Skocz do zawartości

Sezon 2 - A Clash of Kings


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Czy w książkach jakoś z sensem są pociągnięte wątki takiej czystej fantastyki? Chodzi mi o White Walkery, smoki, zdolności Brana i teraz to coś co urodziła ta ruda babka (Shadow Baby?). A może przez cały czas pozostaje to w sferze mitów i opowieści?

 

 

Dobre pytanie, które nurtowało i mnie, zadałem je koledze, który jest na 7 tomie serii. Odpowiedział krótko:

 

 

Pozostaje

 

 

Mnie ta odpowiedź zadowoliła i jakimś cudem zachęciła do zakupu książki. To mi się podoba.

 

Sezon rośnie w siłę.

 

Cheers.

Edytowane przez CezaQ
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Świetny odcinek. Trochę pozmieniali kolejność wydarzeń względem książki i takie tam ale to mało ważne. Serial się nieźle rozkręca.

Przegięciem były ujęcia przy scenie "porodu", mogli jeszcze dowalić kamerę na (pipi)kę i pokazać jakie miała rozwarcie - normalnie jak w TLC.

 

Dla ciekawych elementów fantastycznych jakie możemy dostać w tym sezonie:

w książce były jeszcze olbrzymy ujeżdżające mamuty i zwierzoludzie (coś a la Bran)

. Poza tym uważam, że akurat fantastyka w tej serii jest podana ze smakiem i umiarem więc raz na jakiś czas jakiś magiczny stworek nie wadzi :)

Odnośnik do komentarza

A już myślałem, że będzie drugi odcinek bez cycków... heh ale nie serial musi trzymać fason ;)

Tywin faktycznie dobrze dobrany ale to Joff wygrywa te zawody bo lepiej go nie mogli obsadzić.

 

Swoją drogą, skoro już tak nazmieniali względem książki to ciekawe co jeszcze pozmieniają (przynajmniej im to wychodzi) bo zdaje się, że wątek Jona już nie wróci do pierwotnej postaci. Natomiast szkoda, że pominęli wątek Tullych.

Odnośnik do komentarza

o ku.rwa właśnie przeczytałem co się z theonem stanie o-O. ten bękart boltona to niezły poku.rw xD. ale należy mu się bo wychodzi z niego coraz bardziej zdradziecka szmata. ten pusty wzrok po dekapitacji - zaje.biście obsadzony aktor.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza

No, i powiem, że to chyba pierwszy odcinek w drugim sezonie, który mi się w sumie podobał. Nie wiem, może to dlatego, że już blisko końca, a wszystko jest coraz bardziej pogmatwane.

 

Rozumiem, że teraz Dany pójdzie do domu nieśmiertelnych i rezultat będzie taki jak w książce- spali ich wpiz.du?

 

 

W sumie, gdy teraz już nazmieniali tak dużo w stosunku do książki, przestało mi to już przeszkadzać i czekam na konkretne akcje odbiegające od pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...