Skocz do zawartości

Dark Souls


McDrive

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady - mam obie konsole i na którą brać Dark Souls? Wyglądają ponoć tak samo - kwestia sterowania. Ponoć na 360 nie za szczęśliwie rozmieszczono blokowanie - i dlatego się pytam - która wersja ma wygodniejsze sterowanie? osobiście preferuję pada do 360 (wszelkie multiplatfermowe shootery tylko na 360) zaś do slasherów ps3. przy dłuższym posiedzeniu z padem ps3 bolą mnie ręce i spusty są tu delikatnie mówiąc z dupy. Ale słyszałem, że mimo świetnych spustów na 360 blokowanie zrobili na bumperach czyli i tak kiszka. Może ktoś coś opisac? Jaką wersje Dark Souls brać pod względem sterowania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj męczyłem Dark Soula cały dzień (serwery bety Ghosta działały fachowo dzisiaj), tak więc zmęczyłem tytuł dość mocno bo obszedłem prawie całe Sen's Fortress, wbiłem się do Anor Londo i jestem tuż przed walką z magicznym duo (już raz mnie u(pipi)li). Mam pytanie: próbuje pokonać Ornsteina jako drugiego po tym wspaniałym booście, czy jest jakiś dobry sposób na niego? przynajmniej taki który pozwoli mi w miarę unikać jego niesamowicie długiej włóczni? Warto ciągle go atakować? (używam Zweihandera +10 i dodatkowo mam Kite Shield +10) czy może lepiej starać się zajść go od tyłu?

Odnośnik do komentarza

Trzeba się paradoksalnie trzymać dosyć blisko niego, ale trzeba uważać bo ma atak dupą grubego kolegi dodatkowo z elementem lightning. Trzeba nauczyć się go rozpoznawać wcześniej i wyjść poza schockwave tego ataku i karać silnym szlagiem z 2 rąk.

 

Aha i można się chować przed jego gej protectilami za pozostałości filarów, więc jeżeli potrzebujemy się uleczyć to uciekamy i chowamy się za filar w razie gdyby strzelał, ale musimy uważać na jego dive'a z włócznią.

 

Jak ci mówiłem na livie chrno - to jest chyba najtrudniejsza walka w grze - po niej cała reszta jest już lajtowa. No może jeszcze Nito może wkurzać bo spawnuje szkielety w nieskończoność, ale na szczęście ma atak, który je unicestwia.

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Sprawa jest banalna, kto chce będzie grał na padzie,a osoby preferujące kombo mycha+klawiatura pobindują sobie klawisze według swojego uznania i preferencji.

 

 

No właśnie w tym sęk że gra ma nie używać w ogóle myszki (or somethin like that). Ja właśnie niedawno uciukałem Orsteina i Smougha, niestety chcąc nie chcąc to tym pierwszym który padł był Ornstein bo w Solaire'u obudziła się ukryta siła i nim się zorientowałem to Ornstein był na jeden strzał. Tak więc będzie ciekawa walka w NG+ z owym bossem xd . Niestety również dowiedziałem się przed chwilą że do upgrade'owania tych broni z soulami bossów potrzebne są głównie Demon Chunk / Titanite to lekko mi humor się zepsuł mając świadomość że jedyny respawnujący się Demon jest gdzieś tam w ciemnej pupie....

Odnośnik do komentarza

W swoim poście chciałem jedynie przedstawić swój pogląd, iż nie wyobrażam sobie grania w Dark Souls na klawiaturze. Pewne tytuły sa stworzone na pada a inne na combo: gryzoń & klawiatura...

 

No właśnie w tym sęk że gra ma nie używać w ogóle myszki (or somethin like that). Ja właśnie niedawno uciukałem Orsteina i Smougha, niestety chcąc nie chcąc to tym pierwszym który padł był Ornstein bo w Solaire'u obudziła się ukryta siła i nim się zorientowałem to Ornstein był na jeden strzał. Tak więc będzie ciekawa walka w NG+ z owym bossem xd .

 

Nie będzie tak źle, wystarczy uzbroić się W Avelyn, Orstein ma pewne ruchy, podczas których możesz bezpiecznie naku*wiać ;)

 

Niestety również dowiedziałem się przed chwilą że do upgrade'owania tych broni z soulami bossów potrzebne są głównie Demon Chunk / Titanite to lekko mi humor się zepsuł mając świadomość że jedyny respawnujący się Demon jest gdzieś tam w ciemnej pupie....

 

To też nie jest wcale taki wielki problem, korzystając z pewnego shortcuta możesz w miarę szybko dostać się do tego demona, nie wspominając o tym, że masz pewny drop. Czy ktoś jeszcze pamięta monotonne farmienie z Demon's Souls...? :rolleyes:

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj w temacie Dark Soula przyszło mi się zmagać ze wspaniałymi Four Kings którzy to magicznie ruchają mnie w pupę bo jak inaczej wyjaśnić to że drugi król używa wiecznie graba i wysysa ze mnie całą energie w 10 sekund =_= . Poza tym czy ktoś zna jakiś ciekawy sposób na Ceaseless Discharge? Powiem szczerze że całkiem mi przypadł do gustu Greatsword of Artorias ale no niestety mocą przebija go Zweihander (choć ten pierwszy zużywa mniej staminy i jest szybszy).

Odnośnik do komentarza

Generalnie vita build+ elemental weapons i idziesz przez grę jak przecinak.Co do 4kings to primo musisz się trzymać blisko i segundo masz określony czas zanim kolejny się zespawnuję, więc jak będziesz za wolny to i z 3 albo 4 naraz będziesz musiał walczyć.Ogólnie stone armor set i ten boss jak większość w grze to jest żart,a nie wyzwanie.

Odnośnik do komentarza

No ja akurat używam tej słabszej wersji która wykorzystuje 2 statsy (czyli nie jest to ten True version).

 

 

Co do Four Kings to właśnie problem w tym że drugi Król używa od samego początku tego graba którego nie jestem w stanie uniknąć (normalnie leci na mnie jak Homing Missile) i w tym problem bo tak to pierwszego piorę bez problemu, tylko stanąłem na drugim bo coś stwierdził że używanie broni jest pase i wysywa ze mnie energię życiową niczym komar na haju.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

No mam Zweihandera +13 więc sądzę że i on wystarczy, zresztą musze podbić trochę jeszcze Vitality i może pójdę spróbować ponownie swoich sił (a stone armor nawet nie wiem czy mam w skrzyni więc bym musiał się dodatkowo po nią kopsnąć, zresztą preferuje bardziej Black Iron set). Poza tym muszę cache konsoli z kasować bo nic mi nie da używanie czegokolwiek jak drugi (pipi)y król niezależnie co zrobię (tak unikanie kompletnie (pipi) daje) jedynie co robi to łapie mnie tym uściskiem niezależnie jak szybko uciekam lub jak daleko odskakuje on i tak mnie dogania (zachodzenie też g warte jest jak on magicznie odwraca się w sekundę w moją stronę).... . Zresztą mając prawie na liczniku 60h czuje się jakbym grał z dwu krotnie tyle czasu i aktualnie odczuwam cholernie duże zmęczenie tą pozycją bo szczerze to ani uczciwym poziomem trudności ani tym bardziej gameplayowo Dark Souls nie jest godzien pastować butów Monster Hunter Tri (konwencja bardzo podobna). Tym bardziej też wiem iż jeżeli chce zdobyć trochę opcjonalnego stuffu to jeszcze daleko droga przede mną..... :X

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...