Skocz do zawartości

The Social Network


Wiolku

Rekomendowane odpowiedzi

"Jak zostać królem" (swoją drogą głupie tłumaczenie, ale to nie pierwszy raz) faktycznie ma szansę coś namieszać. Ale patrząc po typach krytyków z USA przed galą po podliczeniu nagród TSN ma wielkie szanse. W tym roku raczej nie ma alternatywy.

Odnośnik do komentarza

No ale to jest film dla krytyków, więc te nagrody mogą mylić. Publiczność bardzo lubi "King's Speech". Osobiście wolałbym, żeby wygrało "Social Network" i komentatorom na Filmwebie żyłka pękała z niemożności zrozumienia, jakim cudem ktoś może mieć inny gust, niż oni. Forum "The Hurt Locker" do dzisiaj tętni nieudolnym hejtem, regularnie wchodzę i brechtam.

Odnośnik do komentarza

Ignoranci z Filmweba to jedno, ale osoby, które zachowują się, jakby pozjadały wszystkie rozumy i były ponad innymi, to drugie. Zresztą, rozum rozumem, tu bardziej chodzi o podejście "ja się znam więc wiem, czy coś jest dobre, chooy z tym, że tobie się nie podoba, ja się znam więc to o tobie źle świadczy, że ci się nie podoba".

 

Zgodziłbym się ogólnie z tym Twoim dłuższym postem z poprzedniej strony, ogqozo, gdyby nie to, że sam zacząłeś wpadać w szufladkowanie "ja, prawdziwy znawca filmu, i oni, bez wykształcenia, niedzielni widzowie". Wiadomo, trudno uznawać za poważne opinie internetowych krzykaczy, ale też bez przesady w drugą stronę, bo równie śmieszą przeintelektualizowani krytycy.

 

Social Network w mojej opinii świetny film, Hurt Locker nie przypadł mi do gustu, zero podniety, wręcz średniak.

Odnośnik do komentarza

No nie chciałbym wchodzić w te rejony, bo jak mówię, nie uważam, żeby wartościowanie gustów miało sens, ale bądźmy szczerzy, korelacja wykształcenia i gustu filmowego jest bardzo duża. No i co, mam kłamać? W dzisiejszej cywilizacji internetowej wykształcenie nie jest nawet kwestią klasy, tylko wyboru, więc nie wiem, co w tym dziwnego. Ktoś tam spędza czas ucząc się geodezji lub programowania, inny analizuje filmy. Jezus, o kim niby źle to świadczy. O nikim.

 

Nazywanie krytyków filmowych "przeintelektualizowanymi" to tak, jakbyś stwierdził, że Robert Kubica jest gorszym kierowcą od ciebie, bo jest "przejeżdżony". No tak, jaki śmieszny Robert, po co on tak jeździ, gupka z siebie robi, kiedy można sobie powoli trabancikiem na trasie z Lublina do Rzeszowa jeździć. No można, nie ma w tym nic złego, samochód jest dla człowieka a nie odwrotnie. Ale nazywanie Roberta śmiesznym, bo jest w jakiejś jednej rzeczy bardziej doświadczony od ciebie, to żenada.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W końcu obejrzałem ten film i zupełnie nie rozumiem tak skrajnych opinii o nim. Wg mnie nie jest jakiś specjalnie wybitny, ale z drugiej strony dnem też nie jest. Rola Eisenberga dobrze zagrana, a niektórzy drą się wniebogłosy że co i jak... Kilka filmów biograficznych widziałem i ten jakoś nie zrobił na mnie takiego wrażenia.

8/10 ode mnie.

Odnośnik do komentarza

Jak na tak beznadziejną tematykę to film nadspodziewanie dobrze się ogląda. Eisenberg idealnie dobrany do roli nerda, nie wiem kto mógłby zagrać to lepiej.

Cena ? On jest zbyt pi/zdowaty nawet na walenie w klawierkę. Fincher powinien dostać osobną nominację do Oscara za obsadzenie Timberlejka bez jednoczesnego położenia filmu.

 

Sama historia niczym nie zaskakuje, ale sposób narracji powoduje, że jakimś cudem człowiek śledzi to z zainteresowaniem. Jedyne, co mi się mocno nie podobało, to ta sucz na procesie z kumplem. Laska wczuwała się w kompas moralny i na koniec musiała oczywiście banałem ku pokrzepieniu serc sypnąć.

 

W ogóle nie bardzo rozumiem tą falę emocji towarzyszącą filmowi. Może gdybym był w jakimkolwiek stopniu zainteresowany fejsbukiem mógłbym się w to jakoś bardziej wczuć, ale nie zmienia to faktu, że Fincher odwalił kawał dobrej roboty i film spokojnie łapie się do zeszłorocznej czołówki, więc nie widzę powodu do rozdzierania szat nad nominacją oscarową.

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...