Skocz do zawartości

Seria Megami Tensei


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzis na Promocji w sklepiku Sony sa gierki:

 

Digital Devil Saga - 12,50 zł 

Digital Devil Saga 2 - 12,50 zł

 

Pytanie mam takie: czy te gierki sa fabularnie w jakis sposob powiazane z SMT Lucifers Call ?? Mam to jeszcze w orginale na PS2 ale czeka jak i miliard innych gier na to az bede mial wiecej czasu. Skoro jednak jest opcja kupienia tanio wczesniejszych to ogralbym w kolejnosci jak trzeba (kiedys, pewnie w przyszlym roku). 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Atlus US potwierdził,że Devil Survivor2: Record Break na 3DSa będzie miał premierę w USA w przyszłym roku:

 

 

Atlus is bringing Shin Megami Tensei Devil Survivor 2: Break Record to 3DS in North America in early 2015 as Shin Megami Tensei Devil Survivor 2: Record Breaker, the publisher announced.

An enhanced version of the 2011 DS title, Record Breaker adds full English story voices, completely relocalized dialogue, and a new episode that continues after the final day of the original Devil Survivor 2, which is nearly double the length of the original game and can be accessed immediately from the title screen. And no knowledge of the original Devil Survivor is required to play its sequel, so newcomers to the series won’t lack any crucial plot information.

Find a full plot summary and features list below.

Summary

The world of
Record Breaker
is on the brink of non-existence. Just before the heralding of the apocalypse, when life was normal, some thrill-seekers were registering on a website that promised to deliver fake videos of their friends being killed. As people wondered what these videos could mean, an invasion began and humanity was forced to face a struggle to survive in an unprecedented catastrophe. For the main character and his friends, they stand up for humanity when the very same website uploads an application on their cell phones, summoning demons. From there, newly minted demon tamers begin the fight to survive and save the future of mankind, but the protagonist’s decisions aren’t without consequences. What he chooses may save the lives of his friends, or seal their fate.

For those who played the original
Devil Survivor 2
, the new plot expands the story by continuing the game from the ending of the original game. This continuation introduces a new character to the game, Miyako Hotsuin, but her origins are deeply shrouded in mystery.
Record Breaker
gives players the option of either skipping to the new content right away or playing through the original game first, suiting the needs for all experience levels.

Main Features
  • Tactical Combat with a Side of Demon Fusion -
    The elements that make the
    Devil Survivor
    series great are back and better than ever with robust, turn-based strategic combat. Since the game is part of the
    Shin Megami Tensei
    franchise, fusing demons together to form a stronger army is back as a core mechanic!
  • Choose Your Own Fate -
    The line between life and death is razor-thin in
    Record Breaker
    . Actions have their consequences, and in the wake of the apocalypse, a wrong choice can result in the permanent death of a character. Multiple endings present the challenge of making all the right choices at the right time.
  • Extra Content Atlus is Known For -
    Record Breaker
    expands on the original
    Devil Survivor 2
    by nearly doubling the amount of storyline for a total of more than 100 hours of strategic game play and consuming plot, with the additional mystery of Miyako Hotsuin to unravel.
  • New Personalities to Discover -
    For the first time,
    Devil Survivor 2
    is getting fully voiced English story dialogue. The voiced dialogue in both the new content and the original story gives added depth in bringing the game’s characters to life from ominous beginning to dramatic end.
  • Enhanced game play -
    Record Breaker
    gives player characters new abilities, and the world is chock full of more demons to fuse.

Shin Megami Tensei Devil Survivor 2: Record Breaker will be available at retail and on the Nintendo eShop for $49.99 when it launches in early 2015.

Watch the debut trailer below. View the first English screenshots at the gallery.


Read more at http://gematsu.com/2014/12/devil-survivor-2-record-breaker-coming-north-america-early-2015#uJ0sY61I2oBCv3E0.99
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenia z 3DS na szybko...

 

Persona Q... rozczarowująca. Od strony "fabularnej" gra niemal wyłącznie dla fanów, lub osób znających P3 i P4. "Stuff happens", zaś gra nie raczy niczego sensownie wytłumaczyć, oprócz błyskawicznego przedstawienia bohaterów. W dodatku kluczowym aspektem są tutaj interakcje między postaciami, aniżeli sama historyjka. Niemniej jednak nie sądzę, żeby nawet to doceniły osoby, które Person nie znają. Tymczasem gameplay'owo to zmodyfikowany Etrain Odyssey, z uwzględnieniem horrendalnego wymogu rysowania mapy. Szczerze nie mam pojęcia jak ten "ficzer" może komukolwiek się podobać, tj. rysowanie korytarzy, ścian i przeciąganie ikonek na małym ekraniku konsoli. A nawet jeśli, to mógł Atlus pójść po rozum do głowy i udostępnić opcję "dla każuali", bo obecny automapping jedyne co robi, to wypełnia pola samych korytarzy - nawet bez ścian. A przecież w tak rozległym dungeon crawlerze mazanie każdego kawałeczka lokacji zajmie wieczność. Osobiście mam nadzieję, że da się to to przejść "na oślep', bo sam mazać po ekranie nie mam zamiaru.

 

Niemniej jednak świetna muzyka i przyjemny system walki, który uwzględnia elementy charakterystyczne dla Person. Gra jak najbardziej przyjemna, lecz nie taka cudowna we wszystkich aspektach. IMO tylko i wyłącznie dla fanów Person i/lub Etrian Odyssey.

 

 

Nieco lepsze (pierwsze) wrażenie zrobił na mnie SMT4, ale i tutaj miałem nadzieje na więcej. Początek jest zwyczajnie mdławy, naciągany i przewidywalny. Po pozycji z cyferką w tytule oczekiwałem czegoś choćby próbującego nawiązać do takiego Nocturne i poprzedników, a tymczasem dostajemy dziwne pseudo-fantasy, gdzie z góry wiadomo jak potoczy się większość wydarzeń, kto jak skończy i co będzie sobą reprezentował itp. Plus nie podoba mi się ten cały miks sci-fi i fantastyki oraz cały motyw z "magiczną" rękawicą. To już Strange Journey miał moim zdaniem o wiele ciekawszą otoczkę, nawet ze swym Demonica Suit, choć "główną" odsłoną cyklu nie był. Raz jeszcze, gameplay'owo SMT4 jest w porządku, ale grając nie mogę pozbyć się wrażenia, że miał to być kolejny spinoff, którego przemodelowano na "pełnoprawną" odsłonę serii. Mam mimo wszystko nadzieję, że dalej się całość rozkręci od strony fabularnej. Strasznie nie lubię, kiedy mogę z góry bohaterom przylepić do czoła nalepki "chaos", "neutral" i "law".

Odnośnik do komentarza

Znamy okładkę i bonusową zawartość dodawaną do pre-orderów Devil Survivor 2:Break Code. A jest nią płytka z muzyką wybraną przez Meguro i Atlus team. Biednie,gdzie te dodatki pokroju artbooka i soundtracka w przypadku Persony 3/4 :(

 

Devil Survivor 2 Record Breaker pre-order bonus and box art
 
1419333528-devil-survivor-2-record-break
Your Days Are Numbered....to Get the Devil Survivor 2 Record Breaker Soundtrack CD that comes with Pre-orders and Limited First Run Copies!

Whether you're a mainline SMT fan, a Persona fan, or a lover of all things Atlus, the SMT: Devil Survivor 2 Record Breaker pre-order bonus item will figuratively rock your world! Why is that? Because the Soundtrack CD we're including with pre-orders and limited first-run copies is a special arrangement from
Shoji Meguro and the Atlus Sound Team!

Exclusive to the Nintendo 3DS, Devil Survivor 2 Record Breaker adds full English story voices, completely relocalized dialogue, and a new episode that continues after the final day of the original DS2. The new content nearly doubles the length of the original DS2 and can be accessed immediately from the title screen.
Odnośnik do komentarza

Chyba jestem w mniejszości jeśli powiem, że preferuję wersję NDS pozbawioną natrętnego voice-actingu, nawet jeśli gra nie ma tyle contentu.

 

Pogrywam sobie w miarę możliwości w SMT4. "Trochę" się rozkręca, ale nadal nie widzę tam niczego, co by wzbudziło choćby minimalne zaintrygowanie. Mechanika megatenów jest tam wrzucona "dla zasady" i nijak pasuje do przedstawionego settingu. Cathedral of Shadows w formie aplikacji magicznej rękawicy, rodem Devil Survivora, wywołała u mnie chęć odstawienia gry w cholerę.

 

Nie żebym daleko zaszedł.

Ledwo pokonałem Minotaura i zszedłem do kopalni.

Domyślam się, jak dalej potoczą się wydarzenia, kim są/będą napotykane postacie. No po prostu wszystko do bólu oklepane i - co najgorsze - zbyt dosłowne i bezpośrednie. Na tym etapie rozgrywki Strange Journey był o wiele bardziej wciągający i intrygujący, nawet jeśli też miejscami naciągany. Tam przynajmniej coś się działo, a tutaj... meh...

 

Nadal się łudzę, że dalej się rozkręci... Gameplay'owo jest dobrze, ale ten niestety nieszczególnie idzie w parze z resztą.

 

W dodatku stwierdzam, że naprawdę bym chciał jakieś sequel/spinoff Devil Summonerów, tych z PS2. Nie były to idealne gry, ale miały one największy potencjał i najwięcej oryginalnych pomysłów i rozwiązań, plus świetny setting i ciekawych bohaterów. No aż się prosi o więcej.

 

Ale nie, zamiast tego Atlus woli zainwestować w gry taneczne na Vitę, porty i remake'i... *sigh*

Odnośnik do komentarza

Czwórka się potem trochę rozkręca ale nie ma się co spodziewać poziomu Nocturne'a. Tamta gra trzymała za jaja od początku do końca.

Mnie też troszkę drażnił taki miks fantasy,samurajów i niedalekiej przyszłości. Z czasem jednak do tego przywykłem,widać,że Kaneko nie miał aż tak dużego wpływu na proces tworzenia gry jak w przypadku poprzednich odsłon. 

Muszę ci przyznać rację,że w SMTIV wszystko zostało za bardzo podane wprost na tacy i dosłownie, gdzieś tak w 3/4 gry jest juz lepiej bo poszczególne frakcje nie są do końca aż tak złe/dobre jak mi się przynajmniej wydawało.

 

Nowego Devil Summonera z wielką radością bym zobaczył bo setting,design czy bohaterowie byli naprawdę świetni i był to materiał na dłuższą serię.Może kiedyś jak już Atlus zremake'uje/przeportuje wszystko co się da. Choć nie powiem taka odświeżona składanka z SMT I/II na 3DSa/Vitę byłaby mega sprawą.

 

 

z innej beczki,wrzucam skany z nowego Famitsu z Devil Survivor2:

 

hymmkv.JPG

 

vmhsma.JPG

 

jgeexw.JPG

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Prawdopodobnie 4lutego doczekamy się jakichś nowych informacji o Personie 5 bądź innych projektach związanych z tą serią spin-offem:

 

Persona news livestream announced for February 4
posted on 01.24.15 at 05:15 AM EST by Thomas James (@iiotenki)
Pre-concert marathon livestream said to include much in the way of new Persona news.

image: http://gematsu.com/wp-content/uploads/2015/01/p4concert-600x338.jpg

p4concert-600x338.jpg

Atlus has just announced through the official Japanese hub for the Persona series that it’ll be holding a special “news flash” livestream on Wednesday, February 4.

The stream, which is taking place the day before the Persona Super Live 2015 concert at the Nippon Budokan concert hall starting at 1:00 PM JST (making it 11:00 PM EST Tuesday night), will last for over 30 hours, featuring content that will “spare no expense at conveying the charms of the Persona,” including those new to the series, as well as more importantly featuring “a slew” of new news pertaining to the Persona franchise. While the source post doesn’t explicitly mention that the Super Live 2015 concert proper will be included in the broadcast, its projected run time does overlap with the start of the show, which is currently set for 6:30 PM JST on Thursday, February 5. Links are not currently available at this stage, but Atlus has announced that livestream will be available on both the Persona Channel page, as well as NicoNico.

In the meantime, until midnight on January 30 JST, prospective viewers can also vote on their favorite song from the Persona series, as well as their favorite character from Persona 4 Golden. (Do note that the voting pages are obviously in Japanese.) Atlus is currently remaining mum on what it intends to do with the tallied votes, but has implied that they will play a role of some sort in the stream.

More information on the broadcast is said to be forthcoming at an unspecified date and time. Gematsu will provides updates on this story as they arrive.


Read more at http://gematsu.com/2015/01/persona-news-livestream-announced-february-4#dzfgx8FWjcEsXRRg.99
Odnośnik do komentarza

Patrzę na te skany dwa posty wyżej i czuję szczere obrzydzenie ogólnym designem postaci. Aż nie mam przez to ochoty wracać do DS2, o jakimkolwiek zakupie wersji "rozszerzonej" nie wspominając.

 

Pograłem wreszcie trochę więcej w Persona Q. Na liczniku niecałe 7 godzin, a ja nadal nie spotkałem drugiej ekipy. Ogólnie całość się strasznie wolno rozkręca. No niby plus taki, że w ogóle rozkręca, ale nie zmienia to faktu, że tempo jest ślamazarne, a gameplay monotonny. Na jeden level lochu przypada raptem garstka wrogów, często w tych samych kombinacjach. W dodatku ręczne rysowanie mapy to pomysł tragiczny, który kompletnie sobie odpuściłem, w związku z czym obijam się po jednakowych korytarzach "na oślep", mając wgląd tylko na mapę samych ścieżek, bez jakichkolwiek szczegółów. Prędzej wezmę i wydrukuję sobie mapki z neta, niż będę cokolwiek samemu mazał.

 

Cóż, przynajmniej pod jakimś tam względem gra wreszcie zaczyna trochę przypominać Personę, gdy już doszły mi fuzje. Później zdaje się dochodzą także side-questy, które mam nadzieję trochę urozmaicą zabawę. Czekam niecierpliwie na spotkanie drugiej ekipy, żeby wreszcie stworzyć swój "dream-team". Interakcje między bohaterami to ewidentny fanservice, ale w pozytywnym kontekście. Inna sprawa, że osoba, która w Persony nie grała będzie miała kompletnie odmienne zdanie, a bohaterowie pewnie w ogóle jej nie zainteresują - coś, co osobiście mogę powiedzieć o dwójce nowych bohaterów debiutujących w PQ, bardziej irytujących, niż charyzmatycznych.

 

W sumie sam nie wiem. Więcej mam do skrytykowania, niż pochwalenia, ale mimo tego chce mi się grać dalej. Obawiam się jednak, że jest to wynikiem tego, iż gra ma "Persona" w tytule i parę elementów 'megatenowskich'. Gdyby nie to, to pewnie nie miałbym wystarczająco samozaparcia, by brnąć dalej. Wiem już za to, że nigdy przenigdy nie sięgnę po jakąkolwiek odsłonę Etrian Odyssey.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...