Skocz do zawartości

PSX Extreme #156


Rekomendowane odpowiedzi

Sprowadzaj sobie Nintendo Power, to powinno nasycic twoj glod. Jak ci sie nie podoba to nie kupuj PE, geeeeeeeeeeez, laski nie robisz.

 

 

 

Owszem ja łaski nie robię ale Extreme mi też łaski nie robi bo wrzuci raz na ruski rok jakiś tekst związany z Ninny, ale wiesz sądząc po tym że magazyn przechwala się mottem na każdym numerze"największy w polsce magazyn o konsolach" gdzie na górze widnieją Sony,MS i Ninny to można zrozumieć że piszą o całej trójce jak należy a nie robią wielką łaskę bo twierdzą że nie jest popularne czy grają niby wszyscy na piratach, i sądzę że jak jakiemuś redaktorzynie płaci się za to aby tam kuźwa pojechał i zebrał materiały to niech to zrobi a nie jeszcze narzeka, bo właśnie tak jak Butcher napisał w swoim HP to nie interesuję mnie GoW3, Killzone 3 czy zdojony Kinect bo mam inny gust i dla mnie te dwie gry są totalnymi przeciętniakami i nic więcej(a Kinect to już w ogóle szmira i naciągacz kasy), ale jeżeli niby największy magazyn o konsolach w polsce robi łaskę ludziom którzy kupują ich magazyn co miesiąc od kilku lat i nie chce im się zrecenzować dwóch gier to wiesz to naprawdę jest totalna kpina, i wiesz i chyba masz racje że w końcu zacznę sprowadzać sobie Nintendo Power, przynajmniej będę mógł sobie w spokoju poczytać to co mnie tak najbardziej interesuje a nie co miesiąc mieć zgubne nadzieje że w rodzimej gazecie przeczytam uczciwie i bezstronnie napisaną recenzje gry na której mi zależy.

Odnośnik do komentarza

Sprowadzaj sobie Nintendo Power, to powinno nasycic twoj glod. Jak ci sie nie podoba to nie kupuj PE, geeeeeeeeeeez, laski nie robisz.

 

 

 

Owszem ja łaski nie robię ale Extreme mi też łaski nie robi bo wrzuci raz na ruski rok jakiś tekst związany z Ninny, ale wiesz sądząc po tym że magazyn przechwala się mottem na każdym numerze"największy w polsce magazyn o konsolach" gdzie na górze widnieją Sony,MS i Ninny to można zrozumieć że piszą o całej trójce jak należy a nie robią wielką łaskę bo twierdzą że nie jest popularne czy grają niby wszyscy na piratach, i sądzę że jak jakiemuś redaktorzynie płaci się za to aby tam kuźwa pojechał i zebrał materiały to niech to zrobi a nie jeszcze narzeka, bo właśnie tak jak Butcher napisał w swoim HP to nie interesuję mnie GoW3, Killzone 3 czy zdojony Kinect bo mam inny gust i dla mnie te dwie gry są totalnymi przeciętniakami i nic więcej(a Kinect to już w ogóle szmira i naciągacz kasy), ale jeżeli niby największy magazyn o konsolach w polsce robi łaskę ludziom którzy kupują ich magazyn co miesiąc od kilku lat i nie chce im się zrecenzować dwóch gier to wiesz to naprawdę jest totalna kpina, i wiesz i chyba masz racje że w końcu zacznę sprowadzać sobie Nintendo Power, przynajmniej będę mógł sobie w spokoju poczytać to co mnie tak najbardziej interesuje a nie co miesiąc mieć zgubne nadzieje że w rodzimej gazecie przeczytam uczciwie i bezstronnie napisaną recenzje gry na której mi zależy.

 

Stary, wszystko super, tylko nie masz racji. Specjalnie się wysiliłem i policzyłem - o Nintendo jest 21 stron (gry na Wii, DS, publicystyka). Magazyn ma coś pod 100 stron, odlicz strony z reklamami, odlicz publicystykę typu 3D, Alvernia, itd, czy dziewczyny z E3, czyli parędziesiąt stron i co się okazuje? Że biedne, pomijane Nintendo ma 21 stron, czyli niemało - o X360, PS3, PSP jest łącznie ok. 40 stron - czyli jak to podzielić przez liczbę platform wychodzi PO RÓWNO, a w Polsce X360 i PS3 są popularniejsze od konsol Nintendo. Dlatego skończcie już biadolić, bo to naprawdę nudne - ja rozumiem, jakby o Nintendo było 5 stron, no ale kurcze - 21 stron, to chyba sporo biorąc pod uwagę popularność Ninny w Polsce i liczbę stron w miesięczniku, jak odliczyć reklamy, publicystykę, listy, itp? A może o Nintendo ma być 50 stron, a o innych konsolach 10, czy to o to chodzi? Odrobina obiektywizmu... Pomijam już względy formalne, o których pisałem 1000x, czyli brak polskiego przedstawicielstwa, problem z dostępem do gier do recenzji, imprez związanych z Nintendo, itd. - jakby nas przedstawiciele Ninny zapraszali na pokazy, to bardzo chętnie byśmy się tam wbijali. Tak czy siak do mnie argumentacja o pomijaniu Nintendo w świetle owych 21 stron nie trafia. A co do pomijania niektórych gier, to na X360 i PS3 też masę pomijamy, bo miesięcznik nie jest z gumy, choć ja bym chciał, bo bym go żuł czytając, no ale cóż... Ściera, zróbmy następny numer z gumy, tylko porzeczkowej, pliiiiz! Ten smak mi się kojarzy z moją byłą...

Odnośnik do komentarza

Kolego, w polskim internecie dziala kilka serwisow poswieconych Nintendo na ktorych masz recenzje, newsy i inne bajery. Nawet, jesli nie sa tak ZA(pipi)ONGO jak w PE to zawsze czegostam sie dowiesz i jakas opinie sobie wyrobisz. Takze nie narzekaj zbyt, bo oczekujesz ze jeden magazyn jest wstanie zadowolic pierdyliard polskich graczy...

Odnośnik do komentarza

Podjechałem dzisiaj skuterem do kiosku. Nachyliłem się do okienka mówiąc bardzo grzecznie mojej ukochanej sprzedawczyni "dzień dobry"

Po ujrzeniu mojej szpetnej facjaty, moja "wybawczyni" od razu wiedziała czego pragnie mój nienasycony umysł i dusza. Nie zdążyłem nawet zapytać się "czy jest Pe es ix ixtrim?" a ukochana ma kioskarka bez słowa podała mi pachnące fiołkami i innymi drzewami, me cudowne pismo. Dałem 3 monety o wartości, kolejno: 5, 2 i 1 zł po czym rzuciłem krótko "dziękuję ślicznie, reszty nie trzeba". Uradowany wróciłem do domu, zasiadłem przed pecetem i rozłożyłem delikatnie nogi na krześle, zaczytując się w piśmie. Gratulacje redakcjo! Kolejny raz doprowadziliście mnie do orgazmu! Chwała wam

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Jestem zbyt naje.bany zeby cztrac chrono xa, ma racje?

 

 

nie ma. Facet nie kuma, że PE robi to , co chca czytelnicy (na ogół) bo w przeciwnym razie mogliby zwijac zabawki. a skoro Butcher pisze, że ok 10 % czytelników gra na konsolach Nintendo więc sorry, Nintendo jest traktowane jako ciekawostkę. Tylko plis nie piszcie tu, że to, że nie lubimy w Polsce nintendo czyni nas zasciankowymi (bo czynią nas takimi inne rzeczy np upośledzona infrastruktura, konsole Nintendo nie są wyznacznikiem XD)

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

W Polsce może tak jest, natomiast na świecie Microsoft i Sony razem wzięte mogą dopiero konkurować z Nintendo.

 

 

Masz rację z tym, że:

 

1 PE działa na polskim rynku, musi więc stosowac się do mechanizmow tu działających.

 

2 dolary przeciw orzechom, że obecna generacja zakończy się w okolicach remisu (powiedzmy, że wyznacznikiem bedzie liczba sprzedanych konsol). Jesli oczywiście Nintendo nie wyda następcy Wii wcześniej niz za 4 lata (bo na ten okres mniej więcej spodziewam się premier Ps4 i X720 )

 

 

Numer...khem taki sobie. Nie ma fajnych recenzji (to oczywiście nie wasza wina) , a dwa...ten podział newsów z E3 na dwa numery był złym pomysłem. Dziwnie się teraz czyta o tych grach z E3 (mineło już sporo czasu od E3) Ale to takie pobiezne przejrzenie, zapewne znajdzie się wiele ciekawych textów.

 

 

Ps Mafia II wstepnie oceniona...trochę rozczarowanie :/

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem pismo jest na wysokim poziomie. Kupuję od niedawna, bo dopiero przystawiam się do konsoli. Wcześniej, ale to kupę lat temu ( ... z 8 ) kupowałem cd action. Gry na kompa mi stykały i jakoś tak było.

 

W tematyce konsolowej nie ma lepszego magazynu. Neo które przeglądałem w tesco jest dla mnie słabiutkie, a z ciekawości przeglądając cd action... jest mi niedobrze. Dziecinne i żenujące co z nich wyszło. Naprawdę, odbiorcy gier nie zawsze mają do 15 lat.

 

PE jest dla każdego, jest BARDZO dużo informacji w magazynie jak i na www co mnie cieszy, czyta się przyjemnie. Brawa dla twórców i oby tak dalej.

pozdro

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie zapominajmy, ze Nintendo oferuje hardkorowym graczom tyle co prawiczek namietnej rozwodce.

 

ty, to wez mi wymien te hardkorowe gry. Ja jak narazie to moge przypomniec sobie tylko jedną - Demon's Souls.

 

Chyba, że jakies modern łorfery teraz zaliczają się do "hardkorowych".

 

To spoko.

 

edit: o, i Ninja Gaiden

Odnośnik do komentarza

Numer w mojej ocenie przeciętny. Praktycznie zero ciekawych recenzji - trudno, taki okres. Relacja z E3 już nie tak interesująca jak miesiąc temu - przede wszystkim 'kaliber' tytułów znacznie mniejszy niż w poprzednim numerze. Plus za to, że znalazło się miejsce dla Nintendo. Numer ratuje zapowiedź Mafii II, zgrentgen RDR'a, testy nowych 'zabawek' (X360, 3DS, Move, Kinect, TV3D), oraz pewnie jak zawsze publicystyka (choć jeszcze nie czytałem). To prawie tyle po krótkim zapoznaniu z pismem...

...prawie bo są jeszcze 'żale' głownie Szanownego Pana Grzegorza w Listach i HP. Nie przeczytałem całego numeru i się obawiam, czy gdzieś nie trafie na kolejne tego typu teksty.

 

"Jeszcze się taki nie urodził..." Butcher jeśli chcecie, aby tworzone przez was czasopismo w 100% odpowiadało każdemu (bez wyjątku) czytelnikowi, to nie wiem czy jesteście szaleńcami, czy idealistami. Przecież to chyba oczywiste (?), że dla jednych będziecie za mało poważni i profesjonalni, dla innych zbyt 'młodzieżowi' i luźni, a jeszcze innym odpowiada obecny stan rzeczy, ewentualnie mają to wszystko w du*ie. Wyluzujcie trochę i twórzcie czasopismo takie jakie byście chcieli sami widzieć. Przecież oprócz tego, że jesteście redaktorami najlepszej gazety o grach w Polsce, to chyba nadal pozostajecie graczami? Nie chcę przez to powiedzieć, abyście mieli opinie czytelników w głębokim poważaniu, ale może nie warto brać sobie wszystkich opinii tak głęboko do serca?

 

Wracając do Nintendo, a PE. Choć w życiu nie miałem, żadnej konsoli tej firmy, to lubię i chce mieć wiedzę odnośnie wszystkich konsol. PE to czasopismo multiplatformowe i chyba logicznym jest, że część czytelników oczekuje 'jakiegoś większego' materiału o grach na tą platformę z takiego dużego wydarzenie jakim było E3? Nie rozumiem też tego tłumaczenia: "pismo z gumy nie jest", "Nintendo kojarzy się z jednym - torrentami", "Gdybyśmy wsadzili Nintendo np. kosztem Cod:Black Ops, Gearsów 3, Killzone3... - zadyma byłaby jeszcze większa", "Nintendo interesuje 10% graczy w Polsce". Jeśli 10% graczy interesuje się Big N, to co stoi na przeszkodzie, aby w relacji z E3 tyle miejsca otrzymało? Pisanie o ewentualnej rezygnacji z CoD:BO, KZ3 czy innych potencjalnych hitów, to chyba nie zbyt trafny argument, kiedy obok znajdują się wrażanie z takich gier jak Spider-Men, Splatterhouse, True Crime, Castlevania, Star Wars, czy kolejny Guitar Hero. Myślę, że wygospodarowanie 1-2 stron na opis czegoś z Kirby's, Donkey Kong, Zelda nie byłoby wielkim problemem? Podsumowując, dalej nie rozumiem nieobecności Nintendo w poprzednim numerze. Nie bierzcie sobie tego zbyt głęboko do serca, to tylko opinia jednego szaraczka, który wylewa swoje żale...

 

 

Tak po za tym, to podkreślę jeszcze świetną decyzję o przesunięciu poprzedniego numeru o te kilka dni, tak aby zmieścić relacja z E3. Dziś ten materiał najzwyczajniej w świeci byłby nieświeży. Tu również mały apel, jeśli w przyszłości zdarzy się sytuacja, w której będziecie mieli wybór między jakimś ekstra materiałem (relacja z targów, recenzja megahitu itd.), a dotrzymaniem terminu (20. dzień miesiąca) to proponuję zastosować podobny zabieg jak w poprzednim numerze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...