Skocz do zawartości

PSX Extreme #161


Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł o Tokio za(pipi)isty, czekam na kolejne.

 

Ciekawe czy mazur czyta dalej forum. Artykul malinowy, skonczylem czytac. :) Moze sciera skuma, ze pewnie nie tylko ja czekam na rozwiniecie tej idei? Chce wiecej o japoni i czemu Michal tak malo zdjec ladnych dziewuszek?

 

@Fenix - czemu nie mozna dac ci plusa? Dostalbys za zapowiedz nowego numeru.

Zakupiłem na podróż. Zacząłem czytać na kibelku. Skończyłem w wannie... Stare dobre czasy, bo dawno nie czytałem PE. Pytanie mam następujące: gdzie mogę znaleźć filmy, o których wspomina Mazzi, bo na oficjalnym kanale PPE nic nie ma?

 

Jutro przygody w PKP, więc będzie co czytać.

Bump, bo komuś może nie chce się czytać wszystkich stron, a chciałbym obejrzeć te filmiki. Mała aktualizacja: dzisiaj w drodze do Wrocka umilały mi "zaufane" działy, także HP i końcówka numeru przeczytana. Teraz czas na recenzje, o!

Odnośnik do komentarza

 

Też mnie bardzo dziwi takie porównanie które było napisane tak aby GT5 wygrało... ja rozumiem że Sony kupuje dużo miejsca na reklamy ale bez przesady bo to kolejna gra i recka nad którą się wszyscy spuszczają cały numer... czy była taka ekscytacja przy Forzie 3 ? nie

 

Kocham te teorie spiskowe - po prostu uwielbiam, chlopaki wyczuli podprogowy przekaz i sugestie, ze konsola sony rzadzi + kto da wiecej za reklame ten ma lepsza ocene. Jak w Dexterze prawie, nikt sie nie domysla co i jak i nagle BUUUUUM.

 

A juz pozbawiajac wypowiedz ironi - nawet gdyby soniawka zaplacila, bill gates zrobil gale recenzantowi i kupil mu porshe ja czytajac recke forzy i GT5 w PSXE wiem, co jest plusami gier, co minusami i czy chce w nia zagrac; zlewam na ocene i ten ranging bo one sa SUBIEKTYWNA opinia recenzenta. To, ze ktoras gra ma wyzsza notke i wiecej stron mu numer poswieca mnie nie rusza. Recenzja w PSXE spelnia swoja role i za to dzieki!

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dlaczego mialoby byc stronnicze? Wedlug mnie GT5 jest lepsze od Forzy, co zreszta wynika i z porownania, jak i receznji. Nic wiec dziwnego, ze w tabelce GT5 rowniez wygralo :)

Bardziej chodzi o to, że czytając tekst można odnieść wrażenie, że autor z góry założył sobie, że GT 5 będzie na pierwszym miejscu, a potem wszystko zgrabnie poskładał. Niestety wyszło sztucznie i w wielu miejscach na siłę, zaś wiele z przyznanych punktów kłóci się z opisem autora co już w ogóle świadczy o wielkiej losowości przyznawania tych punktów.

 

Trochę to wyglądało na coś w stylu "pokaże że GT5 jest najlepsze, ale nie wolne od wad, no i że Forza 3 jest prawie tak samo dobra to nikt się do mnie nie przyczepi..."

 

 

 

Edytowane przez Robsonf
Odnośnik do komentarza

Dlaczego mialoby byc stronnicze? Wedlug mnie GT5 jest lepsze od Forzy, co zreszta wynika i z porownania, jak i receznji. Nic wiec dziwnego, ze w tabelce GT5 rowniez wygralo :)

Bardziej chodzi o to, że czytając tekst można odnieść wrażenie, że z góry założył sobie, że GT 5 będzie na pierwszym miejscu, a potem wszystko zgrabnie poskładał. Niestety wyszło sztucznie i w wielu miejscach na siłę, zaś wiele z przyznanych punktów kłóci się z opisem autora co już w ogóle świadczy o wielkiej losowości przyznawania tych punktów.

 

Naprawde zal wam du.py sciska, ze wasza kochana forza miala mniej stron i dostala nizsza notke? Ojojojoj. :( Zeby nie bylo, ze wojne wszczynam bo wojna juz trwa, szkoda tylko, ze w tym topicu. Recenzja dobra wiec dajcie spokoj. Ranking czytalem ale jest cienki, nie lubie porownan w ogole. Fajnie sie gry porownuje jak sa obydwie w 1 miesiacu i na sucho sie pisze.

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Wujek, ale najlepsze jest to, ze Forza wcale nie dostala gorszej oceny! (jesli mowimy o suchych cyferkach). I co ciekawe, w czasach kiedy pisalem recke Forzy bylem uznawany za fanboya Xboxa ktoremu placi MS (kto pamieta sznurka, ten wie o co chodzi) :potter:

@Robsonf: Nie wiem dlaczego odniosles takie wrazenie - nie takie byly moje intencje. Z perspektywy czasu uwazam, ze w tej tabelce w ogole mozna bylo zrezygnowac z punktow, a zostawic suche opisy + porownanie tekstowe, z ktorych i tak wynika, ze GT jest moim zdaniem nieco lepsze - niestety, przy tego typu tekstach nie da sie uniknac przekazywania tego o sadzi sie o danej grze przez pryzmat wlasnego gustu i stosunku do danego tytulu. Bylo to juz walkowane 1000x na forumku - nie ma czegos takiego jak obiektywna recenzja. Taki tekst zawsze bedzie subiektywny - bo to odczucia konkretnej osoby. Po co niby mialbym na sile robic to tak, ze "GT jest lepsze, ale nie wolne od wad"? To wszystko wynika i tak z recenzji, a to ze GT mi sie bardziej podoba ciezko uznac za stronniczosc - przeciez kazdy ma jakis gust i jednemu bardziej bedzie pasowac FM3, drugiemu GT5. Obie gry sa rewelacyjne, a do Forzy na razie nie wracam tylko dlatego, ze padl mi Xbox i chwilowo nie mam nowego.

Odnośnik do komentarza

Wujek, ale najlepsze jest to, ze Forza wcale nie dostala gorszej oceny! (jesli mowimy o suchych cyferkach). I co ciekawe, w czasach kiedy pisalem recke Forzy bylem uznawany za fanboya Xboxa ktoremu placi MS (kto pamieta sznurka, ten wie o co chodzi) :potter:

@Robsonf: Nie wiem dlaczego odniosles takie wrazenie - nie takie byly moje intencje. Z perspektywy czasu uwazam, ze w tej tabelce w ogole mozna bylo zrezygnowac z punktow, a zostawic suche opisy + porownanie tekstowe, z ktorych i tak wynika, ze GT mi sie bardziej podoba - niestety, przy tego typu tekstach nie da sie uniknac przekazywania tego o sadzi sie o danej grze przez pryzmat wlasnego gustu i stosunku do danego tytulu. Bylo to juz walkowane 1000x na forumku - nie ma czegos takiego jak obiektywna recenzja. Taki tekst zawsze bedzie subiektywny - bo to odczucia konkretnej osoby. Po co niby mialbym na sile robic to tak, ze "GT jest lepsze, ale nie wolne od wad"? To wszystko wynika i tak z recenzji, a to ze GT mi sie bardziej podoba ciezko uznac za stronniczosc - przeciez kazdy ma jakis gust i jednemu bardziej bedzie pasowac FM3, drugiemu GT5. Obie gry sa rewelacyjne, a do Forzy na razie nie wracam tylko dlatego, ze padl mi Xbox i chwilowo nie mam nowego.

 

Żeby nie było, ja nie miałem zarzutów, odnośnie tego, że GT5 wygrało. Napiszę jeszcze raz (tym razem zwięźle) swoje zarzuty:

 

 

- Dziwne zamieszczenie do porównania NFSa oraz prognozy TDU 2

 

- Przyznawanie niektórych punktów kłóci się z ich opisem

 

- Przyznawanie niektórych punktów na siłę

 

Naprawdę wystarczyło wrzucić tylko Forzę i GT5 i może tak jak piszesz zrezygnować z punktów i zostawić tylko opis.

 

A żeby nie było, że się tylko czepiam. Zarówno Twoja recenzja Forzy 3, jak i teraz GT5 na spółkę z Uralem są bardzo rzetelne i ciekawie napisane, co było naprawdę miłą odmianą po tym co serwował nam HIV ( pamiętacie recenzję NFS Shift?).

 

 

Odnośnik do komentarza

Uwazam, że punkty przyznawane były nieco stronniczo np:

Tuning mechaniczny-Forza dostaje mniej mimo tego, ze oprócz tego co można zrobić w GT, możemy dodatkowo pobawić się podmianą silnika.

Trasy-Parę tysięcy kilometrów drogi,o takim zróżnicowaniu w TDU w porównaniu do objechanych kilkukrotnie i częściowo po prostu przeniesionych z poprzednich generacji ?

Muzyka-w każdej grze są licencjonowane kawałki w sporej ilości ,skąd róznica w punktach.

Tuning wizualny w GT (pare rodzajów felg) versus ten Forzie gdzie można stworzyć małe dzieło sztuki-róznica jeden punkt ;)

 

I jak niektórzy "błyskotliwi" twierdzą tu nie chodzi o "sciskanie dupy", ale rzetelność.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Naprawde zal wam du.py sciska, ze wasza kochana forza miala mniej stron i dostala nizsza notke? Ojojojoj.

Jeszcze bardziej ściska jak popatrzę na metascore... hmm Forza 3 -92pkt GT5 -84pkt ...

 

GT jest moim zdaniem nieco lepsze -

I Twoim zdaniem trzeba było dać tak punkty żeby GT miało więcej ? hmm następnym razem pomyśl jak coś napiszesz

 

Niestety takie porównania pokazują jaką gazetą jest PSXe... czytam was od dawna jednak wasze fanboyostwo jest coraz bardziej widoczne

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

I Twoim zdaniem trzeba było dać tak punkty żeby GT miało więcej ? hmm następnym razem pomyśl jak coś napiszesz

hola hola, czyli wg Ciebie jesli np uwazam, ze GT ma lepszy soundtrack od Forzy to powinienem dac po rowno/wiecej punktow Forzy... bo tak, zeby czasem GT nie wygralo, bo na metascore ma mniej punktow niz FM3? Co to za pokretna logika?

Zreszta... nie bede sie tlumaczyl - za czasow recki forzy bylem uwazany za fanboya X'a, ktoremu placi MS... :whistling:

Odnośnik do komentarza

Co do oceny GT5 to zupelnie sie zgadzam. Z sama trescia juz niekoniecznie. Porownywanie modelu jazdy do rFactora to juz przesada.

Jesli chodzi o ta tabelke to dziwi mnie przewaga GT w kategorii tuningu i remis przy odglosach silnikow...w Gran Turismo moze i sa efektowne ale w wielu przypadkach nie maja wiele wspolnego z brzmieniem danego modelu w rzeczywistosci.

Rzeczta moim zdaniem trafiona :)

Odnośnik do komentarza
Uwazam, że punkty przyznawane były nieco stronniczo np:

Tuning mechaniczny-Forza dostaje mniej mimo tego, ze oprócz tego co można zrobić w GT, możemy dodatkowo pobawić się podmianą silnika.

Trasy-Parę tysięcy kilometrów drogi,o takim zróżnicowaniu w TDU w porównaniu do objechanych kilkukrotnie i częściowo po prostu przeniesionych z poprzednich generacji ?

Muzyka-w każdej grze są licencjonowane kawałki w sporej ilości ,skąd róznica w punktach.

Tuning wizualny w GT (pare rodzajów felg) versus ten Forzie gdzie można stworzyć małe dzieło sztuki-róznica jeden punkt ;)

 

I jak niektórzy "błyskotliwi" twierdzą tu nie chodzi o "sciskanie dupy", ale rzetelność.

 

 

nic, tylko zacytować

Odnośnik do komentarza

Niestety takie porównania pokazują jaką gazetą jest PSXe... czytam was od dawna jednak wasze fanboyostwo jest coraz bardziej widoczne

 

Uwielbiasz teorie spiskowe, co nie? :whistling:

Nie pisałbym tak gdybym nie miał podstaw do takiego myślenia

 

przecież ten xtomashx wali takie rodzyny ze nie wiem czemu reagujecie na jego posty.

jak Ci się coś nie podoba to siedź cicho

Odnośnik do komentarza

Ludzie, ustalmy sobie na wstępie zanim zaczniemy się obrzucać wyzwiskami typu 'on chodzi na pasku u Sony, a on u Micsrosoftu', że raczej PSX Extreme jest samodzielnnym magazynem który nie musi brać pieniędzy za przychylne pisanie od któregokolwiek z producentów i tego typu aluzje/podejrzenia są raczej idiotyczne i niepoważne. Temat jest już wręcz nudny i towarzyszy pismom o kĄsolach od zawsze - pamiętam że kiedyś (początek Gamecube'a w Posce) 3/4 działu listów w Neo Plus wyglądało właśnie tak 'wy jestescie do dupy, bo dyskyminujecie NGC', nieco wcześniej PSX zaczął pisać o Dreamie i też był lament, dużo później launch X'a 360 i w związku z zaangażowaniem się w niego Hiva PSX nagle stała się w oczach różnych wariatów niemal gazetką promocyjną Xboxa. Może lepiej przyjąć do wiadomości że po prostu każdy recenzent ma swoje sympatie i antypatie (od oceny Kaliego odejmujemy 2punkty, od ocen japońskich gier Rogera chyba też itd itp) i żadnego z nich nie warto traktować jak ostateczną wyrocznię, aj??

 

więc xtomashx wyluzuj

Odnośnik do komentarza

Artykuł o Tokio za(pipi)isty, czekam na kolejne.

 

Ciekawe czy mazur czyta dalej forum. Artykul malinowy, skonczylem czytac. :) Moze sciera skuma, ze pewnie nie tylko ja czekam na rozwiniecie tej idei? Chce wiecej o japoni i czemu Michal tak malo zdjec ladnych dziewuszek?

 

@Fenix - czemu nie mozna dac ci plusa? Dostalbys za zapowiedz nowego numeru.

Zakupiłem na podróż. Zacząłem czytać na kibelku. Skończyłem w wannie... Stare dobre czasy, bo dawno nie czytałem PE. Pytanie mam następujące: gdzie mogę znaleźć filmy, o których wspomina Mazzi, bo na oficjalnym kanale PPE nic nie ma?

 

Jutro przygody w PKP, więc będzie co czytać.

Bump, bo komuś może nie chce się czytać wszystkich stron, a chciałbym obejrzeć te filmiki. Mała aktualizacja: dzisiaj w drodze do Wrocka umilały mi "zaufane" działy, także HP i końcówka numeru przeczytana. Teraz czas na recenzje, o!

Pewnie będzie to wisiało większości ludzi, ale pod tym linkiem są filmy (fck yeah- bo znalazłem, hehe):

http://ppe.pl/news-2824-TGS_juz_za_dwa_dni!.html

Odnośnik do komentarza

Co do oceny GT5 to zupelnie sie zgadzam. Z sama trescia juz niekoniecznie. Porownywanie modelu jazdy do rFactora to juz przesada.

Jesli chodzi o ta tabelke to dziwi mnie przewaga GT w kategorii tuningu i remis przy odglosach silnikow...w Gran Turismo moze i sa efektowne ale w wielu przypadkach nie maja wiele wspolnego z brzmieniem danego modelu w rzeczywistosci.

Rzeczta moim zdaniem trafiona :)

 

Porownanie z rFactorem, to przesada, bo...? Gram maniakalnie w rFactora i nie widze w tym szczypty przesady, wiec chetnie sie dowiem :).

Odnośnik do komentarza

Bo w rFactor znacznie realniej oddano droge hamowania, przyczepnosc w zakretach, ciezar fur i ich balans...praktycznie kazdy aspekt fizyki.

GT5 jest naprawde swietnym simem na konsolowym poletku jednak rFactor ma sie tak do GT5 jak PGR do Forzy.

 

Piszesz ogólnikami i zupełnie się z tym nie zgadzam - wyłącz sobie wszystkie wspomagacze w GT5 i model jazdy ustaw na symulacyjny. Abstrahując od tego, że rFactor ma to do siebie, że aby zabawa miała sens trzeba poinstalować odpowiednie mody, czyli de facto jest usprawniany przez fanów. Identycznie ma się sprawa z brykami - możesz sobie zaimportować totalną kupę, albo świetnie przygotowane autko, dlatego bardzo to naciągnięte, co piszesz ;). Z torami też dokładnie ta sama kwestia, niektóre strasznie skopane i z bugami, więc wszystko zależy od tego, na co się trafi i co się ściągnie - zresztą wielkość rFactora opiera się właśnie na tym, że jest do niego cała masa modów, problem w tym, że trzeba wiedzieć które ściągać ;). Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Oczywicie ze gralem bez asyst. Inna opcja dla mnie nie istnieje :)

Masz racje ze w rFactorze wiele zalezy od moda i trackpacka, niemniej wszystkie mody ktore mialem okazje obcykac mialy znacznie bardziej zaawansowana fizyke niz GT5. Najwieksza roznice widac w drodze hamowania ktora w pecetowych simach jest znacznie dluzsza.

Moim zdaniem jeszcze dluga droga przez konsolowymi simami by osiagnac poziom ktory prezentuja najlepsze pecetowe tytuly.

A skoro jestesmy przy pecetowych simach to polecam tez demowke BMW M3 Challenge. Tylko jeden tor (Nurburgring GP) i jedna fura, ale fizyka jest swietna. No i za friko! Polecam fanom symulacji :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...