November 11, 201015 yr Chyba mój ulubiony gatunek, porozmawiajmy o ulubionych reżyserach i aktorach najczęściej kojarzonych z tego typu filmami. Jak dla mnie Pesci, De Niro i Scorsese to najlepsze trio w historii kina!
November 11, 201015 yr Author piec lat po sukcesie chłopców z ferajny Scorsese nakręcił Kasyno i znów w głownych rolach obsadził De Niro i Pesci'iego, moim zdaniem całość wyszła lepiej niż w przypadku chłopców choć stawiam te filmy na równi.
November 12, 201015 yr Chyba mój ulubiony gatunek, porozmawiajmy o ulubionych reżyserach i aktorach najczęściej kojarzonych z tego typu filmami. Jak dla mnie Pesci, De Niro i Scorsese to najlepsze trio w historii kina! Zgadzam się choć osobiście zrobiłbym z tego kwartet bo dorzuciłbym Pacino. Kino gangsterskie zdecydowanie mój ulubiony gatunek w ogóle cała tematyka gamsterska. Przede wszystkim szkoda, że temat nie jest już tak eksploatowany jak dawniej przynajmniej w filmach. Co dziwne bo popęd na te ten temat nie gaśnie. Całe szczęście, że dostajemy "chociaż" seriale (i gry ;p) - Rodzinę Soprano no i teraz absolutnego mistrza Boardwalk Empire. Aha i klasyk, prekursor - Crime Story. Boli trochę, że "Wrogowie Publiczni" (jeden z ostatnich, jak nie ostatnich filmów "true gangsta") zawiódł. Nie jest to złe filmidło ale zdecydowanie poniżej oczekiwań. Warto obejrzeć świetne zwłaszcza pierwsza część dokumenty "Kokainowi Kowboje". Scorsese zdecydowanie rozp.erdala system zresztą kiedyś, gdzieś pisałem, że prędzej przestałbym ufać własnej matce niż Scorsese. Co do filmów (btw nawet mam specjalną półkę z filmami gansta ;p co jak co ale tu tylko oryginały wchodzę w grę) nowatorski nie będę poza małym wyjątkiem. Z ręką na sercu i lekkim zawstydzeniem, przyznam się, że dopiero od 2-3 lat przekonuje się do Kasyna. Przedtem ni w cholerę mi nie wchodził, wiem, że to klasyk, dzieło, przez niektórych uznawany za lepszy od Chłopców ale... Tak jak napisałem dopiero się do niego przekonuje. Jeżeli chodzi o rankingi to: Godfather > Goodfellas > Scarface > Kasyno > Dawno temu w Ameryce > Życie Carlita (widzieliście dwójkę o (pipi)a...) > Prawo Bronxu > Donnie Brasco > Gotti > American Gangster > Gangsterzy > Wrogowie Publiczni Choć to nie jest typowo gangsterski film to uwielbiam Blow - kapitalny. A nie lubię, nie przepadam za Nietykalnymi i kinem gangstersko - familijnym czyli Droga do Zatracenia. PS. Ostatnio dorwałem - nagrałem na TMC leciał Al Capone z 59 ale jeszcze nie oglądałem. Edited November 12, 201015 yr by SłupekPL
November 12, 201015 yr Kiedys stawiałem wyzej goodfellas od casyna, ale ponowny seans tego drugiego to znienil. Casino wins A widzieliscie film Capone z 75go? GRA TAM SLY!!! Co do Godfatherów to zdecydowanie najlepszym odcinkiem jest drugi, a trzeci to syf
November 12, 201015 yr Oprócz mega "każdy zna" klasyków warto zobaczyć np. "Białą gorączkę". Jak na film z 49 roku ogląda się świetnie. LINK.
November 12, 201015 yr Kiedys stawiałem wyzej goodfellas od casyna, ale ponowny seans tego drugiego to znienil. Casino wins A widzieliscie film Capone z 75go? GRA TAM SLY!!! Co do Godfatherów to zdecydowanie najlepszym odcinkiem jest drugi, a trzeci to syf To ile jest tych Caponów... Możesz podać jakiś link do tego z 75? Wiadomo, że dwójeczka Ojca najlepsza w zasadzie sequel idealny.
November 12, 201015 yr Kiedys stawiałem wyzej goodfellas od casyna, ale ponowny seans tego drugiego to znienil. Casino wins A widzieliscie film Capone z 75go? GRA TAM SLY!!! Co do Godfatherów to zdecydowanie najlepszym odcinkiem jest drugi, a trzeci to syf Godfather, najlepszy jest dla mnie jedynka. W dwojce dobry jets watek mlodego Vito.
November 12, 201015 yr Slupek - http://www.imdb.com/title/tt0072761/ , http://www.filmweb.pl/film/Capone-1975-4446
November 12, 201015 yr Podobnie jak Słupek ubóstwiam te klimaty. Trochę szkoda, że ostatnimi czasy zwolnił przemysł filmowy z produkcjami mafijnymi. Najbardziej lubię Ojca Chrzestnego, nawet 3, przez niektórych tak besztaną. A chyba Tony Soprano powiedział, że tak naprawdę, mało kto zrozumiał jej ukryte przesłanie. W zasadzie z filmów gangsterskich, które oglądałem, nie za bardzo podobał mi się tylko American Gangster. Wszystkie inne kocham i co jakiś czas do nich wracam.
November 12, 201015 yr Nie chce mi się gadać o klasykach, bo już dawno temu był taki temat i tam się wszystko powiedziało, łącznie z tym, czy scena upadania Sean Connerego w Nietykalnych była śmieszna, czy nie. Mam takie pytanie, czy ktoś widział "Bugsy", z Harveyem Keitelem, Benem Kingsleyem? Interesuje mnie on, gdyż jest oparty na faktach (wiecie, Bugsy Siegel, Meyer Lanski - jak ktoś nie kojarzy tych panów to niech lepiej ucieka z tego tematu poczytać książki). Jakoś rozgłosu nie zdobył, a tematyk bardzo ciekawa (chociażby narodziny Las Vegas) Następny film - włoski "Complicato intrigo di donne", po angielsku po prostu "Camorra", gra tak też Harvey, więc się zainteresowałem no i ten - Gangster (Hoodlum) z 1997, ponownie dobra obsada, Tim Roth jako Dutch Shultz, Laurence Fishbourne jako Bumpy Johnson, Andy Garcia jako sam Lucky Luciano. Właśnie czytam książkę o Luciano, więc tematyka mnie bardzo kręci. jak ktoś coś może powiedzieć o tych filmach to śmiało ;]. Ile można się podniecać Godfatherem, Goodfellasami czy Casino.
November 12, 201015 yr Nikt nie wspomniał o Pulp Fiction? Zayebiste kino dla prawdziwych męszczyzn. PF daje radę, Reservoir Dogs jest chyba nawet jeszcze lepsze, ale to parodia gangsterki, tak jak i Snatch.
November 12, 201015 yr kolejne filmy, który trzeba nadrobić - Joe Valachi z 1972 Mobsters 1991 Bonanno: A Godfather's Story 1999 Don Is Dead 1973 Lucky Luciano rzucam tytułami mniej znanych filmów. Dla mnie o tyle intrygujące, że oparte są na prawdziwych wydarzeniach - dla mnie to spory atut, nawet jak film ma jakieś niedociągnięcia. Jeszcze ich nie widziałem, ale mam nadzieję to nadrobić.
November 13, 201015 yr Z nowszych polecam Eastern Promises. W skrócie : rosyjska mafia w Anglii. W roli głównej Viggo Mortensen, na drugim planie między innymi Vincent Cassel. Może nie wybitny (no i klasykiem raczej nie będzie), ale bardzo dobry film w surowym klimacie. O klasykach też już kiedyś pisałem. Casino stawiam na równi z Goodfellas, po prostu wielkie filmy, ale nie odczuwam, żeby jeden był gorszy od drugiego. Co do trylogii Godfather, to jedynka u mnie najwyżej w rankingu, później oczywiście dwójka (ale głównie ze względu na wątki z młodym Vito) i trójka. Scarface nie podszedł mi jakoś bardzo, ale oglądałem go tylko raz, i to z siedem lat temu.
November 13, 201015 yr Nie wiem dlaczego nikt nie wspomnial o "Il Camorrista" G. Tornatore, ale pewnie dlatego, ze tylko ja sie tu znam na filmach.
November 13, 201015 yr Nowych gangsterskich to system niszczą obie części 'Public Enemy nr.1" z przegenialną rolą Vincenta Cassela. Co jak co ale ostry dym to żabojady zrobić potrafią.
December 13, 201015 yr Natknąłem się na ten news przed chwilą, pogrzebałem i wiadomo to już od jakiegoś czasu :o. Powstaje serial "Chłopcy z Ferajny" który ma być prequelem do filmu. Ponadto sam Scorsese pracuje/będzie pracować przy nim : http://www.filmweb.pl/news/Scorsese+w%C5%9Br%C3%B3d+tw%C3%B3rc%C3%B3w+serialu+%22Ch%C5%82opcy+z+ferajny%22-66520 A tu link do samego newsa: http://www.filmweb.pl/news/%22Ch%C5%82opcy+z+ferajny%22+serialem+telewizyjnym-65310 Ja wale ale news
December 15, 201015 yr http://www.cinemablend.com/new/Robert-De-Niro-Confirms-Joe-Pesci-And-Al-Pacino-For-The-Irishman-22233.html de niro, pesci i pacino razem u scorsese! Edited December 15, 201015 yr by tk___tk
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.