Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

1.8 TFSI i spalanie rzędu 10-11 litrów ale w mieście a nie na wiosce, to wspaniały wynik jak na taki silnik. Mój 1.6 (102km) spala 10 litrów w samym mieście. To pokazuje jaka różnica jest pomiędzy nowymi, nową generacją silników a starymi sprzed 10 lat. To samo z Audi TT 1.8turbo 180km. Spalanie w mieście to według zapewnień lekko powyżej 11 litrów na 100 kilometrów przy spokojnej jeździe.

Odnośnik do komentarza

1.8 turbo w audi a4 sprawnym w 100% przy ciągłym pedale w podłodze potrafi nawet 25l na 100 je.bnąć wiem bo raz mi sie spieszyło gdzieś po coś i z kimś obleciałęm kilka miejsc w 30min w sumie wyszło 80km i spalila suka 17 litrów (audi a4 98' 1.8t 170 tys przebiegu, zadbane) wiem bo stanęła w drodze do domu, a wlałem 15 litrów i ok. 2 literki były w baku tak na oko, lub na czuja a stanęła po 80 kilometrach, ale 150-210 to prędkkość średnia i wyścig z czasem, glupota, jednak swoje wiem na temat 1.8t, napewno tyle ze ze swoim stylem jazdy srałbym pod siebie i paliłbym kubańskie cygara z kukurydzy by jeździć tak jak sobie teraz jeżdże swoim dizelkiem ;] moze nie ta sama dynamika, ale pieniadze inne, zwlaszcza gdy zyczliwy kierowca tira (pipi) po trójce za litra ropki ;]

Odnośnik do komentarza

Widze,ze rozmowa sprowadza sie do silnikow Audi. Sam jestem wlascicielem A4 z 2009 z silnikiem 1.8 TFSI,z tym,że tej mocniejszej wersji, bo 160 konnej. Przez rok, a dokladniej 14 miesiecy pokonalem ok. 30.000 km, majac za soba kilka podrozy Gdansk- Paryz. Roznica miedzy moim, a silnikiem o ktorym rozmawiacie wynosi 40km, wiec juz sporo. Ja go musze pochwalic z kilku stron stron. Dynamiczny, elastyczny w kazdych warunkach. Gorzej ze spalaniem. Koncern zapewnia,ze spalanie na trasie wynosi srednio 7l/100km. Mnie sie udalo zejsc do takiego poziomu na autostradzie, ze stala predkoscia i pustym samochodem, normalna jazda ok. 8,5l. W miescie jak zwykle gorzej, bo az do 10-11l.

 

Na plus jeszcze zdecydowanie brak turbodziury, auto rwie od najnizszych obrotow.

No to też z 2009, wersja Avant 2.0 TDI 170 koni i dane z dzisiaj, 4 osoby i bagaż, prędkość przez większość trasy tak 160-200, wyszło poniżej 7 litrów (6,7 jakieś).

Odnośnik do komentarza

Widze,ze rozmowa sprowadza sie do silnikow Audi. Sam jestem wlascicielem A4 z 2009 z silnikiem 1.8 TFSI,z tym,że tej mocniejszej wersji, bo 160 konnej. Przez rok, a dokladniej 14 miesiecy pokonalem ok. 30.000 km, majac za soba kilka podrozy Gdansk- Paryz. Roznica miedzy moim, a silnikiem o ktorym rozmawiacie wynosi 40km, wiec juz sporo. Ja go musze pochwalic z kilku stron stron. Dynamiczny, elastyczny w kazdych warunkach. Gorzej ze spalaniem. Koncern zapewnia,ze spalanie na trasie wynosi srednio 7l/100km. Mnie sie udalo zejsc do takiego poziomu na autostradzie, ze stala predkoscia i pustym samochodem, normalna jazda ok. 8,5l. W miescie jak zwykle gorzej, bo az do 10-11l.

 

Na plus jeszcze zdecydowanie brak turbodziury, auto rwie od najnizszych obrotow.

No to też z 2009, wersja Avant 2.0 TDI 170 koni i dane z dzisiaj, 4 osoby i bagaż, prędkość przez większość trasy tak 160-200, wyszło poniżej 7 litrów (6,7 jakieś).

no i to rozumiem, 170 kucy i niecałe 7L ropy po trójce.. w końcu mamy kryzys!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To samochód ojca, dużo wody w Wiśle upłynie, zanim dorobię się sam nowego Audi :) Ale mniejsza, zużycie paliwa znam, bo pytałem ile wyszło, natomiast jeśli chodzi o napęd, to jest na przód, nie quattro. Skrzynia też manualna, 6 biegów zwykłe.

Według danych Audi, różnica między sedanem 1.8 TFSI 160, a kombi 2.0 TDI 170 to mniej więcej litr poza miastem i prawie :huh: 3 w mieście. Średnio wychodzi koło 1,5.

Odnośnik do komentarza

Choc nie jest mi potrzebny taki naped, to mam quattro. Mam teraz nieco swiezsze informacje nt. spalania, bo w ciagu tygodnia przejechalem ok. 1200km i troche sie tym pobawilem. Na trasie ze srednia predkoscia 120-200 ( w pomiaru stala predkosc wahajaca sie +/- 5km/h) udalo mi sie zejsc do 7,6l/100km, co jest bardzo dobry wynikiem. Podczas wyprzedzania zwykle robi sie ok. 17-18, a podczas bardzo dynamicznej, szybkiej jazdy, ,,szarpania" samochodem, chamowania i przyspieszania mialem 17l/100 (sic!).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...