Skocz do zawartości

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain


Fuji

Rekomendowane odpowiedzi

O co mi chodzi? Wypunktuje:

 

1. Mało cut scenek (nie chodzi mi, że więcej niż gameplayu ale brakuje mi więcej kojimowskiej reżyserii)

2. Brak codecu, dobry patent z kasetami słuchanymi podczas grania ale bardziej skupiałem się na codecach

3. Brak głosu Davida :(

4. Przedstawianie postaci przed rozdziałem a nie jak na trailerach z kopem jak w poprzednich mgsach (są najazdy, kamery ale to nie to samo)

5. Mapke olać bo idroid świetnie zastępuje

6.

Misje oznaczone jako epizody nie powinny być podobne do side opsów a 3,4 i może kolejne polegały na odbiciu randoma, zabiciu randoma i wysadzeniu satelit, to winno być jako side ops a nie jako główne.a

 

Zmiana z korytarzu na sandbox mi nie orzeszkadza, fajna zmiana i podoba mi się bardzo.

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Gram i gram i kurczę ten głos Kiefera zaczyna mnie drażnić, gada mało, a jak już gada to nie wiem czy to on czy inna postać... 

Hayter może nie był najlepszy, ale jego głos był unikalny i nie dało się go pomylić z nikim innym. W ogóle ze strony Kojimy to takie nietaktowne wywalać w ostatnim epizodzie Snake'a kolesia, który podkładał mu głos przez ponad 20 lat. Mam wrażenie, że Kiefer coś sobie smęci pod nosem podczas każdego dialogu,

 

 

Także ten MGS z Hayterem i większą ilością przerywników byłby grą tej generacji.

Bez tych dwóch aspektów jest to po prostu b.dobra skradania z otwartym światem, gdzie fabuła nie jest już wysunięta na pierwszy plan.

Edytowane przez Starh
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Nie skończyłem jeszcze gry, może później będzie lepiej w tych aspektach

 

 

Oglądałem unboxing japońskiej i europejskiej kolekcjonerki, niezle was japończyki w tyłek wydymali

 

Mi akurat pasuje mniejsza ręka, pad wchodzi a nie zawala pół pokoju :) Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Mi sie jack bauer podoba jest bardziej normalny. Hayter mnie w(pipi)ial już w mgs 4. Za bardzo "grał" i to było męczące.

 

Snejk w wykonaniu kiefera mówi mało ale konkretnie (więcej na kasetach) tak sobie wyobrażam zniszczonego przez wojne kolesia. Stary snejk w mgs 4 ze swoimi monologami to już w pastiz się zmieniało.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

mowilem ze kefir spier.doli sprawe, to na mnie od razu lawina minusow, a ci co minusowali, teraz biadolą, ze kefir cięki xd

Każdy aktor by to spier.dolił z prostego powodu: osoba, która podkłada pod postać głos przez 20 lat jest NIEZASTĄPIONA. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie widze nic złego w grze Kiefera. To raczej przez fakt, że to jest zupełnie inaczej napisana postać w tej części. Jest bardzo małomówny, a odzywa się tylko gdy to konieczne. Nie ma typowych dla hayterowego Snejka powtórzeń pytań:

 

"

- snejk, to tutaj to jest młotek

- młotek!? co robi tutaj młotek?

- tak, słuzy do przybijania gwoździ. Kupiłem go w castoramie

-castoramie?!

...

"

 

Ogólnie wiele interakcji w scenkach to nie dialogi, ale znaczące spojrzenia i mimika.

 

Zastanawiam się tylko czy to celowe... nie spoilować mi tu!

Edytowane przez qraq_pk
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Czytalem artykul o historii serii w pixelu wiec chyba nie jestem do konca taki zielony?

 

nie wiem co oni tam w tym pixelu napisali ale chyba dosyć słaby to był artykuł skoro dziwi cie

 

 

"jakiś facet" w płomieniach - to nie jakiś facet tylko bardzo konkretny facet nawiązujący do innej części

a tym bardziej

"dziewczynka w worku" - to nawet nie jest dziweczynka, tylko też nawiązanie do innej części

 

w spoilerze wyjaśnienie dla ciebie co to za facet i dziewczynka (nie czytaj jeśli chcesz ograć poprzednie MGSy i sam zobaczyć)

 

 

facet to volgin - główny przeciwnik MGS3, boss i główny zły, którego snake zabił na końcu i spalił się on w wybuchu metal geara, w piątce wraca jako "trup" z wtopionymi ciało pociskami i pasami amunicji które miał na sobie w momencie wybuchu

 

dziewczynka to chłopak, młoda wersja psycho mantisa - bossa z MGS1, gościa który miał moce telekinezy i telepatii i wyprawiał cuda z graczem, w masce chodzi bo ma oszpeconą twarz

 

ognisty volgin jest prawodpodobnie jakąś wizją i halucynacją stworzoną właśnie przez dzieciaka w masce, podobnie wszystkie inne magiczne efekty jak ognisty koń albo ognisty wieloryb

 

 

 

więc mimo że scena nadal jest dosyć kosmiczna dla osoby nieobeznanej w temacie (mgs jest pełny nadprzyrodzonych mocy) to jednak same postacie są bardzo konkretne i nie są to jakieś randomowe cudaki

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Kiefer nie jest zly, potrafi dobrze i emocjonalnie zagrac postac tylko do tego kojima musialby mu daac dobry scenariusz i napisac dobre dialogii a nie to co jest w mgs5.

Pisalem juz o tym kiedys wczesniej, ograjcie sobie mgs1 i potem od razu mgs3 i porownajcie klimat i "jakosc" rozmow. W mgs3 big boss, wytrenowany zolnierz jednostek specjalnych ma niektore dialogi jak totalny noob, ktory nagle znalazl sie na polu walki i jara sie zwyklym pistoletem jakby go pierwszy raz na zywo do reki wzial. Przeskok jest duzy i jest to wina poprostu scenariusza i dialogow, no zrobili to tak jak zrobili i jest jak jest. W mgs5 mogliby dac aktora podkladajacego glos pod solidusa w mgs2 albo aktora z endingu w mgs4 i jezeli dialogi sa kiepskie to nie uratuje tego zaden glos.

 

Zreszta jak ktos narzeka na glos kiefera, to polecam (znowu) moja recke Twin Snakes oraz zagranie w Twin Snakes na emu, gdzie macie starych aktorow, ktorzy od nowa nagrali dialogi wg nowych wytycznych i efekt jest żenujący.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...