Skocz do zawartości

Sezon 2 - A Clash of Kings


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a wracając do stannisa. czemu by nie skrzyknąć baeliishowi kolegów z the wire? ;)

 

 

Myślałem o tym ostatnio, i dla mnie wielu aktorów z "Wire", ale przede wszystkim prawie każdy z "Oz", by się nadawało. Może najbardziej ten, który grał w obu:

 

williamrawls.jpg

 

 

Dominic West też jest do wykorzystania, dawno go nie widzałem w sensownej roli, a Jimmy'ego kochałem. Może Davos?

Odnośnik do komentarza

Do roli Stannisa wezmą raczej kogoś bardziej rozpoznawalnego, bo jednak do Gry o Tron tłuszcza usiadła przyciągnięta przez Seana Beana.

 

Druga część sagi jest ciekawsza i lepiej napisana, ale chyba jednak słabiej przekładalna na serial. Akcja rozwija się dość jednostajnie, nie ma jakichś wielkich kulminacji. I raczej nie obejdzie się bez większych skrótów niż w przypadku pierwszego sezonu.

Odnośnik do komentarza

Skrótów musi być więcej, bo jest więcej książki, a tyle samo filmu. Czysta matematyka. Cóż, to zawsze będzie wisieć nad tą adaptacją, ale cóż - jest to adaptacja i sporo osób niemających kontaktu z oryginałem to ogląda z przyjemnością, więc da się żyć ze skrótami.

 

Czy drugi sezon potrzebuje znanego aktora, nie jestem pewien. Dajmy spokój, to serial HBO, i to raczej jeden z tych, które mają dość wierną widownię i jednocześnie są raczej odstraszające dla tych, którzy chcą oglądać "od środka". Nie sądzę, żeby im się to opłacało i myślę, że tego nie zrobią.

Odnośnik do komentarza

Jasne, ze jest garsc osob ktorych Bean przywiodl do GoT, ale bez przesady. Wątpie, żeby wielu na serio rzucila serial bo jego odejsciu.

 

Teraz byloby dziwne walic bardzo znanego aktora na Stannisa tylko dlatego ze jest znany. Jak ktos zacznie od 2 serii serial to bedzie ciezko.

 

Gdyby tak bardzo lecieli na ratingi to by w roli Rycarza Kwiatow dali Biebera, hyyy

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle to scena z ostatniego odcinka, jak Jaime się przyznaje przed Cat do wypchnięcia Brana przez okno jest odpowiednio zmodyfikowaną wersją ze Starcia Królów. Była jeszcze jedna scena ale już zapomniałem co to było :P

Już sobie przypomniałem - opowieść Tyriona o jego pierwszej miłości również miała miejsce w drugiej książce.

Odnośnik do komentarza

A tak w ogóle to scena z ostatniego odcinka, jak Jaime się przyznaje przed Cat do wypchnięcia Brana przez okno jest odpowiednio zmodyfikowaną wersją ze Starcia Królów. Była jeszcze jedna scena ale już zapomniałem co to było :P

Już sobie przypomniałem - opowieść Tyriona o jego pierwszej miłości również miała miejsce w drugiej książce.

 

Nie, w obu się żalił :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Są już opinie o piątej części i podobno, po nieco słabszej "Uczcie...", Martin powrócił do dewastowania i plądrowania czytelniczych serc. Ech, jak tu teraz w dobie internetu i popularności książek nie natknąć się na żaden spoiler przez ten czas do polskiego wydania...

 

Zaciekawił mnie wywiad z Emillią Clark, bo jest bardzo, hm...

 

http://www.youtube.com/watch?v=8b1Nzyc0viU

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...