Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ta promocja + premierowe gry (Odin Sphere, Zero Time Dillema) to straszny Overkill dla portfela. Ja cały czas kmienie co i w jakiej kolenosci dokupic. Z listy Starha musze sprawdzic wieksze info na temat Tales of Hearts. Mam tylko nadzieje ze nie tego pedofilsko-lolitkowego klimatu (gdyby tak było w Bravely to bym olał zakup ale tam na szczescie jest normalnie).

Ja właśnie przez ten overkill musiałem odłożyć zakup Odina nad czym ubolewam, no ale prędzej czy później go dorwę. :)
Odnośnik do komentarza

ja odynka przechodze, ominal mnie oryginal na ps2 i jestem zachwycony, ta zmiana w systemie walki na bardziej slasherski wyszla tylko na plus (choc dla purystow oryginalu jest classic mode)

 

juz w innym temacie w graczpospolitej dyskutowalismy przedwczoraj - pudelka vitowe maja tak maly naklad i nie ma dotlaczania, ze powoli na allegro i zagranicznych serwicach robi sie cyrk z cenami konkretneijszych tytulow, jeszcze dwa lata temu za grosze mozna byo wyrwac uzywki killerow, teraz ceny co fajniejszych to wydadek rzedu 100zl +

Odnośnik do komentarza

Ano mnie to zawsze bawi, te newsy czy artykuły jakoby Vita już zdechła czy za chwileczkę za momencik będzie zdychać. Jak tak patrzę na listę gier które chcę na nią ograć to jeszcze spokojnie z 5 lat grania przede mną. :kaz: W sumie Vita leżała u mnie z rok i to tylko po jej premierze. Później aż do teraz cały czas coś tam na niej pykam. Dobry sprzęcik, ale wiadomo mógłby być lepszy jakby miał lepszy support.

Odnośnik do komentarza

ja rozumiem jak ktoś kolekcjonuje ma zagwozdkę czy wydać te 200 + na giereczkę czy cyfra. W moim przypadku kolekcjonowanie odpada i niby mogę kupić dla zysku późniejszego pudełko ale... Powtórzę przy tych cenach pudełka się nie opłacają poza wartością kolekcjonerską. Ja gram raz w grę z zapominam a czasem wręcz kupię i zapominam (pozdro dla blubera ) 

 

 

Na przykładzie gier na 3ds stwierdziłem że kolekcjonowanie w polsce się nie opłaca. Po pierwsze ceny jeszcze bardziej chore w porównaniu do zarobków. Po drugie niby unikaty możesz mieć w kolekcji ale cholernie trudno je sprzedać. Niszowe konsole takie jak wii, vita czy 3ds nie mają w polsce wielu chętnych kolekcjonerów.  Miałem kłopot z opchnięciem moich gier na ds i 3ds w dobrej cenie. A taki unikat jak last story na wii sprzedawałem kilka tygodni. Vita to dla mnie tylko cyfra. W pudełku ostatnią grę jaką miałem to dragons crown i jak w plusie wyszła to rayosowi sprzedałem :)

 

 

 

Vita ma gry ale tylko jak lubisz japońszczyzne dla przeciętnego sutqa czy fanka tutaj już nic nie ma i konsola jest trupem

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

u mnie vita sie jakos kurzyla w zeszlym roku, po szalenczych latach 2013 i 2014 jakie z nia spedzilem, ale w tym roku znowu full love do tego sprzetu

 

blatman kolekcjonowanie ma w zwyczaju nie sprzedawanie :P co sprytniejsi biora  dwie sztuki - jedna na poleczke, druga za pare lat na serwis aukcyjny, ale fakt w polsce na takie niszowe sprzety, ze sprzedaza bialych krukow, ktore na np ebayu znikly by w chwile jest klopot bo malo ludzi sie tym jara

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. Zbieranie gier z przenośniaków w Polsce to już tylko dla siebie. Ja nigdy nie kupuję gier z myślą o sprzedaży. Ot po prostu lubię poukładać sobie (niektóre!) gry na półce. :) A jeżeli chodzi o ich cenę i wartość to już zależy od wielu czynników. Nigdy nie wiadomo kiedy i za ile będzie co kosztować. Trzeba podchodzić do zakupów z zimną głową i tyle. Nikt nikomu nie każe kupować kilku jrpgów i visual novelek na raz. (Pozdro blantman. :lapka:) :D

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

No kupiłem kilka cyfraków ale nadal w mniejszej cenie niż tales of heroes w pudełku na vite w pl :D

Jeżeli ceny Talesów będą wszędzie chore to pozostanie cyfra. Ona raczej nie zniknie ze sklepu, a promocje się powtarzają. Kolekcjonowanie pudeł to nie tylko kupowanie gier w wyższej cenie. Sztuka polega żeby wyłapać je w dobrej cenie (pomijam pl bo u nas zawsze ceny w hooj zawyżone), no i kupuje się jeden tytuł, ogrywa, a dopiero później następny.
Odnośnik do komentarza

talesy spokojnie wyrwiesz za stowke jak poszukasz (59zl w promocji teraz na psn) - edit nawet widze ze ktos sprzedal za 82zl calkiem niedawno

trails of cold steel chodzil chyba jeszcze 2 tyg temu na allegro za 110zl za nowke (79zl w promocji teraz na psn)

toukiden kiwami nowka z anglii leci do mnie za 88zl juz z wliczona przesylka (79zl w promocji teraz na psn)

ys celceta jest w promo w ultimie za 88zl (39zl w promocji teraz na psn)

 

nowki na premiere (odin sphere, grand kingdom, zero time dilemma) to wydatek rzedzu 170-180zl czyli gdzies 60-70zl taniej niz za ich odpowiednik na ps4(ok, zero time nie ma odpowiednika), choc i tak przez kurs poszly do gory ostro, jeszcze 2-3 lata temu nowki duzych tytulow w pudle to byl wydatek 120-130zl

 

ja zawsze bede mial awersje do cyfrakow gdy gra ma pudelkowy odpowiednik - ani tego nie sprzedam jak mi sie nie spodoba lub gdy przycisnie mnie na gotowke, ani nie pozycze nikomu, a co sie z tymi wszystkimi grami cyfrowymi stanie za np 10-15 lat, nikt ci gwarancji nie da ze serwery sony beda smigac zawsze

Edytowane przez Ficuś
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
ja zawsze bede mial awersje do cyfrakow gdy gra ma pudelkowy odpowiednik - ani tego nie sprzedam jak mi sie nie spodoba lub gdy przycisnie mnie na gotowke, ani nie pozycze nikomu, a co sie z tymi wszystkimi grami cyfrowymi stanie za np 10-15 lat, nikt ci gwarancji nie da ze serwery sony beda smigac zawsze

Ja też kiedyś wyznawałem podobne poglądy, ale z czasem mi przeszło. Ceny pudełek na Vitę są w naszym kraju horrendalnie drogie jeśli weźmie się pod uwagę to, ile taka gra potrafi kosztować w cyfrze w rok od swojej premiery. Sam wielokrotnie biłem się z myślami czy nie stworzyć sobie kolekcji exclusive'ów, ale zawsze na końcu zadawałem sobie pytanie "po co, skoro w cyfrze mam te rzeczy 2 a niekiedy 3 razy taniej?". Trzymanie tego z myślą o ewentualnej sprzedaży też jest imho bez sensu, bo tak jak pisał Blantman - u nas kolekcjonerów gierek nie jest tak dużo, aby mieć pewność że w ogóle sprzeda się posiadane gry (i to jeszcze na konsolę przenośną) w satysfakcjonującej cenie. Ja jedyne pudło jakie mam na Vitę to Wipeout 2048, ale to po prostu musiałem mieć, bo jestem fanatykiem całej serii.

Co do tego że nikt nie da gwarancji że za kilka lat będą te gry na serwerach. Tu akurat rozwiązanie jest moim zdaniem proste - wystarczy zainwestować w dodatkową kartę pamięci i zrobić sobie kopię stanu posiadania ;)

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Z obecnego promo polecam (mała Rozpiska) :yao:

 

P4 Golden - Gra miazgator i jeden z najlepszych tytułów na Vite. Rayosie w tę grę należy grać ciągiem, a nie rozbijać na kilka lat.

Steins Gate - Jedna z najlepszych VNek w ogóle, a na vite cóż nie ma nic lepszego -BRAĆ, BRAĆ I nie gadać!

FINAL FANTASY Tactics - kto nie grał na PSP ten musi chociaż spróbować

Danganronpy 1&2 - Moje ulubione gry z Vity ;) Recenzje mojego autorstwa obu części można znaleźć na PPE.

Tales of Hearts - Jeden z najlepszych JRPG na Vite i jedna z najbardziej udanych odsłon tej serii.

Virtue's Last Reward - No jak ktoś nie grał to po prostu :frog:

Ar nosurge Plus: Ode to an Unborn Star - Świetny JRPG z naprawdę ładną grafiką, który wyszedł pod koniec 2015 roku.

 

Można kupić

Demon Gaze - za 29zł naprawdę dobrze zrobiony Dungeon Crawler

 

Neptunie - Gierki do zrelaksowania się (nie jestem fanem, ale wiem że wiele osób lubi te animowane rzeczy)

Disgaea 3/4 - Ja osobiście nie trawie tej serii, ale mój brat ją uwielbia i często pożyczał ode mnie Vite aby w nie popykać.

Od siebie bym dodał jeszcze jeden must have jeśli ktoś lubi strategie, genialna pozycja dla fanow Final Fantasy Tactics, trzeba zagrać

http://www.metacritic.com/game/psp/tactics-ogre-let-us-cling-together

Odnośnik do komentarza

Dobra, zdecydowałem, ze biorę na wakacje ps Vite. 

Chciałbym zdążyć zakupić gierki z wyprzedaży (Persone, souls sacrifice, VLR, vagrant story <3 itd).

 

Aby skorzystać z promo, muszę mieć pewnie wykupiony abonament? jeśli tak, to czy wystarczy tkai na 30 dni aby ściągnąć gierki a później grać w nie offline? podejrzewam, że wszystkie interesujące mnie tytuły nawet nie mają opcji na multi.

Odnośnik do komentarza

Im-So-Happy-Meme-07.jpg

 

 

Gierki kupuję przez store, można tam płacić normalnie przelewem on-line/ paypal czy jakieś zdrapki?

Karta 8gb w Vicie starczy na te parę gierek? 

Persona 3.2 gb, VLR 1.2 gb - ile system zajmuje?

 

Możesz kupić zdrapki, jeśli nie chcesz podawać nr karty. Przelew nie wchodzi w grę, nie wiem jak z paypalem.

Nie zmieszczą Ci się te wszystkie gierki na karcie 8GB, na tej memorce będziesz miał jakies 6-7GB faktycznego miejsca dostępnego 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...