Skocz do zawartości

Battlefield 3 - single player i ogółem


jarken

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie pozytywnie, wizualnie troszkę lepiej niż BC2 ale jest jedna rzecz, która nie podoba mi się i to bardzo. Nie czuć ciężaru broni, przy strzelaniu odnoszę wrażenie jakbym strzelał z jakiegoś plastiku - ten sam efekt był w MOH!

W BC2 ten efekt jest za(pipi)isty tutaj jest jakoś tak sztucznie, jakby jakiegoś algorytmu odpowiedzialnego za fizykę ciężkości brakowało :)

 

Ta mapka jakoś do gustu mi nie przypadła, w becie BC2 Arica Harbor to było coś pięknego.

 

Mozliwosc czolgania sie zmienila zupelnie cala rozgrywke.

Edytowane przez Neox
Odnośnik do komentarza

Ok pograłem parę godzin i ogólnie pozytywnie, chociaż bez zapowiadanych rewelacji. Nie wiem czemu ogólny feeling gry bardzo przypomina mi MoH. Największa jednak wada, to walka na modłę CoD - zdecydowanie zbyt często dochodzi do sytuacji na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Oczywiście zdarzają się kwiatki, kiedy pakuje się w kogoś cały magazynek, a gość i tak kończy z ponad połową zdrowia, ale to raczej wina laga. Poza tym jak to Battlefield - generalnie bardzo fajnie, ale jak to ktoś dobrze ujął - to jak CoD na wielkiej mapie.

 

Technikalia - miejscami to wygląda jak BC2, czyli bdb, a miejscami średnio - na powierzchni często po oczach daje aliasing i biedne tekstury. Mam nadzieję, że w pełnej wersji faktycznie będzie lepiej. Za to oświetlenie i animacja genialne, to samo dźwięk (kruszone płytki spadające na posadzkę - miód).

 

 

I mała prośba do zażartych obrońców gry - przestańcie do JASNEJ CHOLERY jechać po każdym, kto ma odmienne zdanie niż wy. Upór z jakim bronicie ewidentnych niedopracowań jest po prostu żenujący. Nie obchodzi mnie to, co tłumaczy teraz Dice. Oceniamy kod w który aktualnie gramy, a aktualnie jest cała masa błędów, których być nie powinno i do póki nie okaże się, że pełna wersja wszystko wyeliminuje, to każdy będzie miał prawo płakać jak baba. Bo obiecano sporo, a co mamy? BC2 z naleciałościami CoDa. Żeby nie było - gra mi się podoba, ale w żadnym wypadku nie ma tu jakiejkolwiek zapowiadanej rewolucji - czy to technicznej, czy stricte gameplayowej.

 

Ach, zapomniałbym - możliwość czołgania jednak na plus. Faktycznie zmienia to bardzo rozgrywkę, ale póki co nie zauważyłem, by patent ten był jakoś przegięty, przeciwnie.

Edytowane przez TakeshiX
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

granaty z genialnych w BC teraz staly sie do dupy ...

jak komus auto aim przeszkadza to zapraszam do menu dam mozna go wylaczyc.

niech poprawia hitboxy osob ktore leza.

bo teraz mozna "od przodu" w twarz gosciowi lezacemu wladowac 41 kul z pp-2000 a on dalej bedzie kosil z ckm.

zniszczenia na mapie sa...

btw nie polecam strzelania w te kamienice z rpg co sie tak wszyscy napalali. Zniszczenie okien bardziej pomaga snajperom bo moga sobie spokojnie dwojnog rozlozyc i strzelac :) a tak musza kucac i sa odslonieci...

 

acha i niech dadza nowa mape jak najszybciej bo ten paris jest tak cienki ze mozna juz rzygac nim... a beta ma dopiero 2 dni

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

czemu mam napisane na Battlelog, że Your account is not allowed to log in? To trzeba coś mieć dodatkowo?

 

Mam to samo :confused: Może najpierw trzeba zagrać w betę ? Ja dopiero obadam po pracy shit :confused: Obym przed 18 się wyrobił bo sŁony wymyśliło sobie akurat dzisiaj przerwe w PSN między 18 a 20 :confused:

 

Czy to logowanie danymi z konta EA (Origin) czy danymi konta PSN ten sam komunikat u mnie.

Edytowane przez elvis004
Odnośnik do komentarza

Zabawną akcję miałem, broniąc m-comów kitram się za krzaczkiem, rzucam granatem, on zatrzymuje się na gałązce krzaczka kilka centymetrów od mego ryła, myślę o (pipi)a trza (pipi)c. Widzę jak zza murku wyskakuje jakiś koleś żeby sprzedac mi kosę, odwracam się, (pipi)m i po chwili dostaję 100 punktów za zabicie go granatem :D

Ogólnie to w tej becie błędów jest co nie miara, ale i tak chyba złożę pre-ordera. W dzisiejszych czasach miesiąc uważam za dostateczną ilośc czasu, by dac jakiegoś patcha, który znacząco poprawi te błędy. Poza tym to i tak pierwszy tydzień przeznaczę na singla, a co będzie z multi ocenię później i jak będzie kupa to po prostu sprzedam i będę sobie pykał w Rage.

Co do gameplayu, to rzeczywiście za bardzo upodabnia się do CoDa, którego od kilku lat traktuję jak kupę. Z Killzone 3 było podobnie, źle się dzieje.

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Graficznie nie urywa dupy pod żadnym względem. Oświetlenie daje radę nawet bardzo ale za to ząbki i rozpaćkane tekstury szczególnie w metrze rażą (przerażają). Najlepsze są smugi po kulach które zostają i zawieszają się w powietrzu xD. Bugów od cholery (najbardziej w(pipi)ia ten, że mając amunicję nie mogę przeładować broni dopiero jak zginę WTF) no tak ale to beta, zobaczymy już się tak przejechałem na kilku grach. Nastawiałbym się na to, że to jest finalna wersja i tak będzie do patchy których pewnie będzie od cholery.

 

Śmiesznie wyglądają te "bitmapowe" krzaczki i drzewka od razu przypomniał mi się Black Ops. Podniet na destrukcją w tej grze i BC2 nigdy nie rozumiałem tak i teraz nie rozumiem. Wybrane pojedyncze, poszczególne elementy przez Dice da radę zniszczyć lub "przewalić" drzewo - WOW. Nie piszę tego złośliwie ot po prostu destrukcja kompletnie mnie nie robi i nie robi wrażenia. O wiele większe wrażenie robiła w Red Faction jak dla mnie.

 

Za to dwie rzeczy są genialne to znaczy jedna bardziej, druga mniej. Animacja ta jest świetna naprawdę świetna podoba mi się (skoki z ME rządzą ;p). A już w 100% genialne są dźwięki - łooo (pipi)a masakraaa. Coś pięknego bodajże od Dead Space drugiego (i burzy z RDR hehe) nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia - audio.

 

Czekam jak pod wieczór opróżni mi się trochę mieszkanie co by jeszcze bardziej podgłośnić :wub:

 

PS. HuD jest ohydny, okropny np. taka informacja o killu kompletnie nieczytelna.

Edytowane przez SłupekPL
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dobiłem do 9 lvl to też coś napisze wstepnie :)

 

Na plus:

 

- brak chrupnięć animacji (gra czasem lekko zwalnia gdy dużo się dzieje na otwartym terenie ale nie jest to jakoś bardzo widoczne).

- duży recoil broni, z daleka naprawde trudno kogoś zabić karabinem a na średni dystans ktoś kto będzie nieumiejętnie strzelał po prostu przegra.

- możliwość ustawienia dużej czułości gałki, nie ma tego uczucia ociężałości z BC2

- DŹWIĘK!

- nowa fizyka i siła granatów (mi osobiście bardzo podpasowała i już wyczułem jak je rzucać żeby trafić, na początku jest z tym problem)

- większe tempo gry

 

na minus:

 

- sporo bugów

- rozrzucanie graczy z utworzonego w menu składu do dwóch różnych teamów

- latarki

- mało życia

 

Ogólnie rzecz biorąc wg mnie BF3 będzie bardzo dobry po patchu, już teraz z masą bugów daje (mi) naprawde dużo fun'u i chce mi się dalej grać. Nie sądziłem że dostaniemy na konsolach taki odrzut broni, z początku trudno jest pocelować i wydaje się że coś jest nie tak ale wystarczy lepiej opanować broń i można kosić. Przez ten właśnie recoil mały poziom życia aż tak nie przeszkadza jak mi się wydawało, wg mnie i tak powinni go zwiększyć ale póki co nie jest tragicznie.

 

Po tym płaczu na forum spodziewałem się że beta będzie gorsza szczerze mówiąc, w tej chwili widze dobrą grę którą tylko trzeba naprawić łatkami.

Edytowane przez Adi_TEAM LBN
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja zacznę od tego, że teraz mieszanie w klasach jest mniej wygodne. W BC2 Operowanie customizacją klas było o niebo wygodniejsze. Dla mnie to krok wstecz.

Dla mnie też strzelanie z broni wydaje się nieco plastikowe. Ciężko powiedzieć czym jest to spowodowane. Być może odgłosem wystrzałów...

Za to sama oprawa jest bardzo dobra. Graficznie jest zdecydowanie lepiej niż w bc2. Świetne oświetlenie i inne efekty. Lepsze tekstury. Animacja. Ogólna płynność. Zniszczenia są. Na tej mapie głównie kosmetyczne. Ale wygląda to świetnie.

Animacja postaci jest niby super, ale... Zgony wyglądają dziwacznie. Czasem rzuca ciałami na spore odległości. Kuriozalnie wygląda żołnierz czołgający się po schodach w dół. Ogólna masa błędów rzuca spory cień na tą produkcje.

Gra się natomiast świetnie. Leżenie na plus. Natomiast refleksy lunet... Nie wyglądają jak refleksy tylko jakaś latarka. Mogli to dużo lepiej wykonać.

Oby pojawiła się ta druga mapa. Battlefield bez pojazdów sporo traci.

Odnośnik do komentarza

nie da sie mutowac z tego co pamietam, tak samo jak nie da sie dolaczyc do znajomych i uzywac komunikacji glosowej :D

 

nie da sie mutowac z tego co pamietam, tak samo jak nie da sie dolaczyc do znajomych i uzywac komunikacji glosowej :D

Rozumiem że tylko w becie, w bfbc2 można było mutować? Szkoda trzeba grac bez głosu.

Edytowane przez xbor
Odnośnik do komentarza

w becie jest 1 bardzo irytujaca rzecz.

przekradam sie an tyly wroga. Zakladam Radio Spawn.

I oprocz mnie nikt teamu z niego nie korzysta. A to sa czyste fragi ;) spawnujesz sie na dzien dobry na plecach wroga i kosisz ile wlezie, a zanim oni znajda radyjko schowane w krzakach mija zwykle dluuuuuzsza chwila

Odnośnik do komentarza

 

PS. HuD jest ohydny, okropny np. taka informacja o killu kompletnie nieczytelna.

 

Racja ,gdy mi się pojawił przed oczyma od razu zajrzałem do opcji czy nie da się jakoś pomniejszyć (jakoś dostosować) .Stanowczo za bardzo wszystko takie kulfoniaste zbytni zapych ,a nie do końca ten błękitny kolor jest czytelny dla mnie .Zieleń byłaby lepsza. :P

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...