Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R.


Najtmer

Rekomendowane odpowiedzi

Okej, rozumiem, chociaż nie do końca zgodzę się z tym, że konsole nie podołają graficznie. Z tym nie miałyby problemów - gorzej mogłoby być z obliczaniem zachowań wszystkich NPC, a ten system w Stalkerach był akurat całkiem niczego sobie. Jednak z drugiej strony Bethesda potrafi obejść pewne ograniczenia i podobny system zachowania (wędrujący po mapie NPC) występuje w ich grach już od czasu Obliviona. Na nieco innych zasadach, ale jednak - da się.

 

Dlatego nie przyjmuję do wiadomości żadnych usprawiedliwień. Skoro od początku twierdzili, że poprzedni silnik był kulą u nogi, a nowy pozwoli im wydać Stalkera 2 także na konsolach, a teraz się z tego wycofują to chyba świadczy to tylko o nich. Na chwilę obecną na PC nie ma po prostu gry, której konsole by nie uciągnęły. Nie mówię o identycznym poziomie graficznym oczywiście. Utalentowany developer poradzi ze wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzajcie z tymi konsolami. Stare STALKERy ruszylyby bez problemu - chyba, ze z optymalizacja poszloby im tak samo jak w przypadku wersji PC (czyli c(pipi)).

 

Hah, a wiec ostatecznie zgadzam sie czesciowo ze Stona - na 100% nie poszlyby, tyle ze jesli za konwersje mialaby odpowiadac ta sama, a nie bardziej ogarnieta ekipa.

 

Bo jesli chodzi o ogolne mozliwosci konsol to nie jest to nic wykraczajacego poza ich mozliwosci.

 

A mapki w Stalkerze na pewno nie sa male, jednak pojedyncze sektory jednak sa mniejsze od calego swiata w Oblivionie / Falloucie.

 

Prawde mowiac to i tak konsole niewiele traca, bo znajac ich umiejetnosci optymalizacyjne gra mialaby gorsza grafe od Fallouta NV, tragiczny framerate, pop upy i inne cuda.

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Hah, a wiec ostatecznie zgadzam sie czesciowo ze Stona - na 100% nie poszlyby, tyle ze jesli za konwersje mialaby odpowiadac ta sama, a nie bardziej ogarnieta ekipa.

No to dlatego pisałem, że developerzy Stalkerów nie wiadomo jak utalentowani nie są niestety. W ogólnym rozrachunku to świetna seria, ale cholernie niezoptymalizowana. Najlepiej było właśnie w Zewie Prypeci. Podejrzewam, że dlatego własnie wycofują się z produkcji na konsole - dalej nie potrafią okiełznać silnika.

 

Szkoda.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

ZRODLO: stalker.pl

 

Dla wielu fanów S.T.A.L.K.E.R.a będzie to najlepsza wiadomość na święta.Prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 są kontynuowane. Taką wiadomość możemy znaleźć zarówno na oficjalnym koncie Twitter jak i na stronie w serwisieFacebook. Oprócz tego GSC opublikowało 9 concept artów. Są to te same grafiki, które wcześniej wyciekły.

The Stalker team continues work on the project and hopefully everything will turn out well.

Tłumaczenie:

Zespół odpowiedzialny za S.T.A.L.K.E.R.a kontynuuje prace nad projektem. Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Wiesz, w stalkerze niby było mmo tylko z komputerem [XD] więc co za problem przenieść to do neta. Mnie bardziej martwi że to freemmo ;/ Ogólnie raczej jestem sceptyczny jeśli chodzi o ten projekt. Jeśli mają prawa do silnika, to niech na nim zrobią grę w klimatach stalkera i si. W końcu utracili chyba tylko prawa do marki, c'nie?

Odnośnik do komentarza

Takie tam MMO, juz nie gadaj. To, ze postacie mialy dobre AI tylko dodawalo do gry.

Jakby Lonerzy teabagowali mutanty to wtedy by bylo MMO.

GIB AMMUNITION OR I REPORT U HUEHUEHUEHUE

 

 

 

 

Pewnie chca sprobowac czegos nowego. Szkoda, bo jedyne co ich fajni chca (jak narazie - wiadomo) to wiecej tego samego. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie widzę tej gry w wersji z serwerami na kilka tysięcy [?] osób. Stalker to klima raczej samotnego biegania i spotykania od święta innych ludzi,a w takim mmo co się obrócisz, to ktoś bije moby :F Może coś jak GW1 że zbierasz paczkę 4 osób i lecicie na przygodę [no ale to też bez sensu] lub sobie łazicie. No nie wiem jak oni to chcą zrobić.

Tak czy srak smutek ;/

 

A za(pipi)iście by było gdyby to ruskie chłopaki od Metro wykupiły :D

Odnośnik do komentarza

Kilka pytań mam, gdyż chciałem sobie w wakacje nadrobić parę PCtowych zaległości, a Stalker jest na szczycie listy. Pierwsze - czy działa bez problemu na Win7. Drugie - widziałem na Allegro różne edycje/części Zew, Cień, Niebo. Która jest pierwsza, w jakiej kolejności grać?

Odnośnik do komentarza

Chronologicznie [wg. wydarzeń] :

 

Czyste Niebo

Cień Czarnobyla

Zew Prypeci

 

Z tym że Czyste Niebo [czyli 2 część] to najmniej udane jest akurat, więc możesz się zniechęcić. Ogólnie możesz grać jak chcesz, wszystkie powinny działać na win7. Jak masz dobrego kompa, to do starszych części znajdziesz mody które poprawiają grafę i zarzynają pieca ;) Ja najlepiej wspominam Cień Czarnobyla [pewnie przez to, że to akurat pierwszy stalker ;) ] , później Zew, na końcu Czyste Niebo [nie skończyłem, bo cośtam, pewnie bugi ;) ].

 

Jak chcesz grać to musem jest spaczowanie, bo te gry na początku były strasznie zabugowane. Często THQ ma promocje na gierki i stalkery można wyrwać za kilkanaście plnów.

 

<eh, przecież w tej grze jak była noc i burza i miało się dobrze ustawienia gammy w opcjach, to widziało się raz na kilkanaście sekund, jak akurat był grzmot i błyskawica rozświetlała okolicę... takich gier już się nie robi :( >

Odnośnik do komentarza

chcesz kupic stalkera Aux ? ;)

czyste niebo jest ok.

czasami sie zdarzaja odchyly w zadaniach pobocznych ze npc gdzies poszedl i go zona upolowala :D

lub posilki nie chca przyjsc bo wpadly w anomalie ale jak to w zyciu :)

 

ps Bet'a nie ma praw juz zaprzeczyli temu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...