Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

@K@t - To już ostatni boss - po jego pokonaniu zaczynasz NG+.

 

@genjuro - skalowanie dla broni generalnie kończy się na 40 w danej statystyce - później przyrost jest tak mały, że nie opłaca się więcej tego podbijać. Jest jednak kilka miracles, które wymagają wyższego Faith, więc jeżeli grasz klerykiem to możesz dobić do 50. Na początku pakuj tyle, żebyś mógł używać miracles, których chcesz, a jak zdobędziesz Divine Ember to możesz podnieść do zakładanej wartości, żeby mieć maksymalny damage.

Ogólnie przy planowaniu postaci polecam Dark Souls Stat Calculator - można sobie "przetestować" różne buildy, zobaczyć jakie będą tego wyniki i zdecydować czy rzeczywiście chce się zrobić taką postać bez spędzania wielu godzin w grze na robieniu tego metodą prób i błędów.

Edytowane przez DaN3000
Odnośnik do komentarza

Wyczytałem, że na NG+ wyparowują m.in. zebrane embery. Kiedy jednak oddałem już wszystkie poszczególnym kowalom, to wszelkie opcje upgrade'owania i tworzenia broni będą dostępne od początku kolejnej gry, czy lepiej zająć się ekwipunkiem jeszcze teraz?

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Rety, nie mam siły już farmić niektórych slabów (w sumie brakuje mi max rozwiniętych broni divine, chaos i enchanted bodajże). Zostawię to sobie chyba na kolejny playthrough, bo do trofeów mi się wcale nie pali i jutro zabieram się za Gwyna. A gry nadal nie mam dość.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

No i skończone.

 

W sumie nie wiem co powiedzieć, ale większość z tych 75h spędzonych z grą to były absolutnie epickie i cudowne godziny. Dark Souls zdeklasowało u mnie Skyrim jeśli chodzi o zeszłoroczne RPGi. Nawet nie ma sensu wypisywać plusów, bo nie skończyłbym do rana.

 

Jednak wspomnę tylko o paru poważnych wadach:

Brako nieco tych wszystkich fajnych motywów i zależności, które były obecne w Demon's Souls (world tendency - nie twierdzę że powinni to przenieść dokładnie w takiej postaci... ale przydałoby się nieco więcej znaczących konsekwencji naszych wyborów i ich wpływu na wygląd świata).

 

Niektóre lokacje totalnie z dupy. Demon Ruins i Izalith, mimo że wyglądają fajnie, sprawiają wrażenie wrzuconych na siłę i bez pomysłu.

 

Mimo wszystko Dark Souls to jedno z najlepszych doświadczeń w ostatnich latach (ostatnio chyba tylko BioShock tak mnie porwał). Kto nie grał ten trąba :P Btw - nie uważam się ani za gracza hardcorowego, ani cierpliwego (przeciwnie) ale przy Dark Souls bawiłem się świetnie - jedynie przy jednym z końcowych bossów straciłem sporo nerwów, ale to raczej z powodu beznadziejnie zaprojektowanej walki, niż z powodu mojej słabej woli. Polecam każdemu, kto chce się sprawdzić.

Edytowane przez K@t
Odnośnik do komentarza

Właśnie dobiłem do drugiego dzwonu pokonując o ile się nie mylę ' Chaos Witch Qualaag ' (?) i chciałbym się poradzić... ze względu że nie do końca ogarniam wszystkie mechanizmy gry ( a jak wiadomo gra nie raczy nas żadnymi podpowiedziami ). Mam 21 tys. dusz i chciałbym je dość bezpiecznie i szybko ulokować + masę zbędnego ekwipunku ( jak sprzedawać? ), gdzie mogę to zrobić w okolicach ogniska w następnej lokacji? ( Demon Ruins?) I co byście polecili, bo szczerze mówiąc ja sam nie mam bladego pojęcia co z tym zrobić a żal mi to przej.ebać od razu za rogiem... Z góry dziękuję za podpowiedzi, oraz pomoc :)

 

Postać:

28 lvl, 'zbroja' głównie z części Shadow, oprócz rękawic (Crismon g.), Drake Sword, oraz Crystal Shield.

Edytowane przez WidmoPL
Odnośnik do komentarza

hehe ja jestem w tym samym miejscu tylko 39 lv, w demon's ruins jest prawie na poczatku boss ktory jest dosyc ciezki, męcze sie z nim troszke :P

 

co do sprzedazy mozna sprzedac u pewne stwora w firelink schrine, ale za smieszne dusze wiec ja nie sprzedaje

 

a ile bossów juz rozwaliles ??

Edytowane przez szymek_maniak
Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam pytanie dla obeznanych.

Jestem obecnie w Blighttown bagna i po zdobyciu klucza do New londo ruins postanowiłem odblokować te przejście. Przy okazji chciałem zajrzeć do Firelink Shrine,po dotarciu na miejsce okazało sie że ognisko jest ugaszone a ponownie rozpalić go nie mogę,na dodatek kobieta za kratami ( ta która ulepsza Estus flask) nie żyję.

O co chodzi? Czy to normalne,czy może jednak gdzieś coś zrobiłem nie tak?

Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

ja jestem po pokonaniu Chaos Witch Qualaag i mam 41 SL :) po bagnach latałem w zestawie shadow. Teraz widzę że czeka mnie dalsza część podziemi tyle że z jakąś lawą i jeszcze nie wiem co tam się przyda ;)

 

To jesteśmy w tym samym momencie! i czy ktoś może się orientuje ' w zapleczu fabularnym ' co dalej napędza siepanie kolejnych ton przeciwników? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...