Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

Rewelacyjny prolog, duża możliwość interpretacji (ogromna wręcz).

Symbolika Ahaba, czyli zgrubsza monomania, opanowanie umysłu przez jeden cel, ideę. Ucieleśnienie fantayzmu
Odniesienia do mitu Prometeusza, do Leara, można długo wymieniać. Imiona rodem z Moby Dicka nie są przypadkowe

Przejdę więc od razu do Ishmaela - symbolika sieroty, wygnańca, wyrzutka. Postać która wielokrotnie cudem wychodzi z opresji.

To tylko zresztą czubek góry lodowej skojarzeń i tropów zawartych w prologu. Grę otwiera "The Man Who Sold the World" , na pewno nieprzypadkowo, gdyż tekst hitu Bowiego traktuje w dużej mierze o  rozdwojeniu osobowości / jaźni

Dodać do tego postać doktora, Man on Fire i robi się naprawdę ciekawie

 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ok lekko potrzebuje pomocy

 

Misja 13

 

 

 

Misja Pitch Dark

Jest jakiś sposób na szybkie przenoszenie małych murzynskich dzieci do helikoptera bo wysłać ich Fultonem się nie da a po 700m w jedną stronę z każdym z 4 gowniakow mi się raczej nie chce. Poradzić coś proszę.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ok lekko potrzebuje pomocy

 

Misja 13

 

 

 

Misja Pitch Dark

Jest jakiś sposób na szybkie przenoszenie małych murzynskich dzieci do helikoptera bo wysłać ich Fultonem się nie da a po 700m w jedną stronę z każdym z 4 gowniakow mi się raczej nie chce. Poradzić coś proszę.

 

 

 

 

trzymasz L1 i wydajesz im rozkaz, tak jak psu czy quiet.

 

masz do wyboru go i wait. wystarczy w sumie, ja troche na pale bieglem i strzelalem w lby straznikom.

 

 

Odnośnik do komentarza

Co do D-Doga, jak ktoś chce żeby "dojrzał"

 

Ukończ misję numer 1

W trakcie misji 3, 4 lub 5 wybierz tryb free-roam
Wybierz się w jedno z trzech miejsc: Shago Village, East Communications Post lub Wakh Sing Barracks - w jednym z nich powinien pojawić się szczeniaczek.
Gdy już znajdziesz pieska - uśpij go, a następnie wyślij Fultonem do bazy.
Wróć do Mother Base, gdzie obejrzyj przerywnik filmowy z Ocelotem i szczeniakiem.
Ukończ 6 misji. UWAGA! Trzy z nich muszą być misjami 7, 8, 9 lub 10. Trzy pozostałe mogą być po prostu powtórką poprzednich rozdziałów.
Wróć ponownie do bazy i natychmiast ją opuść, by odpalić kolejną scenkę z Ocelotem i D-Dogiem.
D-Dog jest do twojej dyspozycji.

Odnośnik do komentarza

Głos Ocelota... Dlaczego?

 

Zero jaj, jakichś emocji, czegokolwiek.

Stary głos Ocelota kompletnie nie pasowałby do młodszej wersji tej postaci. Troy Baker może nie jest tak charakterystyczny(przerysowany) ale przynajmniej stosuje podobną intonację co Zimmerman i wg mnie odwalił jak zwykle kawał dobrej roboty. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kierwa czemu ten iDroid tak zamula frytę :/

 

Bo jesteś online. Jak nie połączy mnie z serwerem i gram offline to iDroid śmiga aż miło. Jak jestem online - iDroid działa jak PSN.

 

13 godzin na liczniku, Mother Base rozbudowuje się, że aż miło patrzeć. Przytłaczający jest jej rozmiar i nie spodziewałem się takiego rozmachu mówiąc zupełnie szczerze. To jest OGROMNE.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj powtórzyłem sobie prolog i niektórzy tutaj biorą chyba mocarza bo mają halucynacje:

 

- jeden kolega twierdził że Ocelot nie odnosi się do big bossa tylko mówi o dwóch postaciach, po pierwsze mówi parę razy bezpośrednio do Big Bossa wymawiając jego pseudonim, po drugie ghdy mówi o dwóch ludziach to mówi o jego zleceniodawcy czyli Millerze.

Trochę ten prolog jest popierd,olony, akcja dzieje się jakby wszyscy grali w teatrze, naprawdę grubo będzie trzeba wyjaśniać dziwne zachowanie każdego z bohaterów tej sceny, od żółnierza który zabija człowieka trzym,ajacego nas za noge, po tego który zamiast strzelić nam,w głowę patrzy się.

Poza tym dużo głupot, typu zabijanie śpiących bez tłumika, każdy czeka na swoją kolej leżąc w łóżeczku, proszę.

 

Odnośnik do komentarza

Ten tu realizmu szuka. Na filmach tez tak siedzisz i komentujesz? "jaaa a on przefrunal tym autem przez trzy wiezowce, jaaa yhmy teraz napyerdalaja w niego ze 100 karabinkow a on unika kul, co za bezsens, prosze"

 

Ja pyerdole.

Edytowane przez KoBik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...