Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

Potrzebuje pomocy przy wyborze odbiornika TV Full HD.

Chcę aby był duży (40/55 cali), wyświetlał obraz w 3D i miał DLNS.

Potrzebuje rady na co powinienem jeszcze zwracać uwagę przy zakupie odbiornika oraz najważniejsze, czy na dzisiejszych plazmach nadal odpalają się znaczki ze statycznego obrazu.

Czy lepiej LCD czy plazmę która ma wysokie odświeżanie?

 

Główne cele dla TV to w kolejności:

1. Gry na PlayStation 3,

2. Monitor do stacjonarnego PC (dobrze żeby robił rozdzielczość 640/480),

3. Filmy Blu-ray.

 

Ostatnia sprawa to kwestia marki. W ostatnim PSXExtrem znalazłem artykuł gdzie promowano Samsunga. Ja osobiście pałam jakąś zboczoną miłością do produktów marki SONY ale jak mam zapłacił 2k zł więcej za mniejszy TV to potrzebuje mieć naprawdę dobry powód - innymi słowy czy TV SONY mają jakąś szczególną zaletę dla której lepiej jest wybrać właśnie tą markę do gry na konsoli od innych (kino domowe mam SONY DAV-DZ880W). Z tego co czytałem to Samsung lepiej robi 3D więc to chyba on prowadzi.

 

Jeśli chodzi o cenę to nie będę ukrywał jak każdy wolał bym najtańszy odpowiednik posiadający opisane na samym początku możliwości, ale chciał bym się zmieścić w kwocie 7k lub mniej zł.

 

Bardzo proszę o radę, z góry dzięki;).

 

Ps. Dodatkowo chciał bym jakiś taki najtańszy projektor, żeby się dało z niego puścić film na ścianę i oglądać bez rewelacji ale do przeżycia :).

Edytowane przez buchi86
Odnośnik do komentarza

Początkowo skłonny byłem kupić:

 

SAMSUNG PS50C7000

 

Ale niestety mimo szeregu zalet i niewielu wad jest jedna która przeważyła - POWIDOKI.

Dlatego wybór padł na:

 

SAMSUNG LE46C750

 

Teraz tylko proszę o informacje czy to dobry wybór czy może warto dołożyć na coś lepszego.

Edytowane przez buchi86
Odnośnik do komentarza

Polecam zakupić najnowszy numer PSX Extreme #156. Jest tam obszerny artykuł dotyczący technologii 3D, telewizorach oraz grach w 3D. Dowiesz sieę z niego, że model TV który podałeś jest jak najbardziej odpowiedni i właśnie ten model LN40C750 był testowany.

Oczywiście powyższy artykuł już czytałem:). Ale spójrz jeszcze raz na podany przeze mnie model, jest nieco inny.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panasonic TX-P50VT20

 

Swietna plazma, ale kosztuje 8 tysi (w zestawie dwie pary okularow). Sam poluje na ten model, nie dosc ze ma swietna jakosc obrazu to ma tylko 17ms opoznienia w kazdym trybie wyswietlania, co jest dosyc wazne jezeli chce sie grac na takim telewizorku. Samsungi maja lepszy design, rownie swietne parametry ale maja tego nieszczesnego laga.

Odnośnik do komentarza

Wg. mnie to stanowczo za wcześnie, bo czuję tutaj presję Sony, by kupować ich telewizory, co oczywiście ludzie biorą dosłownie nie mają pojęcia, że ta technologia nie daje efektów jak te w Avatarze. Ludzie wpadają na razie w propagandę Sony i tak naprawdę kupują odbiorniki do technologii, która tak na dobrą sprawę jeszcze nawet nie wystartowała. Radzę poczekać, aż to się rozkręci, a inni producenci sami pokażą swoje TV. W Polsce nawet HD oficjalnie nie istneje Oo

Odnośnik do komentarza

ja w sumiem mam problem - mysle tak samo jak MakaPL - że o wiele za wczesnie zeby kupwoac, bo nie dośc że drogie, ze jedne z pierwszych generacji, nie ma na to praktycznie gier (takich powaznych zrobionych pod 3D) , no i co najgorsze nie wiadomo czy sie to przyjmie czy np ograniczy tylko do kina ,

wiec nie chciał bym teraz kupowac TV 3D, ale z drugiej strony chce teraz (bardzo szybko) kupić TV HD, bo mam starodawny ctr ktory ledwo działa, i nie wiem czy iść w 3D wiele ryzukujac i rpzepłacając, czy kupic nowmalny HD, i ewentualnie żałować gdy np za rok 3D rozwinie skrzydła i bedzie super mega czad ;) a ja bede mial praktycznie nowy roczny TV HD i glupio wtedy bedzie kupowac nowy telewizor nagle , nie wiem czy kupic 3D teraz czyli za wcześnie, czy zwykły, i pograc na nim kilka łądnych lat i kupic 3D dopiero jak ten pierwszy zacznie sie starzeć, co pewnei bedzie za 4-5 lat, wiec przy dobrych wiatrach wiekszosc ludzi bedzie juz miala 3D i znowu bede zacofajny jak dziś (kiedy nie mam nawet HD)

Odnośnik do komentarza

kupuj wypasiony full hd. 3d w chwili obecnej to strata kasy. Za 5 lat sobie kupisz wypaśny 3d tv bijący na łeb i na szyję te obecne i do tego pewnie 2/3 razy taniej.

 

Do tego coraz głośniej mówi się o tym,że być może jeszcze w tym roku Toshiba pokaże tv 3d bez okularów. O ile początkowo cena ma być kosmiczna (spekuluje się nawet o 7-8tyś euro) to wprowadzenie tej nowej technologii może w przyszłości przynieść mega spadek cen tv z okularami albo ich całkowitą marginalizację.

Odnośnik do komentarza

nie mają pojęcia, że ta technologia nie daje efektów jak te w Avatarze.

A mi sie wydaje, ze to ty nie masz pojecia o tej technologii. To, ze to co pokazuje Sony w swoich centrach nie wyglada tak dobrze jak Avatar to tylko i wylacznie wina Sony a nie tego, ze jest to fizycznie niemozliwe. Po prostu na chwile dzisiejsza nie maja nic lepszego do pokazywania co wcale nie znaczy ze nigdy miec nie beda. Proponuje zobaczyc gdzies 3DVision. Jest to PC-towe 3D, ktore jest juz na rynku ponad rok. Sa to takie same okulary jak te od 3DTV Sony, z tym ze zdazylo juz wyjsc wiele gier, ktore sa pod 3D optymalizowane. Efekty 3D w nich wygladaja nawet lepiej niz oslawiony Avatar. Także z osadami 3D Soniego polecam poczekac az do Killzone 3 bo dopiero ta gra pokaze mozliwosci tej technologii.

Edytowane przez kim
Odnośnik do komentarza

nie mają pojęcia, że ta technologia nie daje efektów jak te w Avatarze.

To, ze to co pokazuje Sony w swoich centrach nie wyglada tak dobrze jak Avatar to tylko i wylacznie wina Sony a nie tego, ze jest to fizycznie niemozliwe.

 

Racja. Trzeba też dodać że telewizory 3D sony to jedne z najgorszych telewizorów 3D na rynku.

Grałem w grę Avatar na plaźmie 3D samsunga i mimo iż gra crapowata jak cholera i kiepska grafika kuje w oczy to śmiało mogę powiedzieć że efekt 3D w tej grze z palcem w (pipi)e miażdży to co widziałeś w filmie (udział w tym ma też fakt że kino 3D i tv 3D to dwie całkiem różne technologie z przewagą dla tej drugiej). Ciarki mnie przechodzą jak sobie pomyślę jak wyglądać będą tytuły z najwyższej półki wzbogacone o efekt 3D.

Sony słusznie promuje 3D gaming, i martwi mnie dlaczego microsoft milczy w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Sony słusznie promuje 3D gaming, i martwi mnie dlaczego microsoft milczy w tej kwestii.

 

Dla tego, że mimo że wszystko jest pięknie i ładnie i obecnie też jestem fanatykiem gier 3d to trzeba brać też pod uwagę że wyświetlanie czegoś w 3d to 2 razy więcej mocy musi konsola zrobić, więc nie sądzę aby MS z XboX360 zaraz zaczął wywalać 3d na każdy kroku, bo niestety brak mocy, PS3 ma jej więcej ale też nie podoła ze wszystkim i wszędzie. Moim zdaniem era 3d na komputerach jest już teraz, a na konsolach będzie porządnie dopiero przy nowej generacji sprzętu lub na 3DSie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Za to obecnie 3D na konsolach to okularki i kary graficzne nVidi. Mimo wszystko technologia 3D jest dla mnie wypromowaniem czegoś tylko dla tego, że Avatar odniósł sukces. Tak jak widać to po wszystkich innych producentach filmowych (MASA filmów w 3D), tak i ludzie głupio łykają technologię, która nie jest nawet stosowana w grach, a w filmach jest wykożystana gł. w USA.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Poczytaj recenzje? Idz go gdzies zobaczyc do sklepu? Najlepiej z konsola, zebys zobaczyl jak sie prezentuje 3D. Wogole prawie 6k to troche duzo jak za 40''. LED nie wnosi NIC do jakosci obrazu. 40'' Samsunga LCD kosztuje 2k zl mniej. Jak 3D wyglada na nim tak samo albo nawet lepiej to nie widze, powodu zebys przeplacal. Oczywiscie nie twierdze, ze Samsung ma najlepsze 3DTV. Teraz jest bum na 3D. W internecie mozna znalezc mase roznych recenzji, porownan 3DTV etc. Sam sie przekonaj. Tutaj nikt Ci nie napisze co masz kupic bo prawie nikt takich TV nie ma.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co jest piękne obywatelu Kim? Po napisaniu tego posta poszedłem zobaczyć ten telewizor w akcji i wypadł nawet przyjemnie. Obraz ostry i efekt 3D nawet nawet(chodź szczerze mówiąc nie przekonał mnie).Niestety powszechnie znana złośliwość rzeczy martwych dała o sobie znak w postaci śmierci mojej ps3.Co niestety zaowocowało wstrzymaniem się z kupnem 3DHDTV(jaki fajny skrócik)i sprawieniem sobie porządnego samsunga Full HD 40 cali za 2.5k. Jak dla mnie rewolucja 3D będzie wtedy kiedy do tego efektu nie będą potrzebne żadne okulary.Czyli czekamy na to co pokaże nam Toshiba( oni coś tam mamrotali o 3D bez okularów.

 

Ps.Swoją drogą myślałeś, że przez 10 dni będę czekał na odpowiedź na forum z założonymi rękami? Trochę więcej wiary w inteligencję innych ludzi ... A po drugie :"Kto pyta nie błądzi"

Edytowane przez Heviro (Fanboy BDG)
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...