Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra wyszła bez zapowiedzi a Ty pytasz o pudełko? :D

 

OK, pograłem w tutoriala i dwie misje. Mogę potwierdzić co Ficek napisał: gra chodzi i wygląda znośnie. W czasie gry zdarzają się przycinki, ale to jest strategia turowa więc aż tak nie przeszkadza. Bardziej przeszkadzają przycinki w menu tzn. bazie gdy chcemy zmienić żołnierzy itp. Loadingi też trochę za długie.

Wiem już czemu gra ma "Plus" w tytule - zawiera dodatek, lub przynajmniej elementy z Enemy Within :)

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

No Civke przekładali już sporo razy. Powoli tracę nadzieję.

Civka wydaje się dużo pewniejsza, niż Xcom, bo Civka już miała premierę i to pudełkową w Azji.

 

Szykuje się jeden z najlepszych okresów życia dla Vity. Ten rok to same petardy. Trails of Cold Steel, pod koniec roku 2 część. Odin Sphere. Dangan3, Stranger of Sword City, Grand Kingdom, Zero Escape 3, God Eater 1&2, Mighty No.9, Psycho-Pass, Ray Gigant, World of FF. :banderas:

Odnośnik do komentarza

yes, potwierdzili w zeszlym roku, ze wyjda w eu wersje na vite i ps4, brak na razie sprecyzowanej daty premiery, wstepnie mowili o lecie

 

podobnie jak marcinwks - dobry rok ma vita, grand kingdom i odin sphere to u mnie pewniaki

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

btw ten trials of cold steel serio takie dobre? swego czasu zastanawialem sie czy brac go czy tales of hearts r

Dobry towar. Nie wybitny, ale dobry. Ze spokojem ducha dałbym 8/10.

Jestem co prawda dopiero za połową gry, 45h za mną, ale polecam każdemu fanowi jrpg i czekam na część drugą.

 

Ale numer. 29.03 premiera Civ. :)

Za blogiem PS.

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza

CO TU SIE DZIEJE Z TOM VITOM :obama: nigdy się CIVem nie interesowałem, a na PC nigdy nie odpalałem, ale wydaje mi się, że na przenośnej konsoli taka gra ma dla mnie sens istnienia.

 

W boxie czy tylko cyfra? 

To druga część tej konsolowej, która wyszła na poprzednią generację. Bardziej arcadowa.

Niestety, ale obawiam się, że znowu zostaniemy bez możliwości zakupu pudełka. :( Szkoda, bo bardzo chciałem ją mieć w kolekcji pudełkowej, a ściągać chińczyka to jakoś tak średnio mi się widzi.

Odnośnik do komentarza

ano, wszystko na to wskazuje ze u nas bedzie tylko cyfrowka, pudelko z ang napisami do sciagniecia z azji

 

a mnie zaczal kusic dead or alive extreme3 XDDD pewnie azji to nigdy nie opusci, ma to napisany anglieskie, pytanie tylko czy brac na vite czy na ps4

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Pozwolę se zapytać się tutaj:

 

Straciłem zasilacz do Vity, część do gniazdka można kupić oryginalną, ale nigdzie kabla Vita-USB, ma ktoś jakiś sklep(szukałem na google), ewentualnie poleci jakiś zamiennik(możliwie prezentujący jakość większą niż za 5zł), albo sam ma nadmiar i sprzeda?

 

Chyba, że nie ma znaczenia część USB i wystarczy kupić dobrą(oryginalną) część do gniazdka? Chociaż mam taki jeden tani kabel i mam pewne problemy przy wyciąganiu z konsoli, za mocno trzyma i to chyba zdrowe nie jest.

Odnośnik do komentarza

Jak już zapewne wiecie to Civka oficjalnie na sklepie za 79zł. Żeby było jasne to nie jest odpowiednia cena za tą gierkę. Powinno być z 30zł i tyle proponuję wam dać. Chyba, że ktoś jest absolutnym maniakiem i chce mieć Civkę zawsze przy sobie (w dowolnej formie). Gra chodzi całkiem sprawnie i nie zauważyłem większych dropów (chociaż nie grałem na największych mapach z pełnym obłożeniem jednostkami/miastami.

Odnośnik do komentarza

Bo to jak porównywanie np. Deusa Ex z komórki do dużej wersji? Gierka do zabijania czasu, ale dla coreowca ubogi i w sumie słaby tytuł. BTW. Jak gierka na komórki (gdzie recenzenci stosują taryfę ulgową) ma 65% na GR, to chyba cudów bym się nie spodziewał. 

 

Perspektywa grania w takie gierki jak XCOM czy CIV na PS VITA byłaby miła, gdyby nie to, że przy opisie loadingów pojawia się zawsze "no nie są najlepsze". Dla mnie to jest dyskwalifikacja w kategorii przenośniaków, zrezygnowałem już tak z grania w wyczekiwane i kupione na premierę Frozen Synapse Prime, wytrzymałem może godzinę. Gdyby to był jeden, długaśni loading przy odpalaniu gierki, to ok, ale jak to się powtarza co turę itp. to mnie krew zalewa. To jest w moich oczach brak zrozumienia przez SONY idei grania przenośnego. Te wszystkie konwersje i robienie na siłę gierek, byle by tylko wyglądały jak te na sprzętach stacjonarnych, a że trzeba się przy tym gimastykować i "przyzwyczajać" do sterowania, które z wiadomej przyczyny wygodne nie jest, no cóż graczy to podobno nie interesuje. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co pograłem w tą Civkę to gra ma jeden loading (nie taki długi) na samym początku a potem tylko oblicza ruchy jednostek innych cywilizacji przy końcu tury. Może dalej jest coraz dłużej ale w początkowej fazie te przerwy są w zasadzie niezauważalne. Tak jak pisałem wcześniej. To raczej dla maniaków serii którzy chcą mieć chociaż namiastkę dużej odsłony i z jakichś powodów nie mają opcji zagrania w wersje PC. 30zł to idealna cena i za tyle warto spróbować.

 

PS: jest to jedyna gra na Vite która nie pozwala mi odpalić innej apki w tle. Dziwne to jest bo graficznie to nie jesyt jakaś kosa i Vita nie powinna mieć problemu z obsługą kilku takich tworów w jednym momencie.

Odnośnik do komentarza

dangan3, grand kingdom, odin sphere, salt sanctuary, axiom verge - nawet troche tego jest jak na trupa bez gier

 

ja vitki na bank nigdy nie sprzedam, mialem zamiar ale ostatnio na nowo wciagnalem sie w jrpg z psx'a i jako emu tego sprzetu sprawdza sie przefantastycznie

 

do tego mam taki backlog indykow na ten sprzet ze glowa mala (min teslagrad, spelunky, roque legacy itp)

 

boli tez ze nawet jak cos wychodzi i nie jest skopanym portem to juz w eu w wiekszosci w formie cyfrowki, z checia bym przytulil pudelkowo xcoma, civilizacje, digimony czy superbeat xionic

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...