Skocz do zawartości

Ogólne rozważania serialowe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

Z nudów obejrzałam Revolution, lubię G. Esposito, który tu gra Toma Neville'a i to jest chyba jedyna ciekawa postać w serialu.

Postapokaliptyczny świat i wszelkie oklepane konwenanse z tym związane, poza tym trochę śmiesznych, banalnych motywów obyczajowych pod mało wymagającą publikę (?). Myślałam, że Jacob z Lostów będzie miał jakaś wiekszą rolę, ale niestetyż. Nie ma kontynuacji, ale serio z nudów da się obejrzeć.

Edytowane przez ogicool
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ogląda ktoś Fortitude? Rzecz się dzieje na dalekiej północy na terenie małego miasteczka górniczego. Serial zaczyna się w momencie w którym kończy się noc polarna, nadchodzi odwilż. Dwójka dzieciaków znajduje dobrze zachowane ciało mamuta, okoliczne zwierzęta dostają (pipi)ca (kanibalizm, poronienia zdeformowanych płodów), a samo miasteczko ma zostać atrakcją turystyczną. Bohaterowie to mieszanina ludzi z całego świata, którzy z różnych powodów wylądowali w takim, a nie innym miejscu. W rolach głównych brat Walthera White'a (miejscowy szeryf) i Stanley Tucci (detektyw przysłany z kontynentu w celu wyjaśnienia pewnej sprawy). Dobry klimat, świetni główni bohaterowie i raczej konsekwentna fabuła (miejscami mocno naiwna, ale nie takie rzeczy człowiek potrafi przełknąć).

 

Ponawiam apel o oglądanie Olive Kitteridge. Dawno nie widziałem nic AŻ tak dobrego w TV (chyba tylko the Wire osiąga podobny poziom, ale to nie mini serial i zupełnie inne klimaty). McDormand i Jenkins powinni dostać po 3 Oskary, 5 Złotych Globów i 6 Palm za swoje kreacje. Trochę mi to "komediowym" Jarmuschem pachnie. 11/10.

Odnośnik do komentarza

Ogląda ktoś Fortitude? Rzecz się dzieje na dalekiej północy na terenie małego miasteczka górniczego. Serial zaczyna się w momencie w którym kończy się noc polarna, nadchodzi odwilż. Dwójka dzieciaków znajduje dobrze zachowane ciało mamuta, okoliczne zwierzęta dostają (pipi)ca (kanibalizm, poronienia zdeformowanych płodów), a samo miasteczko ma zostać atrakcją turystyczną. Bohaterowie to mieszanina ludzi z całego świata, którzy z różnych powodów wylądowali w takim, a nie innym miejscu. W rolach głównych brat Walthera White'a (miejscowy szeryf) i Stanley Tucci (detektyw przysłany z kontynentu w celu wyjaśnienia pewnej sprawy). Dobry klimat, świetni główni bohaterowie i raczej konsekwentna fabuła (miejscami mocno naiwna, ale nie takie rzeczy człowiek potrafi przełknąć).

 

Ponawiam apel o oglądanie Olive Kitteridge. Dawno nie widziałem nic AŻ tak dobrego w TV (chyba tylko the Wire osiąga podobny poziom, ale to nie mini serial i zupełnie inne klimaty). McDormand i Jenkins powinni dostać po 3 Oskary, 5 Złotych Globów i 6 Palm za swoje kreacje. Trochę mi to "komediowym" Jarmuschem pachnie. 11/10.

 

Kulega na innym forumku się ogromnie spuszcza nad Fortitude, więc tym samym zmusiłeś mnie do obejrzenia.

A Olive Kiterigde czeka prawilnie na dysku :cool::lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W tym tygodniu zaczalem ogladac 12 monkeys i ... poki co jestem bardzo zadowolony, jedyny zgrzyt mam z aktorka ktora gra Cassie, jakos jej nie trawie, ale pomijajac ten maly zgrzyt, cala reszta cacy, swietny klimat, ciekawe postacie oraz swietnie poprowadzony watek, wszystko ladnie sie zazębia z kazdym odcinkiem, oby tak dalej. Rzadko mi sie to zdarza w serialach ale na chwile obecna kibicuje calym moim kamiennym serduszkiem antagonistom.

 

Czekam na final a zaraz po nim pora na rozpoczecie serialu Fringe ktory jakos do tej pory mi umykal, ale pierwszy odcinek calkiem mnie nakrecil :cool:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...