Skocz do zawartości

PSVita - temat ogólny


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek87

http://pl.playstatio...j-ci-odpowiada/

to są tytuły startowe potwierdzone przez sony w Polsce? gdzie jest Little big planet??? :(

 

strasznie wqrwia mnie sony, miesiąc do premiery ich najnowszej konsoli i nie chcą podawać podstawowych informacji na temat konsoli jak cena i tytuły startowe >< troche słabo imo.

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

Byłem ostatnio w Sony Center w Gliwicach i pytam się czy 22 lutego będą mieli PS Vita? Odpowiedź brzmiała, że nie wiedzą. Może będzie albo nie :( Zapytałem się o cenę to odpowiedziano mi, że może 1000-1200 zł. Pytam się za jaki model - zwykły czy 3G odpowiedź a to będą dwa modele :woot: Aktualnie wstrzymałem się z preorderem patrząc na słabe zaintereseowanie PSV w KKW. Czekam na rozwój sytuacji po europejskiej premierze. I powiem szczerze najpierw chcę ten sprzęt dotknąć w sklepie i przekonać się na własne "ręce i oczy " czy warto. Po ostatnich wpadkach z kupnem gier w preorderze niczego już nie zamawiam tylko na słowo producenta/jakiegoś pismaka. Muszę to widzieć na własne gały :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Japonia to "dziwny kraj" nie mieli dobrych tytułów startowych na swój region i tyle. sony ma ponoć potwierdzić ceny gier, konsol itd do piątku <ok>

bardziej mnie martwi domniemana 10% awaryjność sprzętu :(

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

z tą awaryjnością chodzi o skopany fabryczny soft w konsoli, zdaje się, ze jest wersja A i B tego samego softu 1,4x i jeden z nich generuje problemy z TS'em, działaniem menu i chyba występuje czasem jakis problem przy update... przynajmniej tak czytałem :)

 

no ale wiadomo, to jest pierwszy rzut konsoli na rynek więc siłą rzeczy nie może być idealnie :) 3DS tez miał problemy z red screenem i wifi.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

kilka lat juz pracuje przy konsolach, ale co jak co nintendo zdarzyło mi się reklamować moze ze dwa razy i było to wii, 3ds i nds ani razu do mnie nie wrócił i nawet nie słyszałem że sie psują :shok: " psp to czasami po 3-4 szt naraz zwracałem do sony model 3004 nówki sztuki które nie działały od startu, wkurzający jest okres gwarancji 1 roku, zastanawiam się poważnie czy nie nadpłacić kilku stówek w jakimś sklepie nie dla idiotów by nabyć gwarancje plus czy jak to sie zwie i po kilku latach dostać nowy model przy pomyślnych wiatrach. niestety znając moje szczęście trafie najbardziej trefny model z całego sortu.

Odnośnik do komentarza

NDS'y psują się raczej mechanicznie, a to wiadomo juz wina właściciela :) ogolnie sprzęt nintendo raczej się nie psuje, ewentualnie peryferia ze wsgledów eksploatacyjnych (analogi, triggery).

 

co do psp to najbardziej rozczarował mnie model 200x... pod wzgledem awaryjnosci. mialem w rekach modele z trzeszczącymi głosnikami, popękanymi obudowami od samego grania (bylem i jestem skłonny w takie tłumaczenie uwierzyć :)).. nie wspominajac o laserach i podświetleniu lcd, chociaz to predzej padalo w psp1000.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

uwalony analog, nawalający umd, padnięte głośniki, największa zmora psp. w vicie obawiam sie najbardziej tego (pipi)aniutkiego touch screena, telefony sony ericsson to balasy panel dotykowy to smiech na sali, o tablecie sie nie wypowiem nie maziałem na nim.

uwielbiam tez trzeszczenie plastiku w psp-kach, model 1000e vel street jest w tym najlepszy.

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

lecimy troszku offtopem, no ale trudno :) z tymi analogami to faktycznie zmora :) i fakt, psp100x, to faktycznie pancernik na tle młodszych egzemplarzy :)

 

jeśli chodzi o konstrukcje PSV, to najbardziej obawiam się jakosci płyty głownej i usztywnień wewnatrz obudowy... nie wiem czemu ale jak o tym mysle to mam przed oczami uszkodzone nokie e52 z złamanymi płytami głównymi, od noszenia w kieszeni x)

 

ale z drugiej strony, widziałem gdzies "crash testy" psv i front panel wypadl calkiem dobrze pod wzgledem przyjmowania obrażeń :)

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

http://www.youtube.com/watch?v=SqUDd446NqU

czy mi sie wydaje czy gracze wipeouta mogą grać miedzy graczami vity i ps3 ze sobą to samo z hustle kings?

" Gra międzyplatformowa img_spacer.gif Dzięki funkcji gry międzyplatformowej możesz zacząć grę w swoim systemie PS3, spauzować ją, po czym grać dalej od miejsca, w którym skończyłeś, korzystając z PS Vita. Możesz też brać udział w grach dla wielu graczy na swoim PS Vita i rywalizować z przyjaciółmi grającymi na PlayStation®3.

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

jak by co Ultima updatowała ceny vity http://www.ultima.pl...n_vita/s488_42/ teraz wersja 3g 1299zł, karty pamięci potaniały o 20-40zł niektóre gry 10-20zł pojawił sie akumulatorek przenośny przedłużający granie do 10h, przy następnej generacji handheldów obstawiam akumulator na szelkach na plecach.

edit lbp na vite nie na premiere ;/

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

Little Big Planet nie miało byc na premiere..

Mnie zastanawia jak z wersją 3G,czy będzie simlock,wydaje mi sie że skoro bedzie w detalu to nie powinno być simlocka ale jak bedzie?

 

Z dugiej strony byłaby dobra opcja jakby jakiś operator sieci mobilnych zainteresował się Vitą i dał ją z Internetem,łatwiej byłoby ją wziąc na abo

z netem niż wyłożyć 1300zł z kieszeni.

Odnośnik do komentarza

Ktoś z was w ogóle brał preordera?

 

Tańsze karty... fajnie... to by wychodziło 200zł 16gb + 1099zł konsolka i z 150zł jedna gra do sprowadzenia z US/UK ... ale gra by musiała być za(pipi)ista, bo co miesiąc kupować jedną to masakra po takich cenach, a trzeba jeszcze supportować ps3 i PC ~_~ . Nadal jestem za zakupem, ale później.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Ktoś z was w ogóle brał preordera?

 

Tańsze karty... fajnie... to by wychodziło 200zł 16gb + 1099zł konsolka i z 150zł jedna gra do sprowadzenia z US/UK ... ale gra by musiała być za(pipi)ista, bo co miesiąc kupować jedną to masakra po takich cenach, a trzeba jeszcze supportować ps3 i PC ~_~ . Nadal jestem za zakupem, ale później.

 

Przyznam, że nie śledziłem zapowiedzi vity, ale pewnie kupię do kwietnia swój egzemplarz. Jeżeli ktoś może to proszę opdowiedzieć na poniższe pytania (jestem noobem w temacie):

1. Vita umożliwi cioranie online (nie chodzi mi o remote play) z użytkownikami ps3, są może zapowiedziane tytuły?

2. Czy obydwie wersjie vity mają opcje ciorania multi? Czy cena jest podbita tylko przez to, że droższa ma 3g.

3. Nie potrzebuję robić z vity smartfona, czy jest jakiś argument, który przemawia za tym żeby ją zakupić (3g)?

4. Będąc online loguję się na swoje konto na PSN, mogę normalnie kontaktować się z użytkownikami PS3?

5. Jak jest z trofeami, łączą się z tymi z PS3?

 

Na razie tyle. Dzięki.

Edytowane przez elentario
Odnośnik do komentarza

1. Vita umożliwi cioranie online (nie chodzi mi o remote play) z użytkownikami ps3, są może zapowiedziane tytuły?

2. Czy obydwie wersjie vity mają opcje ciorania multi? Czy cena jest podbita tylko przez to, że droższa ma 3g.

3. Nie potrzebuję robić z vity smartfona, czy jest jakiś argument, który przemawia za tym żeby ją zakupić (3g)?

4. Będąc online loguję się na swoje konto na PSN, mogę normalnie kontaktować się z użytkownikami PS3?

5. Jak jest z trofeami, łączą się z tymi z PS3?

ad.1 - Tak - np. Wipeout.

ad.2 - Tak i tak.

ad.3 - Skoro nie potrzebujesz tego 3G, to lepiej te 200zł wydać na kartę albo jakąś grę, niż na opcję z którejś nie będzie się prawie korzystało.

ad.4 - Tak.

ad.5 - Tak.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki MBeniek. A jest może info odnośnie kolejnych tytułów, które to będą łączone w rozgrywce multi z PS3? Wiem, że nowy CoD będzie specialnie pod vitę. Byłem zakochany w pierwszym PSP i brakowało mi tylko tego co vita będzie w sobie zawierała + zbliżona jakość do ps3 - bajka. :)

Edytowane przez elentario
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...