Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz być w human form - przed mgłą z bossem będzie znak do przywołania.

 

Bed of Chaos to kpina, serio. Kolejny dzień zmarnowany na nic. Udało mi się jedynie rozwalić pomarańczowe gałęzie po drugiej stronie, ale znowu nie mam szans na przedostanie się do "wnętrza" bossa. Albo mnie spamuje slupami ognia, albo znowu zwala w przepaść, albo wali jednocześnie z dwóch stron, powala na ziemię.... i znowu spamuje ogniem. Oczywiście nie liczę nawet ile razy się z(pipi)ałem w czarną dziurę, bo albo nie wycelowałem na gałąź, albo się z niej ześliznąłem. The fuck? To jest Dark Souls czy Tomb Raider? :confused:

 

Najbardziej wkurzający boss w Demon's mnie tak nie wpieniał jak to. A na YT jeszcze określają tę walkę jako najprostszą w grze, fajnie.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Ok, zacząłem dzisiaj grąc i bede wam zadawał noob questions, bo nie grałem w nawet w jedynke i nie ogarniam.

1. Czym sie różni bycie w formie hollowa od formy normalnej?

2. Co trace, a co zostaje mi po śmierci?

3. Jak zgine to zostaje po mnie jakaś kupka popiołu czy coś i moge to zebrać jak dotre do miejsca zgonu. Co to daje?

Odnośnik do komentarza

elo, mam pytanka, zaraz koło piekła za niewidzialnymi drzwiami obok bonfire'a jest taka pani u ktorej moge dac humanity, dalem jedno i nic sie nie stalo, co to daje ? Moge tez chyba ulepszyc potiony, co musze jej dac w zamian ?

 

W firelink schrine cos mi nie dziala ognisko, zauwazylem ze tej baby co siedziala w celi, nie ma jej juz (umarła?) dostałem jej eq i czarny orb. Co mam zrobic aby to ognisko zadziałało ??

Odnośnik do komentarza

Brakuje mi już słów.

 

Nie wiem ile już miałem podejść do tego gówna, ale mam dość, autentycznie. Jak wyglądały moje ostatnie dwie próby? Wyskoczyłem w kierunku wielkiej gałęzi w dziurze w ziemi, ale gdy byłem w powietrzu to oczywiście dostałem w łeb i mnie zepchnęło do dziury. Kolejne podejście - w sekunde po tym jak spadłem ze zjeżdżalni DOOKOŁA mnie wystrzeliły słupy ognia. Nie mogłem nawet przed nimi uciec. A to tylko dwie, wszystko poprzednie wyglądają podobnie.

 

Każda kolejna próba to modlenie się o szczęście. A szczęścia nie mam przy tej "walce" w ogóle. Przecież to jest CHORE, to nie wymaga ani skilla, ani rozwiniętej postaci, bo notorycznie trafiam na sytuacje które są dla mnie bez wyjścia. Ja wiem że taka jest natura tej gry, że można niektóre rzeczy powtarzać w nieskończoność, ale chwila moment - do tej pory gra miała do mnie jako taki szacunek, a teraz mnie po prostu szmaci najtańszymi sposobami. FROM straciło w moich oczach sporo. Całe Lost Izalith i ten boss to największe (pipi) jakie wpakowali do tej gry.

 

Pierwszy raz od kiedy gram w Demons i Dark autentycznie mam dość tej gry.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

zjedz snickers'a i jedziesz dalej :P

 

a tak na serio to zrób se przerwe, ochłoń. To co odpowie ktos a moje pytanka ?? WAZNE

 

 

elo, mam pytanka, zaraz koło piekła za niewidzialnymi drzwiami obok bonfire'a jest taka pani u ktorej moge dac humanity, dalem jedno i nic sie nie stalo, co to daje ? Moge tez chyba ulepszyc potiony, co musze jej dac w zamian ?

 

W firelink schrine cos mi nie dziala ognisko, zauwazylem ze tej baby co siedziala w celi, nie ma jej juz (umarła?) dostałem jej eq i czarny orb. Co mam zrobic aby to ognisko zadziałało ??

Odnośnik do komentarza

Jak zjeżdżasz to nie ruszaj się, tylko jedź po środku. Wtedy ogień cię nie uderzy jak spadniesz. I nie możesz stać za daleko niej bo zacznie tym spamować. Jak staniesz bliżej to będzie chciała cię drapnąć pazurami, ale to jest przewidywalne, więc nie powinno być problemu.

Skoro został ci środek to od razu jak spadniesz biegnij środkiem, ale nie do końca. Jest niewidzialna linia po przekroczeniu której podłoga się zapadnie, a ona zacznie machać łapami. Ciebie interesuje żeby podłoga się zapadła, a później odejdź w bezpieczne miejsce i zaczekaj aż skończy. Najpierw macha lewą łapą, a później prawą (od jej strony) i zanim zacznie robić to kolejny raz musi odczekać chwilę. Wtedy biegniesz, a z zapadniętą podłogą nie będzie problemu.

Alternatywnie, po zapadnięciu podłogi, możesz też odsunąć się jeszcze dalej żeby próbowała cię chlasnąć pazurem. Wtedy to już bez problemu przejdziesz, bo jej recovery time będzie dłuższy od tego z machaniem łapami.

 

23.10.jpg

 

Widzisz te dwa wystające kafelki centralnie nad ilością wyświetlanych dusz? W tym miejscu musisz biec. Tym sposobem nie będziesz musiał skakać, bo spadniesz od razu na korzeń.

Edytowane przez Crying_Wolf
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Ok, zacząłem dzisiaj grąc i bede wam zadawał noob questions, bo nie grałem w nawet w jedynke i nie ogarniam.

1. Czym sie różni bycie w formie hollowa od formy normalnej?

2. Co trace, a co zostaje mi po śmierci?

3. Jak zgine to zostaje po mnie jakaś kupka popiołu czy coś i moge to zebrać jak dotre do miejsca zgonu. Co to daje?

 

1) Gdy grasz w formie ludzkiej możesz przywoływać pomoc, zabici wrogowie częściej dropią ciekawe itemy i przy ogniskach można uzupełnić więcej(?) flaszek ze zdrowiem. Możesz być także zaatakowany przez innego gracza.

2)Tracisz tylko dusze i zużyte humanity, cały ekwipunek zostaje.

3)Zostaje zielony orb z duszami, ale jeżeli w drodze do swoich utraconych dusz to przepadają na zawsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki, jeszcze popróbuję Twoich rad, ale mam wrażenie to skrajnie losowa sytuacja. W sumie zawsze zjeżdżam środkiem - normą jest, że ognie pojawiają się wtedy za mną (zawsze), ale często jest tak, że kiedy spadnę to właśnie pojawiają się wszędzie dookoła, albo nie pojawiają się wcale. Pojawiają się za to własnie przed samą dziurą w ziemi i to jest niestety moja zguba - dostanę łapą, zachwieję się i nagle ogniowy spam. Zerknąłem już na kllka youtubowych filmów i właściwie u każdego wygląda to inaczej (u jednej osoby nawet te podstawowe ataki łapskami są bardzo rzadkie, a mnie czasem wali w łeb bez wytchnienia). Jeszcze gdyby to była kwestia jakiejś serii ataków, którą można zapamiętać, albo po prostu kwestia zręczności. Jednak nie, to jest po prostu loteria :P Czasem mnie po prostu ledwie muśnie ale zepchnie w dziurę, a czasem na raz wali łapami i zionie ogniem. W sumie jeden z uploadujących filmiki fajnie okreslił tę walkę "bardzo prostą i cholernie trudną" :P

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Nom, to random. Mi czasami w ogóle nic nie robiła jak leciałem już na środek. Zanim się ogarnęła to ja już byłem daleko za korzeniem. A innym razem jak zaczęła pizgać to dobre 15 minut potrafiłem stracić zanim zdecydowałem się biec. Jak zacznie machać łapskami to też zawsze odsuwaj się dalej niż ci się wydaje, że jest ok, bo hit detection jej palców jest jakiś po(pipi)any.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
bo hit detection jej palców jest jakiś po(pipi)any.

Własnie zauważyłem :P Czasem trafia we mnie, mimo że smagnęła gdzieś nad głową, a innym razem kiedy jestem pewien że mnie powali, to okazuje się że chybiła.

 

Ale to bez różnicy - dwie próby przy stosowaniu się do twoich rad i padła. Dzięki dozgonne, jutro będą trzy plusy jak mi się dzienna pula zresetuje :P Oczywiście nie obyło się bez dziwów (znowu ogień pojawił mi się przy samej dziurze, mimo że zjechałem normalnie legalnie na środku, no ale cóż).

Edytowane przez K@t
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

a ta co pisalem ze jest kolo piekla to nie jest przypadkiem ta sama osoba ?? i co co mam jej dawac to humanity

elo, mam pytanka, zaraz koło piekła za niewidzialnymi drzwiami obok bonfire'a jest taka pani u ktorej moge dac humanity, dalem jedno i nic sie nie stalo, co to daje ? Moge tez chyba ulepszyc potiony, co musze jej dac w zamian ?

 

W firelink schrine cos mi nie dziala ognisko, zauwazylem ze tej baby co siedziala w celi, nie ma jej juz (umarła?) dostałem jej eq i czarny orb. Co mam zrobic aby to ognisko zadziałało ??

Edytowane przez szymek_maniak
Odnośnik do komentarza

To jest Chaos Servant covenant. Po przyłączeniu się do niego powinieneś dostać Great Chaos Fireball. Jak dasz jej 30 humanity to dostaniesz Chaos Storm i skrót do Lost Izalith (bardzo przydatny, bo nie trzeba przechodzić przez zdecydowanie najgorszą lokację w grze i można ominąć 2 bossów, chociaż jak przechodzisz dopiero pierwszy raz to raczej nie będziesz chciał niczego pomijać).

 

Estus Flask można ulepszyć dając jej Fire Keeper's Souls - do znalezenia w paru miejscach, oraz za zabicie niektórych NPC.

Odnośnik do komentarza

Witam towarzystwo. Mam mały problem... chodzi mi o humanity:) im więcj tym "lepszy" drop, ale dlaczego po 10-tym licznik zatrzymuje się na 210? Mam magiczny pierścionek który TO zwiększa, ale nie o to chodzi prawda. Druga sprawa, jak do cholery zmusić female ghost do "dropnięcia" GHOST BLADE wczoraj spędziłem cały dzień na tym i NIC!!! Pociąć się można. Z góry dziękuję za info...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...