Skocz do zawartości

PSX Extreme #161


Rekomendowane odpowiedzi

Jedna rzecz coraz częściej daje mi się we znaki gdy czytam extrimowe recki. Momentami wali po oczach brak konsekwencji. W tym numerze TRON. Gra, która ma być kompletnym rip-offem z Prince of Persia (z perspektywy mechaniki), ma wytknięte: kulejącą kamerę, słabe elementy platformowe ze względu na skopanie sterowania (te wg autora recenzji jest tak "fenomenalne", iż sprawiło mu problemy z ukończeniem tutoriala), walki też złe. Dlaczego więc aż tak wysoka ocena? Z definicji 6 to gra, która jest spoko tylko ma jakieś wtopy. Tytuł, którego kluczowe elementy zostały skopane nie może być spoko. Sama recenzja nie podaje też żadnego powodu, który uratował by ten tytuł przed słabszą oceną. No bo jeśli spoko klimat wrzuca do oceniaczki kilka oczek więcej to ja nie mam pytań (o fabule i reszcie nie wspominam, gdyż w samej recenzji można się przekonać o ich "poziomie").

 

Piszę o tym, gdyż nie jest to pierwszy raz gdy ocena jest zaskakująca. Nie ze względu na moje własne gusta, ale ze względu na niezgodność z treścią samej recenzji. Gra dostaje baty, ale ocena jest nie najgorsza tylko całkiem O.K. Dlaczego? Jakby inna osoba grała, a inna oceniała. Nie chcę czepiać się drobnostek, ale recenzjami extreme stoi. Tyle moich fochów. Poza tym numer świetny, recenzowanych gier sporo (Gran Turismo 5 omijam, gdyż nie jestem fanem), publicystyka na swoim miejscu no i artykuł Mazziego pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza

Zapowiedź MK jest bardzo dobra i czuć, że autor jest podjarany grą, co zresztą sugeruje też Hyde Park. Nie wiem co tam chcesz wycinać.

 

Orson, nie jestem fanem bijatyk właśnie poza MK. :potter:

 

Same konkrety a nie jakieś wydłużanie tesktu przez podniecanie sie każdym detalem, to tylko moje subiektywne zdanie, inne teksty są bardziej konkretne, tego nie mogłem strawić, ten temat to miejsce także na krytykę a nie tylko klepanie kogoś po plecach z tekstem "super artykuł/recka/zapowiedź.

Ciężko w tych 4 stronach znaleźć coś o samym MK, pierwsza strona to już w ogóle cyrk, sorry ale ja sie nie będę szczypał i pisze co chcę :)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

dziwne czemu tak późno dają info nowego PSX a cd-action prawie tydzień wcześniej dają.

CDA to jeden Massive Truck of Fail, więc nie porównuj go do czegoś tak epickiego jak PSXE.

Zgadzam się z tobą w 100% bo nawet teraz w Cd-Action nie ma podziału na gry konsolowe czy komputerowe to niestety martwi bo recenzowaniem gier na konsole to oni niech zostawią ekipie PSX a niech się skupia na recenzowaniu gier na PC.I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze żeby te recenzje gier konsolowych były dobre...

Na pecetach posucha więc musieli się wziąć za konsole. Co miesiąc hitowe pełniaki (ostatnio Resident, Kane&lynch, Hitmany, TombRaidery). Konkurencja umiera - Play cienko przędzie z pełniakami, ostatnio same gnioty/czyszczenia, o KŚ: Gry nawet nie wspominając. Niedługo i CDA zacznie podupadać - z braku konkurencji, no chyba że reaktywują Clicka pod tą samą redakcją znowu.

PE to nie konkurent dla CDA, ta gazeta (na złość Smugglerowi) jest dla gimbusów, jedyny powód by ją kupować to płytka i dlatego mają wysoką sprzedaż.

Sorry za offtop.

Odnośnik do komentarza

Recenzje konsolowe weszły do CDA chyba w styczniu 2010. Odniosłem wrażenie że redakcja bała się czytelników i tak bardzo delikatnie o tym napisali żeby nie urazić małolatów. Że czas na zmiany, lifting, ulepszenie pisma, bla bla bla. I że chcą dostarczać recenzji wszystkich gier, nie tylko na PC który i tak dominuje (czy jakoś tak).

Odnośnik do komentarza

CDA nie upadnie bo i nie może upaść jako najpopularniejsze pismo o grach na PC w Polsce. Nawet nie wiecie jaką oni mają sprzedaż ; ) Pamiętam tylko starsze wyniki ale dzisiaj chyba nie jest gorzej jeśli CDA wyskakuje z każdego punktu gdzie sprzedaje się prasę.

 

Nie jest też to taki kaszalot, kupiłem jeden numer przeczytałem od deski do deski i nie jest zły. Chociaż na pewno mają duże kompleksy, te nagłówki przy recenzji, " wersja PC jest lepsza od wersji konsolowej ", hahahahah.

 

Teraz to już całkowicie brakuje im tożsamości, latami najeżdżanie na konsole teraz w końcu opisywanie konsol gdy stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Recki , zapowiedzi nie są złe, ale brakuję tam pewnej szczerości w działaniu, magii , tego czegoś.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...