Skocz do zawartości

Sezon 2 - A Clash of Kings


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No postac Stannisa to wlasnie niesamowicie psuje bo w ksiazce to przeciez prawy i poprawny czlowiek az do bolu, ktory w tej swojej prawowitosci nie zna zadnych kompromisow - co jest jednoczesnie jego najwieksza zaleta jak i zguba.

Tyle że Martin w książce stosunki Melisy i Stannisa hintuje tak samo subtelnie jak gejowatość Renly'ego. W serialu po prostu pokazali to dobitnie. Po pierwszym sezonie wiele osób było zdziwionych, że Renly bzyka Rycerza Kwiatów, na co Martin stwierdził, że w książkach też to jest ale przemycane cichcem (dopiero czytając książki i wiedząc o tym zauważa się te subtelne podpowiedzi vide to że cały czas sami siedzą razem w namiocie; tak samo jest w przypadku Srannisa).
Odnośnik do komentarza

Co nie znaczy, ze takie rzeczy trzeba odrazu pod nos podstawiac widzowi... To jest wlasnie fajne w ksiazkach, ze za drugim czy n-tym razem sa jeszcze lepsze bo zaczyna sie zauwazac male rzeczy. Glownie przepowiednie, ale i rzeczy wiekszego kalibru sie znajda (najlepiej jak ktos rozkminil co sie dalej stanie z Branem). Subtelność uber alles wedlug mnie.

Odnośnik do komentarza

Martin gdzieś konkretnie zasugerował (czy potwierdził w wywiadzie) gejowatość tych postaci, czy to takie pobożne życzenia netowych tropicieli po zestawieniu kilku dialogów?

 

Akurat to, że Stannis pyka Melisandre jest dużo mocniej zasugerowane (ale nie ma zapodanych pobudek z jakich Stannis to robi) bo

 

 

Po tym jak Stannis siedzi z Melisandre w namiocie ginie Renly, zabity przez cień Stannisa + scena gdzie przemytnik widzi jak Melisandre RODZI cień mający zabić lorda obleganego zamku, wszystko staje się całkiem jasne

 

 

Majac przeczytane ksiazki, prawde mowiac serial stal mi sie obojetny i gdyby go skasowali nie byloby to dla mnie zadna tragedia - dalszy ciag fabuly jest juz w koncu znany.

 

No niestety też tak mam, ten serial trochę przestaje smakować po książkach, ale nie wyobrażam sobie czekać miesiącami na dalszy ciąg opowieści ;)

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza

Drugi sezon jest jak narazie dosyć słaby, mam wrażenie, że przez te dwa odcinki nie wydarzyło się nic ciekawego. Spermiasty pocałunek, krzat robi się cacy i w ogóle nie pogadasz, ten bulwiasty konsolomaniak dalej żyje i jeszcze ma aspiracje na ruchacza i tyle. Na chwilę obecną Acient Aliens wygrywa.

Odnośnik do komentarza

Martin gdzieś konkretnie zasugerował (czy potwierdził w wywiadzie) gejowatość tych postaci, czy to takie pobożne życzenia netowych tropicieli po zestawieniu kilku dialogów?

 

Akurat to, że Stannis pyka Melisandre jest dużo mocniej zasugerowane (ale nie ma zapodanych pobudek z jakich Stannis to robi) bo

Czy to takie zaskakujace, ze facet z pseudonimem Rycerz Kwiatow oraz koles, ktory doslownie ma rycerzy w kolorach teczy sa gejami?

 

Wiele postaci czyni w ksiazkach zlosliwe aluzje pod adresem Renly'ego. Pewnie sa i inne poszlaki, ale generalnie teoria chyba nie wziela sie z sufitu.

Odnośnik do komentarza

@Ace

Akurat to o czym mowisz to magia [co do ktorej na dodatek nie wiemy absolutnie nic, jak dziala] wiec dopatrywanie tu sie jakiejs logiki i laczenie z innymi wydarzeniami to wg. mnie nadinterpretaja.

 

Jesli chodzi o zwiazk Stannisa z Melissandre to rowniez z tego co sobie przypominam to byly jedynie wpominki jesli chodzi o krazace plotki. Tyle ze wszyscy wiemy jak to jest z plotkami i glupim tlumem szukajacym sensacji, smiechu i tematu do obsmarowywania komus dupy.

Przeciez kazdy wie jaka jest psychologia tlumu. Wedlug mnie prawda jest taka ze to o czym mowicie to poprostu interpretacja ktora moze przyjac ktos kto chce to zobaczyc [jak to czesto zreszta ma miejsce w przypadku interpretacji wydarzen otaczajacych osobistosci publiczne - wystarczy zobaczyc dowolny naglowek z jakiegos brukowca]

 

A i ocb z gejowatoscia Renly'ego? W 1 sezonie byly jakies sceny z tym? Jesli tak to bylbym wdzieczny do linku na yt [zebym mogl to sobie zobaczyc bo poprostu sobie nie przypominam].

Jesli jednak juz bierzemy na powaznie plotki to dlaczego by ich nie wziac i w tym przypadku - przeciez o Renlym myslano ze ta swoja mloda zoneczke ruchal porzadnie i kiedy sie tylko da, nawet przed bitwa.

 

Bede wdzieczny za wszelkie hinty tego dotyczace oraz scene z serialu.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

... a potem był blow job http://www.youtube.com/watch?v=nSPTulvPFHQ

Martin się w jakimś wywiadzie wypowiadał o tym i sam przyznał, że to prawda. Renly

nie skonsumował małżeństwa, przynajmniej wg ojca panny młodej (tak jest w książce)

 

 

E: znalazłem i link, to było na jakimś konwencie: George specifically stated "Yes, I did intend those characters to be gay." http://www.westeros.org/Citadel/SSM/Entry/To_Be_Continued_Chicago_IL_May_6_8/

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza

najlepszy odcinek jak do tej pory. knowania tyriona na poziomie, świetna scena z varysem, margaery zaje.bista, braciszek lily allen też nieźle się spisuje - fajnie, że dostaje więcej czasu ekranowego w tym sezonie. btw. po tym jak niedawno widziałem gillena w blitz i w prologu tdkr muszę powiedzieć, że fajne rzeczy robi z akcentem. ciekawsze to niż zwykły brytyjski co wydaje się jakimś nie wiadomo skąd wziętym wymogiem jeśli chodzi o fantasy. wcześniej jakoś nie zwróciłem uwagi.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

ale ten serial jest biedny w porownianu do ksiazki.. to jak skrocili watek aryi to czysta profanacja

 

Bardzo zgrabnie skrócili wątek Aryi. Pieśń Lodu i Ognia absolutnie nie nadaje się na przełożenie na realia serialowe w skali 1:1, pojmijcie to w końcu. To dotyczy też bardziej dosłownego przedstawienia wspomnianych romansów.

 

Z innej beczki: Margaery Tyrell dobrana świetnie, Brienne jest praktycznie żywcem wyjęta z książki, Renly w królewskim stroju prezentuje się należycie, a ekipa Tyrion, Varys, Cersei i Littlefinger dają radę jak zawsze. Ja jestem usatysfakcjonowany. Właściwie tylko Asha/Yara do końca mnie nie jeszcze nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem...

Kuźwa Yara??

Renley + Loras + (prawie) Margeary <- wszyscy wiedzą o co chodzi.

 

Czasami żałuję, że książkę przeczytałem, ale gdybym nie przeczytał, problemu bym nie robił tak jak robię teraz.

 

Yara?? Dalej nie mogę, aktorki odpowiedniej do Ashy nie znaleźli czy co?

Odnośnik do komentarza

Cóż, cierp sobie - są dziesiątki lepszych serii fantasy, natomiast seriali w tej konwencji nie ma lepszych. Poczytałbyś lepsze książki, to teraz miałbyś podwójną przyjemność. No ale tak, hype i marketing, nie ma co się dziwić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Odcinek dobry. Wątek podróży Aryi dobrze skrócony. Dobrze, że zbyt nie pocięli intrygi Tyriona i mam nadzieje, że w następnych odcinkach o nim nie zapomną - bo jego gierki na dworze to IMO najlepsza część tej książki. Cieszy mnie, że już tak nie zapieprzają z fabułą jak w poprzednim odcinku. Jedynie wydaj mi się że gdyby w każdym odcinku skupiali się na mniejszej ilości postaci na raz lepiej by się to oglądało - teraz w zasadzie każdy wątek dostaje około 10 min i skaczą do następnego.

 

BTW nie za bardzo rozumiem narzekanie, że coś tam przycięli, zmienili itp. to jest serial z ograniczoną ilością odcinków i nawet jakby sezon miał ich dwa razy tyle nie udałoby się pomieści wszystkiego co było w książce tak żeby wszyscy byli szczęśliwi. Poza tym zawsze można przestać oglądać.

Odnośnik do komentarza

Yara jest dobrze dobrana, nie kumam o co spruta.

 

BTW nie za bardzo rozumiem narzekanie, że coś tam przycięli, zmienili itp. to jest serial z ograniczoną ilością odcinków i nawet jakby sezon miał ich dwa razy tyle nie udałoby się pomieści wszystkiego co było w książce tak żeby wszyscy byli szczęśliwi. Poza tym zawsze można przestać oglądać.

 

Co za bzdurne rozumowanie... rownie dobrze mogliby dac 5 odcinkow i wedlug ciebie byloby git bo przeciez mozna przestac ogladac. Nie chodzi nawet o to co fani ksiazki by chcieli koniecznie zobaczyc, ale o to co powinno byc. Bo tego, ze serial leci na leb na szyje z wydarzeniami to nie zrzucisz na to jak bardzo nie rozumiemy swiata doroslych ludzi i ich telewizji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...