Skocz do zawartości

Luźne gadki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ofsajd

Piłka południowoamerykańska nie jest lepsza od Europejskiej. Jest bardziej efektowna, szybsza, mniej taktyczna, bardziej nieprzewidywalna. To wszystko jednak nie świadczy o tym że jest lepsza, co pokazują finały mistrzostw świata.

 

Europa - Walc Wiedeński, Ameryka Płd - Samba, niby też taniec, a zupełnie inaczej to wygląda.

Edytowane przez Ofsajd
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A Ty wytłumacz dlaczego uważasz, że jest odwrotnie i jak podasz jakieś sensowne argumenty to ja Ci wytłumaczę dlaczego się mylisz:)

 

Nie uważam, że jest odwrotnie, bliżej mi do opinii Ofsajda.

Jeżeli uważasz, że gdzieś, w Europie lub Ameryce Płd., poziom jest wyższy, powiedz mi na jakiej podstawie tak uważasz.

Odnośnik do komentarza

Najlepsi gracze i trenerzy z Ameryki Płd. idą do Europy, a nie na odwrót. Wystarczający argument?

 

Ofsajd napisał o finałach Mistrzostw Świata. Nie wiem do końca, co miał na myśli, ale... Popatrzmy na to, gdzie grali zawodnicy medalistów. Było ich 69. W Ameryce Południowej grało 0. W Europie 69. Widać jakąś prawidłowość? W Urugwaju proporcje wynosiły 8-15 na korzyść Europy. Wśród zespołów, które odpadły w ćwierćfinale: 27-49 (jeśli zaliczymy Meksyk do Ameryki Południowej). I tak dalej... W Europie gra po prostu więcej dobrych zawodników.

 

Wyobrażasz sobie, żeby np. Messi nagle stwierdził: "kurde, idzie mi tak dobrze, może uda się przejść do River Plate"? A z drugiej strony: czy wyobrażasz sobie, że zawodnik wymiatający w Copa Libertadores nie zostanie kupiony czym prędzej przez Real czy Chelsea? Ja nie. Bo w Europie poziom jest bez wątpienia wyższy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O to mi chodziło. Większość dobrych piłkarzy i trenerów pracuje w Europie. Może i piłka w Brazylii jest przyjemniejsza dla oka, ale która z drużyn z Ameryki pokona Barcelone, Real, Manchester czy Inter? Jakoś sobie tego nie wyobrażam ;) Ameryka Południowa to wylęgarnia talentów, które później trafiają do Europy, może jakby zaprzestać ten proceder i wszyscy Brazylijczycy graliby u siebie to może byliby bardziej konkurencyjni, ale na obecną chwilę nie są;)

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

@ogqozo: chodziło mi o reprezentacje, tzn jak grają drużyny europejskie (składające się tylko z Europejczyków) i południowoamerykańskie (składające się z południowych Amerykanów), a nie mieszanki bo to jest oczywiste że klubowa piłka najlepsza jest w Europie, bo grają tu najlepsi piłkarze z całego świata. Idealnym połączeniem tych dwóch stylów jest Barcelona gdzie najpierw grane jest milion podań, a później Messi robi rajd między kilkoma przeciwnikami i wchodzi do bramki z piłką. Takie jest moje zadanie.

Odnośnik do komentarza

Najlepsi gracze i trenerzy z Ameryki Płd. idą do Europy, a nie na odwrót. Wystarczający argument?

 

Ofsajd napisał o finałach Mistrzostw Świata. Nie wiem do końca, co miał na myśli, ale... Popatrzmy na to, gdzie grali zawodnicy medalistów. Było ich 69. W Ameryce Południowej grało 0. W Europie 69. Widać jakąś prawidłowość? W Urugwaju proporcje wynosiły 8-15 na korzyść Europy. Wśród zespołów, które odpadły w ćwierćfinale: 27-49 (jeśli zaliczymy Meksyk do Ameryki Południowej). I tak dalej... W Europie gra po prostu więcej dobrych zawodników.

 

Wyobrażasz sobie, żeby np. Messi nagle stwierdził: "kurde, idzie mi tak dobrze, może uda się przejść do River Plate"? A z drugiej strony: czy wyobrażasz sobie, że zawodnik wymiatający w Copa Libertadores nie zostanie kupiony czym prędzej przez Real czy Chelsea? Ja nie. Bo w Europie poziom jest bez wątpienia wyższy.

 

W porządku, ale tę migrację można równie dobrze uzasadnić większymi zarobkami w Europie.

Z drugiej strony to implikuje wyższy poziom. Powiedzmy, że jestem przekonany.

W Brazylii powoli płace zaczynają być na europejskim poziomie, jestem ciekawe jak będzie wyglądał ten przepływ ludzi kiedy szanse w tym aspekcie się wyrównają.

Edytowane przez Ore
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że chodzi o kasę. Tak z 20 lat temu, nie było takiej dysproporcji i kluby z Ameryki Południowej spokojnie mogły rywalizować z tymi ze Starego Kontynentu, a jeszcze wcześniej były od nich sporo lepsze (Santos Pelego).

Odnośnik do komentarza

River Plate Buenos Aires zremisował na własnym boisku 1:1 (1:0) z Belgrano Cordoba w rewanżowym meczu barażowym o utrzymanie się w ekstraklasie i spadł do drugiej ligi.

Pierwsze spotkanie Belgrano wygrało 2:0.

 

To oznacza pierwszy w 110. letniej historii klubu spadek do drugiej ligi.

Od utworzenia zawodowej ligi w 1931 roku River Plate nigdy nie opuścił elity, podobnie jak dwa inne kluby ze stolicy - Boca Juniors oraz Independiente.

 

River Plate jest 33-krotnym mistrzem Argentyny (po raz ostatni zwyciężył w mistrzostwach Apertura w sezonie 2008/2009) i dwukrotnie triumfował w najważniejszych rozgrywkach klubowych na kontynencie - Copa Libertadores (1986, 1996). wp.pl

Odnośnik do komentarza

Myślę, że po tej (edit) trzygodzinnej kontroli śmiało można postawić męczeństwo kibiców Wisły na równi z tym chrześcijan w starożytnym Rzymie i żydów w trakcie IIWŚ. Skąd w ogóle policji przyszedł do głowy taki kuriozalny pomysł, że polscy kibole mogą robić cokolwiek niezgodnego z prawem podczas przyjacielskiego wyjazdu na mecz do naszych wschodnich sąsiadów??

 

edit: mea culpa, nie wczytywałem się zbyt głęboko w relację.

Edytowane przez Wielki K
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.