Skocz do zawartości

Duke Nukem Forever


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem wersję demo z US Stora i stało się. Jeżeli chodzi o pierwszy level to nie było najgorzej. Grafika w miarę i w ogóle. Niestety drugi to już żenada. Grafika bardzo słaba, ale uderza co innego. Gra widać, że był projektowana pod PC, gdyż z kilometra nawalając do nas bardzo celnie świniaki. Każda śmierć to minuty loadingu. Niestety stworzyli niegrywalny crap.

Odnośnik do komentarza
Niestety stworzyli niegrywalny crap.
Stworzyli jak najbardziej grywalnego "średniaka", wcale nie gorszego pod względem gameplay'u niż wiele innych pozycji, które media oceniają w okolicach 7/10. Jestem naprawdę skłonny zrozumieć krytykę wersji konsolowej, ale na PC to już zupełnie inna bajka. Gra jest płynna, wygląda znośnie, a loadingi są znacznie krótsze (zwykle tylko pierwszy bywa długi, pozostałe to już ~10 sekund). No i najważniejsze chyba - grało mi się bardzo przyjemnie.

 

Co do dema, drugi poziom w nim przedstawiony wygląda kiepsko prawdopodobnie ze względu na jego rozmiar (wcześniejsza jazda monster truckiem). Faktycznie, nie jest to najlepszy przykład grafiki w grze, ale osobiście jak grałem w pełną wersję, to nie miałem większych powodów do narzekań. Wręcz przeciwnie - bywały momenty, w których byłem nawet mile zaskoczony pewnymi efektami graficznymi.

 

Nie będę się rozpisywał, bo wystarczy, że na "blogassku" wrzuciłem ścianę tekstu o podejściu recenzentów do DNF, której i tak nikt nie przeczyta, ale w skrócie powiem, że więcej jest tutaj wymuszonej nagonki i zbyt emocjonalnego podejścia graczy, aniżeli jakiejkolwiek rzetelności. Jeśli jesteście grą zainteresowani, to bierzcie ją na PC. Nie chodzi tu o kolejną wojenkę o wyższość jednej platformy nad drugą. Po prostu DNF na blaszaku wypadł o wiele, wiele lepiej i wiele elementów krytykowanych na konsolach zwyczajnie tej wersji nie dotyczy.

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Być może na PC. Napisałem, że moim zdaniem gra była projektowana jako shooter, gdy jeszcze konsole nie zalewały masy gier FPS i były one raczej wyjątkiem. Nie zamierzam jednak grać na PC, choć kto wie. Może kiedyś :-)

 

Fajna recenzja

http://www.gametrailers.com/user-movie/duke-nukem-forever-review/358832?playlist=featured

Edytowane przez ArturNOW
Odnośnik do komentarza
Gość kufir

Stary fan Duke Nukem 3D jest w koncowej planszy grając na Come Get Some i tak:

 

PLUSY:

 

- Świetnie wykonani przeciwnicy, zabijanie poprzez egzekucje daje mnóstwo frajdy - CZAD!

- Zachowano po części stary klimat i humor

- Dodano nową broń - Railgun (Moja ulubiona pukawka z Quake'a 2 i 3)

- Przegenialne Intro i menu

- Gra jest trudna

- Możliwość noszenia 2 broni

- Fajne walki z bosami

- EGo oraz ineraktywnosc

 

MINUSY:

- Loadingi - MASAKRA, za długie czasy....

- Nierówna grafika, początek gry jest BRZYDKI, czym dalej do końca tym lepiej ale i tak szału nie ma.

- Momentami nudne fragmenty gdzie aż prosi się o kilku przeciwników a tych nie ma...

- Muzyczka upewniająca nas że nie ma już przeciwników w okolicy gdy zabijemy ostatniego z nich

- Momentami, bardzo sporadycznie spadki animacji.

- Zapewniano mnie że gra jest długa, że potrzeba 13-17 godzin na jej przejście. Sorry, mnie to zajęło 8 godzin.

- Za mało seksu i zbereźnych sytuacji, a miało byc tak HARD

- Za mało się dzieje na planszy, nie ma szperactwa, niezagospodarowane tereny , brak sekretów itp

- automatyczne leczenie sie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...