Skocz do zawartości

PlayStation Plus


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle co wiadomo, to że dotychczasowa usługa darmowego PSN zostanie nienaruszona.

PlayStation Plus kosztuje 195 zł za członkostwo roczne i 59 zł za członkostwo 90-dniowe.
W ramach tego,
Teraz co miesiąc są minimum 3 gry PS3 (Retail lub PSN). Minisów i gier z PS1 już nie dają.oraz avatary, dynamic themes oraz DLC (niektóre ekskluzywne dla użytkowników Plus)
- zniżki na inne, wybrane przedmioty z oferty sklepu (od 20% do 50% ceny)
- wcześniejszy dostęp do niektórych dem i wersji beta gier
- wersje Trial wybranych pełnych wersji gier (zarówno z PSN jak i Retail)
- ściąganie automatyczne patchy, updatów i dem. Można ustawić, żeby PS3 samo się włączało, ściągało i wyłączało.
- Playstation Cloud - możliwość przechowywania zapisanych stanów z gier na Chmurze. Można ustawić aby konsola automatycznie przesyłała Save'y na chmurę.

Odpowiedzi na 3 najczęściej zadawane pytania w tym temacie:

1. Jeśli komuś skończy się członkowstwo to NIE będzie mógł grać w gry które pobrał w ramach PS Pus.
2. Jeśli znowu ktoś zdecyduje się wykupić PS Plus będzie mógł ponownie grać w gry pobrane z poprzedniego abonamentu.
3. Jeśli ktoś przedłuży PS Plus przed zakończeniem abonamentu to doda mu ten okres do bieżącej subskrypcji (nic się nie traci).

Cały FAQ na temat Playstation Plus znajduje się w linku na końcu tego posta lub w spoilerze. Najpierw przeczytaj - potem pytaj!

Ważne (i niezbyt miłe) jest to, że te darmowe i ekskluzywne rzeczy będą działać tylko wówczas gdy opłacona jest subskrypcja. Po jej wygaśnięciu i późniejszym wznowieniu przedmioty które pozostały na dysku zostaną ponownie aktywowane, a usunięte przez użytkownika mogą zostać ściągnięte ponownie, o ile znajdują się jeszcze w zasobach PSS.
Poniżej zamieszczam fragment regulaminu PSN dotyczący tego zagadnienia.

Type 1. You will still be able to access and use the following Subscriber Content after your Subscription Period expires, provided that you downloaded it before expiry:

* Premium avatars
* Premium themes

Type 2. You will no longer be able to access and use the following Subscriber Content after your Subscription Period expires, even if you downloaded it before expiry:

* PlayStation?Network games
* PS one? games
* Minis
* Premium game elements

If you do not renew your subscription immediately at the end of each Subscription Period, but later renew your subscription, you may lose your rights to access any Type 2 Subscriber Content.


Przedmioty kupione, nawet jeśli z wykorzystaniem zniżki pozostaną aktywne zawsze.

PlayStation Plus startuje 29 czerwca 2010 roku.

Na tej stronie będą publikowane rozpiski, co w danym miesiącu jest dostępne.
 

Jeszcze dziś dołącz do PlayStation Plus i maksymalnie wykorzystaj swój system PlayStation 3, używając wielu unikalnych, najwyższej klasy usług, takich jak gry i materiały warte co najmniej 1000zł * rocznie, funkcje PSN dostępne wyłącznie dla członków, i wiele wiele więcej.

  • Gry: ciesz się wieloma grami PlayStation Network, z serii minis oraz klasykami z PS one, a także awatarami i motywami dynamicznymi premium, o wartości co najmniej 1000zł rocznie. Zyskasz także wyjątkowe rabaty w PlayStation Store oraz wcześniejszy dostęp do wersji demonstracyjnych i próbnych wersji beta. Materiały w PlayStation Store są aktualizowane co miesiąc, zawsze więc masz coś nowego do zabawy.
  • Pełne wersje próbne gier: spróbuj zanim kupisz! Godzinne wersje próbne wybranych gier z PlayStation Network i wydawanych na płytach Blu-ray.
  • Automatyczne pobieranie: pobieraj najnowsze aktualizacje oprogramowania systemowego PS3, aktualizacje posiadanych gier, a nawet wersje demonstracyjne gier, bez kiwnięcia palcem.

 



Najczęściej zadawane pytania.

 


Wszystko, co warto wiedzieć o członkostwie premium, które pozwala jeszcze lepiej wykorzystać system PlayStation 3.>Co to jest PlayStation Plus?
Usługa PlayStation Plus to usługa członkostwa, którą można kupić w PlayStation Store i która daje dostęp do fantastycznych funkcji, dzięki którym można:

  • Bezpłatnie stworzyć swoją kolekcję gier od zaraz zawierającą ponad 45 gier w ciągu roku.
  • Wypróbowywać gry, korzystając z 60-minutowego testowania pełnych wersji.
  • Otrzymywać duże rabaty na szeroką gamę materiałów z PlayStation Store.
  • Bezpłatnie pobierać dziesiątki awatarów premium i motywów dynamicznych na system PlayStation 3.
  • Mieć wcześniejszy, priorytetowy dostęp do demonstracyjnych wersji gier i wersji próbnych beta.
  • Korzystać z wyjątkowych funkcji, takich jak Automatyczna aktualizacja i Dysk internetowy.

Ile kosztuje członkostwo w PlayStation Plus?
Roczne członkostwo w PlayStation Plus kosztuje 195 PLN, a członkostwo 90-dniowe — 59 PLN.
Czy członkostwo w PlayStation Plus jest ograniczone wiekowo?
Aby móc kupić członkostwo w PlayStation Plus, trzeba mieć ukończone 18 lat.
Co to jest „Testowanie pełnej wersji"?
Testowanie pełnej wersji na ogół umożliwia pobranie 60-minutowych wersji próbnych wybranych gier i bezpłatne granie w nie przez określony czas. Postępy w grze zostaną zapisane, a zdobyte podczas gry w wersję próbną trofea pozostaną odblokowane, jeśli po okresie próbnym gracz zakupi grę.
Co się dzieje w momencie zakończenia czasu dostępnego na testowanie pełnej wersji?
Gdy upłynie wyznaczony okres próbny, materiały nie będą już dostępne i nie będzie można w nie grać. Aby kontynuować grę, należy wybrać pełną wersję gry i kupić ją w PlayStation Store. Postępy dokonane w czasie Testowania pełnej wersji zostaną zapisane, a zdobyte trofea będą odblokowane po dokonaniu zakupu.
Co to jest „Automatyczna aktualizacja"?
Po aktywowaniu funkcji Automatycznej aktualizacji aktualizacje oprogramowania systemowego i aktualizacje gier (poprawki) będą pobierane automatycznie do systemu PlayStation 3, pozwalając na korzystanie z nich przy następnym użyciu systemu PS3.
Jednocześnie trofea i dane gier będą automatycznie synchronizowane i zapisywane w PlayStation Network. Aby włączyć funkcję Automatycznej aktualizacji, przejdź do menu Ustawienia > [ustawienia systemowe] w menu XMB™ systemu PlayStation 3.
Czym jest dysk internetowy?
Dysk internetowy umożliwia przechowywanie cennych danych z gier w chmurze online i pobieranie ich z innego systemu PS3™ — to idealne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowej danych albo kontynuowania gry u znajomego. Dostęp do dysku internetowego można uzyskać, wybierając opcję Gra > [Narzędzie do obsługi zapisanych danych (PS3™)] w menu XMB systemu PlayStation 3.
Czy dysk internetowy obsługuje gry PSP, PS one Classics, PS2 Classics i dodatki PSP?
Nie. Dysk internetowy można wykorzystywać wyłącznie do kopii zapasowych danych gier na system PS3.
Dlaczego nie mogę pobrać moich danych gier?
W przypadku niektórych gier ich wydawcy decydują się na wykorzystywanie plików zabezpieczonych przed kopiowaniem dla danych gier. Dostęp do takich plików jest możliwy przez dysk internetowy tylko raz na 24 godziny.
Czy członkostwo w PlayStation Plus można przenieść na inne konto Sony Entertainment Network, w tym na konto podrzędne?
Nie. Po zakupieniu członkostwa w PlayStation Plus nie można przenieść go na żadne inne konto, w tym na konto podrzędne.
Na ilu systemach mogę korzystać z mojego członkostwa w PlayStation Plus?
Członkostwo jest ważne w każdym aktywowanym systemie, w tym systemach PlayStation 3 i PSP. Z pobranych materiałów można korzystać zarówno w systemie PS3, jak i PSP, pod warunkiem, że są one zgodne z każdym z tych systemów.
PlayStation Plus nie można kupić za pośrednictwem PlayStation Store w systemie PSP ani w programie Media Go w komputerze, a funkcje Testowanie pełnej wersji oraz Automatyczna aktualizacja nie są dostępne w systemie PSP.
Czy do opłacenia członkostwa w PlayStation Plus mogę wykorzystać karty do PlayStation Network?
Tak, wszystkie metody pozwalające na kupno materiałów z PlayStation Store mogą zostać wykorzystane do zakupienia członkostwa w PlayStation Plus.
Czy muszę zarejestrować kartę kredytową, aby zostać członkiem PlayStation Plus?
Zarejestrowanie karty kredytowej w celu kupna członkostwa w PlayStation Plus nie jest konieczne. Zalecamy jednak, by to zrobić — w ten sposób będzie można skorzystać z funkcji automatycznego odnawiania.
Na jakich zasadach można zrezygnować z członkostwa w PlayStation Plus?
Członkostwo można anulować w dowolnym momencie za pośrednictwem opcji Zarządzanie kontem w PlayStation®Network w menu XMB systemu PS3 lub dzwoniąc do centrum obsługi klienta — szczegółowe informacje znajdują się pod adresem eu.playstation.com/contact. Jeżeli prawo lokalne nie przewiduje inaczej, anulowanie następuje na koniec bieżącego okresu członkowskiego, członek nie otrzymuje zwrotu żadnych poniesionych opłat członkowskich.
Co się stanie, jeśli przypadkowo usunę materiały związane z PlayStation Plus z mojego systemu lub zechcę je pobrać ponownie?
W większości przypadków, jeśli materiały są nadal dostępne do pobrania z PlayStation Store, można je pobrać ponownie. Materiały w ramach Testowania pełnej wersji mogą jednak zostać pobrane tylko raz.
Czy utracę pozostały okres członkostwa, jeśli wcześniej odnowię subskrypcję?
Nie. Nowy okres członkostwa zostanie dodany do aktualnego, np. jeśli zakupisz roczne członkostwo na 10 dni przed zakończeniem aktualnego, nowe członkostwo będzie ważne przez 375 dni.
Czy przed zakupieniem kolejnego członkostwa w PlayStation Plus muszę czekać, aż moje obecne członkostwo straci ważność?
Nie. Nowe członkostwo można zakupić w dowolnym momencie. Dodatkowo zalecamy zarejestrowanie danych karty kredytowej, aby skorzystać z funkcji automatycznego odnawiania i aby nie przegapić żadnej ze wspaniałych korzyści, które zapewnia PlayStation Plus.
Gdzie mogę zobaczyć, ile dni pozostało do końca członkostwa w PlayStation Plus?
Liczbę dni do końca obecnego okresu członkostwa można zobaczyć, przechodząc do PlayStation®Network > [Zarządzanie kontem] > [Zarządzanie transakcjami] > [Lista usług] > [PlayStation®Plus] w menu XMB systemu PlayStation 3.
Czy stracę dostęp do moich gier PlayStation Plus, jeśli moje członkostwo wygaśnie?
Można zatrzymać materiały, za które zapłacono dodatkowo poza opłatą członkowską, takie jak gry pobrane w specjalnej ofercie cenowej i można grać bezpłatnie we wszystkie pobrane gry tak długo, jak długo pozostaje się członkiem PlayStation Plus.
Czy będę mieć dostęp do gier PlayStation Plus, jeśli odnowię moje członkostwo po terminie jego wygaśnięcia?
Tak. Po odnowieniu członkostwa będziesz mieć dostęp do gier PlayStation Plus. Zalecamy skorzystać z funkcji automatycznego odnawiania, aby niczego nie przegapić.


 

 

 

Lista gier z całego Plusa 2.0 (od czerwca 2012) na PS3:

 

 

 

Infamous 2

LittleBigPlanet 2

Motorstorm: Apocalypse

Virtua Fighter 5: Final Showdown

Outland

Oddworld: Stranger's Wrath HD

Scott Pilgrim vs. The World

Dead Space 2

Red Dead Redemption

Deus Ex: Human Revolution

Darksiders

Borderlands

Resident Evil 5: Gold Edition

Hell Yeah!: The Wrath of the Dead Rabbit

Sleeping Dogs

Saints Row 2

Bioshock 2

Just Cause 2

Guardians of the Middleearth

Mortal Kombat (2011)

Crysis 2

Bulletstorm

Lara Croft and the Guardian of Light

Quantum Conundrum

Renegade Ops

Vanquish

Warhammer 40,000: Space Marine

Batman: Arkham City

Chime Super Deluxe

Cubixx HD

F1: Race Stars

Limbo

Ratchet & Clank: All 4 One

Dead or Alive 5

Mass Effect 3

Okami HD

Lord of the Rings: War in the North

Catherine

Hitman: Absolution

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Demon's Souls

Ico & Shadow of the Colossus Classics HD

Battlefield 3

Payday: The Heist

Saints Row: The Third

X-com: Enemy Unknown

Uncharted 3: Drake's Deception

LBP Karting

Spec Ops: The Line

Mafia 2

Assasin's Creed 3

Jak and Daxter HD Collection

Need for Speed: Most Wanted

Far Cry 3

Dragon's Dogma: Dark Arisen

Remember Me

Metal Gear Rising: Revengeance

 

Giana Sisters: Twisted Dream

Stealth Inc: A Clone In The Dark

Motorstorm: RC

Malicious

The Cave

Joe Danger 2

Starhawk (Solo Campaign)

God of War HD

Double Dragon Neon

Rock of Ages

Magic Orbz

Smash Cars

Wakeboarding HD

Sky Fighter

Retro/Grade

Hamsterball

Mahjong Tales: Ancient Wisdom

Ricochet HD

Mushroom Wars

Knytt Underground

Big Sky Infinity

Machinarium

When Vikings Attack!

Thomas Was Alone

Play Memories (aplikacja)

 

Jeśli coś pominąłem, to dajcie znać :)

 

 

Gry z PS Plus na PS Vita:

 

 

Uncharted: Złota Otchłań
Gravity Rush
Chronovolt
Tales from Space: Mutant Blobs Attack
Mortal Kombat for Ps Vita
Big Sky Infinity for Ps Vita
Knytt Underground for Ps Vita
Jet Set Radio
Pinball Arcade for Ps Vita
WipeOut 2048
Lumines Electric Symphony
Metal Gear Solid HD Collection
Puddle
Zero Escape: Virtue’s Last Reward
Thomas Was Alone for Ps Vita
Sine Mora
Velocity Ultra HD

Limbo

Thomas Was Alone

Coconut Dodge Revitalised

Unit 13

Ninja Gaiden Sigma Plus

Rayman Origins

When Vikings Attack!

Lego: The Lord of the Rings

New Little King's Story

Urban Trial Freestyle

Jak and Daxter HD Collection

Street Fighter X Tekken

Touch my Katamari

Oddworld: Stranger's Wrath

Motorstrorm: RC

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Ważne (i niezbyt miłe) jest to, że te darmowe i ekskluzywne rzeczy będą działać tylko wówczas gdy opłacona jest subskrypcja. Niejasne jest, czy będą działać również po jej wznowieniu po przerwie, ale to by było absurdalne gdyby było inaczej.

I to jest najglupsze.Musze co miesiac oplacac,zeby zagrac w to,co dostalem dzieki wczesniejszym wplatom.Zupelnie nietrafiony pomysl.

 

Wczesniejszy dostep do dem i wersji beta spokojnie omine szerokim lukiem.Nie sa mi potrzebne.

Znizki na inne rzeczy ze sklepu sa OK,ale tylko dlatych,co duzo kupuja.Ja wydaje w sklepie malo, totez koszt subskrypcji nie zrownowazylby mi tych oszczednosci.

Sciąganie automatyczne patchy, updatów i dem-bardzo naciagane i zbedne.Przeboleje 2 min. na sciagniecie i zainstalowanie patcha czy update'a.

 

Podsumowujac-nie widze tu NIC co byloby warte 50 dolcow rocznie[gdzie wzmiankowana kiedys przedluzona gwarancja?].Dlatego tez placic za to nie zamierzam :) Hawk,powiedzialem.

Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza

No jestem w 99 % przekonany żeby kupić te 3 miechy. Ale:

 

Ważne (i niezbyt miłe) jest to, że te darmowe i ekskluzywne rzeczy będą działać tylko wówczas gdy opłacona jest subskrypcja. Niejasne jest, czy będą działać również po jej wznowieniu po przerwie, ale to by było absurdalne gdyby było inaczej.

 

No ale chyba tak nie będzie, co !? Bo to by było kurevsko głupie i bezsensu.

 

I jeszcze jedno, nie ma odpowiedzi na stronie na te pytanie.

 

Po wykupieniu PS+. Oprócz stuffu który będę otrzymywał to i tak nadal mogę kupować "inne rzeczy" które mnie interesują?

To nie jest tak, że tylko ten stuff narzucony?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że możesz kupować i to ze zniżkami. "Narzucone" będziesz miał tylko gratisy.

 

Jeśli natomiast chodzi o kwestię aktywności tych rzeczy, to na pewno będzie to tak, że to co kupisz sobie jest Twoje i działa zawsze, a tylko gratisy aktywują się i dezaktywują w zależności od subskrypcji. Pewnie wszystko będzie zostawało na dysku, i tylko nie będzie można włączyć.

Odnośnik do komentarza

Does PlayStation Plus include Cross Game Chat?

 

No. The official line from Sony is that PlayStation Plus includes "games & special offers, full game trial and automatic downloads," but we're told that the service will "evolve over time" and that "anything they add will be a bonus."

 

What happens to the content you get once your subscription ends?

 

Anything you buy with the exclusive discounts including exclusive add-ons, avatars and themes will be yours to keep. If you sign up for a year and download LittleBigPlanet, that's yours to keep too.

 

However, the content you get for free (or, at least, included within the price) with the service, such as the minis and so-on will only work as long as you are a member of PlayStation Plus.

 

Do you get your games back if you re-subscribe at a later date?

 

Yes.

 

Does each PSN account on the PS3 require PlayStation Plus membership to play the included games?

 

No, as long as it's the master account, the sub accounts should be able to play the "majority" of the games.

 

Will my PS3 automatically shut-down after it?s automatically downloaded any patches and updates?

 

Yes. The PS3 will "automatically wake up, download, then shut down afterwards," and you can also set the time it wakes up to best suit you.

 

Which games will it automatically patch and update?

 

The system looks at the last 10 games you've played, and then "the 10 before that".

 

What will the discounts be like for existing games?

 

Sony say the discounts "largely range between 20 and 50% and they vary by title".

 

Can I play the minis and PS-One classics from PlayStation Plus on my PSP?

 

Yes, although your PSP will need to go online once to confirm you're a PlayStation Plus member.

Odnośnik do komentarza

Na pewno LBP, ale w ramach gratisu za szybkie przystąpienie do usługi. Z gier normalnie wliczanych w usługę, to jeszcze nie wiadomo. Rozpiska pojawi się przed 29 w linku podanym w pierwszym poście. Może być, że jedną z gier będzie WHD, tak mają w stanach.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie cena jest nie porównywalna z tym co oferuje. Za drogo <_< .

 

Za 200zł mam jedną, nową grę w dniu premiery(albo w dwie z tańszej serii) albo 6 'zwykłych' gier z PSN(te które ja chce i w dniu premiery - bo te udostępniane to pewnie będą starsze tytuły i na pewno często by było tak że mimo że podoba mi się tytuł gry w tym miesiącu udostępnili to mam go już od dawna w kolekcji, bo przecież nikt nie będzie czekał z kupnem, aż może kiedyś dadzą go do Plusa).

 

Zniżki to też pewnie będą góra 30% i to też pewnie nie na 'premiery'.

 

Nie mam też zamiaru płacić za to aby móc pograć w jakieś demo o kilka dni wcześniej przed innymi, a na bety to najczęściej nie mam czasu.

 

Jedyne co by mnie jako tako interesowało to te triale pełnych wersji z Blu-ray. Choć to będą pewnie tylko tytuły od Sony(od deweloperów first party), bo wątpię aby jakiś inny wydawca na to się zgodził.

 

A z tą opcją automatycznego ściągania to mnie mocno wkurzyli. Ta opcja od dawna powinna być w PS3, a tak czekali aby ją wsadzić do Plusa. Teraz to sobie mogą ją w d**ę wsadzić. Po klikam sobie sam te parę razy i też będę miał "automatyczne" ściąganie i to za darmo!

 

I co mnie martwi, że teraz pewnie co ciekawsza opcja/funkcja do XMB już będzie dostępna tylko w Plusie i w końcu trzeba będzie to ustrojstwo wykupić <_< .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...