Skocz do zawartości

Pieprzenie


Rekomendowane odpowiedzi

A 1.9TDI kupujac teraz to nie jest jak kupowanie kota w worku? Pomimo padajacych pompowtryskow i turbin ( ale to pewnie przez zajezdzenie silnika przed sprzedaza ) warto dalej szukac z takim silnikiem?

Czy to będzie 1.9tdi czy 2.0tdi czy 1.8t turbo jest zawsze tym co może sie skończyć. Wniosek. Olać diesela kupić dobra benzynę :)

W sumie my mamy 2.7 CDI i sie póki co sprawdza. Jak na razie zero poważnych napraw. Poprzednio był 1.7 CDI i tez było oka. HDI był smietnikiem :/ ale ja i tak smigam benzyna :)

Odnośnik do komentarza

Dziwne ze w niemczech jeszcze przekrecaja liczniki, tymbardziej o tylko 30k. Kara wysoka ( przynajmniej za granica ) a duzo na wartosci nie dojdzie przed odjecie 30k przebiegu. Jak kto lubi.

Podobno mają tam jakieś pakiety serwisowe na wymianę podstawowych rzeczy i po przekroczeniu w ciągu roku ustalonego maksymalnego przebiegu te pakiety przepadają.

Odnośnik do komentarza

(pipi)a czemu kupienie danego modelu jest takie trudne. Szukam juz od miesiaca Hondy Civic VI 3d org japonczyka i w kazdym cos jest. Jednego mialem na oku to zderzak pekniety od zaspy sniegu i z kazdej strony poprzecierana + bable na nadkolach. Druga koles sprzedal mi z pod nosa godzine przez ogledzinami ( wygladala ok, tylko min. rdza na nadkolach )

 

Szukam na pelnym wyposazeniu ( klima, abs, poduszki, pelna elektryka ). Skupialem sie na byle jakim motorze ( 1.4 90km i tak jest fajny ), a teraz znalazlem ogloszenie poza allegro , civica 97r., pelne wyposazenie z motorem 1.5 114km ( econo ) i jestem za(pipi)iscie napalony na nia. Szkoda jedynie ze z tylu lekka wgniotka od slupka, troszke rdzy ( do zrobienia ) ale bardziej mnie martwi minimalnie zle spasowany przedni zderzak. Chociaz widzialem juz ich duzo i ten w sumie nie wyglada tak strasznie. Chyba ze sadzicie inaczej.

 

haniam.th.jpg

 

Nie wyglada to zle ale napewno cos bylo. Koles ja sprowadzil z francji i jezdzil nia w polsce 2-3 lata. Wydaje sie wiarygodny i zaufany i zalezalo mu na niej ( przejrzalem jego wczesniejszy posty na forum :D ). Ehh

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

(pipi)a czemu kupienie danego modelu jest takie trudne. Szukam juz od miesiaca Hondy Civic VI 3d org japonczyka i w kazdym cos jest. Jednego mialem na oku to zderzak pekniety od zaspy sniegu i z kazdej strony poprzecierana + bable na nadkolach. Druga koles sprzedal mi z pod nosa godzine przez ogledzinami ( wygladala ok, tylko min. rdza na nadkolach )

 

Szukam na pelnym wyposazeniu ( klima, abs, poduszki, pelna elektryka ). Skupialem sie na byle jakim motorze ( 1.4 90km i tak jest fajny ), a teraz znalazlem ogloszenie poza allegro ( na ktoryms forum civica ) , civica 97r., pelne wyposazenie z motorem 1.5 114km ( econo ) i jestem za(pipi)iscie napalony na nia. Szkoda jedynie ze z tylu lekka wgniotka od slupka, troszke rdzy ( do zrobienia ) ale bardziej mnie martwi minimalnie zle spasowany przedni zderzak. Chociaz widzialem juz ich duzo i ten w sumie nie wyglada tak strasznie. Chyba ze sadzicie inaczej.

 

haniam.th.jpg

 

Nie wyglada to zle ale napewno cos bylo. Koles ja sprowadzil z francji i jezdzil nia w polsce 2-3 lata. Wydaje sie wiarygodny i zaufany i zalezalo mu na niej ( przejrzalem jego wczesniejszy posty na forum :D ). Ehh

 

Wygląda ok. Niech zderzak Cie nie martwi, weź na podnośnik brykę to się dowiesz czy miał przygody mniejsze czy większe. Mi tylni zderzak lekko się poluzował z jednej strony bo śróbka mocujaca go do nadkola przestała się tego nadkola trzymać, dosztukowana podkładeczka załatwiła sprawę. Rdza na tylnich nadkolach to znak rozpoznawczy hondy hehe (ok 100zł za reperaturki + koszt lakiernika).

 

 

A z autem się nie śpiesz, jak Ci jakiś upatrzony egzemplarz uciekł sprzed nosa znaczy, że nie był dla Ciebie i tyle :).

 

 

Odnośnik do komentarza

Niemcy:

 

Partia Zielonych chce, by na autostradach obowiązywał limit 120 km/h. Jak łatwo się domyślić, chęć wprowadzenia nowych ograniczeń wynika z troski o środowisko naturalne. Przed wyborami Partia Zielonych zleciła przeprowadzenie badań, z których wynika, że za blisko jedną trzecią całkowitej emisji dwutlenku węgla w Badenii-Winterbergii odpowiedzialne są samochody. Ograniczenie prędkości na autostradach ma zdaniem przedstawicieli Zielonych znacząco zmniejszyć zgubny wpływ transportu drogowego na środowisko.

 

No i niestety Partia Zielonych wygrała już wybory w Badenii-Wirtembergii, więc zobaczymy kiedy zacznie spełniać swoje postulaty, zmieniając jazdę po B-W (a może i niebawem w całym kraju) z dobrej zabawy w straszne nudy, podobnie jak to już jest we Francji czy Szwajcarii. Że samochody i tak emitują znacznie mniej CO2 niż kiedyś, nowe diesle palą tyle co nic, a przy 120 w mocniejszych autach wypadałoby już zredukować bieg z 6 nie ma znaczenia. UE musi być mega ekologiczna do przesady, a kogo obchodzi, że Chiny i Indie i tak mają wszystko gdzieś.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ciekawe wyniki sondażu:

 

m9412809.jpg

 

>200 km/h jest pewnie mało popularne ze względu na możliwości samochodów, ale dziwi mnie trochę liczba kierowców (ponad połowa), którzy nigdy nie przekroczyli 130 (tym bardziej, że teraz nie oznacza to nawet jazdy niezgodnie z przepisami). No chyba, że wynik jest zawyżony przez ludzi, którzy nie mieli nigdy okazji jechać autostradą.

Odnośnik do komentarza

Troche nierówne porownanie bo wydaje mi sie ze sa to troszke ( minimalnie ) rozniace sie klasy.

 

Rozchodzi sie o hb? Bedzie z kims jezdzil, duzo w trasie? Bo wtedy rozumiem potrzebe diesla ;P Golf 6 jest nowszy ale co do jakosci wykonania to bym sie zastanawial czy po kilku latach jezdzenia w polsce dalej bedzie idealnie. Mysle ze jakosc wykonania ( przynajmniej jakosci plastikow ) bedzie lepsze w civicu.

 

Ja osobiscie bym wybral civica ale z motorem 1.8 vtec bo jestem zmeczony ciaglym widokiem golfow na drodze.

Odnośnik do komentarza

Plastiki w civicu to nawet nie poziom Golfa V. Natomiast zarowno jeden z pierwszych rocznikow Golfa V i Accorda po latach trzymaja sie ok i w srodku nic nie skrzypi ani nie puka. Sprawdzone organoleptycznie bo znajomi maja takie salonowe, jest tez Avensis ale to autko wyjatkowo 'dziadkowe' zarowno zewnetrznie jak i wewnetrznie ale w srodku trzyma sie rownie dobrze co golf.

 

 

Roznica w jakosci miedzy Golfem 4 a 5 byla, natomiast roznica miedzy 5 a 6 to juz prawie przepasc i trzeba samemu sobie usiasc. W VW ksiegowi sie poprostu zapomnieli i podpisali sie omylkowo pod grupa czesci przeznaczona dla Audi - wykonanie wnetrza i jakosc materialow to prawdopodobnie najlepszy model w klasie, zaraz po Audicy, zreszta wielu recenzentow motoryzacyjnych sie tym podniecalo i nie byla to sciema. Zwykly Passat jest poprostu biedny i teraz Golf 6 bardziej odpowiada modelowi CC niz zwyklemu Paskowi.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

@Ölschmitz

A w sumie to ojciec chce kupić auto do 60k max, czy Golfa 2.0 TDI? Bo za 60k to jest wersja 1.4 80 koni, wg cenników 2.0 TDI to się zaczyna od ponad 80k, a 1.6 TDI 70k. Zaś za 60k to sobie przy zabawie konfiguratorem Polo składałem.

 

Czy nowy w sensie inny, ale lekko używany?

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

stary ma 60k na nowa fure. chce cos malego, bo do roboty ma opla kombiaka, a nowy ma byc do jezdzenia po miescie, na zakupy, do domku letniskowego za miastem systematycznie no i oczywiscie gdziestam w trase czasem.

 

namawiam go albo na golfa 6, albo na tego civika, albo na cos takiego.

http://moto.allegro.pl/audi-a3-sportback-s-line-absolutny-maxx-i1559553894.html

 

moze to nie jest maly samochod, ale za to wyj.ebany.

Odnośnik do komentarza

stary ma 60k na nowa fure. chce cos malego, bo do roboty ma opla kombiaka, a nowy ma byc do jezdzenia po miescie, na zakupy, do domku letniskowego za miastem systematycznie no i oczywiscie gdziestam w trase czasem.

 

namawiam go albo na golfa 6, albo na tego civika, albo na cos takiego.

http://moto.allegro....1559553894.html

 

moze to nie jest maly samochod, ale za to wyj.ebany.

 

Jesli stary mysli o salonie to za 60K to kupi conajwyzej jakiegos fiata. Jeśli uzywke to juz jest fajniej. Audi A3 w sportbacku jest genialne jednak w srodku jest troche bidnie (deska i design). Golf 6 jest troche ciekawszy w srodku. Civica bym olał i kupił niemca.

 

Albo Corolle/Aurisa.

Odnośnik do komentarza

nie no uzywka oczywiscie. no mi to audi sie najbardziej podoba, wiadomo, ze to nie ja wykladam kase wiec rownie dobrze stary moze sobie fiata kupic, no ale aktualnie wybor to albo golf 6 albo to audi. w piatek planuje z nim pojechac do salonow audi i vw i zobaczyc jak te fury sie prezentuja fizycznie a nie na fotosach.

Odnośnik do komentarza

Jak diesel to tylko VAG. Spokojnie można upolować fajną A4 w tej kasie. Chyba, że szukacie czegoś mniejszego. Golf... trochę nudne auto. Wg mnie Golf VI stracił duszę. Poprzednie były bardziej zadziorne. Możesz też szukać C klasy. Fajne auto, a silnik CDI ogarnia temat.

Ja bym osobiście szukał Audi w S line :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.