Skocz do zawartości

TV 3D


buchi86

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Samsung ma lepsze parametry od tego Sony. Poza tym jest 400 hz. Sharp za to ma technologie auqos.

 

 

Ja mam ciągle wrażenie,że w przypadku sony dopłaca się kilka stów za markę ale ok. Samsungi mogę spokojnie polecić ale niektóre modele rzeczywiście są słabsze pod gry, sprawdź jak to działa na swoim sprzęcie w normalnym trybie i potem odpal w trybie gry(jeśli takowy ten tv posiada). Powinno być ok.

 

Jednakże słyszałem średnie opinie o serii D ogólnie a za podobne pieniądze będziesz miał ten tv co ja tzn UE40C7000 i jego mogę ci polecić w ciemno.

Odnośnik do komentarza

ja niedawno przetestowałem nową serię telewizorów lg cinema 3d z technologią realD 3D i uważam że to chyba najlepszy wybór na dzień dzisiejszy, leciutkie i tanie okulary(identyczne jak w kinie) bez żadnych baterii i innego badziewia i wzrok się tak nie męczy jak przy migawkowych

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

ja niedawno przetestowałem nową serię telewizorów lg cinema 3d z technologią realD 3D i uważam że to chyba najlepszy wybór na dzień dzisiejszy, leciutkie i tanie okulary(identyczne jak w kinie) bez żadnych baterii i innego badziewia i wzrok się tak nie męczy jak przy migawkowych

jak dla mnie te 3d to jakis smiech. To nie jest ta technologia ktora nie wyswietla nawet hd? bo co druga linie wyswietla?.

ps okulary migawkowe waza niewiele wiecej

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

ja niedawno przetestowałem nową serię telewizorów lg cinema 3d z technologią realD 3D i uważam że to chyba najlepszy wybór na dzień dzisiejszy, leciutkie i tanie okulary(identyczne jak w kinie) bez żadnych baterii i innego badziewia i wzrok się tak nie męczy jak przy migawkowych

jak dla mnie te 3d to jakis smiech. To nie jest ta technologia ktora nie wyswietla nawet hd? bo co druga linie wyswietla?.

ps okulary migawkowe waza niewiele wiecej

a testowałeś?

Bo ja miałem bezposrednie porównanie tych LG i migawkowych Sony - TV stały kilka metrów obok siebie.

Róznica była bardzo minimalna i być może wynikała bardziej z ustawień TV niż technologii.

I faktycznie wg badań okulary migawkowe bardziej męczą oczy, więc nawet jakby jakość obrazu była w tych TV jakoś dużo lepsza(a nie jest),przy zakupie wybrałbym jednak LG cinema (o róznicy w kosztach zakupu dodatkowych okularów dla kobiety i dziecka nawet nie wspominam)

Ogólnie na forach(szczególnie HDTV) ludzie hejtują te LG- najbardziej Ci, którzy mają tv kilkukrotnie droższe od tych LG-ków ;)

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

 

a testowałeś?

Bo ja miałem bezposrednie porównanie tych LG i migawkowych Sony - TV stały kilka metrów obok siebie.

Róznica była bardzo minimalna i być może wynikała bardziej z ustawień TV niż technologii.

I faktycznie wg badań okulary migawkowe bardziej męczą oczy, więc nawet jakby jakość obrazu była w tych TV jakoś dużo lepsza(a nie jest),przy zakupie wybrałbym jednak LG cinema (o róznicy w kosztach zakupu dodatkowych okularów dla kobiety i dziecka nawet nie wspominam)

Ogólnie na forach(szczególnie HDTV) ludzie hejtują te LG- najbardziej Ci, którzy mają tv kilkukrotnie droższe od tych LG-ków ;)

swoje opinie opieram na obserwacjach w roznych sklepach.

Efekt w lg poprostu nie podoba mi sie, tak samo w innych tv.

chociaz lg ma jeden plus.

Moge wytrzymac w nim wiecej niz 5 minut patrzac.

Odnośnik do komentarza

ja np. dłużej jak 5 minut w okularach migawkowych rady nie daje nie mówię już o mojej drugie połówce która nosi okulary, z technologią realD 3D nie mam problemów i każdy seans nawet ponad 2h daje radę, poza tym przy migawkowych okularach bardzo mi przeszkadza to że niestety ale widzę to "miganie" no i do tego plus w postaci darmowych okularów do LG, starczy wybrać się na coś do kina i już para gratis :) przynajmniej poza granicami PL bo w polszy to widziałem że pilnują i skrupulatnie zbierają każdą parę(i używają ponownie XXXXX razy)

 

poza tym szpic farmazony zapodajesz że hej "te 3D" to dla ciebie śmiech?? to dlaczego jest w każdym kinie???(no dobra w ponad 90% kin jest realD 3D bo pozostałe 10% to ImaX3d i Dolby3D które notabene niewiele się różnią w kwestii technologii i też mają zwykłe okulary, shuttery to tylko wymysł na potrzeby TV)

 

Żeby nie było niedomówień to miałem przyjemność przetestować LG model 55LW650T, testowałem też Toshiba model 47VL863 też technologia pasywnego 3D ale tu słabo to wypadło

Edytowane przez shy4
Odnośnik do komentarza
Gość szpic

ja np. dłużej jak 5 minut w okularach migawkowych rady nie daje nie mówię już o mojej drugie połówce która nosi okulary, z technologią realD 3D nie mam problemów i każdy seans nawet ponad 2h daje radę, poza tym przy migawkowych okularach bardzo mi przeszkadza to że niestety ale widzę to "miganie" no i do tego plus w postaci darmowych okularów do LG, starczy wybrać się na coś do kina i już para gratis :) przynajmniej poza granicami PL bo w polszy to widziałem że pilnują i skrupulatnie zbierają każdą parę(i używają ponownie XXXXX razy)

Nie wiem jak w innych ale np w imax'ach sa bramki antykradziezowe aby nie krasc tych okularków.

poza tym szpic farmazony zapodajesz że hej "te 3D" to dla ciebie śmiech?? to dlaczego jest w każdym kinie???(no dobra w ponad 90% kin jest realD 3D bo pozostałe 10% to ImaX3d i Dolby3D które notabene niewiele się różnią w kwestii technologii i też mają zwykłe okulary, shuttery to tylko wymysł na potrzeby TV)

Bo ludzie sa glupi? Po cholere mam isc na 3d skoro np na 3h avatarze tych efektów 3d bylo moze z 2-3?

i wystarczy ze lekko przekrece glowe i widze juz 2 obrazy? Sory to nie dla mnie...

Odnośnik do komentarza

Bo ludzie sa glupi? Po cholere mam isc na 3d skoro np na 3h avatarze tych efektów 3d bylo moze z 2-3?

i wystarczy ze lekko przekrece glowe i widze juz 2 obrazy? Sory to nie dla mnie...

 

tu się zgodzę że filmy są słabo zoptymalizowane pod 3d bardziej to na siłę wciskane jest,a co do drugiej kwestii to nie to żebym był złośliwy ale być może masz kłopoty ze wzrokiem bo ja w kinie oglądałem 3d pod róznym kontem i ruszanie głową i to dosyć mocno jakoś nie powoduje u mnie zaniku 3d i widzenia 2 obrazów...

Odnośnik do komentarza
Gość szpic

Bo ludzie sa glupi? Po cholere mam isc na 3d skoro np na 3h avatarze tych efektów 3d bylo moze z 2-3?

i wystarczy ze lekko przekrece glowe i widze juz 2 obrazy? Sory to nie dla mnie...

 

tu się zgodzę że filmy są słabo zoptymalizowane pod 3d bardziej to na siłę wciskane jest,a co do drugiej kwestii to nie to żebym był złośliwy ale być może masz kłopoty ze wzrokiem bo ja w kinie oglądałem 3d pod róznym kontem i ruszanie głową i to dosyć mocno jakoś nie powoduje u mnie zaniku 3d i widzenia 2 obrazów...

mam wade wzroku-> astygmatyzm

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

No mam ten trailer u3 + kilka z PSN USA.

 

No w zasadzie za odtwarzać Blu Ray 3d Ps3 robi :P

 

no to w czym masz problem? sciagaj dema i trailery w 3d (jest specjalna zakładka w psn) sciagni za free program do konwertowania zwykłych zdjec do 3d (ktorego nie umiem obsługiwać) i feel true power of 3d.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chcę kupić Szajsunga UE46D8000. Jego cel to PS3 + UPC. Gram głównie w FPS-y.

Ma ktoś takie połączenie? Jak to działa?

 

Nie wiem dlaczego ale te tv to jest mistrzostwo świata jeżeli chodzi o design. Wszystkie inne wyglądają przy nich jak go.no. Najlepsze jest to, że wcześniej nie miałem takiego odczucia. Teraz wydaje mi się, że wszystkie te Sony, Panasoniki i inne to takie brzydactwa z być może dobrym obrazem (w opinii aktualnego ich właściciela). Normalnie zepsuli mnie tymi telewizorami. najlepsze jest to. że zawsze uważałem Samsungi za badziewie.

 

Acha, w MM w Warszawie na Bemowie ten TV jest za 5600 z dwoma parami okularów w cenie.

Edytowane przez redundantor
Odnośnik do komentarza
miał ktoś doczynienia z telewizorami Cello ?? na panelu LG

Jest to pasywna technologia 3D, musisz najlepiej sam zobaczyć i się przekonać , na plus na pewno jest to że nie ma migotania i tanie okulary. Minusem jest na pewno mniejsza rozdzielczość i trzeba patrzeć na wprost, ogólnie ja by się wstrzymał z 3D do czasu aż to udoskonalą (pasywne 3D). Jeżeli kogoś już korci by zakupić tv 3D to na dzień dzisiejszy to tylko Panas WT30 i przynajmniej w 50 calach, bo mniejsze to trochę jest lipa. Ale tak jak napisałem wcześniej, lepiej się wstrzymać aż udoskonalą 3D pasywne , bo na 90% wyprze technologię aktywną. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

to wszystko to wiem doskonale i uważam że pasywne 3d jest lepsze(przynajmniej w najnowszych LG) moje pytanie było konkretnie o tv firmy Cello czy to warte inwestycji, wiem że robią tv na panelu LG ale contrast ratio jest smiesznie niski 1000:1 chociaż nie jest podane dokładnie który to contarst(bo kosmiczne liczby przy dynamic contrast u innych firm to zwykły kit...)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...