Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

W razie czego wyciekly skany z official guide'a, wiec wszelakie spoilery jakie sie pojawia beda juz prawdopodobnie w 100% poprawne, ja nie moglem sie powstrzymac [bije sie po glowie] i sprawdzilem 1 spoiler ktory mnie kierwesko interesowal od samego poczatku, mianowicie czy gramy jako Big Boss, no i juz wiem, a teraz pora unikac Gafa, Reddita i pilnowac SB na wszelki wypadek (ktore wam radze schowac).

 

znajac zycie pewnie na forumku tez ktos bedzie chcial zepsuc innym swieto

 

Dlatego sugeruje schowanie SB, serio, zrobcie to. Posty i statusy od nowych userow widzi tylko moderka, ale na SB nic nie moge poradzic, a usunac dopiero po fakcie.

 

Byl tez jeden geniusz co w zalozyl konto z nickiem typu YETl [przez L] i na PW wysylal spoilery z TLoU przed premiera (na szczescie te byly fejkowe) wiec tez radze uwazac :dunno:

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem mgs 1 kilka razy i był.to istny niszczator w tamtych czasach. Trochę wieje Januszem, że nie ogralem kolejnych części, a nie mam czasu nadrobić to pozostaje podsumowanie na filmikach yt :(

 

A, grałem jeszcze w demo mgs 4 i mnie zdenerwowało :D

Zacząłem przygodę z wieskiem no i następna gra będzie mgs V.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Piszecie tak, jakby recenzje MGSów pisał ktoś inny niż Konami

 

Przecież nie od dziś wiadomo, że Hido podsyła do prasy już napisane przez siebie recenzje. Pamiętam, swego czasu, tylko HIV się wyłamał i napisał swoją przy mgs 2. Patrzcie jak skończył. Został youtuberem

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W razie czego wyciekly skany z official guide'a, wiec wszelakie spoilery jakie sie pojawia beda juz prawdopodobnie w 100% poprawne, ja nie moglem sie powstrzymac [bije sie po glowie] i sprawdzilem 1 spoiler ktory mnie kierwesko interesowal od samego poczatku, mianowicie czy gramy jako Big Boss, no i juz wiem, a teraz pora unikac Gafa, Reddita i pilnowac SB na wszelki wypadek (ktore wam radze schowac).

 

Ciekawość wzięła górę, hę? :D Skąd ja to znam...

Odnośnik do komentarza

3 lepsza od jedynki, dziękuje dobranoc, co ja czytam.  :yao:

 

jezu chryste Souls najbardziej ogranięty w temacie :pawel:

 

Ofkors że;

 

Scenariuszowo: 1>3>2>>>>4

 

Fabularnie 1>2>3>>4

 

Gameplayowo 3>>>4>1>2

 

Ogólnikowo 3 > 1 > 2 > 4 

 

Ergo dla fana fabuły wygrywa jedynka, a gameplayowo 3 Subsistence  :dafuq:

Kto nie zaczął swojej przygody od jedynki w czasach psxa ten nie ma prawa twierdzić że jest inaczej  :sorcerer:

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Ja osobiście postaram się unikać :) przy Heavy Rain się udało :)

Mi jakiś ch.uj na FPE właśnie zaspoilerował.

To samo było w przypadku The Last Of Us, przynajmniej tak mi się wydawało. Grę przeszedłem po dłuższym czasie od premiery cały czas pamiętając ten "spoiler" z końcówki, a okazało się, że gra skończyła się inaczej.

 

Więc nasze forum nie jest wcale takie bezpieczne w tym względzie. 

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Rozbijanie oddzielnie na fabule i scenariusz troche zabawne,bo to praktycznie to samo ale zgaduje ze chodzi ci o podanie fabuly w bardziej przystepny sposob.

 

zabawne że fabuła i scenariusz brane są za to samo. MGS2 ma prawdopodobnie najlepszą fabułę w skali całej serii (pomijając fakt że to jedynka zrewolucjonizowała grową narrację). niestety jest też najbardziej ciężkostrawny pod względem jej podania (nudny gameplay środkowej części, zbyt długie gadki przez codec, zbytnie przegadanie wątków pobocznych, które zamiast wzbudzić większą epatię do np. takiej EE wprowadziły w totalne znużenie i zobojętnienie jej późniejszymi losami..).

 

pod względem prowadzenia scenariusza jedynka to niemal ideał. dwa kroki za nią jest trójka (o ile kupuje się formułę szpiegowskiego kina lat 60')

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

 

Rozbijanie oddzielnie na fabule i scenariusz troche zabawne,bo to praktycznie to samo ale zgaduje ze chodzi ci o podanie fabuly w bardziej przystepny sposob.

 

zabawne że fabuła i scenariusz brane są za to samo. MGS2 ma prawdopodobnie najlepszą fabułę w skali całej serii (pomijając fakt że to jedynka zrewolucjonizowała grową narrację). niestety jest też najbardziej ciężkostrawny pod względem jej podania (nudny gameplay środkowej części, zbyt długie gadki przez codec, zbytnie przegadanie wątków pobocznych, które zamiast wzbudzić większą epatię do np. takiej EE wprowadziły w totalne znużenie i zobojętnienie jej późniejszymi losami..).

 

pod względem prowadzenia scenariusza jedynka to niemal ideał. dwa kroki za nią jest trójka (o ile kupuje się formułę szpiegowskiego kina lat 60')

 

Scenariusz jest zawarty w fabule takze nie ma sensu tego rozbijac bo rownie dobrze zamiast ocenic dzwieki w grze np na 9/10 mozna napisac:

dzwiek potluczonego szkla 8/10

odglos kropli deszczu 6/10

szum lisci 10/10

Co kto lubi,ale to niepotrzebne komplikowanie.

Wracajac do tematu 1 i 3 sa pod wzgledem fabuly porownywalne,wiec o roznicy klas raczej nie ma mowy.(chyba ze twierdzisz tak z perspektywy nostalgii,ja w tamtym okresie preferowalem duzo bardziej syphon filtera takze nie mam tego problemu)

Oczywiscie gry ocenia sie jako calosc i jako takie 1 i 3 sa dla mnie niemal na tym samym wysokim poziomie,a jesli chodzi o dwojke  to byla to najbardziej meczaca odslona i fabula ktora w zamiarze miala byc wielce ambitna stala sie belkotem w zalewie monotonii choc nadal to lepsze niz historia z PW,gdzie bylo widac tak jak przy GoW(brak epickosci) z psp ze to ewidentnie nie jest duza odslona.

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem też ostatnio na fali tego całego hype'u coś takiego:

 

7n8jJL9l.jpgYAcc0bMl.jpg

https://www.myfavouritemagazines.co.uk/gaming-guides-and-specials/golden-joystick-presents-metal-gear-solid-hardback-edition/

 

Moja kopia powinna dojść w tym tygodniu, podobno warto, ale jak ktoś jest ciekaw to chętnie się podzielę swoja opinią jak przejrzę. 

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Scenariusz jest zawarty w fabule takze nie ma sensu tego rozbijac bo rownie dobrze zamiast ocenic dzwieki w grze np na 9/10 mozna napisac:

dzwiek potluczonego szkla 8/10

odglos kropli deszczu 6/10

szum lisci 10/10

Co kto lubi,ale to niepotrzebne komplikowanie.

Wracajac do tematu 1 i 3 sa pod wzgledem fabuly porownywalne,wiec o roznicy klas raczej nie ma mowy.(chyba ze twierdzisz tak z perspektywy nostalgii,ja w tamtym okresie preferowalem duzo bardziej syphon filtera takze nie mam tego problemu)

Oczywiscie gry ocenia sie jako calosc i jako takie 1 i 3 sa dla mnie niemal na tym samym wysokim poziomie,a jesli chodzi o dwojke  to byla to najbardziej meczaca odslona i fabula ktora w zamiarze miala byc wielce ambitna stala sie belkotem w zalewie monotonii choc nadal to lepsze niz historia z PW,gdzie bylo widac tak jak przy GoW(brak epickosci) z psp ze to ewidentnie nie jest duza odslona.

 

xD lol proszę cię nie staraj się mieć rację na siłę gdy jej nie masz. wszystkie podane przykłady to dźwięki otoczenia, odróżniane w sferze audio od muzyki i dlatego dzieli się je tam gdzie trzeba. 

 

dobra to może inaczej;

 

Fabuła: układ zdarzeń np. miasteczko na za(pipi)u zostało opanowane przez złe moce, bohater przybywa na miejsce odnaleźć pewną personę 

 

Scenariusz: materiał będący podstawą realizacji fabuły, zawierający m.in. dialogi, opis akcji, postaci, miejsce i czas

 

Trudno zarzucić fabule MGS2 że jest zła, ale występujące w niej elementy pokroju przesadnie długich gadek, celów jakie aktualnie wytacza ci scenariusz gry , przedstawienie losów, wyglądu i reakcji poszczególnych postaci, to już zupełnie inna sprawa. 

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...