Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Dahaka czemu herezję rozsiewasz? Fringe to był bardzo dobry serial. Duchowy następca X-Files. Ostatni sezon może trochę słabo zamknął serial ale i tak goty. 

Prawde mówie :(

 

Na początku serial nie za bardzo wiedział czym chce być, potem znalazł sobie tożsamość dzięki motywowi

równoległych światów

i właśnie dzięki temu się trochę wybił ponad przeciętność, ale po 3 sezonie już zaczynało widać nudą i nic ciekawego się nie działo, a 5 sezon to już w ogóle słabizna (aczkolwiek szacun za wszelakie zmiany). ogólnie to druga połowa 1 sezonu, oraz cały 2 i 3 były dobre, w porywach bardzo dobre, ale reszta meh.

Odnośnik do komentarza

 

Dahaka czemu herezję rozsiewasz? Fringe to był bardzo dobry serial. Duchowy następca X-Files. Ostatni sezon może trochę słabo zamknął serial ale i tak goty. 

Prawde mówie :(

 

Na początku serial nie za bardzo wiedział czym chce być, potem znalazł sobie tożsamość dzięki motywowi

równoległych światów

i właśnie dzięki temu się trochę wybił ponad przeciętność, ale po 3 sezonie już zaczynało widać nudą i nic ciekawego się nie działo, a 5 sezon to już w ogóle słabizna (aczkolwiek szacun za wszelakie zmiany). ogólnie to druga połowa 1 sezonu, oraz cały 2 i 3 były dobre, w porywach bardzo dobre, ale reszta meh.

 

Plan z 

równoległymi światami

był przecież od początku wprowadzany w życie. A pierwsza połowa sezonu 1 (podobnie jak większość seriali) powoli wprowadzała do całego tego evenu. Mnie osobiści bardzo podobały się "case of the week" z motywami z pogranicza nauki i sci-fi. Dodaj do tego zakodowane wiadomości w "pauzach", szukanie Obserwatorów wśród tłumów i genialną postać Waltera i mamy goty serial. 4 na 5 sezonów zarąbistych? Dla mnie ok.

Walter_Bishop.jpg

Dahaka łykaj LSD i handluj z tym...  :czezky:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zaczalem ogladac serial pt Marco Polo i ... wczoraj skonczylem pierwszy sezon :kiss:. Serial bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl pomimo ch*owych ocen na metacritic i rotten tomato, goraco polecam sprobowac. Mix klimatow mongolskich i chinskich swietnie sie oglada, niektore sceny walki kozak, do tego sam watek glowny dosc interesujacy, imo netflix dal rade z tym serialem i ciesze sie ze zapowiedzieli 2 sezon.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ja jednak lubię oglądać hurtem odcinki. Dużo lepiej mi się ogląda seriale, jest większa "wczuwka" i radość, kiedy lece sezon po 1-2 docinki i tak przez tydzień/półtora, niż czekanie na kolejny odcinek raz w tygodniu. Chyba wolę poczekać na koniec sezonu, albo przerwę midsezon danego serialu i machnąć całość, niż raz w tygodniu pooglądać coś przezngodzinię a potem 6 razy zapomnieć co tam było do nastepnego tygodnia. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Oglądacie Transparent? To historia rodzinki egocentryków i lekkoduchów z LA sponsorowanych (głównie) przez ojca, transeksa jak się dowiadujemy razem z nimi. Całość utrzymana jest w konwecji obyczajowo-komediowo-dramatycznej i przypomina trochu Sześć stóp pod ziemią (nie przypadkowo...). Warto głównie dla genialnego Tambora (ojciec), który gra z wielką klasą i subtelnością, nie ujmując tym samym nic swojej postaci.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

postanowiłem sobie powoli nadrobić black mirror bo dawno temu oglądałem ten pierwszy odcinek o premierze wb zapinającym świniaka i niedawno ten christmas special z donem draperem i ja je.bie jakie to dołujące :(. ale w sumie nic dziwnego skoro to od tego typa:

 

 

swego czasu mnie poskładał ten filmik konkretnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...