Skocz do zawartości

Sezon 2 - A Clash of Kings


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 431
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podobno jest rowniez bardzo wysoka. Da jej sie odpowiedni makijaz i bedzie w sam raz.

 

 

edit: Odnosnie Tanca Ze Smokami, mialem napisac wrazenia jak przeczytam. Bez spoilerow. Z pewnoscia jest lepszy od Uczty Dla Wron. Aczkolwiek sceptycznie bym sie odnosil do nadmiernie spuszczajacych sie recenzji.

 

Dzieje sie wiecej istotnych rzeczy niz w Uczcie, aczkolwiek Taniec tez zdaje sie byc jedynie wstepem do wlasciwej akcji. Na szczescie teraz sledzimy ciekawsze postacie wiec nawet jesli akcja nie poraza tempem i iloscia zaskakujacych zdarzen jak Nawalnica Mieczy, to nie ma tyle nudy (jesli ktos sie nie domyslil nie przepadam za Uczta, z wyjatkiem paru rozdzialow). Nadal powiedzialbym, ze ksiazka moglaby byc spokojnie skrocona o porzadny kawalek - niektore rzeczy ciagna sie troche wiecej niz zdrowe. A niektore postacie mimo setek stron robia naprawde niewiele.

 

Warstwa jezykowa troche mnie zastanowila. W poprzednich czesciach zdarzaly sie slowa albo powiedzonka, ktore sie dosc czesto powtarzaly (a całkiem możliwe, że również z Księżycowym Chłopcem...). W Tancu kazda postac ma przynajmniej jeden tekst, ktory powtarza pare razy w kazdym rozdziale. Wydalo mi sie to troche razace, szczegolnie, ze niektore z nich sa troche debilne. Przyznaje, ze to raczej szczegol.

 

Zeby nie bylo ze sie tylko czepiam, to jest pare martinowskich klasycznych, mocnych momentow, ktore przypomnialy mi jaka serie czytam. Jedna z postaci tego tomu ma rowniez absolutnie fantastyczne rozdzialy, jedne z najlepszych nie tylko w ksiazce ale w calej serii. Jest tez duzo smaczkow i szczegolikow, mniej lub bardziej zauwazalnych, ktore nagradzaja uwage czytelnika i sklaniaja do rozkminki. To mi sie bez watpienia spodobalo.

 

Generalnie ksiazka mi sie podobala. Pomijam ocene, czy warto bylo czekac. Z przyjemnoscia ja przeczytalem mimo jej wad, a teraz mam nadzieje, ze w nastepnym tomie Martin wrzuci nastepny bieg i akcja porzadnie ruszy do przodu.

 

 

Staralem sie nie pisac zadnych spoilerow. Ponizej dziele sie refleksja nad jedna z postaci z tego tomu i jej rozdzialami wiec uwaga na spoilery!

 

 

Watek Daenerys jest po prostu...

 

GNyiP.png

 

Chryste, co za pipa. Wszystkie jej rozdzialy polegaja na tym , ze Dany podejmuje debilne decyzje, ignoruje madrzejszych od siebie i, co najgorsze, podnieca sie (pipi)ym Daario. Daario jest westerowska wersja Jacka Sparrowa tylko jest jeszcze gorszy bo koloruje wlosy i brode na debilne kolory takie jak niebieski i zolty i jest certyfikowanym glabem. Tej kombinacji Dany nie moze sie oprzec wiec musimy czytac jak sie podnieca tym umpa lumpasem i chce go bzykac. A na koniec ksiazki Dany zjada jakies jagodki i dostaje kompletnej sraki. Warto bylo czekac!

 

 

Odnośnik do komentarza

Warstwa jezykowa troche mnie zastanowila. W poprzednich czesciach zdarzaly sie slowa albo powiedzonka, ktore sie dosc czesto powtarzaly (a całkiem możliwe, że również z Księżycowym Chłopcem...). W Tancu kazda postac ma przynajmniej jeden tekst, ktory powtarza pare razy w kazdym rozdziale. Wydalo mi sie to troche razace, szczegolnie, ze niektore z nich sa troche debilne. Przyznaje, ze to raczej szczegol.

 

like nipples on a breastplate

 

albo "she broke her fast"

 

fuuuuuuuuuuck.gif

 

Brienne jest git, chociaz mam nadzieje, ze naucza ja walczyc i nie pomina waznej sceny (ale to chyba w 3 sezonie? juz mi sie miesza...)

Odnośnik do komentarza
Warstwa jezykowa troche mnie zastanowila. W poprzednich czesciach zdarzaly sie slowa albo powiedzonka, ktore sie dosc czesto powtarzaly (a całkiem możliwe, że również z Księżycowym Chłopcem...). W Tancu kazda postac ma przynajmniej jeden tekst, ktory powtarza pare razy w kazdym rozdziale. Wydalo mi sie to troche razace, szczegolnie, ze niektore z nich sa troche debilne. Przyznaje, ze to raczej szczegol.
like nipples on a breastplate albo "she broke her fast"

 

Hahaha, tak! Aczkolwiek "nipples on a breastplate" jeszcze ujdzie bo to mialo zabawna puente

na koncu pojawia sie zbroja z sutkami ;)

 

 

Ale jak jeszcze raz przeczytam "words are wind", "he was not wrong" albo "much and more" to wpadne w szal i zaczne rzucac (pipi) po scianach.

 

Niektore slowa tez sie pojawiaja z dziwna frekwencja. Jape, wroth i leal nagle staly sie najbardziej popularnymi slowami w Westeros. Na poczatku myslalem, ze zauwazam to bo poprzednie czesci czytalem po polsku ale na angielskich forach ludzie tez zwracaja uwage na dziwny jezyk w tej czesci.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Bądźmy szczerzy - każdy, kto by zagrał rolę Tyriona, dostałby za to w cholerę nagród. To taka rola jak House, wystarczy umieć utrzymywać kamienną twarz i widzowie będą cię uznawać za geniusza. No dobra, coś tam do grania jest, a Dinklage to oczywiście dobry aktor, ale jednak w tę stronę to idzie.

 

Pamiętam, jak "New York Times" puścił materiał o nazwie "8 aktorów, którzy czynią telewizję sztuką". Dinklage'a chwalono tam za to, że "jest więcej, niż zwykłym bohaterem negatywnym - człowiekiem swoich czasów". No kurde, na pewno inny aktor z takim materiałem książkowym by na to nie wpadł!

 

Porównaj to z zakresem aktorstwa, który wykonywali w odpowiednich sezonach Walton Goggins albo John Slattery. Zawsze lubiłem Tyriona, jak każdy, ale myślę, że Emmy dla najlepszego aktora zasłużone nie jest.

Odnośnik do komentarza

Dinklage ma świetnie napisaną postać, ale też jest dobrym aktorem. Tak samo jak Vettel jest dobrym kierowcą i ma świetny bolid, dlatego wygrywa. Co jak co, ale potrafi swoją grą ukraść scenę innym aktorom. Wiadomo, że trochę hype'u było, ale nie czepiałbym się nagrody Emmy. Prokopa mogliby zrobić w stylu hobbitów Jacksona.

 

W następnym sezonie będzie Cassie. :wub: Po Skins chętnie znów ją zobaczę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...