Skocz do zawartości

Luźne gadki


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jakie jest obecnie najlepsze pismo poświęcone piłce nożnej (zagranicznej jak i naszej) w Polsce ? kiedyś czytałem Four-Four-Two, pismo nadal się rozwija jednak pomimo świetnej oprawy wieje trochę amatorszczyzną. Obecnie czytuje Piłkę Nożną Plus i gdyby nie zupełnie bezsensowny dodatek 'Junior" to była by to bardzo dobra gazeta.

Odnośnik do komentarza

W Łęcznej z inicjatywy kibiców powstaje Górnik 1979 Łęczna - zaczną od B-klasy.

 

Górnik 1979 Łęczna przystąpi do rozgrywek B-klasy. Nowy klub zgłoszony do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej został stworzony od podstaw przez kibiców piłkarskich, którzy nie mieli zamiaru dopingować Bogdanki. Kłótnia z zarządem zakończyła się bojkotem pierwszoligowca i reaktywacją od najniższej ligi.

 

Nowym szkoleniowcem zespołu został Jacek Fiedeń, przez lata związany z zespołem Górnika, ostatnio pracujący z trzecioligową Wisłą Puławy. W kadrze zespołu znaleźli się natomiast tacy zawodnicy jak: Mirosław Budka, Paweł Bugała czy Piotr Wójcik - Wszyscy wyrazili zainteresowanie grą u nas. Nie wiem czy będą mieli jednak miejsce w składzie, bo mają problemy z trenowaniem. Z większością się spotkałem, są mi znani. Lista nazwisk liczy 30. - mówi Fiedeń.

 

Nowym prezesem klubu został Sebastian Aftyka - Pierwszy sezon będzie potrzebny na zbadanie sytuacji. Nie mówimy o awansie. Organizacyjnie będzie na pewno wszystko trudniejsze. Mam tu na myśli nawiązanie trwałych relacji ze sponsorami - mówi sternik nowego klubu. Jego zastępcami są Tomasz Płaza i Damian Czarnocki.

 

- Chciałbym podkreślić, że my nie chcemy odbierać kibiców grającemu w Łęcznej zespołowi GKS Bogdanka. Drużyna ta gra w wyższej klasie rozgrywkowej, nie gramy przeciwko nim - podkreślił wiceprezes Damian Czarnocki.

 

źródło: kibice.net

Odnośnik do komentarza

Dobry teks z weszło o kolejnej brawurowej akcji polskiej policji:

 

Ha! Genialny komunikat na oficjalnej stronie policji. Tylko... musicie go przeczytać do końca. Dla ułatwienia najlepszy kawałek specjalnie wytłuściliśmy.

 

W minioną sobotę w trakcie meczu Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki na stadionie miejskim w Świnoujściu doszło do zbiorowego zakłócenia porządku publicznego. 11 kibiców zostało zatrzymanych za niezastosowanie się do zakazu używania wulgarnych słów. Zatrzymani kibice to mieszkańcy Ząbek, Międzyzdrojów, Świnoujścia oraz Warszawy.

 

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do komendy, a następnie w trybie przyspieszonym do Sądu Rejonowego w Świnoujściu. Dla 9 mieszkańców Ząbek, którzy wypowiadali wulgaryzmy, nałożono grzywny po 2 tys. zł oraz wydano zakazy wstępu na mecze piłkarskie z udziałem Klubu Sportowego Dolcan Ząbki. Jedna osoba otrzymała zakaz wstępu na mecze Klubu Piłkarskiego Flota Świnoujście na okres 2 lat. Jeden z kibiców został uniewinniony, a mieszkaniec Świnoujścia, który przedostał się na teren stadionu przez ogrodzenie wnosząc alkohol, otrzymał karę miesiąca ograniczenia wolności oraz 40 godzin społecznych i zakaz wstępu na mecze piłkarskie z udziałem Klubu Sportowego Flota Świnoujście.

 

Tak! Facet, który chciał wnieść flaszkę przez płot dostał miesiąc ograniczenia wolności! I prace społeczne. I jeszcze zakazik, a co! Jezu, miesiąc ograniczenia wolności za wniesienie flaszki. Jak szybko i sprawnie działa polska policja! Gangsterzy załatwiają sobie lewe żółte papiery w wariatkowie, ale pijaczyna się nie wymknie.

 

A może... Strach tak myśleć... Może to nie lump i nie pijaczyna, tylko ktoś, kto chciał wnieść puszkę piwa? Nie wykluczalibyśmy tej ewentualności. Miesiąc ograniczenia wolności za puszkę piwa - brzmi jak najbardziej po polsku. Podobnie jak dwa tysiące kary za wulgaryzmy dla fanów z Ząbek. O żesz kurwa!

Edytowane przez lukas1988
Odnośnik do komentarza

PO nam funduje państwo milicyjne niestety :( Jak tutaj byc kibicem? Idziesz na mecz, lub jedziesz na wyjazd i nie masz pewności, czy wrócisz do domu, czy nockę spędzisz na dołku w komisariacie. Nie wiesz, czy policji tym razem coś od(pipi)ie, czy może nie. Ktoś obok ciebie odpali racę, zwiną ciebie, bo chcą żeby statystyki były jak najlepsze. Pod wpływem emocji krzykniesz "sędzia ty chuyu" i dostaniesz zakaz stadionowy, XXI wiek dziwko. Walka z chuliganką:tak, ale nie kosztem zwykłych młodych ludzi, którzy kochają jakiś tam klub i lubią sobie pokrzyczec na trybunach. Poza tym koleś dostał miesiąc za kratami, za próbę wniesienia alkoholu na mecz? o.O Brawo mister Donald. Przecież to mógł byc każdy. Ile razy ja widziałem jak ktoś popijał browary na żużlu, albo jak ludzie rozlewali wódeczkę z termosów na hokeju. Jeśli oni chcą zrobic z trybun piknik to ja dziękuję, w Polsce to nie przejdzie.

Poza tym niech ktoś założy jakiś kibicowski temat, bo o tym samym się rozmawia co chwilę gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Od rana się zastanawiałem skąd on mógł wytrzasnąć taki outfit... i wymyśliłem! Przed meczem tak się śpieszył że zabrał ciuchy swojej laski, jeżeli nie to to faktycznie chyba jego ewentualnie jego chłopaka.

Odnośnik do komentarza

Wrzucę to tu, co by nie zaśmiecać wątku o ekstralapie:

 

 

Wypowiedź gniazdowego Jagiellonii:

 

Zdarzyla sie jeszcze jedna sytuacja zwiazana z dzisiejszym spotkaniem. Otoz chcialem pojechac rano nad wode i po wyjechaniu z domu jechali za mna "niewidzialni"(milicja, tajniaki'). po kilkunastu minutach jazdy juz oznakowany radiowoz zatrzymal mnie do "rutynowej kontroli" po czym bez podstawnie i bez podania racjonalnych przyczyn zostalem zawiniety na komisariat(podobno ja i moj samochod pasowalismy do jakiegos zajscia z wczoraj w nocy), gdzie szukali czego tylko mogli na mnie lecz nic nie znalezli i puscili dopiero po meczu. Jest to o tyle dziwne ze praktycznie wraz z gwizdkiem koncowym zostalem wypuszczony i duzo mowili o sprawach kibicowskich.

Z innymi zatrzymanymi tego dnia moglem miec kontakt wzrokowy ale juz jak zobaczylem chlopaka zawinietego z meczu to afera ze nie mam prawa itp.

 

------------------------------------------------

Na meczu Polonii Bytom cześć kibiców stała na schodach.

Zawinięto jedną osobę, która dostała:

Trzy tysiące grzywny, 4 lata zakazu stadionowego oraz kara 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Jako jedyny w okolicy miał koszulkę "Donald matole..."

 

----------------------------------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=Xk09G5damOM

 

Delegatem PZPN podczas meczu Zawiszy z Olimpią Elbląg był Pan Andrzej Nizielski, który jak się okazuje przed rokiem startował z list PO do mazowieckiego sejmiku.

Edytowane przez lukas1988
Odnośnik do komentarza
Na początku miały być podziękowania dla piłkarzy, ale tylko Marcin Lachowski - mocno spóźniony - pojawił się w Warce. Vladimir Bednar, z którym nie podpisano kontraktu wyjechał do Łodzi, a z Ołeksijem Szlakotinem nie można było się skontaktować. Marcin w ramach podziękowania od kibiców za grę w Zagłębiu otrzymał zestaw gadżetów oraz sporą porcję oklasków jak i okrzyków na jego cześć. Sporym zaskoczeniem również i dla niego była informacja o kibicowskim Zagłębiu, gdyż oświadczył, że jego odejście z Zagłębia nie jest jeszcze przesądzone i ma to związek ze zmianą na fotelu prezesa, czyli osobą Leszka Baczyńskiego.

 

Zagłębie 1906 Sosnowiec, bo taką nazwę nosić będzie kibicowski klub, wystartuje już od najbliższego sezonu w rozgrywkach sosnowieckiej B-klasy. - Decyzja ta rodziła się już od pewnego czasu, to nie jest wymysł kilku zapaleńców. Dość już obietnic bez pokrycia. Mamy pomysł na finansowanie klubu i deklaracje sponsorów. Przykro nam, że przez tyle lat mówiono o robieniu czegoś dla kibiców bez ich udziału. Jak to wygląda na chwile obecną - możemy obserwować, jednak nie mamy możliwości wpływu na naszą rzeczywistość - mówił jeden z inicjatorów Gabriel Krawczyński, prowadzący doping na Stadionie Ludowym. Ciężko się z tym faktem nie zgodzić. Kibice Zagłębia wielokrotnie przychodzili do władz klubu z gotowymi pomysłami, które miały promować nasz klub w regionie, niestety praktycznie nic z tego nie wychodziło, bo do tanga w tym przypadku trzeba dwojga, a kolejne zarządy kazały kibicom tańczyć solo. Mało tego, fani próbowali reperować budżet sosnowieckiego klubu, znalazł się sponsor, który gotów był wyłożyć 500.000 zł. Po sprawdzeniu zadłużenia, wycofał się z obietnic, bowiem nikt poważny nie będzie spłacał cudzych zadłużeń.

 

Teraz jest czas na odkurzenie i wcielenie planów w życie. Zarząd Zagłębie 1906 Sosnowiec będzie złożony z kibiców, którzy zgodnie za statutem za swoją działalność nie będą pobierać żadnych wypłat, a głównym ich zadaniem będzie ściągnięcie do klubu sponsorów, jak i organizacja nowego klubu. Tym krokiem kibice chcą udowodnić, że z miłości do drużyny można pracować za darmo.

 

Drużyna ma składać się z samych Zagłębiaków, wśród których będą również kibice naszego klubu. Na tym poziomie rozgrywkowym wirtuozi futbolu nie są potrzebni, a trener już kompletuje drużynę, która w pierwszym sezonie ma wywalczyć awans o klasę wyżej. Z sali również padało pytanie czy nie dać czasu nowemu zarządowi? Inicjatywa powołania do życia Zagłębia 1906 Sosnowiec, powstała jeszcze wcześniej niż głośno mówiono o walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Zagłębie S.A. i o ewentualnym odwołaniu ze stanowiska prezesa - Marka Adamczyka. Zadłużenie klubu, które wynosi około 3 mln zł, gra młodzieżą o utrzymanie i ogólny brak perspektyw na lepszą przyszłość Zagłębia skłoniła grupy kibicowskie i osoby decyzyjne wśród kibiców do podjęcia tak radykalnego kroku. W przyszłym sezonie na meczach drugoligowego Zagłębia nie będzie prowadzony zorganizowany doping, a także nie będą robione oprawy i nie pojawia się flagi na płocie, próżno będzie też szukać kibiców Zagłębia na sektorach gości II ligowych klubów. Zarząd kibicowskiego Zagłębia jest również przekonany, że nawet osoba Leszka Baczyńskiego, tak zasłużonego dla Zagłębia, nie da perspektywy na lepsze Zagłębie, i że kolejne miejskie pieniądze pompowane w zadłużony klub pójdą na marne.

 

Wielokrotnie na trybunach można było słyszeć „Zagłębie to MY” intonowane przez kibiców, dlatego też klub prowadzony przez fanatyków będzie kontynuatorem tradycji kibicowskich sosnowieckiego Zagłębia. Nie jest też tak, że kibice odwracają się od swojego klubu. Biorąc pod uwagę fakt, iż miasto w tym sezonie wyłożyło ponad 2.000.000 zł, a najprawdopodobniej kolejne pieniądze będą przelewane do Zagłębia S.A. kibice woleliby, aby włodarze wspierali tylko grupy młodzieżowe. Inicjatywa jednak jest sprzeciwem dla nieudolnego zarządzania. Ktoś od wielu lat próbuje wyświadczać niedźwiedzią przysługę kibicom. Obietnice bez pokrycia, zatrudnianie zawodników na których nas nie stać, brak poważnych sponsorów, „życie ponad stan” nie wróży nic dobrego. Od tej pory nic o nas bez nas – jak mówią pomysłodawcy. Zagłębie jest dobrem wspólnym, dlatego nie możemy być traktowani z góry, bo to dzięki nam, Kibicom, cała Polska wie, czym jest „Wiara, która przetrwała”.

http://www.zaglebie....s-bez-nas-.html

 

Jako ciekawostkę dodam, że "nowe" Zagłębie będzie startowało w B-klasie z której awansował klub w którym grałem :)

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

ogladalem wlasnie niemcy-brazylia.

 

mam nadzieje, ze niemcy wygraja euro 2012. albo brazylie 2014. nalezy im sie, sa aktualnie obok hiszpanow najlepsi na swiecie, a od jakis 9 lat systematycznie staja na podium (srebro 2002 i 2008, braz 2006 i 2010).

 

jak oni graja, masakra. goetze jest fenomenalny. no i jednak okolo polowe skladu stanowia gracze najlepszej druzyny swiata, bajernu monachium.

Odnośnik do komentarza

 

To tak jak w najlepszej reprezentacji Świata, połowę składu stanowią piłkarze najlepszej klubowej drużyny Świata.

 

Fakt, Niemcy są bardzo mocni, ale w nich nigdy nikt nie wierzy, aż do samego turnieju, bo dopiero tam zaczynają grać pilkarze a nie nazwiska. Chyba dopiero teraz od ładnych paru lat, mamy taką sytuację, że Niemcy faktycznie mają skład, który na papierze zaczyna wyglądać bardzo okazale (Ballacki i Kahny nie ratowały sprawy). To taka materia dla antymaterii jaką jest reprezentacja Anglii ( no i jeszcze do nie tak dawna Hiszpani)

Odnośnik do komentarza

Hiszpania do niedawna nie miała wielkich nazwisk i nie miała wielkich wyników, a teraz ma oba, więc nie wiem, na czym ta antymateria ma polegać.

 

 

Niemcy faktycznie zadziwiają swoim nastawieniem na graczy Bayernu. Aż siedmiu w jedenastce, z czego pięć to wychowankowie monachijskiego klubu. Pytanie brzmi, dlaczego Borussia, która też w większości jest nastawiona na zawodników niemieckich, gra tak znacznie lepiej od Bayernu. Lepszy trener w klubie? A może to Loew nie dokonuje najlepszych powołań? Tak czy siak, prym w meczu z Brazylią wiedli zdecydowanie dwaj gracze Borussi, Hummels i Goetze. Myślę, że w miarę sezonu Gundogan czy Grosskreutz dostaną swoją także szansę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...