Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek87

Jak co w każdym z wymienionym centrum handlowym/miejscu mozna pobawić się vitą, http://www.ppe.pl/ne...im_miescie.html ja juz byłem w empiku w arkadii. wrażenia mieszane, analogi imo zasysają przeokrutnie, nie wiem czy to kwestia po prostu juz wyrobionej gały w co wątpię czy po prostu standowa vita jest inna niz ta która będzie dostępna w sklepie, wykonanie konsoli tez jakoś mnie nie powaliło (zachwalane były materiały z jakiej były wykonana konsola, imo podobne jak tablet sonowski), do dyspozycji jest kilkanaście dem, nie było dema uncharted :( pograłem w little deviants, nawet całkiem fajne pokazuje mozliwości vity, graficznie tez bardzo fajnie, konkretnie wyglądał tez stardust hd (uwielbiam sturdusty, więc akurat ta opinia nie jest obiektywna) wipeout jest konkretny i tyle, narazie sie wstrzymam z zakupem konsolki.

Edytowane przez Orzeszek87
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po zobaczeniu Wipeout 2048 i Uncharted jestem napalony na Vite. Zresztą nie tylko dla gier.

Oprócz tego mam możliwość kupna biletu na mecz otwarcia ME Polska-Grecja lub na półfinał na Narodowy.

Co mają wspólnego te dwie tezy? Ano- niemal identyczna cena.

Co byście wybrali? Poczekać z kupnem i pójść na mecz czy machnąć na premierę? :)

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

bierz mecz. tez byłem zgrzany na vite, jak ją pomacałem już nie mam tego entuzjazmu. poczekam jak spadnie o 1/3 ceny. a bilet mozna opierdzielic tydzien przed meczem to moze nawet dwie vity kupisz za ten hajs ^^

Odnośnik do komentarza

Też pomacałem. W Galerii Malta w Media Expert w Poznaniu wystawiony jest jeden stand wow.... anyway ta wersja była jakaś okrojona bo tylko same gry były, odtwarzacz filmów odpala pokazówkę tylko, zero dostępu do opcji itp itd.

 

Pograłem chwilkę w Gravity Rush, fajnie wygląda itp, ale cholera jasna ceny gier są takie jak na PS3.... kupiłbym to ustrojstwo, ale jak mam w jedną grę tylko grać przez pół roku? :/ Poczekam pewnie na jakiś bundle... chyba, że naprawdę chcica mnie chwyci i jakaś promo... dunno ^^;;

 

Ach i naprawdę wyjście z gry do menu PS buttonem to jest instant ;p czuć ten ram...

Odnośnik do komentarza

bierz mecz. tez byłem zgrzany na vite, jak ją pomacałem już nie mam tego entuzjazmu. poczekam jak spadnie o 1/3 ceny. a bilet mozna opierdzielic tydzien przed meczem to moze nawet dwie vity kupisz za ten hajs ^^

 

U mnie to samo - bylem zgrzany, ale jak pogralem to juz nie chce tego miec.

Odnośnik do komentarza

Ja akurat nie miałem niestety możliwości przetestowania Vity, i pewnie jej nie przetestuje. Nie powiem jestem jak na razie sceptycnie nastawiony do tej konsoli. Poczekam trochę jak sytuacja się rozwinie z grami (bo tutaj widze na razie największy problem), ceny trochę znormalnieją (chodzi mi o sam sprzęt i akcesoria, nie o ceny gier), i może pod koniec roku, albo w przyszłym wybiore Vitę, o ile nie kupię Wii U.

Na początku też mnie interesowała wersja z 3G, ale biorąc pod uwagę, że mam smartphone'a, to ta funkcja jakoś wydaje mi się zbędna w konsolce...

Odnośnik do komentarza

Też pomacałem. W Galerii Malta w Media Expert w Poznaniu wystawiony jest jeden stand wow.... anyway ta wersja była jakaś okrojona bo tylko same gry były, odtwarzacz filmów odpala pokazówkę tylko, zero dostępu do opcji itp itd.

 

Pograłem chwilkę w Gravity Rush, fajnie wygląda itp, ale cholera jasna ceny gier są takie jak na PS3.... kupiłbym to ustrojstwo, ale jak mam w jedną grę tylko grać przez pół roku? :confused: Poczekam pewnie na jakiś bundle... chyba, że naprawdę chcica mnie chwyci i jakaś promo... dunno ^^;;

 

Ach i naprawdę wyjście z gry do menu PS buttonem to jest instant ;p czuć ten ram...

Gdzie ten stand, bo byłem tam w niedzielę i nic nie zauważyłem, a chętnie pobawię się tym sprzętem?

Odnośnik do komentarza

Też pomacałem. W Galerii Malta w Media Expert w Poznaniu wystawiony jest jeden stand wow.... anyway ta wersja była jakaś okrojona bo tylko same gry były, odtwarzacz filmów odpala pokazówkę tylko, zero dostępu do opcji itp itd.

 

Pograłem chwilkę w Gravity Rush, fajnie wygląda itp, ale cholera jasna ceny gier są takie jak na PS3.... kupiłbym to ustrojstwo, ale jak mam w jedną grę tylko grać przez pół roku? :confused: Poczekam pewnie na jakiś bundle... chyba, że naprawdę chcica mnie chwyci i jakaś promo... dunno ^^;;

 

Ach i naprawdę wyjście z gry do menu PS buttonem to jest instant ;p czuć ten ram...

Gdzie ten stand, bo byłem tam w niedzielę i nic nie zauważyłem, a chętnie pobawię się tym sprzętem?

 

Zaraz obok TVka i filmów na BD, które są tam wystawione, przy stoiskach z grami. Jeśli dobrze kojarzę to dokładniej pomiędzy PS3/X360 a Wii ;p

Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się wstępnie (około pół godziny) w to co jest wgrane w demo konsole i kurczę nie ma szans bym poczuł to co kiedyś gdy PSP wylądowało u mnie z Japonii a ultra płynny Ridge Racer wywalał gały. Na tapetę poszło to co mnie interesuje czyli:

 

Wipeout

Fifa

Virtua Tennis 4

Ridge Racer

 

I cholera mam mieszane uczucia ale tylko z jednego powodu. Płynność gier! Wszystko pięknie, cudnie. Oled wiadomo, strość itd. Ale Ridge Racer tnie jak cholera a Wipeout nawet w 30fps też przy zadymie się zatyka. Buuuuuuuuu na PSP czegoś takiego nie było. VT4 chyba z tego wszystkiego zrobił na mnie największe wrażenie bo jest super płynny i naprawdę ładnie to wygląda. Fifa jak to fifa. Z daleka wygląda wszędzie tak samo z bliska rzadko się zdarza bo tylko powtórki.

 

Ogólnie na pewno się wstrzymuję bo mój faworyt czyli Wipeout w takiej formie jest nie do zaakceptowania. Rozumiem, że tryb 3D mógłby spowodować taki drop z 60 na 30 fps. Ale Vita nie ma 3D wiec czemu nie da rady?

 

ps. Celowo pomijam Uncharted bo już mam dość tego (ledwo co 3 skończyłem więc na razie wystarczy).

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

Aha, okej. Widzę, że na Poly napisali, że będzie ten starter:

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,11107534,PLAY_oficjalnym_operatorem_dla_PlayStation_VITA__Wipeout.html?bo=1

 

Jak udało nam się dowiedzieć, wszystkie konsole w wersji 3G, dystrybuowane przez SCE Polska (poza ofertą PLAY), będą zawierać kartę sim ze starter packiem, umożliwiającą pobranie 1GB danych. Co więcej, gracze, którzy zdecydują się na korzystanie z usług tego operatora, otrzymają za darmo grę Wipeout.
Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się wstępnie (około pół godziny) w to co jest wgrane w demo konsole i kurczę nie ma szans bym poczuł to co kiedyś gdy PSP wylądowało u mnie z Japonii a ultra płynny Ridge Racer wywalał gały. Na tapetę poszło to co mnie interesuje czyli:

 

Wipeout

Fifa

Virtua Tennis 4

Ridge Racer

 

I cholera mam mieszane uczucia ale tylko z jednego powodu. Płynność gier! Wszystko pięknie, cudnie. Oled wiadomo, strość itd. Ale Ridge Racer tnie jak cholera a Wipeout nawet w 30fps też przy zadymie się zatyka. Buuuuuuuuu na PSP czegoś takiego nie było. VT4 chyba z tego wszystkiego zrobił na mnie największe wrażenie bo jest super płynny i naprawdę ładnie to wygląda. Fifa jak to fifa. Z daleka wygląda wszędzie tak samo z bliska rzadko się zdarza bo tylko powtórki.

 

Ogólnie na pewno się wstrzymuję bo mój faworyt czyli Wipeout w takiej formie jest nie do zaakceptowania. Rozumiem, że tryb 3D mógłby spowodować taki drop z 60 na 30 fps. Ale Vita nie ma 3D wiec czemu nie da rady?

 

ps. Celowo pomijam Uncharted bo już mam dość tego (ledwo co 3 skończyłem więc na razie wystarczy).

 

Moglbys powiedziec cos wiecej na temat Fify? Mam ochote na fife w wersji "on the go" ;) ,ale chcialbym aby byla to wierna kopia odslony stacjonarnej, a nie jakies ciecia itp. Czy gra sie w nia tak samo jak wersje na "duze" konsole? Chodzi o swego rodzaju feeling, jezeli wiesz o co mi chodzi ;)

Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się wstępnie (około pół godziny) w to co jest wgrane w demo konsole i kurczę nie ma szans bym poczuł to co kiedyś gdy PSP wylądowało u mnie z Japonii a ultra płynny Ridge Racer wywalał gały. Na tapetę poszło to co mnie interesuje czyli:

 

Wipeout

Fifa

Virtua Tennis 4

Ridge Racer

 

I cholera mam mieszane uczucia ale tylko z jednego powodu. Płynność gier! Wszystko pięknie, cudnie. Oled wiadomo, strość itd. Ale Ridge Racer tnie jak cholera a Wipeout nawet w 30fps też przy zadymie się zatyka. Buuuuuuuuu na PSP czegoś takiego nie było. VT4 chyba z tego wszystkiego zrobił na mnie największe wrażenie bo jest super płynny i naprawdę ładnie to wygląda. Fifa jak to fifa. Z daleka wygląda wszędzie tak samo z bliska rzadko się zdarza bo tylko powtórki.

 

Ogólnie na pewno się wstrzymuję bo mój faworyt czyli Wipeout w takiej formie jest nie do zaakceptowania. Rozumiem, że tryb 3D mógłby spowodować taki drop z 60 na 30 fps. Ale Vita nie ma 3D wiec czemu nie da rady?

 

ps. Celowo pomijam Uncharted bo już mam dość tego (ledwo co 3 skończyłem więc na razie wystarczy).

 

Moglbys powiedziec cos wiecej na temat Fify? Mam ochote na fife w wersji "on the go" ;) ,ale chcialbym aby byla to wierna kopia odslony stacjonarnej, a nie jakies ciecia itp. Czy gra sie w nia tak samo jak wersje na "duze" konsole? Chodzi o swego rodzaju feeling, jezeli wiesz o co mi chodzi ;)

 

 

Moim zdaniem jest dokładnie tak samo (jak fifa 12) chociaż po 10 minutach gry nie wszystko można sprawdzić. Trochę pograłem w fife więc myślę, że czaje bazę ; ) Od strony technicznej jest w sumie praktycznie tak samo (zatem "robi") tylko znowu jak są powtórki to potrafi chrupnąć :sleep: Ale to demo więc trzeba mieć to na uwadze. Ale zalatuje dobrą, znaną fifą 12.

Edytowane przez -gmeru-
Odnośnik do komentarza

Super, dzieki.

Teraz to czlowiek ma zgryz czy zamawiac pudelkowa czy czekac na wersje dostepna na Psn. Podobno na amerykanskim psn juz sa dostepne do kupienia, wszystko troszke taniej, ale podobno bez przygod Drake'a.

Juz niedlugo pewnie pojawia sie oceny gier na Vite i bedzie wiadomo na co sie oplaca wydac kase, a na co nie(w pewnym sensie oczywiscie bo wiadomo, ze ludzie nie zawsze kieruja sie cyferkami z recenzji ;) )

Odnośnik do komentarza

Pograłem dzisiaj na standzie, więc czas coś naskrobać.

 

Na pierwszy ogień poszła FIFA 12. I tutaj od razu mega zaskoczenie. Różnice między wersją przenośną a tą na duże konsole są praktycznie niezauważalne. Z tego co odnotowałem- lekko okrojony system trików, utemperowany silnik kolizji i powrót do odbioru piłki wyłącznie Xem. Reszta- to samo co w domu na telewizorze (arena, menu, itp.). No, może za wyjątkiem delikatnie słabszej grafiki. Aha no i wersja na Vitę dopakowana jest o kontrolę "palcem"- możemy np. podać piłkę we wskazany punkt na ekranie lub wybrać dokładne miejsce strzału na arenie. Jak dla mnie bomba.

 

Ogrywałem także Wipeouta, za którym jednak nigdy nie przepadałem, więc wrażenia na mnie nie zrobił. Golf jak to golf, raczej popierdółka. Odpaliłem też Virtua Tennis 4. Świetna grafika i animacja, ciekawe pomysły z wykorzystaniem touchpada. Uncharted niestety nie dane mi było sprawdzić.

 

All in all- jestem pod wrażeniem. PSP zawsze odrzucało mnie badziewną grafiką i archaizmami, natomiast Vita to zupełnie nowa klasa. Zaje.bista grafika jak na taki mały sprzęt, ciekawe gierki już na starcie i sporo rozwiązań dających nadzieję na jeszcze więcej. Gdybym miał wolny tysiąc PLNów to pewnie bym się zaopatrzył :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...