

Ekonomia jest nieubłagana, niestety, drogi Andrew.

 

Na wszelki wypadek zaznaczam ,że nie jest tak ,że ludzie przestaliby kupować inne gry. Uncharted niezależnie od działań innych wydawców zawsze ogram. Może jakiś czas po premierze ale ogram. Natomiast zwróć uwagę ,ze główny segment graczy przesunął się na graczy starszych, którzy po pierwsze nie mogą poświęcić tyle czasu na gry aby ograć wszystkie tytuły AAA i oferta sony by im wystarczyła a po drugie to gracze, którzy mają pieniądze a jeszcze stosunkowo małe zobowiązania finansowe i rodzinne. Więc mogą płacić więcej niż 400 zł rocznie.

Żeby nie było ,że dane wymyślam-linki do źródeł.

http://gry.polter.pl/Ile-kosztuje-zrobienie-gry-w36599

http://www.cdaction.pl/news-24010/call-of-duty-modern-warfare-3---gra-zarobila-szybciej-miliard-dolarow-niz-avatar.html

 

Sam pomysł ,dostępu do gier za grosze mi się bardzo podoba :music:

Odnośnik do komentarza

Statystyczny gracz kupuje na konsole średnio 10 gier(nie licząc cyfrowej dystrybucji) w sklepie przez całą generacje. Nawet jeśli kupiłby 10 gier w dniu premiery to wychodzi 600$ dolarów czyli około 2000 złotych. W większości przypadków maksymalnie 50% sprzedanych kopii gry jest po pełnej cenie. Więc jeśli Sony przez 5 lat dostawałoby po 400 złotych rocznie to byliby znacznie do przodu. Oferta przecież dotyczyłaby tylko gier ich wewnętrznych studiów developerskich a dodatkowo odeszłaby marża dla sklepów oraz koszt pudełka i płyty. Już pół roku po premierze w plusie był starhawk. Takie gry jak twisted metal, little big planet karting, ps battle royal i tokyo jungle bedą miały problem aby przekroczyć 1 milion a i tak większość sprzedanych kopii będzie po znaczących obniżkach.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

7 grudnia kończy mi się Plus i akurat promke dowalili :D Wykupiłem sobie już nowy abonament. Dwa razy za 39zł, czyli spokój na pół roku mam ;) W sumie, tak się nad tym zastanowić to nie przeszedłem ani jednej gry z Plusa, a nawet w żadną jakoś dłużej się nie zagrywałem. Ciągle powtarzam sobie, że 'jeszcze' i w końcu wezmę się na poważnie za Deus Exa i Crysisa 2, no ale to muszę ukończyć najpierw te co sobie pokupowałem

Odnośnik do komentarza

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,12786817,50_zlotych_miesiecznie_za_dostep_do_WSZYSTKICH_gier.html

 

EA kombinuje być może, 50 PLN za dostęp do wszystkich ich gier (przez miesiąc). Motyw abonamentowy to jeden z przyszłościowych, który dziś jest w powijakach, ale obok ftp to może być najprężniejszy niestandardowy model w przyszłości. I przy okazji znowu znienawidzone komisy dostałyby po łbie.

 

Co do Plusa, to jest to mieszanka - mniejszych gier na premierę, gier hitowych i gier nieco mniej popularnych. To daje naprawdę sporą bibliotekę, i dziwne jest tłumaczenie - że jakby to były gry warte kupna, to by je każdy kupił. Nie każdy musi w miesiącu wydawać w ch.uj kasy na wszystko co go interesuje, decydują priorytety. Gier wychodzi bardzo dużo, ledwo przejdziesz jedną a już dochodzi 2-3 kolejne które mógłbyś kupić. Nie każdy je kupuje. Plus okazuje się ratunkiem dla takich osób. Poza tym w Plusie lądują gry o których z jakiś przyczyn mieliśmy złe zdanie. Tutaj jednak mamy możliwość spróbowania - ja tak miałem z Borderlands. Tak samo lądują gry, które padły ofiarą inflacji jakości. To o czym pisze Kalinho - są lepsze gry od niej, ale to nie znaczy że jest to zła gra. Normalnie byśmy jej nie kupili, ale i tak może dać nam radość z grania. Zresztą ludzie głosują portfelami - w czarny piątek sprzedaż Playstation Plus wzrosła o 259% względem zeszłorocznego

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ciekawe kiedy wrzuca god of war 3, heavy rain i uncharted-y bo napewno to zrobia, tylko kiedy. playstation plus daje mocno rade

 

Jeżeli wg Ciebie, dawaniem rady jest wrzucanie tytułów, które każdy szanujący się posiadacz tej konsoli ograł dawno temu, to ja nie mam pytań. Powtórzę się, ale co mi tam. PS+ jest świetną ofertą, ale dla nowych posiadaczy konsoli, a nie dla tych co grają na niej od kilku lat.

nieco za mocno generalizujesz... w moim przypadku:

RDR - grałem na płycie, nei skończyłem, odłożyłem na półkę, sprzedałem, chciałem wrócić... wpadło z plusa :)

Deus Ex - j.w.

Ratchet & Clank - pewnie bym nie kupił, a świetnie się bawiłem

Batman: AC - w końcu mogę sprzedać płytę, bo w planach na przyszłość było skończenie ng+, teraz zrobię w plusie ;)

 

Poza tym Grzesiek nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy - to się może zmienić mocno przez rok lub dwa i zaczną wpadać tytuły, których nie każdy jeszcze zdążył ograć. Oczywiście - dać "perełki" pokroju GoW3 czy Uncharted 2 można dać, bo hype będzie kosmiczny wręc, ale jak się zastanowi, to od tego jest ta maszynka, żeby grać w te tytuły... kto nie ograł ten ma niedowład lewej półkuli mózgowej i raczej już nie ogra, więc tym, którzy to oblatali nie zrobi to różnicy... ja oczekuję bardziej niszowych kawałków, ale nie z końca stawki; gry pokroju Splatterhouse, House of the Dead, SSX, jakiś NFS - a więc tytuły dobre lub niezłe, na pewno ciekawe, ale sięgnęli po nie tylko świrusy i fani, a reszta graczy może i chciała je obadać, ale zawsze szkoda było hajsu, bo było tyle ciekawszych dla nich tytułów.

Grudniowe tytuły z plusa mi nie robią, ale mam nadzieję, że w styczniu trafię coś mnie hitowego, co mnie zainteresuje ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie raz już tutaj chwaliłem Sony za ten ruch z Plusem, od czasu do czasu wejdę w ten temat i czytnę co nie co. Ale zaczyna mnie już wkurzać takie pieprzenie jak to ma w zwyczaju np użytkownik Square. Chłopie nie masz plusa, nie chcesz plusa, brzydzisz sie plusem... kogo to kuźwa obchodzi? Nie kumam wchodzenia w ten temat i pisania czegoś takiego... Co Ty agent Microsoftu? Sony zabiło Ci rodzinę? Przyrzekłeś sobie, że obrzydzisz tą usługę innym? Sorry, bo akurat tak wyszło, że Ty ostatni napisałeś w tym tonie, ale to kieruję do wszystich tych malkontentów. I wyobraź sobie, że tak, wiemy, że Sony zapodaje gry, na których normalnie nie da się już zarobić. Tak, wiemy, że są starsze. Tak, wiemy, że nie są za darmo. Tak, wiemy, że każdy "szanujący się" gracz ograł te tytuły. Czegoś jeszcze nie wiemy?

  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

hmmm... pomyślmy... na jednej szali leży wyrażenie opinii przez usera - opinii, a nie pojazdów, że coś jest do "D"; na drugiej szali "ty k%&^a głupia sz^*(o a ch*&j mnie twoje zdanie obchodzi"; prawie jakbym słyszał swoją kobietę w trakcie PMS o_O

 

psxextreme.info - forum dyskusyjne; tylko czasem to arena walk gladiatorów z piaskownicy :confused:

 

a jeszcze idąc twoim tokiem rozumowanie: a kogo interesuje, że ciebie nie interesuje? wtf?

 

(ktoś dał Ci plusa, ja dam minusa... nie musisz dziękować)

Edytowane przez mr_pepeush
Odnośnik do komentarza

Nie kumam wchodzenia w ten temat i pisania czegoś takiego...

No spoko, ja nie rozumiem wchodzenia do tematu i pisania jakie to Sony jest świetne, bo dało do plusa grę roku sprzed dwóch-trzech lat. No i tak jak zauwazył Pepe, weź wyluzuj trochę, bo atakujesz (w tym przypadku mnie) bezpodstawnie, zamiast wyrazić normalnie opinię na ten temat.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, a można pobrać tylko sam dodatek Catwoman? Bo tylko on mnie interesuje, a jak wchodzę na niego to wyskakuje cena 29 zł.

Wejdz w zakladke plusa, wejdz w Batmana i daj do koszyka bla bla bla. Jak bedziesz juz po zakupie to zanim dasz sciagnij to bedziesz mial 2 pliki do wyboru, gre i kotke osobno ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...