Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Tv Cello nie są u nas za bardzo popularne, ciężko jest cokolwiek o nich poczytać a co dopiero zobaczyć na żywo, testowałem już od cholery tv ale z Cello jeszcze nie miałem okazji. Dla mnie osobiście panel 40 czy 46 cali jest po prostu za mały na 3D, ale cena Cello jest też atrakcyjna i na pewno znajdą się klienci.

Nie mniej jednak, ale wybrał bym coś z rodziny LG Cinema 3D, bo w razie czego mamy lepiej z gwarancją i td , niż z Cello i odsyłanie z zagranice. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja na twoim miejscu bym pozostał przy Plazmie. 3D nie jest jeszcze warte tego by zmieniać, a tym bardziej na mniejszy model i wciąż jeszcze niedopracowane 3D. Ja dopiero przesiadkę zrobię ale na Oled, bo widziałem i obraz mnie po prostu powalił na kolana. A do oglądania filmów to mam projektor, jak ktoś ma tylko warunki to powinien się w to przymierzyć , bo żaden tv na świecie nie da tyle frajdy co projektor. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Każdy ma różne wymagania , jedni uważają że 3D to całkowity zbytek,a inni się tym zachwycają, mnie akurat drażni w PASYWNEJ technologi słaba rozdzielczość i dlatego myślę że jest jest jeszcze niedopracowane, a aktywna technologia też ma swoje minusy.

Podsumowując: Na dzień dzisiejszy nie kupił bym żadnego tv z 3D, filmów tez jak na razie jest na lekarstwo, konwersja z 2D na 3D nie wygląda za dobrze, kanałów w 3D praktycznie nie ma, gier akurat nie widziałem więc się nie wypowiem.

Dlatego też uważam że jest się lepiej wstrzymać z 3D.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

ST30

 

Podobnie jak reszta w 2011 r. skład plazmowy Panasonic TX-P42ST30B nie mieli problemów w rzucanie obrazu wideo na jego panelu HD prawie tak szybko, jak je otrzymał. Jeszcze przed mierzone opóźnienie jej przetwarzania wideo, wiedzieliśmy, że gier nie będzie problemu w tym HDTV: konsoli do gier (lub gier na PC, o to chodzi) uważa, gładkie, elastyczne i szybkie.

Zmierzyliśmy opóźnienie wejścia w 16ms bytu, który jest trochę (ale nie znacznie)szybciej niż wyświetlaczy, takich jak Panasonic GT30 i VT30. Mamy tendencję do stwierdzenia, że ​​dolny koniec wyświetla mniej dodatkowych funkcji oferują niecoszybszy czas reakcji, ale żadna z 2011 Panasonic paneli plazmowych nie zawiedli nasw tym względzie (w przeciwieństwie do niektórych modeli, które pod koniec 2010 rokumiał pewne zauważalne opóźnienie). Gracze będą prawie na pewno miłość ST30.

 

GT30

 

 

Opóźnienie wejścia na TX-P42GT30B mierzona na poziomie około 24ms w "Game"tryb obrazu, który jest jednym z lepszych wyników mamy mierzona od HDTV niedawno.To nie jest tak błyskawiczne, jak niektóre z bardziej podstawowych wyświetlaczePanasonic, jednak dla użytkowników, którzy są bardzo wrażliwe na opóźnienia.Również nie zauważyłem retencji obrazu trzymać w po sesji grania, ale jeśli nie kończy się z ukrytej przypomnienie o swoim zwycięstwa (lub porażek) trzymać w na ekranie,"Bar Przewijanie" jest łatwo dostępny z TX-P42GT30 jest menu i powinno wszystko wyjaśnić.

 

Użyłem tłumacza na google więc nie grzejta fryty, z tego co tu wynik to do gier ST30 robi lepiej?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Podsumowując: Na dzień dzisiejszy nie kupił bym żadnego tv z 3D

 

witam,

od paru tygodni aktywnie katuję 3d na różnych sprzętach, sam w domu korzystam na codzień więc wrzucę parę "praktycznych" kwestii ze strony użytkownika.

 

Zacznę od od technologii pasywnej i aktywnej. Ja osobiście wybrałem technologię aktywną z jednego głównego powodu: lepiej się czuję po dłuższej sesji w śweicie 3d niż w przypadku 3d pasywnego. Korzystając z pasywnej technologii odczuwałem zmęczenie i cięzką głowę, przy migawkowych okularach nie mam tego problemu. Pokazuje się jako wadę aktywnych okularów baterię i cenę. W pierwszym się nie zgodzę: już sporo godzin wykorzystałem i nadal bateria trzyma spokojnie (płaska, jak od zegarka na rękę). Okulary aktywne nie są aktywne cały czas, tylko jak korzystamy z samego 3d, można je wyłączać. Częśc producentów projektorów oferuje równiez ładowanie przez USB (o projektorach za chwilę). Fakt, niestety cena zbija czasami z nóg. Choć obecnie w domu korzystam z Samsunga D7000 gdzie kupiłem okulary za 150zł (dwie sztuki dedykowane pod SMART 3D). Co więcej z praktycznych uwag mam to, że tylko raz potrzebowałem więcej niż 3 pary. Jedną dostałem z TV, dwie dokupiłem = rzadko potrzebuję więcej. Myślę, że zaważył też fakt, że nie lubię obrazu na TV marki LG, które to obecnie głównie promuje pasywne 3D.

 

Bo to druga kwestia, pamiętajmy, że 3d na ten moment to góra godzina dziennie, przez resztę dnia oglądamy obraz w 2d, chyba, że.... wykorzystamy konwersję. Pojawiły się u Was słowa krytyki, że konwersja 2d-->3d wygląda słabo. Być może, ale to jest zależne od modelu a przede wszystkim sygnału. Jeżeli mamy źródło dobrej jakośc konwersja 2d-->3d wygląda obłędnie! Prosty przykład: TVP w 3d to żenua .ale np. National Geographic nadawane w tv N w full HD, do tego konwersja przez protokół Smart 3D Samsunga do 3D wygląda po prostu niesamowicie. A gry to już w ogóle cacko. LIMBO odpalone w 3d (2d-->3d) ryje czaszkę! Trójwymiarowe ciemne przeszkody, ciężki klimat: ocena gry skacze o 1 pkt jak nic.

 

W ogóle warto zwrócić uwagę, że gry wyglądają różnie normalnie a inaczej w 3d. I tak np. KILLZONE3 w 3d mnie rozczarował: widać że czasami gra gubi ostrość, widać "ząbki" na krawędziach. Inaczej sprawa wygląda w przypadku np. Motorstorm Pacific Rift: gra ładna w 2d, olśniewa w 3d. To robi spore wrażenie: jeżdżenie na dopalaczu bokiem w lesie, liście, drzewa, woda, inni zawodnicy dookoła. A rozbicie się i latające w powietrzu częsci samochodowe to już poezja. Naprawdę można się w tej grze zakochać, a wczesniej zupełnie mnie nie porwała. Gra Wipeout to już kompletne szaleństwo (rewia kolorów rządzi). A konwersji 2d-->3d już wspomniałem, ale co chciałem dodać: w mojej ocenie właśnie tutaj kryje się spory potencjał w sprzęcie. PS3 podaje materiał w idealnej jakości, stąd można naprawdę fajnie się tym dodatkiem pobawić.

 

Czytam Wasze opinie i mówić, że wiele należy poprawić: zgadzam się, ale nie uważam, że należy czekać. Dobre 3d jest już teraz dostępne i nie kosztuje mnóstwa pieniędzy. Istotny jest fakt, że tutaj troszkę trzeba spędzić czasu nad ustawieniami tv lub projektora (opcje 3d to głębia, ostrość, wszystko reguklowane indywidualnie). Także proszę nie oceniajcie technologii po godzinnym pobycie w sklepie czy dniu u kolegi. Tutaj każdy ma inny wzrok. Przykład: ja zachwycałem się filmem na AXN HD w 3D (również dostępny w tv N), moja żona powiedziała, że słabo. Na podstawie jej sugestii lekki zmieniłem ustawienia i różnica była spora.

 

Padły słowa, że mało materiału jest: ja oglądam filmy w 3d na Bluray (na allegro można kupić, potem wymieniać), gram w gry w 3d a telewizja N ma 1 kanał tylko w 3d (materiały sportowe wyglądają obłędnie).

 

Obecnie używam na co dzień wspomnianego Samsunga D7000 (40 cali oraz 55 cali). Już na 40 calach wygląda to świetnie. Większe wrażenie zrobiły na mnie tylko dwie rzeczy: projektor oraz plazma Panasonic (80 cali). Na plazmę mnie nie stać (ponad 100 k PLN), ale projektor polecam wszystkim. Złożyłem taki zestaw z prostego projektora (np. NEC z opcją 3d i wejście HDMI za 3000zł) a do tego dałem konwerter do 3d (tak aby dekodował wszystkie rodzaje 3d - tutaj nie będę się rozwodził, ale tych formatów jest trochę). Taki konwerter to np. Otpma 3d XL (Viewsonic też takie coś robi). Efekt jest niesamowity, choć tutaj pamiętajmy, że rozdzielczość projektora w tym przedziale cenowym to max 720p. 3D na 150 calach wygląda naprawdę super i efekt jest jeszcze lepszy niż w TV a kasa nie wiele większa.

 

Generalnie nie rozumiem gadania, że 3d nie dopracowane, czekajmy. 5 lat temu kupiłem mój pierwszy tv FULL HD i też wszyscy mówili że czekajmy, a po 4 miesiącach oglądałem 75% treści już w full hd. W mojej ocenie warto, owszem wiele do zrobienia jeszcze jest (5 lat temu tv miał 60Hz...) ale uważam, że to jest już moment w którym możemy spokojnie inwestować.

 

Gdybyście mieli pytania to chętnie odpowiem, sprawdzę coś. Ja jeżeli miałbym narzekać, to nadal narzekam na technologię LCD i potrzebę podświetlenia matrycy. Technologia LED wyeliminowała część problemów, ale pojawiły się nowe (np. silniejszy clouding). Prawdopodobnie OLED da radę, ale też mnie śmieszą teksty - nie kupuję, czekam na OLED (powodzenia, producenci jeszcze mają sporo kasy do wydojenia z LCD więc nie pręsko pozwolą OLEDowi wejść na rynek - nie ma to nim wspólnego z tym czy ta technologia jest gotowa czy nie)

 

pozdrawiam maniaków HD

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Podsumowując: Na dzień dzisiejszy nie kupił bym żadnego tv z 3D

 

witam,

od paru tygodni aktywnie katuję 3d na różnych sprzętach, sam w domu korzystam na codzień więc wrzucę parę "praktycznych" kwestii ze strony użytkownika.

 

Zacznę od od technologii pasywnej i aktywnej. Ja osobiście wybrałem technologię aktywną z jednego głównego powodu: lepiej się czuję po dłuższej sesji w śweicie 3d niż w przypadku 3d pasywnego. Korzystając z pasywnej technologii odczuwałem zmęczenie i cięzką głowę, przy migawkowych okularach nie mam tego problemu. Pokazuje się jako wadę aktywnych okularów baterię i cenę. W pierwszym się nie zgodzę: już sporo godzin wykorzystałem i nadal bateria trzyma spokojnie (płaska, jak od zegarka na rękę). Okulary aktywne nie są aktywne cały czas, tylko jak korzystamy z samego 3d, można je wyłączać. Częśc producentów projektorów oferuje równiez ładowanie przez USB (o projektorach za chwilę). Fakt, niestety cena zbija czasami z nóg. Choć obecnie w domu korzystam z Samsunga D7000 gdzie kupiłem okulary za 150zł (dwie sztuki dedykowane pod SMART 3D). Co więcej z praktycznych uwag mam to, że tylko raz potrzebowałem więcej niż 3 pary. Jedną dostałem z TV, dwie dokupiłem = rzadko potrzebuję więcej. Myślę, że zaważył też fakt, że nie lubię obrazu na TV marki LG, które to obecnie głównie promuje pasywne 3D.

 

Bo to druga kwestia, pamiętajmy, że 3d na ten moment to góra godzina dziennie, przez resztę dnia oglądamy obraz w 2d, chyba, że.... wykorzystamy konwersję. Pojawiły się u Was słowa krytyki, że konwersja 2d-->3d wygląda słabo. Być może, ale to jest zależne od modelu a przede wszystkim sygnału. Jeżeli mamy źródło dobrej jakośc konwersja 2d-->3d wygląda obłędnie! Prosty przykład: TVP w 3d to żenua .ale np. National Geographic nadawane w tv N w full HD, do tego konwersja przez protokół Smart 3D Samsunga do 3D wygląda po prostu niesamowicie. A gry to już w ogóle cacko. LIMBO odpalone w 3d (2d-->3d) ryje czaszkę! Trójwymiarowe ciemne przeszkody, ciężki klimat: ocena gry skacze o 1 pkt jak nic.

 

W ogóle warto zwrócić uwagę, że gry wyglądają różnie normalnie a inaczej w 3d. I tak np. KILLZONE3 w 3d mnie rozczarował: widać że czasami gra gubi ostrość, widać "ząbki" na krawędziach. Inaczej sprawa wygląda w przypadku np. Motorstorm Pacific Rift: gra ładna w 2d, olśniewa w 3d. To robi spore wrażenie: jeżdżenie na dopalaczu bokiem w lesie, liście, drzewa, woda, inni zawodnicy dookoła. A rozbicie się i latające w powietrzu częsci samochodowe to już poezja. Naprawdę można się w tej grze zakochać, a wczesniej zupełnie mnie nie porwała. Gra Wipeout to już kompletne szaleństwo (rewia kolorów rządzi). A konwersji 2d-->3d już wspomniałem, ale co chciałem dodać: w mojej ocenie właśnie tutaj kryje się spory potencjał w sprzęcie. PS3 podaje materiał w idealnej jakości, stąd można naprawdę fajnie się tym dodatkiem pobawić.

 

Czytam Wasze opinie i mówić, że wiele należy poprawić: zgadzam się, ale nie uważam, że należy czekać. Dobre 3d jest już teraz dostępne i nie kosztuje mnóstwa pieniędzy. Istotny jest fakt, że tutaj troszkę trzeba spędzić czasu nad ustawieniami tv lub projektora (opcje 3d to głębia, ostrość, wszystko reguklowane indywidualnie). Także proszę nie oceniajcie technologii po godzinnym pobycie w sklepie czy dniu u kolegi. Tutaj każdy ma inny wzrok. Przykład: ja zachwycałem się filmem na AXN HD w 3D (również dostępny w tv N), moja żona powiedziała, że słabo. Na podstawie jej sugestii lekki zmieniłem ustawienia i różnica była spora.

 

Padły słowa, że mało materiału jest: ja oglądam filmy w 3d na Bluray (na allegro można kupić, potem wymieniać), gram w gry w 3d a telewizja N ma 1 kanał tylko w 3d (materiały sportowe wyglądają obłędnie).

 

Obecnie używam na co dzień wspomnianego Samsunga D7000 (40 cali oraz 55 cali). Już na 40 calach wygląda to świetnie. Większe wrażenie zrobiły na mnie tylko dwie rzeczy: projektor oraz plazma Panasonic (80 cali). Na plazmę mnie nie stać (ponad 100 k PLN), ale projektor polecam wszystkim. Złożyłem taki zestaw z prostego projektora (np. NEC z opcją 3d i wejście HDMI za 3000zł) a do tego dałem konwerter do 3d (tak aby dekodował wszystkie rodzaje 3d - tutaj nie będę się rozwodził, ale tych formatów jest trochę). Taki konwerter to np. Otpma 3d XL (Viewsonic też takie coś robi). Efekt jest niesamowity, choć tutaj pamiętajmy, że rozdzielczość projektora w tym przedziale cenowym to max 720p. 3D na 150 calach wygląda naprawdę super i efekt jest jeszcze lepszy niż w TV a kasa nie wiele większa.

 

Generalnie nie rozumiem gadania, że 3d nie dopracowane, czekajmy. 5 lat temu kupiłem mój pierwszy tv FULL HD i też wszyscy mówili że czekajmy, a po 4 miesiącach oglądałem 75% treści już w full hd. W mojej ocenie warto, owszem wiele do zrobienia jeszcze jest (5 lat temu tv miał 60Hz...) ale uważam, że to jest już moment w którym możemy spokojnie inwestować.

 

Gdybyście mieli pytania to chętnie odpowiem, sprawdzę coś. Ja jeżeli miałbym narzekać, to nadal narzekam na technologię LCD i potrzebę podświetlenia matrycy. Technologia LED wyeliminowała część problemów, ale pojawiły się nowe (np. silniejszy clouding). Prawdopodobnie OLED da radę, ale też mnie śmieszą teksty - nie kupuję, czekam na OLED (powodzenia, producenci jeszcze mają sporo kasy do wydojenia z LCD więc nie pręsko pozwolą OLEDowi wejść na rynek - nie ma to nim wspólnego z tym czy ta technologia jest gotowa czy nie)

 

pozdrawiam maniaków HD

Witam.

Po części masz racje i trudno się z tym nie zgodzić, nie zrozum mnie źle bo również mam urządzenie 3D. Napisałeś że aktywna technologia cię nie męczy, !! To bardzo ciekawe stwierdzenie, a po pasywnej boli cię głowa i td. Jesteś naprawdę jednym z niewielu ludzi kto tak uważa, ale oczywiście każdy na to patrzy indywidualnie. Ja nadal podtrzymuję to co powiedziałem, materiałów 3D jest jak lekarstwo, PASYWNA technologia jest nadal niedopracowana, ale właśnie w pasywnej widzę przyszłość (zresztą nie tylko ja). Ja osobiście po seansie 3D nie mam żadnych problemów zdrowotnych :) ale znam masę osób którzy już tak nie mają. Dlatego z 3D jeszcze bym się wstrzymał (przynajmniej jeszcze przez jakiś czas) bo na pewno nie będzie gorzej bo jak już to tylko lepiej :) i może programów będzie więcej i BD3D bo na razie to jest kicha, nie licząc popularno naukowych. Ceny telewizorów już pospadały, ale jeszcze są dość drogie , dla przeciętnego kupującego. A jeśli chodzi o OLED toi LG zapowiedział , że w drugim kwartale przyszłego roku finansowego, zamierza wprowadzić do swojej oferty 55 calowy telewizor OLED. Pewnie cena na początku będzie z kozsmosu, ale wg. deklaracji LG że w 2015 roku cena OLED będzie niższa niż 55 calowy LCD!!!. Ile w tym będzie prawdy ile nie to zobaczymy, ale się szykuję prawdziwa rewolucja. Byłem na targach i widziałem już OLED i to co zobaczyłem to już mi się zaden tv LCD bądź Plazma niepodobała.

 

Do zwykłego ogladania wiadomosci mam zwykły LCD do kina mam już Projektor, więc bez problemu poczekam nawet do 2015 roku na OLED. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ale znam masę osób którzy już tak nie mają. Dlatego z 3D jeszcze bym się wstrzymał (przynajmniej jeszcze przez jakiś czas) bo na pewno nie będzie gorzej bo jak już to tylko lepiej :)

 

no nie wiem, obawiam się, że jak już teraz komuś jest niedobrze po wyjściu z kina, to niezależnie od technologii szybko się to nie zmieni, jeśli w ogóle. jest to jego indywidualna reakcja na takie bodźce i wątpię czy to się da przeskoczyć. co do ilości contentu to ja jestem zadowolony i nie moge powiedzieć, że u mnie 3D to tylko taki dodatek: sporo go używam i działa super.

 

Co do OLED (lekki offtop) to również jestem za, gdyż efekt miażdży LCD, Plazmę i DLP. Również widziałem na targach sporo tego (teraz pod koniec roku kolejne ISE ciekaw jestem co pokażą). Jednak to jest "chwalenie" się, tzw. polityka. ale do masowej produkcji to daleka droga, choć termin 2015 wydaje się być realny. A to oznacza, że znów będę mógł wymienić TV (robię tak średnio co 3-5 lat). Jeżeli to miałoby się sprawdzić, to tymbardziej warto pomyśleć o dobrym 3d już teraz a kolejny tv kupić jak nastanie era nowej technologii.

 

Moim celem było zachęcenie ludzi do oglądnięcia, pomyślenia. To nie jest tak, że materiału mało i w ogóle to ciekawostka jest więc na co, po co to komu. Jestem żywym przykładem, że tak nie jest, a jeśli 3d mi brakuje to wrzucam 2d-->3d i oglądam zwykłe BD (np. polecam Mroczny Rycerz: jedno z lepszych wydań BD na rynku pod względem jakości: przeniesione do 3D tworzy niesamowity efekt)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie w 100% z Waldusthecycem (fajna ksywa man:). Gram w Motorstorm Apokalipse tylko w 3D, ktore wyglada rewelacyjnie. Czasami robie taki test, ze jade jeden wyscig w 2D i od razu wracam do 3D. Obraz traci tylko na plynnosci (mam motionflow ustawiony na "lagodny" co zapewnia najwieksza plynnosc obrazu; niestety nie ma takiej opcji w 3D), ale to nie przeszkadza bo efekt miazdzy.

 

Jesli ktos kupuje teraz nowy TV bledem bedzie jesli nie kupi go z opcja 3D i tyle.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, kupowanie teraz TVka bez 3D to straszna bzdura, sam tydzień temu kupiłem ST30 i nie żałuje, bo 3D robi jak nie wiem co, z gier najbardziej podobał mi się Black Ops a z filmów oczywiście Avatar i trailer z U3 przeżycia są nie wyobrażalne, szczerze mam nadzieje, że każda nowa gra będzie wspierać tą technologię. Ponoć M$ w końcu się przekonał kolejny update i gry atakują na ostro 3D :) a uncharted 3 ponoć to pierwsza gra która jest typowo robiona pod 3D, jestem ciekaw kiedy kino będzie miało trój wymiar na takim poziomie bo to co teraz mają to śmiech na sali ;]

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

uncharted 3 ponoć to pierwsza gra która jest typowo robiona pod 3D, jestem ciekaw kiedy kino będzie miało trój wymiar na takim poziomie bo to co teraz mają to śmiech na sali ;]

 

właśnie czekam na Uncharted. Mam wiele obaw bo tak jak mówię - KILLZONE mnie trochę zawiódł podczas gdy wspomniane Motorstormy to rewelka. Mam nadzieję, że U3 to będzie niezła jazda. CODa nie próbowałem, ale dziś sesja ze Stardust HD

Odnośnik do komentarza

Killzone rowniez mnie strasznie zawiodl, jesli chodzi o 3D. Najlepsza gra wykorzystujaca 3D w tym momencie jest wg mnie dobrze ustawione Gran Turismo 5 - widok z kokpitu to w 3D poezja po prostu :) Z filmow najbardziej podobaja mi sie wszelkiego typu bajki, jak np 'Zaplatani', moj faworyt.

 

Przed zakupem, w sklepie, zawahalem sie przez chwile, czy na pewno brac tv z 3D czy pare stowek tanszy, ale bez 3D. Teraz wiem, ze gdybym jednak zmienil zdanie i wzial 'zwykly' tv to bym zalowal. A 'czekac' mozna w nieskonczonosc, tak jak waldus pisze, jak za 4-5 lat beda OLEDy to fantastycznie, bo i tak trzeba bedzie wtedy zmienic TV. To juz nie te czasy kiedy telewizor kupowalo sie jeden na 10-15 lat :)

Odnośnik do komentarza

Tak jest ze wszystkimi rzeczami, że kiedyś wszystko starczyło na kilka lat , teraz do komórek wsadzają po 2 rdzenie i pewnie na tym nie koniec :). Mam też nadzieję że 3D będzie bardziej wspierane, więcej programów, więcej filmów, bo nie ukrywam jak patrze na allegro ile jest tego w 3D to nie wiem czy się śmiać czy płakać. A jednak zdecydowana większość ludzi i tak kupuje NIE 3D to jednak coś musi w tym być.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...