Skocz do zawartości

Tales of Graces


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Xillia już chyba zapowiedziana jest w Europie, coś kojarzę, że ostatnio o tym czytałem :P

Ja grałem tylko w Vesperie i BARDZO mi się ona podobała. Na tyle, że przeszedłem ją dwa razy, co jest niesamowitym wyczynem, bo nawet 10 godzinnych gierek nie mam ochoty porzechodzic drugi raz, a Vespeii się to udało. Postacie, skitsy oraz system walki i rozwoju to główne plusy i jeśli te rzeczy są na podobnym poziomie w Graces, to biore. W ToV dodatkowo świat, klimat i fabułka mi się podobały, jakoś trafiło to w moje gusta.

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Po 10h... jestem zakochany.... cholera od 3 dni nie uczyłem się nic a nic z Japana... zupełne zero, ani słówek, ani gramatyki nie powtarzałem, a wszystko przez graces f.... sensei mnie zakatrupi na następnych zajęciach :E

 

Jestem tak zbiasowany, że na razie daje grze 10/10 : <

 

Widać :), 10 h już grasz a w sygnaturze jeszcze na nią czekasz ;). Ja niestety poczekam na wersje eu, a w międzyczasie Vesperie sobie odświeżę.

Odnośnik do komentarza

Ja poczekam do premiery europejskiej lub Graces'a zamówię trochę póżniej z USA, bo na razie znalazłem w normalnej cenie Abyss'a na 3DS'a, i tę grę wybrałem jako piorytet..

 

 

To twoje pieniądze, ale wybrałeś bardzo źle.

 

A mogłbyś mi wyjaśnić, co w tym złego że wybrałem akurat najpierw Abyss'a, bo ja tego nie uwarzam za zły wybór. Seria Tales of to jedna z moich ulubionych serii gier, więc u mnie nie ma złych wyborów. Jestem świadomuym klientem, i wiem w co inwesatuje.

Szczególnie, że z Abyss'em mogę mieć póżniej jeszcze większy problem, niż obecnie, natomias z Grace F jeszcze jak nie załapię się na edycje USA, to załapię się na wydanie europejskie...

 

 

System walki w sumie(IMHO) najlepszy z wszystkich serii "Tales of" :) Tak jak w poprzednich czesciach tlo fabularne zapewne zostanie zapomniane(same w sobie nie jest zle, ale sa to raczej sprawdzone powielane w pewnym sensie schematy), ale jak zwykle bohaterowie sa swietni( szczegolnie Sophie i Pascal XD). "Skits" pelny voice acting(czasami boki zrywac z ich pogaduszek jak i z kwestii wypowiadanych po walkach((znowu w szczegolnosci Sophie i Pascal XD)), graficznie widac, ze jest to port Wii, chociaz sam wyglad postaci mi sie podoba, Jrpg pelna geba ;)

Trzeba podkreslic, ze jezeli nie przypadly wczesniejsze Tales'y do gustu to i ta czesc pewnie tego nie zmieni.

Ja tak jak i Velius jestem fanboy'em tej czesci( ba, calej serii Tales) i dla mnie najlepszy jrpg, ktoremu poswiecam kazda wolna chwile (ponad 35h na liczniku, a jeszcze gram "main arc"...heh a FFXIII-2 juz by byl dawno po napisach koncowych :P)

Jak ja sie modle by przetlumaczyli Xillie...a i InnocenceR, takze nie pogardze.

 

Ps. Jedyne co mnie martwi to wyniki sprzedazy 120 tys. w pierwszym tygodniu. W sumie to nigdy jakis oszalamiajacych wynikow nie bylo z ta seria(nie liczyc Xillii), a nie wiem jaki jest prog "oplacalnosci" wydawania Tales'ow w US i EU. Oby NB bylo usatysfakcjonowane.

 

Twój entuzjazm sprawia, że chyba w kwietniu skuszę się jednak dodatkowo na Grace'a (ciekawe kiedy na to wszystko znajde czas do obadania i ogrania).

A jeśli ten Tales of taki dobry, to dziwi mnie, że Bamco nawet nie próbowało wydać po za granicami Japonii pierwowzoru na Wii.

Dobrze, że chociaż edycja na PS3 opuszciła granice KKW.

Nie zmienia to faktu, że ja chyba już nigdy nie zrozumiem polityki Bandai-Namco, w temacie tej serii, którą sami zarzynają na własne życzenie na zachodzie...

Odnośnik do komentarza

Jako, że nie jestem obeznany z serią Tales, chciałbym sie spytać jak się w to gra? Czy czuć klimat gier jrpg? Jak muzyka? Fabuła? Widze, że gierka wciaga takze pewnie i tak kupie kiedyś

 

Czy czuc klimat jrpg? Jest to jrpg pelna geba :) Kolorowy swiat, oprawa i bohaterowie. Bardzo fajny system walki, momentami przypominajacym bijatyke(rozne kombinacje, roznych atakow, na ktore mamy okreslona ilosc punktow), sidestepy itp.(na youtube zapewne mozna znalesc filmiki z walk, a te moim zdaniem daja duza satysfakcje) Fabula nie jest jakas odkrywcza, ale nie jest zla(kwestia gustu). Motywem przewodnim gry jest przyjazn. Ja moge tylko polecic ze swojej strony ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie najlepsza czescia jest Tales of Destiny II z PSX'a (inaczej zwane Tales of Eternia na psp - dobry remake),ale to pewnie dlatego ze od tego zaczynalem swoja przygode z talesami. Pozatym wspomniane tales of abyss oraz vesperia.

Slyszalem ze dobre sa Tales of Symphonia I i II,ale te czekaja na polce na lepsze czasy i wtedy mam zamiar je przetestowac.

 

Mysle ze mozesz spokojnie startowac od tales of abyss,vesperia lub graces F bo wszystkie trzy sa bardzo wysokich lotow.

 

 

edit:

 

12 godzin dzis przegrane,w sumie kolo 30 godzin juz na liczniku i pragne stwierdzic ze system walki w tej grze jest MEGA KOZAK i lepszego dawno nie uswiadczylem (podoba mi sie bardziej niz ten z xenoblade chronicles)

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Niestety mapy swiata jako takiej nie ma, a raczej poruszanie sie po niej w znacznie dalszej czesci gry sprowadza sie do wybrania miasta, dungeonu itp. Ewentualnie wskazania polozenia X i Y.

 

Myslalem, ze zaczynajac gre wybiore poziom Hard, ale po dwoch walkach z bossami na tym wlasnie poziomie postanowilem narazie na "spokojnie" przejsc gre na "Moderate"(na Evil zwykli przeciwnicy potrafia szybko druzyne wybic, wiec co tam musi sie dziac na Chaos :P)

Odnośnik do komentarza

Dobra jako, że dzisiaj ciężko mi pisać elokwentnie więc w punktach :)

 

+ Angielski Voice Over jest bardzo fajny, najbardziej podoba mi się Sophie, Pascal i Cheria

+ System walki daje mi tyle frajdy co ten z FF13/13-2, ale różnica jest taka, że tutaj sami klepiemy combosy :)

+ Już na Moderate walki z bossami są trudne

+ Grafika ogółem

+ Skits

+ Gadki po walkach ;) (Odpowiedź Pascal na what's an airhead? zwaliła mnie z nóg)

 

- Puste Miasta

- Na teksturach widać port z Wii

 

Ogólnie to chyba razem z ToX to jeden z ostatnich rasowych JRPG, gdzie można odblokowywać w cholerę rzeczy.. ubrań, broni itp itd i nie trzeba za to płacić ;) DLC jest, najfajniejsze to są te ubrania szkolne i na wzór agentów... Sam kupiłem uniformy bo taki mam fetysz ;)

Odnośnik do komentarza

Gra skończona na Moderate ~~45h, od 5h robię teraz zadania poboczne, myślę że starczy mi grania jeszcze na jakiś miesiąc z moim tempem bo chce zrobić platynę, a do tego trzeba wymasterować całą grę <3

 

BTW wie ktoś może czy Future Arc korzysta tylko i wyłącznie z save'a dla importu wszystkiego co się ma z oryginalnej kampanii? daje coś od siebie po przejściu? bo się zastanawiam czy zacząć już teraz czy poczekać chociaż na to jak skończę wszystkie questy z podstawki :)

Odnośnik do komentarza

Ja poczekam do premiery europejskiej lub Graces'a zamówię trochę póżniej z USA, bo na razie znalazłem w normalnej cenie Abyss'a na 3DS'a, i tę grę wybrałem jako piorytet..

 

 

To twoje pieniądze, ale wybrałeś bardzo źle.

 

A mogłbyś mi wyjaśnić, co w tym złego że wybrałem akurat najpierw Abyss'a, bo ja tego nie uwarzam za zły wybór. Seria Tales of to jedna z moich ulubionych serii gier, więc u mnie nie ma złych wyborów. Jestem świadomuym klientem, i wiem w co inwesatuje.

Szczególnie, że z Abyss'em mogę mieć póżniej jeszcze większy problem, niż obecnie, natomias z Grace F jeszcze jak nie załapię się na edycje USA, to załapię się na wydanie europejskie...

 

Abyss na 3DS'a to tani, niedorobiony port( nic znaczoncego niedodali, nic niepoprawili), a jego cena ciągle spada( amazon znów dał obniżke). Graces f jest 1 grą od Team Destiny wydaną po angielsku( a ich gry dla fanów Talesa są lepsze niż gry od Team Symphonia)i jest to tytuł który będzie decydowal czy dostaniesz jeszcze jakieś inne Talesy po angielsku.

Gra skończona na Moderate ~~45h, od 5h robię teraz zadania poboczne, myślę że starczy mi grania jeszcze na jakiś miesiąc z moim tempem bo chce zrobić platynę, a do tego trzeba wymasterować całą grę <3

 

BTW wie ktoś może czy Future Arc korzysta tylko i wyłącznie z save'a dla importu wszystkiego co się ma z oryginalnej kampanii? daje coś od siebie po przejściu? bo się zastanawiam czy zacząć już teraz czy poczekać chociaż na to jak skończę wszystkie questy z podstawki :)

 

Po zakończeniu FA możesz powrócić do podstawki. Nowe bronie , techniki i tytuły czekają wiec po co jeszcze robić questy w podstawce ( zwłaszcza że pewnei jakiegoś przegapiłeś( kolorowe podziemia, chusteczka) i i tak bedziesz gre od początku przechodził).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

45h i gra skonczona? wow sakiu,niezly "speed run". Ja mam 70h obecnie i nie dotarlem jeszcze nawet do

Fodry

,nie wiem ile gry jeszcze przede mna ale zakladam ze przynajmniej 25% fabuly zostalo. Gram narazie na Evil i czekam na odblokowanie Chaosa,o ile zwykle walki spokojnie ida to juz bossa na Evil ubic to super zabawa,po 30 minut walki trwaja,trzeba uzywac elixirow itp ale jaka satysfakcja za zabicie go :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...