Skocz do zawartości

PSX Extreme #161


Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam sie z teza, by ograniczyc drastycznie zapowiedzi (od tego jest siec, konkretnie PPE) by w swoim czasie recenzje były pokaźne...

 

w dzisiejszych czasach pisma musza przejsc na zdecydowanie inny profil niz portale www, inaczej kaplica.

 

 

________________________________________________________________________________-

 

 

ZAPYTAM CZWARTY raz, zawstydzajac redakcje: czy Myszaq bedzie jeszcze pisał?????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza

Z tego co mi wiadomo z Myszaqiem wszystko gra :) Po prostu ma teraz dużo roboty. Ze stopki przecież nie zniknął, na PPE bloga prowadzi, więc nic nie wskazuje na to by przestał pisać do PE :)

 

 

zgadzam sie z teza, by ograniczyc drastycznie zapowiedzi (od tego jest siec, konkretnie PPE) by w swoim czasie recenzje były pokaźne...

 

w dzisiejszych czasach pisma musza przejsc na zdecydowanie inny profil niz portale www, inaczej kaplica.

 

 

________________________________________________________________________________-

 

 

ZAPYTAM CZWARTY raz, zawstydzajac redakcje: czy Myszaq bedzie jeszcze pisał?????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza

Przecież przeważnie tak jest :]

 

Skoro tak jest to pokaż mi z trzy recenzje, które miały w ostanim czasie 6 lub wiecej stron recenzji (oprócz GT5)

To wymień mi takie tytuły, które w ostatnim czasie zasługiwałyby na więcej niż 6 stron.

 

MOH - 5 stron AC:B - 4 strony NFS - 4strony

 

ohoho, ale odbijasz piłeczke...przeciez twierdzisz ze "przewaznie tak jest", ze hity maja co najmniej 6 stron, dlatego mi je wymien, a Ty mi wymieniles gry z recenzjami na 4 strony

 

skoro GT5 zasluguje z 8 stron ( a zasluguje, za sam hype), to gry jak Halo Reach, NFS:HP, AC:B czy COD:BO (wymienilem tylko te z ostatnich miesiecy), tez zasluguja na te 6 stron...

Odnośnik do komentarza

Przecież przeważnie tak jest :]

 

Skoro tak jest to pokaż mi z trzy recenzje, które miały w ostanim czasie 6 lub wiecej stron recenzji (oprócz GT5)

To wymień mi takie tytuły, które w ostatnim czasie zasługiwałyby na więcej niż 6 stron.

 

MOH - 5 stron AC:B - 4 strony NFS - 4strony

 

ohoho, ale odbijasz piłeczke...przeciez twierdzisz ze "przewaznie tak jest", ze hity maja co najmniej 6 stron, dlatego mi je wymien, a Ty mi wymieniles gry z recenzjami na 4 strony

 

skoro GT5 zasluguje z 8 stron ( a zasluguje, za sam hype), to gry jak Halo Reach, NFS:HP, AC:B czy COD:BO (wymienilem tylko te z ostatnich miesiecy), tez zasluguja na te 6 stron...

Ok, to ostatnio nie ma zbyt wielu gier, które dostały recenzje na co najmniej 6 stron. Przed GT5 chyba dopiero jest RDR.

 

Pozostaje sprawa, czy dla Ciebie te 4 stronnicowe recki(np NFS'a) nie wyczerpują całkowicie tematu? Bo jak dla mnie jest to wystarczające.

Odnośnik do komentarza

Dobra kolego "sprite", nie ma co się licytowac czy na recenzje nowego NFS wystarczą cztery strony czy nie. Osobiscie zaczalem czytac PE od numeru #49, gdzie była recka GT3 na 10 stron co mnie na tyle urzekło, ze jest to moja ulubiona recka. Pozniej byly recki MGS2 czy GTA3, które to swoim rozmachem uwidacznialy ze mamy do czynienia z nie byla jaką grą i właśnie za tym trochę tesknie...

Odnośnik do komentarza

"Numerek zaliczony"

 

Playtest MK jak najbardziej ok ale zgadzam się z JJ trochę wyprany z emocji. Przydałoby się pióro Kaliego ;] no ale nic najważniejsze, że jest rzeczowy i konkretny. Tylko zabrakło jakiś informacji o liście postaci.

 

GT5 ufff moloch recka i znowu jak najbardziej ok ale momentami żałowałem, że to HiV jej nie pisał. Chłopina umiała z sercem pisać o wyścigach no chyba, że akurat fanbojował ;p.

 

Numer bez dwóch zdań wygrał Mazzi ze swoim Gracz w Tokio. No coś kapitalnego a totalnie zniszczył mnie "motyw" z Mama-San i członkiem Yakuzy wow ;]. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz co gdyby Mazzi "źle odpowiedział"... "Czy dalej by jeszcze pisał" :turned:

 

Zapowiedzi U3 i Tomb Raidera strasznie króciutkie i mało treściwe ale jak wywnioskowałem pewnie jeszcze były pisane przed zalewem konkretnych informacji.

 

Region filmowy - zazwyczaj zgadzam się z Walkiewiczem i podzielam jego oceny ale 8 dla Istoty to "lekkie nieporozumienie" ;/. Przecież ten film to totalna padaka tym bardziej, że obok widnieje "recenzja" Incepcji z oceną 8+ :o. Wiem, wiem ocena ocenie nie równa...

 

Ostania sprawa to małe pytania do Rogera. Nie powiem troszkę się napaliłem na Deadly Premonition po Twojej recenzji ;] szczególnie po pewnym haśle w podsumowaniu hehe. O grze nie miałem pojęcia a zdaje się być czymś całkiem ciekawym. I tu pytanie bankowo wersja japońska na Ps3 posiada napisy angielskie? Każda wersja? Jest jakaś szansa, że ukarze się w Europie/USA na Ps3? Można gdzieś dorwać tą wersję japońską z napisami w Europie w jakimś sklepie wysyłkowym?

 

PS. Gdzie się podziała recenzja Costume Quest gra już wyszła prawie 2 miechy temu?

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Za tę recenzję Roger powinien dostać baty. Skrzyżowanie RE, GTA, SH i Twin Peaks? Woow, pomyślałem. Nie straszna mi archaiczna grafika i sterowanie. Chcę w to zagrac, zwłaszcza że dziś takich gier jak na lekarstwo. Problem w tym że gra jest z dużym przymróżeniem oka. Fabuła i zachowania bohatera to czyjaś lub jakaś ironia. Grafika autentycznie z czasów PSX-a(wtf?), sterowanie czy jazda autem sprawia że cierpię bardzo. Główny bohater to jakiś gejowaty koleś z pomalowanymi oczami itd. Nie dzięki... już wolę zarzucić sobie 15 letniego Residenta czy SH i w tych przypadkach nie odczuwam żenady, co innego z Deadly Premonition. Dziw bierze że ta gra została wydana w europie czy USA.

 

Ktoś narzekał na archaiczność RE5? nie wiecie co to w ogóle znaczy...

 

Rozumiem że gra mogła się Rogerowi spodobać, miał "dzień", ale ocena jak dla BARDZO Dobrej gry, nawet mnie maniaka horroru, klimatu i dobrej fabuły może mocno zmylić. 6/10 to chyba max, IMO.

Edytowane przez .:marioo:.
Odnośnik do komentarza

RE silił się na powagę? Ciekawe kiedy... Bo już od jedynki to taka konwencja horroru klasy B, a może nawet Z. Odział STARS uciekający do rezydencji przed jednym psem, czy w końcu kultowe dialogi, gdzie gra aktorska to do dzisiaj nr 1 wśród gier, oczywiście od końca.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cf0EpML-AWM

Edytowane przez Zwyrodnialec
Odnośnik do komentarza

Napiszę Ci tak: mnie Deadly Premonition zauroczyło, nawet pomimo tragicznej momentami oprawy (drzewa to era pierwszego PlayStation). Jest jednak raczej mało prawdopodobne by wersja na PS3 ukazała się w Europie i Stanach, bo z tego co mi wiadomo na te rejony jest to tytuł na wyłączność dla Xboksa 360. Zapowiedziano już sequel, więc może gra pojawi się w jakimś pakiecie na PS3, razem z jedynką. O ile nie pozostanie exclusivem. W Japonii DP nosi nazwę Red Seeds Profile i z tego co ludzie piszą jest po angielsku. Tutaj zresztą możesz o tym poczytać: http://www.destructoid.com/play-deadly-premonition-in-english-on-your-ps3-164837.phtml'>http://www.destructoid.com/play-deadly-premonition-in-english-on-your-ps3-164837.phtml Przyznam, że nie rozglądałem się do tej pory po europejskich sklepach wysyłkowych. Sam czasami zamawiam gry tutaj (http://www.play-asia.com/paOS-13-71-bp-49-en-70-3p0x.html), ale dość drogo to wychodzi.

 

 

 

http://www.destructoid.com/play-deadly-premonition-in-english-on-your-ps3-164837.phtml

 

"Numerek zaliczony"

 

Playtest MK jak najbardziej ok ale zgadzam się z JJ trochę wyprany z emocji. Przydałoby się pióro Kaliego ;] no ale nic najważniejsze, że jest rzeczowy i konkretny. Tylko zabrakło jakiś informacji o liście postaci.

 

GT5 ufff moloch recka i znowu jak najbardziej ok ale momentami żałowałem, że to HiV jej nie pisał. Chłopina umiała z sercem pisać o wyścigach no chyba, że akurat fanbojował ;p.

 

Numer bez dwóch zdań wygrał Mazzi ze swoim Gracz w Tokio. No coś kapitalnego a totalnie zniszczył mnie "motyw" z Mama-San i członkiem Yakuzy wow ;]. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz co gdyby Mazzi "źle odpowiedział"... "Czy dalej by jeszcze pisał" :turned:

 

Zapowiedzi U3 i Tomb Raidera strasznie króciutkie i mało treściwe ale jak wywnioskowałem pewnie jeszcze były pisane przed zalewem konkretnych informacji.

 

Region filmowy - zazwyczaj zgadzam się z Walkiewiczem i podzielam jego oceny ale 8 dla Istoty to "lekkie nieporozumienie" ;/. Przecież ten film to totalna padaka tym bardziej, że obok widnieje "recenzja" Incepcji z oceną 8+ :o. Wiem, wiem ocena ocenie nie równa...

 

Ostania sprawa to małe pytania do Rogera. Nie powiem troszkę się napaliłem na Deadly Premonition po Twojej recenzji ;] szczególnie po pewnym haśle w podsumowaniu hehe. O grze nie miałem pojęcia a zdaje się być czymś całkiem ciekawym. I tu pytanie bankowo wersja japońska na Ps3 posiada napisy angielskie? Każda wersja? Jest jakaś szansa, że ukarze się w Europie/USA na Ps3? Można gdzieś dorwać tą wersję japońską z napisami w Europie w jakimś sklepie wysyłkowym?

 

PS. Gdzie się podziała recenzja Costume Quest gra już wyszła prawie 2 miechy temu?

Odnośnik do komentarza

Chciałbym wyrazić swoją opinię na temat porównania gier wyścigowych. Już same pozycje, które zostały wybrane do zestawienia budzą wątpliwości odnośnie sensu takiego porównania - dwa symulatory plus arcade od criterion i TDU 2, które jeszcze nie wyszło (jasne, graliście w preview ale to chyba trochę za mało, a prognoza wydaje się dziwna i na siłę)

 

Po pierwsze wyraźnie brakuje rozdzielenia opisu fizyki i modelu jazdy (tutaj widać największe różnice spośród GT 5, Fory i NFSa). Jak wiemy GT 5 ma beznadziejną fizykę, FM 3 zaś bardzo dobrą, NFS ma zaś takie ciężkie fury - przy tylu różnych kategoriach chyba nie byłoby problemu, aby dodać jeszcze jedną.

 

Jeśli chodzi o rozgrywkę tutaj wychodzi problem w ocenie właśnie radości z gameplayu. Mało przystępny GT 5, trochę mniej symulacyjna FM3, czy arcadowy NFS? Co kto lubi, a trudno obiektywnie to wszystko ocenić w skali punktowej na 5 pkt.

 

TDU 2 według opisu w kategorii "pojazdy" jest między FM 3 i GT 5 a NFSem a mimo to 1 pkt (przecież 90 aut z wnętrzami jest chyba lepsze od 60 fur w NFS), a i GT 5 powinno oberwać się za podział na auta premium i zwykłe (za co tak bardzo jest krytykowane).

 

Kategoria "trasy" to również bardzo dziwna sprawa 160 km dróg jakby nie były urozmaicone przegrywa chyba z 3200 km i dwoma wyspami z TDU? No tutaj widać wygrywa.

 

Kategoria "model zniszczeń" powinna być w innej skali ocen - trudno tutaj pokazać, że NFS jest lepszy od Forzy, a Forza od GT 5, a GT 5 od TDU 2.

 

"Środowisko i efekty" również bardzo spłaszczone - GT 5 powinno chyba minimalnie przegrać z TDU 2 i NFSem (na co wskazuje opis).

 

Animacja to również ignoracja w temacie Forzy - ma 60 FPSów.

 

Tuning mechaniczny w GT5 lepszy od Forzy? Moim zdaniem na podobnym poziomie.

 

Tuning wizualny w GT5 zasługuje na więcej punktów niż zmiana kolorków w NFSie - czyli ta kategoria również ma za małą notę maksymalną.

 

Podsumowując, cały tekst był napisany z dziwnymi założeniami - że GT5 wygra a maksymalna liczba punktów będzie wynosiła 50. Prognoza dotycząca TDU 2 też jest dziwna i zamiast tego zestawienia fajniej byłoby poczytać wywiad z twórcami gry, a to porównanie ograniczyć do Forzy i GT 5.

 

 

Odnośnik do komentarza

Artykuł o Tokio za(pipi)isty, czekam na kolejne.

 

Ciekawe czy mazur czyta dalej forum. Artykul malinowy, skonczylem czytac. :) Moze sciera skuma, ze pewnie nie tylko ja czekam na rozwiniecie tej idei? Chce wiecej o japoni i czemu Michal tak malo zdjec ladnych dziewuszek?

 

@Fenix - czemu nie mozna dac ci plusa? Dostalbys za zapowiedz nowego numeru.

Zakupiłem na podróż. Zacząłem czytać na kibelku. Skończyłem w wannie... Stare dobre czasy, bo dawno nie czytałem PE. Pytanie mam następujące: gdzie mogę znaleźć filmy, o których wspomina Mazzi, bo na oficjalnym kanale PPE nic nie ma?

 

Jutro przygody w PKP, więc będzie co czytać.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym wyrazić swoją opinię na temat porównania gier wyścigowych. Już same pozycje, które zostały wybrane do zestawienia budzą wątpliwości odnośnie sensu takiego porównania - dwa symulatory plus arcade od criterion i TDU 2, które jeszcze nie wyszło (jasne, graliście w preview ale to chyba trochę za mało, a prognoza wydaje się dziwna i na siłę)

 

Po pierwsze wyraźnie brakuje rozdzielenia opisu fizyki i modelu jazdy (tutaj widać największe różnice spośród GT 5, Fory i NFSa). Jak wiemy GT 5 ma beznadziejną fizykę, FM 3 zaś bardzo dobrą, NFS ma zaś takie ciężkie fury - przy tylu różnych kategoriach chyba nie byłoby problemu, aby dodać jeszcze jedną.

 

Jeśli chodzi o rozgrywkę tutaj wychodzi problem w ocenie właśnie radości z gameplayu. Mało przystępny GT 5, trochę mniej symulacyjna FM3, czy arcadowy NFS? Co kto lubi, a trudno obiektywnie to wszystko ocenić w skali punktowej na 5 pkt.

 

TDU 2 według opisu w kategorii "pojazdy" jest między FM 3 i GT 5 a NFSem a mimo to 1 pkt (przecież 90 aut z wnętrzami jest chyba lepsze od 60 fur w NFS), a i GT 5 powinno oberwać się za podział na auta premium i zwykłe (za co tak bardzo jest krytykowane).

 

Kategoria "trasy" to również bardzo dziwna sprawa 160 km dróg jakby nie były urozmaicone przegrywa chyba z 3200 km i dwoma wyspami z TDU? No tutaj widać wygrywa.

 

Kategoria "model zniszczeń" powinna być w innej skali ocen - trudno tutaj pokazać, że NFS jest lepszy od Forzy, a Forza od GT 5, a GT 5 od TDU 2.

 

"Środowisko i efekty" również bardzo spłaszczone - GT 5 powinno chyba minimalnie przegrać z TDU 2 i NFSem (na co wskazuje opis).

 

Animacja to również ignoracja w temacie Forzy - ma 60 FPSów.

 

Tuning mechaniczny w GT5 lepszy od Forzy? Moim zdaniem na podobnym poziomie.

 

Tuning wizualny w GT5 zasługuje na więcej punktów niż zmiana kolorków w NFSie - czyli ta kategoria również ma za małą notę maksymalną.

 

Podsumowując, cały tekst był napisany z dziwnymi założeniami - że GT5 wygra a maksymalna liczba punktów będzie wynosiła 50. Prognoza dotycząca TDU 2 też jest dziwna i zamiast tego zestawienia fajniej byłoby poczytać wywiad z twórcami gry, a to porównanie ograniczyć do Forzy i GT 5.

Też mnie bardzo dziwi takie porównanie które było napisane tak aby GT5 wygrało... ja rozumiem że Sony kupuje dużo miejsca na reklamy ale bez przesady bo to kolejna gra i recka nad którą się wszyscy spuszczają cały numer... czy była taka ekscytacja przy Forzie 3 ? nie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...