Skocz do zawartości

PSX Extreme #156


Rekomendowane odpowiedzi

Dema w Psx Extreme?

Ostatnio będąc na bombie, pomyślałem, czy numer nie może mieć wersji demo?

Nie, nie na płycie, ale świetnym prezentem Jubileuszowym (160#?), byłoby wydrukowanie kodu w gazecie na jakieś unikalne dema?

A może tytuły z PSN/Marketplace? Jeden, uniwersalny kod w zafoliowanym magazynie? Oczywiscie w wersji na PS3 i X360 :)

Pisma (komputerowe:) dają pełniaki, ale na przestarzałym nośniku, teraz tyle się mówi o cyfrowej dystrybucji.

Dobra, pomysł na bombie, ale fajnie gdyby kiedyś coś takiego wypaliło.

Niech się wypowie jakiś Zgred, na ile procent byłoby możliwe takie coś?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

O "GUSTACH" sie nie dyskutuje,to,ze autorowi podobal sie ten film i dal mu taka ocene,to tylko i wylacznie jego opinia.Nie zgadasz sie z ta ocena,masz takie prawo,ale wyjdz stad juz.

 

O gustach sie faktycznie nie dyskutuje, ale mozna porozmawiac :P Filmu nie widzialem, recenzji tez nie czytałem ,bo nie kupuję PE. Ale w pewnym sensie QuadraxiS ma rację. Film recenzentowi może się spodobać ( bo np. jest wielkim fanem filmów typu gore) ale jeżeli ten horror, jako horror cierpi na kiepska fabułe, muzykę, akcję itd. to recenzent powinien to poruszyć i odpowiednio obniżyć ocenę ( a nie dawać max). A na końcu np. dodać że jemu mimo wymienionych wad, film i tak bardzo się spodobal. Wtedy to jest dla mnie ( potencjalnego nabywcę filmu) takie ostrzeżenie - "film dla fanow gore, jak szukasz czegoś bardziej wymagającego, to lepiej odpuść ". Tak jak z recenzjami gier, w wielu przypadkach recenzenci piszą na końcu "gra dla fanów, reszta może sobie odpuścić". Bądź co bądź, te recenzje nie trafiają na jakieś blogi , czy facebooki, tylko do gazetki ,którą kupuje "ileś tam" tysięcy ludzi i wielokrotnie się nimi sugerują przy zakupie produktu.Pisanie że recenzent dał taką ocenę i basta ,mimo że wokół inni dają odmienne, jest wg mnie nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wsparcie genjuro!O tym właśnie piszę.Trafiłeś dokładnie w sedno i ładnie nakreśliłeś to jak taka recenzja powinna wyglądać."...dla mnie film jest genialny,ale mówię to jako fan gatunku.Reszta widzów może go odebrać skrajnie inaczej"-na przykład.Pamiętam reckę Metroid Prime 2 w PSX.Gra dostała 9 bo bez względu na gusta zasługuje na taką ocenę.Jednocześnie autor zaznaczył bardzo wyraźnie,że nie jest to gra dla każdego.I o to cały czas mi chodzi:)

Odnośnik do komentarza

Ha,Quadraxis jak nie lubię tych twoich wywodów (za bardzo się napinasz z tym swoim wiekiem, nie tylko Ty masz skończone 15 lat :whistling: ) tak całkowicie się z Tobą zgadzam. Dziś z nudów postanowiłem sprawdzić czy ktoś się przyj***ał do oceny tego mega spie****go filmu. No i się nie zawiodłem bo powiedzmy sobie szczerze ocena 10 jest dla filmów wybitnych ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu ten jest zwyczajnie średni ze wskazaniem na kiepski.

Ale Ja nie o ocenie ale o tym kółeczku adoratorów Walkiewicza. Dla Mnie jego występ w PSX to totalna porażka, język, sposób pisania, gust, to wszystko sprawia że omijam ten dział zawsze gdy widzę jago nazwisko (tym razem mój wzrok przyciągnęła ta nieszczęsna dycha) kojarzy mi się On z tymi zamulonymi wapniakami co zawsze smęcili przed "Kocham kino". PANOWIE, jeżeli autor pisze w piśmie to powinien się odnieść do ewentualnej krytyki na forum tego pisma bez większego "ale", Zwłaszcza gdy ocenę zaczyna od słów "będę bronił tej oceny nawet z rozszarpanym gardłem" czy jakoś tak i wystawiając najwyższą możliwą ocenę. Czytam PSX, nazwiska się tam pojawiające kojarzę więc właśnie z tym pismem i jego forum, i nie widzę powodu do ewentualnej polemiki gdzieś na Filmwebach czy wysyłając prywatne wiadomości.

 

Quadraxis następnym razem weź film z największej "wypożyczalni" świata a będziesz mniej nerwowo przechodził ewentualne rozczarowanie. Dziś 90% procent filmów nie zasługuje żeby wydać piątaka w wypożyczalni a co dopiero kupować. :thumbsup:

Edytowane przez brumbrum
Odnośnik do komentarza

Co do filmu "Inside" i 10 Walkiewicza to przyznam, ze tez kompletnie nie umiem zrozumiec tej oceny. OWszem - sa filmy, ktore mi nie podchodza, oceniam je dosc srednio, ale jestem w stanie zrozumiec zachwyt nad nimi ludzi o innych gustach (bo maja nietypowa stylistyke, przeslanie, zdjecia, scenariusz, cokolwiek)... Jednak "Inside" nie ma niczego, zadnego elementu, nie tylko zaslugujacego na 10, ale nawet na 9, 8, czy 7....

 

Scenariusz prostacki i glupawy, zachowania glownej bohaterki i innych postaci totalnie niewiarygodne, absurdalne do kwadratu, przeslanie koncowe na poziomie uposledzonych amerykanskich nastolatków, zla praca kamery, zly montaz, slaaaaaaabizzzzzzznnaaa... Moze 5 / 10 mozna temu czemus dac, ale nie wiecej. I mowi to czlowiek, ktory lubi francuskie kino grozy, a "Martyrs" stawia dosc wysoko. Owszem, "Inside" ma fajnie budowany na poczatku nastroj, niepokoj, ale totalnie sie pozniej rozwala na kawaleczki... Rezysersko ludzie tam nad niczym nie panuja, nie ma zadnej wiarygodnosci, dramaturgii, po za lejaca sie krwia. I ta faktycznie - leje sie jak nigdzie indziej. Oczywiscie to tylko moje zdanie, ale szczerze powiedziawszy jestem w szku co Walki zobaczyl w tym filmie...

Odnośnik do komentarza

Ale z was jelenie. Walkiewicz dal specjalnie 10/10 bo ma od dystrybutora 100zl za kazdego z was jesli obejrzycie film na dvd i 50zl jesli na kompie. QuadraxiS podbija pileczke bo to kumpel Walkiewicza i dziela sie zyskiem.

 

 

 

 

Sprawdzone info!

 

Edytowane przez Mejm
Odnośnik do komentarza

A w ogolę po co ten kącik filmowy w czasopiśmie o konsolach?

Założeniem było to, że wchodzące na rynek PS2, posiadało funkcję DVD. Ale obecne konsole odpalają i mp3...

Poproszę zatem, jeszcze o kącik muzyczny, i kącik kulinarny, bo przecież to też z grami związane (Cooking Mama np.)

Ah i tak denerwuje mnie ta stopka redakcyjna- tyle tam osób, a niektórzy wymienieni, chyba nawet już zapomnieli co to PE.

A najbardzie denerwuje mnie fakt, że od wielu numerów pisuję tu na forum co mi się podobało/nie podobało i nikt nie odpisał.

Mam nadzieję, że chociaż czytają Zgredzi :)

%

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Akurat Region DVD czy to z Walkiewiczem czy Myszaqiem to jeden z moich ulubionych kącików w PSXE. Może przez to, że lubię filmy? Tak czy siak kącik trzyma poziom, a recki mimo, że krótkie to treściwe. a oceny ocenami, przynajmniej zachęcą do obejrzenia filmu by go samemu obejrzeć.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

O stopce już kiedyś pisałem. HIV, czy Aju odchodząc zostali z niej usunięci. Natomiast Norby, Gamera, czy Star przez ostatnie kilka lat napisali razem tyle, co np Roger w 2 miesiące. Teoretycznie nadal należą do ekipy, w praktyce w ogóle tego nie widać.

Gamera pisał jeszcze trochę ale Norby i Star nie. Jak już jesteśmy przy takich szczegółach, to w imię porządku można by w stopce PE oddzielić osoby aktywnie piszące od tych, którzy pisali kiedyś. Edytowane przez Adkwach
Odnośnik do komentarza

Zgrentgen - jak dla mnie, ten dział powinien być na PPE.pl

Zgredzi wymieniają tu swoje poglądy, często kłócąc się.

Czy nie lepiej byłoby umieszczenie tego na portalu, a my, Czytelnicy, byśmy jeszcze mogli skomentować to (dolewając oliwy do ognia:). Oczywiście Zgredzi, by odpisywali (jakby mieli czas:).

Takie rozwiązanie jest bardziej "interaktywne". Albo niech te wywody będą krótsze - dwie strony A4, to trochę za dużo. Jedna gra = jedna strona byloby okej. Nie mówiąc już o całkowitym przeniesieniu tego na PPE.pl

Odnośnik do komentarza

Zgrentgen - jak dla mnie, ten dział powinien być na PPE.pl

Zgredzi wymieniają tu swoje poglądy, często kłócąc się.

Czy nie lepiej byłoby umieszczenie tego na portalu, a my, Czytelnicy, byśmy jeszcze mogli skomentować to (dolewając oliwy do ognia:). Oczywiście Zgredzi, by odpisywali (jakby mieli czas:).

Takie rozwiązanie jest bardziej "interaktywne". Albo niech te wywody będą krótsze - dwie strony A4, to trochę za dużo. Jedna gra = jedna strona byloby okej. Nie mówiąc już o całkowitym przeniesieniu tego na PPE.pl

to co wg ciebie ma być publikowane w pe skoro wszystko chcesz wrzucać na sieć

Odnośnik do komentarza

Zgrentgen - jak dla mnie, ten dział powinien być na PPE.pl

Zgredzi wymieniają tu swoje poglądy, często kłócąc się.

Czy nie lepiej byłoby umieszczenie tego na portalu, a my, Czytelnicy, byśmy jeszcze mogli skomentować to (dolewając oliwy do ognia:). Oczywiście Zgredzi, by odpisywali (jakby mieli czas:).

Takie rozwiązanie jest bardziej "interaktywne". Albo niech te wywody będą krótsze - dwie strony A4, to trochę za dużo. Jedna gra = jedna strona byloby okej. Nie mówiąc już o całkowitym przeniesieniu tego na PPE.pl

Przenieśmy też recenzje! będziesz się mógł wypowiedzieć np na temat wystawionej oceny.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

osobiście lubię przeczytać zgrentgena siedzą na tarasie, czyli pejper ediszyn

 

podobał mi się artykuł Urala o 3d, klarownie i sensownie to wszystko opisał chłop

 

co do Walkiewicza i Myqa to z ciekawością poczytałbym ich dyskusję na temat np. tak teraz będącej na czasie Incepcji

publicystyka to jest to co mnie najbardziej interesuje, wychował mnie w tej kwestii Gambler i Reset

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...